Latvijā ražotas preces – mūsu lepnums!

Tuvojoties Latvijas svētkiem, arī espati.lv vēlas šo notikumu īpaši atzīmēt. Mēs esam apkopojuši latviskās lietas – vietējos produktus, kas, mūsuprāt, ceļ īstena latvieša pašapziņu un liek mums pašiem ar sevi lepoties. Jā, mēs esam mazi, bet spējam tik daudz! Varbūt pat jutīsies pārsteigta, ielūkojoties šo mūsmāju ražojumu parādē, un zini, izdarot izvēli par labu Latvijas precei, mēs katrs atbalstām savus – latviešu ražotājus un palīdzam Latvijai kļūt stiprākai!

Šajā Latvijas preču izlasē esam iekļāvuši, mūsuprāt, gardākās, skaistākās, iedvesmojošakās un kvalitatīvākās lietas, ar kuru palīdzību varam uzturēt lavisku garu, dzīvesveidu, kā arī ar lepnumu prezentēt mūsu valsti ciemiņiem.

Vai pazīsti Latvijā ekoloģiski audzēto "Latvijas Jēra" gaļu? Tā ir svaiga jēra gaļa un tās izstrādājumi – vitināta gaļu un desiņas. Šie produkti ir bez hormoniem un citām kaitīgām vielām. Tās kvalitāti novērtējuši arī Latvijā pazīstamais garšas baudu radītājs Mārtiņš Sirmais, izmantodams "Latvijas Jēra" izstrādājumus savu kulinārijas brīnumu pagatavošanā galerijā Istaba Kr. Barona ielā.  Arī tu vari celt šo Latvijas gardumu savā svētku galdā! "Latvijas Jēra" produkcija pieejama vekalos Sky un Maxima XXX, ka arī iespējams interesēties pie paša saimnieka Agra pa telefonu 28630830, jo izrādās veikalu plauktos nemaz nevar aplūkot visu plašo produktu klāstu. Ja vēlies uzzināt ko vairāk, ieskaties šeit: www.latvijasjeri.lv

Droši vien būsi pamanījusi produktus ar Zaļo karotīti. Ko tas nozīmē? 2001.gadā Mārketinga padome izveidoja preču zīmi “Kvalitatīvs produkts”, ko visi pazīstam kā Zaļo karotīti. Tā tika izveidota, lai norādītu produktus, kuri ir kvalitatīvi un kuru ražošanā izmantoto vietējo izejvielu izcelsme ir pilnībā izsekojama. Ikdienā lielākoties taču ēdam veikalos pirktus produktus, nevis pašu dārziņos audzētus, tāpēc vēlamies zināt, no kurienes pārtikas preces nākušas. Kā būt pārliecinātai par drošu, veikalā izdarītu izvēli? Karotīte rāda pareizo virzienu. Tā ir kvalitātes zīme. Pērkot preces ar Zaļās krotītes zīmi, tu izvēlies pārbaudītu kvalitāti un atbalsti mūsu ražotājus. Sīkāku informāciju par Zaļo karotīti un uzņēmumiem, kuri ieguvuši šo kvalitātes zīmi iegūsi šeit: www.karotite.lv. Ir īstais laiks atgriezties pie pašmāju labumiem!

Mūsu uzmanības lokā nonācis arī Stelpes ūdens. Ūdens ir plaši sastopama viela, kas ir visas dzīvības pamatā. Slāpes taču vislabāk remdē tīra ūdens malks, kā arī ūdens ir ļoti svarīgs  veselīga dzīvesveida uzturēšanā – tas ne tikai likvidē šķidruma deficītu organismā, bet tajā arī nav nevienas kalorijas un tas palīdz mazināt apetīti diētas laikā. Stelpes ūdens ir dabīgs minerālūdens, kas no dabas bagātināts ar daudziem organismam nepieciešamiem mikroelementiem. To iegūst no Nīzeres avota, kas atrodas Stelpē. Avots, kas izplūst no pazemes atradnes pa dabisku izeju līdzenumā, ir unikāla un reta dabas parādība, par kuru mums parasti stāsta glancētas ārzemju reklāmas, bet, ziniet, tas iespējasm arī pie mums! Šim ūdenim nav nekādu ķīmisku piejaukumu un tas ir dzīvs.
Cenu amplitūda Stelpes ūdenim: 0,49ls – 0,55ls (1,5l), kā arī (0,5l)  – 0,37ls – 0,39ls. To var iegādāties MAXIMA, RIMI, ELVI, STOCKMAN, PRISMA, MEGO, IKI, jau vairāk kā 800 tirdzniecības vietās. Vēlies uzzināt ko vairāk? Ieskaties www.stelpes.lv!

