Laba garastāvokļa noslēpumi!

Iemācīties baudīt dzīvi!
Cilvēki, kas māk priecāties par katru dienu, retāk cieš no slimībām un ilgāk dzīvo.
Piedāvāju iedvesmojošus paņēmienus, kā uzlabot omu un atgūt dzīvesprieku!

LAIMES DIENASGRĀMATA

Iekārtojiet laimes dienasgrāmatu, kur pierakstīt skaistos un laimīgos brīžus. Tas var būt pavisam neliels patīkams notikums, piemēram, skaists saulriets. Ir pierādīts, ka pēc desmit nedēļām mazinās nomāktība un baiļu izjūta.

AIZVIEN IZMĒĢINIET KO JAUNUJūs varat gūt daudz patīkamu emociju, izmēģinot ko jaunu, līdz šim neiepazītu. Pamēģiniet kaut ko mainīt savā ēdienkartē vai dzīvesveidā. Kāds auglis, ko iepriekš neesat baudījusi, jaunas smaržas, apģērbs, kosmētika – tas viss pārsteidzoši uzlādē.

BIEŽĀK SMAIDIETPārsteidzoši, ka mēs tik reti izmantojam šo vienkāršo iespēju, kā uzlabot garastāvokli. Mēs nenovērtējam smaida nozīmi. Smaids atslābina muskuļus, nostiprina imūnsistēmu un pat pagarina mūž ilgumu. Tāpēc smaidiet biežāk!

IZMANTOJIET AROMTERAPIJUBiežāk ieelpojiet rozmarīna un piparmētru ēterisko eļļu aromātus. Tie piepilda ar dzīvīgu enerģiju. Uzpiliniet nedaudz ēteriskās eļļas uz plaukstas, ierīvējiet un ieelpojiet.

ATGŪSTIET MUNDRUMU PASTAIGĀNeslinkojiet un dodieties pastaigā arī tad, ja jums nav mazu bērnu vai sunīša. Ik dienu un jebkuros apstākļos izejiet 15 minūšu ilgā pastaigā raitā solī. Tas trenē sirdi un citus muskuļus, uzlabo skābekļa piegādi, labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, atdzīvina un uzmundrina.

LUTINIET SEVIKatru dienu vismaz trīs reizes palutini sevi ar kādu delikatesi. Turklāt tam ne vienmēr jābūt ēdienam. Vērojiet skaistu saulrietu, izbaudiet kādu sulīgu augli, pavadiet vakaru kopā ar patīkamiem cilvēkiem.

VANNA AR CITRUSU AROMĀTIEMLiwlisks uzmundrinošs līdzeklis ir vanna ar citrona, piparmētras un greipfrūta eļļām. Sajauciet pa 3-4 pilieniem no katras ēteriskās eļļas un ieejiet vannā. Paguliet tajā aptuveni 15 minūtes, un jūsu garastāvoklis ievērojami uzlabosies.

IZJŪTIET PRIEKU PAR IERAŠANOS MĀJĀSPirms atvērt savas mājas durvis, dziļi ievelciet elpu un izjūtiet prieku par to, ka beidzot esat nokļuvusi mājās. Pacentieties visas aizvadītās dienas skumjās domas un neveiksmes atstāt aiz sliekšņa.

LIETOJIET VAIRĀK ŠĶIDRUMARūpīgi sekojiet līdzi tam, cik daudz šķidruma jūs lietojat. Lai jūs neuzveiktu nogurums, dienas laikā izdzeriet ne mazāk kā sešas glāzes ūdens. Dienā, kad intensīvi sportojat, vai karstās vasaras dienās izdertā ūdens daudzums jāpalielina.

DOMĀJIET PAR PATĪKAMOJūs varēsiet daudz abāk iemigt, ja, dodoties gulēt, pārcilāsiet atmiņā visu patīkamo, kas ar jums noticis dienas laikā. Neļaujiet drūmām domām laupīt jums mierīgu nakts miegu!

ESIET CĒLSIRDĪGAPalīdziet darba kolēģim, draugam vai vienkārši kādam steidzīgam autovadītājam. Pat niecīgs labs darbiņš ievērojami uzlabo garastāvokli un palielina noturību pret stresu.

KONTAKTĒJATIES AR VEIKSMĪGIEM CILVĒKIEMIzdariet visu, kas jūsu spēkos, lai jūsu tuvumā būtu pozitīvi noskaņoti, darbīgi un izpalīdzīgi cilvēki. Pozitīva domāšana ir lipīga. Šādu cilvēku atbalsts un piemērs vienmēr iedvesmo.

SAPŅOJIETMēģiniet atslēgties no apkārtējās pasaules uz 10 minūtēm un ļaujiet sev pasapņot. Aizveriet acis un iedomājaties, piemēram, gaidāmo atvaļinājumu – kur un ar ko jūs to pavadīsiet, ko vilksiet mugurā, ar ko nadarbosieties. Uzburiet iztēlē iespējami reālu ainu.

APĒDIET BANĀNUGarastāvokļa uzlabošanas ziņā šis auglis noteikti ir favorīts citu vidū. Tajā ir daudz vērtīgu vielu, arī serotonīns, kas veicina vielmaiņas procesus smadzenēs.

NESLINKOJIETGarlaicība un slinkums atņem enerģiju, turpretī jūsu aktivitāte uzlādē. Tāpēc pacentieties vairāk kustēties, tas ir labākais līdzeklis, kā tikt galā ar stresu un drūmām domām.

MĪLIET SEVIPiedodiet sev, nepārmetiet kļūdas, biežāk uzlieliet sevi par labo, ko esat paveikusi. Sāciet jaunu dienu kā baltu labu. Cilvēki, kam ir tieksme iestigt pagātnē, ātrāk noveco.

IZVIRZIET MĒRĶUSTā ir ideāla stratēģija, ja neesat apmierināta pati ar sevi. Nosakot mērķus un tos sasniedzot, uzreiz ievērojami paaugstinās  pašapziņa un arī pašsajūta.

Pastāvīgi izjūtiet Augstākā spēka klātbūtni savā dzīvē!

4 komentāru
  1. izlasot rakstu, ļoti gribas kaut kā izteikt to, ko manī tas radīja. laikam vislabākais manu sajūtu raksturojošaus vārds šoreiz būs.. paldies.

  2. Pēdējie trīs iteikumi ir visgrūtāk piepildāmi… Īpaši dienās, kad tik grūti saņemties, pasmaidīt un pasapņot vēl sanāks, bet mīlēt sevi? Izvirzīt mērķus, kad viss apkārt liekas tik neskaidrs?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.