Izveidos 2267 jaunas vietas bērnudārzos visā Latvijā

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) apstiprinājusi 27 projektus infrastruktūras uzlabošanai pirmsskolas izglītības iestādēm visā Latvijā, kuri paredz izveidot 2267 jaunas vietas bērnudārzos, kā arī 4173 bērniem uzlabot apstākļus, aģentūra LETA uzzināja VRAA.

Īstenojot apstiprinātos projektus, tiks uzbūvētas četras jaunas pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī tiks veikta 37 esošo pirmsskolas izglītības iestāžu renovācija, rekonstrukcija vai paplašināšana.

Apstiprināto projektu kopējās izmaksas veido 35 095 655 latus, no kurām 18 738 694 lati tiks segti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, bet 5 746 467 – no nacionālā publiskā finansējuma.

Latgalē plānots renovēt un labiekārtot Līvānu pirmsskolas izglītības iestādi "Rūķīši", rekonstruēt Ludzas speciālās pirmsskolas izglītības iestādi "Rūķītis" un Balvu pirmsskolas izglītības iestādi "Sienāzītis", turpināt Preiļu pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" filiāles "Auseklītis" renovāciju un attīstīt Daugavpils un Krāslavas pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūru.

Kurzemē iecerēts būvēt jaunu pirmsskolas izglītības iestādi Ventspilī, paaugstināt Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu energoefektivitāti un tās renovēt, rekonstruēt Kuldīgas bērnudārzu "Cīrulītis" un uzcelt tam piebūvi, kā arī rekonstruēt Saldus bērnudārzu "Pasaciņa" un attīstīt Liepājas bērnudārza "Saulīte" infrastruktūru.

Vidzemē tiks attīstīta Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāžu "Sprīdītis" un "Pienenīte", Valkas bērnudārza "Pasaciņa" un Smiltenes bērnudārza "Pīlādzītis" infrastruktūra, renovētas Cēsu un Gulbenes pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī rekonstruēta Valmieras 3.pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis".

Zemgalē tiks uzlabota infrastruktūra Jelgavas bērnudārzā "Sprīdītis" un attīstīta infrastruktūra Jēkabpils bērnudārzos, rekonstruētas un renovētas Bauskas bērnudārza "Pasaulīte" ēkas, kā arī uzcelta piebūve Aizkraukles bērnudārzam "Zīlīte".

Bet Rīgas reģionā atbalstīta pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Tukumā, Limbažu pirmsskolas izglītības iestāžu renovācija un labiekārtošana, jauna bērnudārza "Riekstiņš" būvniecība Ogres novadā, bērnudārza būvniecība Ziepniekkalnā, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes "Katrīna" rekonstrukcija.

1 komentārs
  1. Bet tas uz tā visa fona izskatās gaužām maz. Tik un tā septiņreiz domātu, vai laist pasaulē bērnu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.