Droši vien, daudzas no mums kāri noraugās slavenu dizaineru darīnātajās somiņās – ak, vai to maz var atļauties? Tāpat vēlamies būt arī neatkārtojamas un unikālas, nesatiekot identiskas somas īpašnieci ik uz soļa. Te būs lielisks risinājums – Latvijā ražotas, interesantas, skaistas un patiesi gaumīgas somas no meistardarbnīcas Una Vita.  Una Vitas somas un somiņas ir daudzveidīgas ne tikai stila un formas ziņā, bet arī materiāla izvēlē. Šī darbnīca ir viena no nedaudzajām, kas lietderīgi izmanto Latvijas mednieku nomedīto kažokzvēru ādas. Turklāt šeit tiek piedāvātas somas ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem! Una Vita somas atradīsi veikalā Lāčplēša ielā 87E, kā arī ieskaties šeit: www.unavita.lv. Somu cenu amplitūda no 40Ls – 60Ls.

Esi saldējummīle un našķojies ar saldējumu arī ziemā? Esam atraduši tev lielisku piedāvājumu – SIA Rozīnes "Mājas saldējumu"! SIA "Rozīne", kas atrodas Skrīveros, jau otro sezonu gatavo burvīgu "Mājas saldējumu", kuram ir atrasta sava neatkārtojama recepte ar brīnišķīgu garšu un smaržu. Produkts ir unikāls ar tā piedevām – pašu izaudzētiem augļiem un ogām. Galvenais – saldējums ir bez skābuma regulētājiem, emulgatoriem un konservantiem. "Rozīnei" jau ir vairāk nekā trīsdesmit saldējuma veidu, kā arī dažādi garšaugu sorberti. Saldējums Rīgā nopērkams Berga bazāra tirdziņā, Sky&More piektdienu tirdziņos, veikala "Azaids", Grēcinieku ielā 7, nogaršot var Galerijā Istaba, Krišjāņa Barona iela, 31a. Cena par 0,5 kg – 3,95LVL. Vēl vari iegādāties to arī internetā: http://www.meistardarbs.lv/lv/katalogs/edamlietas/citi-gardumi/ielugums/4206.

Organismam visos gadalaikos nepieciešami vitamīni, bet parasti izvēlamies tos uzņemt dažādu krāsainu tabletīšu veidā. Vai tā patiešām ir labākā izvēle? espati.lv piedāvā veidu, kā vitamīnus un citas organismam vajadzīgas vielas uzņemt no tepat Latvijā audzētiem ekoloģiskiem produktiem. Saimniecība "Ragāres" Skrīveru novadā ir viena no bioloģiskās saimniekošanas pārstāvēm, šajā saimniecībā tiek audzēti dažādi augļi, ogas un ārstniecības augi, daļa no kuriem tiek rūpīgi sažāvēta, bez konservantiem saglabājot dabīgu aromātu, krāsu un vitamīnus, un glītos iepakojumos piedavātas lietošanai. Visi šie produkti ir ārstnieciski un vērtīgi, to apliecina arī Latvijas ekoprodukta emblēma uz "Ragāru" tēju un garšaugu paciņām. Žāvēto ogu un augļu maisījumos ietilpst gan aktinīdijas, irbenes, melnais plūškoks, žāvētas plūmes, bumbieri,  āboli un daudzi citi augļi. Sīki sasmalcināti un glīti iepakoti, tie iegūst kārotā pirkuma izskatu un garšu. Tāpat saimniecība piedāvā ap 20 veidu tējas dažnedažādām vajadzībām, kā arī žāvētus garšaugus un to maisījumus. Produktus var iegādāties Sky&More piektdienas tirdziņos, kā arī Berga bazāra tirdziņā. Ārpus tirdziņiem ikdienā šos ekoloģiskos produktus var nopirkt dažādos ekoveikalos Rīgā, piemēram, "Ekoveikalā", kas atrodas Krišjāņa Barona un Stabu ielas stūrī. Tāpat var sazvanīties ar saimnieku Jāni –  29229588, lai vienotots par kādu lielāku pirkumu.

