Mēneša NOTIKUMU afiša. OKTOBRIS 2013

Rudens kā rudens – tā dzied mums visiem zināmi un iemīļoti mūziķi. Bet vai tiešām nekas šo gadalaiku nepadara citādāku, īpašāku par citiem? Notikumi ir tie, ar kuriem mēs varam izkrāsot savu rudeni, un pat vēl košāku kā koku lapas! Lasi mēneša notikumu afišu, atrodi ko sirdij tīkamu, un sasildies arī tad, kad aiz loga pūš rudens vēji!

ĢIMENES LOKĀ
Piedzīvojums. Cirks iepriecina ne tikai mazos skatītājus – smaidu un aizturētu elpu piedzīvo teju katrs tā apmeklētājs! Ja sen esi atlikusi apmeklējumu, tagad ir īstais laiks – Rīgas cirks svin savu 125 gadu jubileju un sezonu atklās ar jaunu, starptautisku cirka programmu. Iemīļotie klauni, gaisa vingrotāji, akrobātu trupas – tas viss un vēl daudz pārsteigumu cirks Tev sola vēl visu oktobri!
www.cirks.lv

Tradicionālā Sigulda.
Lai arī brīžiem liekas, ka Siguldas „zelta rudens” ir nodeldēts līdz mielēm, kaut kas mūs velk uz Vidzemi laikā, kad lapas krāsojas zeltainas. Un, ja pat britu iecienītākais laikraksts „The Guardian” Siguldu min kā Nr.1 rudens ceļojuma mērķi, tad taču nevar izlaist šādu baudījumu! Un tiešām – lai arī rudens katru gadu nemainīgi pienāk, Siguldā tam ir īpaša aura.
www.sigulda.lv

Rudeni sagaidot.
Vēl kāds pasākums ārpus Rīgas – Līgatnē oktobra pirmajā sestdienā Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Pasākuma galvenā doma ir padarīt siltāku šo drūmo laiku, sasildīt sevi arī iekšēji ar pozitīvām emocijām. Darbosies amatnieku darbnīcas, uguns žonglieru šovs, varēsi izzīlēt nākotni, iet rotaļās vai, ja prāts nenesas uz aktīvām darbībām – mieloties ar dažādiem gardumiem. Ņem līdzi lāpu un padari Uguns Nakti gaišāku!
www.vienkoci.lv

MŪZIKA
Karsti. Vieni no nozīmīgākajiem britu alternatīvā roka /post panka/ indīmūzikas pārstāvji – Editors jau pavisam drīz – 1. oktobrī uzstāsies Rīgā! Koncerts būs grupas jaunākā albuma The Weight Of Your Love koncerttūres ietvaros, bet mūziķi iepriecinās arī ar jau iemīļotiem hitiem. 
www.palladium.lv

Sirdij.
Vairs galīgi ne jaunums mūzikas pasaulē, bet gan nu jau klausītāju sirdis iekarojošā grupa The Sound Poets beidzot priecēs ar savu pirmo solo koncertu. Koncerts solās būt īpašs, kā arī grupa gatavo dažādus pārsteigumus, ar ko iepriecināt savus klausītājus. Ja esi iegādājusies albumu un alksti dzirdēt savus iemīļotos mūziķus arī klātienē, iegādājies biļetes un 24. oktobrī esi Palladium koncertzālē!
www.palladium.lv

Klasika.
Ja vēlies ko klasiskāku un pat intīmāku – līdz 16 oktobrim Tev ir iespēja izbaudīt Rudens kamermūzikas festivālu, kas ir nozīmīgākais un tradīcijām bagātākais kamermūzikas festivāls Latvijā. Festivāla moto – tête-à-tête, kas tulkojumā no franču valodas nozīmē zem četrām acīm, jau pasaka priekšā, ka mūzika sola pavisam īpašu saikni starp izpildītājiem un klausītājiem. Festivāls aptver plašu klausītāju loku – koncerti notiek visā Latvijā.
www.kamermuzika.lv
 
KINO
Netradicionāls kino. No 21. līdz 27. oktobrim norisināsies Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS. Šī gada tēma ir sieviete kino – sieviete – avangardiste, sieviete – mājsaimniece un sieviete – prostitūta. Ja vēlies redzēt jau pasaulē novērtētas īsfilmas, kā arī tās, kas vēl ceļā uz atzinību, nenokavē! Kā odziņa festivālam raksturīgas arī trakas ballītes neierastās vietās, brīva atmosfēra un radošas izpausmes ne tikai kino formā. 
2annas

Par leģendu.
No 4. oktobra kinoteātros vari noskatīties biogrāfisku drāmu par Silīcija ielejas leģendu Stīvu Džobsu. Iedvesmojoša filma, kura stāsta par varenā vīra dzīvi no pašiem jaunības gadiem, par pirmajiem panākumiem, vienu no slavenākajiem uzņēmumiem Apple un ceļu uz panākumu virsotni. Galvenajā lomā sieviešu mīlulis Eštons Kačers.
www.forumcinemas.lv

Karaliski.
Vēl viena biogrāfiska drāma, šoreiz ar romantisku piesitienu par traģiski bojāgājušo Velsas princesi Diānu. Šis būs stāsts par viņas pēdējiem dzīves gadiem un attiecībām ar ķirurgu Hasnatu Hanu. Runā, ka tieši šis vīrietis bijis princeses mūža mīlestība, ar kuru attiecības diemžēl beigušās īsi pirms avārijas. Viena no pasaulē apbrīnotākajām sievietēm – kino no 18. oktobra!
www.splendidpalace.lv

ĪPAŠI TEV
Sievišķīgi. Manāmi aukstais laiks nav nekāds iemesls, lai mestu pie malas savu sievišķību un pārstātu interesēties par modes aktualitātēm. Ja vēlies uzzināt pašus karstākos jaunumus, 3. un 4. oktobrī dodies uz Modes festivālu Riga Fashion Mood Spilves lidostas ēkā, kur savas kolekcijas izrādīs vairāk kā 15 Latvijas vadošo un jauno dizaineru,  tai skaitā Natālija Jansone, Aleksandrs Pavlovs, Taste, Koshakova, Cinnamons, Zane Poriete un citi.
www.latvianfashion.lv

Izglītojoši.
Nav labāka laika par rudeni, kad apgūt jaunas lietas un paplašināt redzesloku. Rīgas Stradiņu universitātes Psihosomatikas klīnika piedāvā attiecību skolu, kuras ietvaros Tev ir iespēja apmeklēt dažādus lekciju ciklus. Ja Tavā ģimenē ir pirmsskolas vecuma bērni vai pusaudzis, un vēlies uzzināt par lietām, kas īpaši aktuālas šajos vecuma posmos, ja gatavojies ģimenes pieaugumam un gribi kliedēt neziņu par gaidāmajiem pienākumiem – nenokavē oktobra lekcijas!
Psihosomatikas lekcijas

Baudījums. Vakariņas tumsā – tās nav īslaicīgas elektrības traucējuma sekas – tas ir pilnīgi inovatīvs baudījums ne tikai garšas kārpiņām! Divu stundu garumā mainīsies arī smaržas un taustes sajūtas. Tas ir unikāls projekts, kurš sniegs neaizmirstamu pieredzi un paliks atmiņā kā vienreizējs piedzīvojums. Restorāns Olīve. 4. oktobris. Piefiksē!
www.davanuserviss.lv

 

5 komentāru
  1. Piekrītu Lindai. Tā ieleja nosaukta par godu pusvadītājam silīcijam, ko izmanto mikroshēmām, nevis silikonam, ko izmanto elektro un termo izolēšanai 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.