Māksla pārliecināt

Māksla pārliecināt – viena no vērtīgākajām īpašībām, kuru apgūstot, tu spēsi gūt labumu gandrīz katrā situācijā. Darba darīšanās, kā arī citās savas dzīves jomās, spējas ietekmēt cilvēkus ļaus ātrāk tev sasniegt nospraustos mērķus.

Piespēle
Šī metode ir populāra politiķu vidū. Piemēram, gadījumā ja mantojums tiek aplikts ar nodokli. Politiķi, kas iebilst šāda veida nodoklim, nodēvē šo nodokli par nāves nodokli. Izmantojot vārdu nāve mantojuma vietā mērķtiecīgi tiek radītas negatīvas asociācijas.
Izmantojot emocionāli uzlādētus vārdus un apzīmējumus (radot gan negatīvas, gan pozitīvas asociācijas) tu viegli varēsi pārliecināt cilvēkus par savu viedokli.

Attēlošana
Katram cilvēkam ir sava individuāla žestu valoda, kas ir neapzināta un automātiska. Pieskaņojot savus žestus sarunu partnera žestu valodai, pastāv lielāka iespēja viņu noskaņot labvēlīgi un panākt sev vēlamo rezultātu. Iegaumē, žestu kopēšanai jānotiek uzmanīgi un neuzkrītoši, ievērojot intervālu 2-4 sekundes.

Ierobežošana

Reklāmas un mārketinga jomās bieži izmantota tehnika. Ja piekļuve kaut kam ir ierobežota, tas automātiski izraisa pastiprinātu interesi. Šo pārliecināšanas metodi ir jāmācās atklāt un nepakļauties tai. Padomā, cik spēcīgi mūs ietekmē fakts, ka produkta daudzums ir ierobežots. Analizējot situācijas un atmaskojot reklāmas trikus, tu spēsi ietaupīt laiku un resursus. Iegaumē, daudzos gadījumos šis produkts ir informācija.

Apmaiņa
Pakalpojums pret pakalpojumu. Ja kāds kaut ko tevis labā izdara, tu jūties viņam parādā. Tieši tāpat jārīkojas arī tev. Ja vēlies, lai kāds izdara tev pakalpojumu, paveic kaut ko viņa labā, turklāt bieži vien iegūtais ir daudz vērtīgāks par ieguldīto.

Laika izvēle
Noguruši un nomocīti indivīdi ir daudz piekāpīgāki un gatavi iziet uz kompromisu. Ja tev ir kāds jautājums, kās jāatrisina pēc iespējas ātrāk, sagaidi īsto brīdi, piemēram, darba dienas beigas, kad spējas koncentrēties un domāt ir pavājinātas.

Acu kontakts
Ja gribi pārliecināt sarunu biedru, skaties acīs. Apkārt klīstošs, nefokusēts skatiens radīs iespaidu, ka sakāmais tev ir nenozīmīgs, vai pat nepatiess. Turpretī, acu kontakts piešķirs taviem vārdiem daudz lielāku nozīmi.

Pārliecinoša runa
Daudzi cilvēki savā runa izmanto interjekcijas, tādas kā „nuuu”, „eeee” un citus parazītvārdus. Tādā viedā runātājs izklausās nedrošs un nepārliecināts par sevi. Ja tava runa būs droša un konkrēta, pastāv daudz lielāka iespēja, ka apkārtējie ieklausīsies tavos vārdos un piekritīs teiktajam.

Bara instinkts

Visi cilvēki ir pieraduši sekot cits citam un tas ir dabiski. Pieņemot svarīgu lēmumu, mēs prasām padomu un palīdzību citiem. Mums ir nepieciešams pārējo atbalsts. Vienkāršs un efektīvs vieds, kā izmantot šo īpašību savā labā, ir uzņemties iniciatīvu un kļūt par kādas grupas līderi, ļaujot pārējam baram tev sekot.

Draudzība un vara
Vislielākā iespēja, ka tu ļausi sevi pārliecināt tam, kuru mīli, cieni, vai kuram ir vara. Lai tavas spējas pārliecināt pieaugtu, tev tikai jāliek citiem sevi mīlēt un cienīt. Lai veicas!

7 komentāru
  1. Vispār šie ir vērtīgi ietiekumi, ko jāmēģina ņemt verā. Piekrītu par kretīniskajiem parazītvārdiem, arī acīs sktīšanos ir japikopj, esmu ievērojusi, ka tiešām mani neuzrunā tas, ko stāsta cilveks, kurš blenž ārā pa logu. Par attēlošanu – labs, nekad nebūtu iedomājusies!

  2. Precīzi abolītī – man tieši viens vīrietis pirmdien būs jāpārliecina, pamēģināsim

  3. Pa telefonu runājot ir jāsmaida no visas sirds! Tad otrā trubas galā cilvēks sajutīs Tavus fluīdus un būs mierā ar jebkādu piedāvājumu:)

  4. Nu ar vīriešu pierunāšanu ir pavisam vienkārši, vajag paflirtēt, iekārdināt, bet tālāk iet neļaut. Pats lūgtin lūgsies iespēju kā palīdzēt 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.