Tagad, kad mums tik ļoti rūp mūsu veselība un vēlamies sevi pasargāt no dažādām ziemas periodam raksturīgām slimībām, efektīvākās zāles un arī profilakses līdzekļi ir mūsu pašu zemītē augušās zāļu tējas.  Zaubes pusē, "Ozoliņos" bioloģiskajā zemnieku saimniecībā rosās Brigita Lūkina ar ģimeni, lasot dažnedažādas vērtīgas un dziednieciskām īpašībām apveltītas zālītes. Šī saimniecība ir Brigitas sen izlolots sapnis, tādēļ visi darbiņi norit ar īpašu rūpību un mīlestību. Tējas vākšanas iemaņas Brigitai mantotas no vecmāmiņas, kura ik dienu gatavoja pelašķu tēju un ierādīja, kā atšķirt vienu zalīti no otras. Tagad šīs vērtīgās dabas veltes ar Brigitas ģimenes gādīu pieejamas arī pilsētniekiem. "Lauku tēju" iespējams iegādāties veikalos Sky, Elvi, Biotēka u.c., kā arī interneta veikalā www.dabasdobe.lv/bode/82_89_132.  Cena – 2,5 Ls.

Gan svētku galdam, gan romantiskiem vakariem, gan citiem īpašiem dzīves brīžiem brīnišķīga piedeva būs Latvijā ražots mājas vīns "Dzidris", kas tapis Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā "Ozoliņi" . Šis vīns gatavots 2005.gadā mājas vīna ražotnē no Aiviekstes pagasta piemājas saimniecībās audzētiem un rūpīgi atlasītiem rudens – ziemas  šķirņu āboliem un arī rabarberiem, kuri augšanas laikā nav apstrādāti ar bioloģiskiem vai ķīmiskiem līdzekļiem. Vīns ir aromātisks un ļoti gards – saglabājusies āboliem raksturīgā smarža un garša, tāpat tam piemīt viegli dzirkstošs svaigums. "Ozoliņu" vīns ierindojams sauso vīnu kategorijā, tāpēc tas ir paskābs.  Pats saimnieks Oskars Abramenko cildina arī paša gatavotā sidra ārstnieciskās īpašības. Tās esot vislabākās zāles novājēšanai un tas satur visas nepieciešamās vielas organisma attīrīšanai un tauku šķelšanai. Vīns Rīgā nopērkams veikaliņā "Azaids", Grēcinieku 7, un nobaudāms kā izlejamais vīns Alus pagrabā "Lido Atpūtas centrā" Krasta ielā. Pudeles cena 3,90Ls.

Mēs, sievietes, allaž meklējam dažādus veidus kā saglabāt savu skaistumu un darīt to saudzīgā un veselīgā veidā. Pavisam jauns vārds skaistumkopšanā ir Anna Liepa. Tas ir zīmols, kas piedāvā ārstnieciskus un bioloģiski aktīvus kosmētikas un higiēnas līdzekļus, kas ražoti no bioloģiskām izejvielām un domāti lietošanai gan mājas apstakļos, gan salonos, gan ārstniecības iestādēs.  Šie produkti kalpos arī kā lieliska dāvaniņa, jo katrs produkts ir noformēts ar seno Latvju maģiskajām zīmēm un sarkano diedziņu, kuram piemīt ārstnieciska un sargājoša iedarbība. Anna Liepa piedāvā acu kompreses, kāju vanniņas, lūpu kompreses, vannas peldes, kā arī produktus bērniem. Rīgā Annas Liepas produkciju var iegādāties veikalā "MC2" Krasta ielā 68a,  "Pirts studijā" Vārnu ielā 7, veikalā "Dabas bērns" Miera ielā 17, veselības veikalā "Ilvors" Mūkusalas ielā 41, "Europa City Hotel Rīga", kā arī reģionos. Sīkākai informācijai ielūkojies šeit: www.annaliepa.com.

Kad aiz loga saulīte viesojas jau daudz retāk, šķiet pietrūkst gan siltuma, gan gaismas. Lai rudens un ziemas vakari kļūtu mājīgāki un mīlīgāki, noteikti lieti noderēs silta sveces liesmiņa. espati.lv iesaka izvēlēties SIA "Maritt" piedāvāto plašo Dobeles sveču klāstu – dekoratīvās, galda sveces, palmu eļļas, ziemas un adventes sveces, Lieldienu un Valentīndienas sveces. Ir pieejamas arī svecītes stikla trauciņos ar patīkamiem aromātiem – vaniļas, kanēļa un dzērveņu smaržu. Sveču cena pārdošanas vietās no 1. decembra – Ls 0.50. Tāpat telpā kaut saujiņu vasarīgas noskaņas ienesīs kāds saulains sauso ziedu dekors – SIA "Maritt" piedāvā iegādāties arī dekoratīvus floristikas materiālus un kompozīcijas ikdienas un svētku telpu noformēšanai, kā arī jauku dāvaniņu iesaiņošanai – atceries, lieliem soļiem taču tuvojas mūsu gadskārtas jaukākie un ģimeniskākie svētki, kad steidzam iepriecināt mūsu mīļos ar dāvanām. Rīgā "Maritt" piedāvā savu produkciju veikalā "Dāvanu pasaule", t/c Origo, kā arī SIA "Maritt" vairumtirdziecībā – Mūkusalas ielā 41B. Ielūkojies arī šeit: http://www.maritt.lv/lv/start.

Turpinot par svecēm, iesakām arī Latvian Lights – sveces ar latvieša garu sirdī. Latvian Lights ir suvenīru – sveču sērijas zīmols, kas piedāvā interesantas adventes sveces ar nosaukumu "Velve". Sveces unikālās īpašības:
– svece ir saliekama no divām daļām, kuras katra var būt atšķirīgā krāsā;
–  iespējamas pasūtīt visdažādākajās krāsās arī elektro;
–  iespējams pievienot noteiktus smaržu aromātus;
–  sveces iepakotas glītā un drošā iepakojumā gatava dāvināšanai;
–  pasūtījumiem virs 10 gab līdz 40 gab izgatavošanas laiks max. 1. nedeļa.
Cena 15 LS. Par šādu cenu sveci varēsi iegādāties Martas ielā 1 radošajā telpā "Tasty" vai kontaktējoties ar Baibu Lingu – Bērziņu pa tālruni  26208840 un e-pastu [email protected]. Sīkāku informāciju meklē WWW.LATVIANLIGHTS.LV.

Kādai no mums noteikti starp lielākajiem gardumiem ierindojamas saldās konfektes "Gotiņa", ko ražo Saldus pārtikas kombināts. Bet šis nav vienīgais kārums, ar ko plautināt savas garšas kārpiņas, ja vēlies ko saldāku. Saldus pārtikas kombinātā top arī marmelāde no Latvijas ogām! Ir pieejama gan smitsērkšķu, gan aveņu, gan dzērveņu, gan arī ābolu marmelāde. Izklausās kārdinoši, vai ne? Marmelādi, kā zināms, var izmantot arī citu desertu pagatavošanā, tapat vari paspēlēties arī ar šī jaukā garduma krāsām. Šī marmelāde nopērkama veikalos Stockmann, Prizma, "Kraft Rīga" eko veikaliņā Kr.Barona ielā 41/43 un izbraukuma tirdzniecībā. Cena smiltsērkšķu marmelādei – 2 Ls, vairāk informācijas par Saldus pārtikas kombināta izstrādājumiem meklē šeit: www.saldusgotina.lv.

Šokolādes cienītājām vēlamies piedāvāt nogaršot SIA „V. Ķuze” gatavotās šokolādes trifeles. Tās izgatavotas no augstvērtīgām augstas kvalitātes izejvielām. 100% roku darbs, nopērkamas vienmēr svaigas, jo izgatavotas nelielos daudzumos. Ja vēlies tās pasniegt dāvanā – trifeļu izlases tiek veidotas pēc klienta vēlmēm, tādējādi dāvana ir personiska, atbilstoša katra gaumei.Idejas uzņēmums smeļas gan no pagātnes tradīcijām un senām receptēm, gan arī no jaunākajām tendencēm saldumu ražošanā.  SIA „V. Ķuze” saldumi ir nopērkami tikai un vienīgi firmas veikalos – kafejnīcās. Rīgā kafejnīca atrodas Jēkaba ielā 20/22, Liepājā – Rožu laukumā 5/6. Drīzumā produkcija būs nopērkama arī Panorama Plaza Lielirbes ielā 17a. Trifeļu izlases cena 5.50 Ls. ieskaties arī šeit: www.kuze.lv.

Latvisko un gardo produktu sarakstā noteikti jāpiemin arī mūsu čaklo Latvijas bitīšu medus, bez kura nav iedomājamas ārstnieciskā procedūras ziemā, kā arī to izmanto dažādu konditorijas brīnumu tapšanā. Rīgas centrā, Alfrēda Kalniņa ielā 1a (mazā ieliņa aiz Cirka) atrodas saldākais un veselīgākais dabisko produktu veikals pilsētā – „Medus veikals”. Tajā Jūs varat iegādāties visplašāko un bagātīgāko biškopības produkcijas sortimenta klāstu Latvijā. 30 veidu medus, ziedputekšņi, bišu maize, propoliss, bišu māšu peru pieniņš jeb karaliskā želeja atklās Jums nebijušas spēku rezerves, stiprinās imunitāti, bagātinās organismu ar vitamīniem un minerālvielām. Veikaliņā vari iegādāties dažādas dziedējošas bišu vaska ziedes, kosmētiku un pirts medu., kā arī uztura bagātinātājus no dabiskiem bišu produktiem. Pieejamas arī  100% bišu vaska sveces.  „Medus veikalā” var nokomplektēt un lieliskas, dabiskas, veselīgas dāvanas, ar kurām iepriecināt savus radus, draugus, paziņas un darba kolēģus jubilejās un citos svētkos. Sevišķi bagātīgs dāvanu klāsts tiek sarūpēts, tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam. Ieskaties: www.medusveikals.lv.

Svētkos vēlamies gan pacienāt savus ciemiņus, gan paši pamieloties ar kādu īpašu gardumu. espati.lv iesaka svinību galdam izvēlēties SIA Bemberi maiznīcas konditorejas izstrādājumus. SIA Bemberi maiznīca dibināta pirms 15 gadiem. Laika gaitā uzņēmuma darbinieki  izveidojuši plašu sortimentu ar visdažādākajiem gardumiem. Klientu vidū iecienītas ir uzņēmumā ceptās tortes un kliņģeri, kā arī dažādas kūkas, smalkmaizītes, pīrādziņi un kēksi. Produkciju iespējams iegādāties Saulkrastos, uzņēmuma kafejnīcā blakus ražotnei, kā arī veikalos Rīgā (Rimi, Elvi u.c.) un Rīgas rajonā. Izstrādājumus var pasūtīt arī pa tālr. 67951251 vai mob. tālr. 29263357  Jau trīs mēnešus uzņēmuma kafejnīcā iespējams iegādāties malkas krāsnī ceptas picas itāļu gaumē, kuras pastāvīgie klienti ļoti iecienījuši. Vēlies uzzināt ko vairāk, raksti: [email protected].

Konditorejas prieciņus mums tīk sev sagādāt arī ikdienā, piemēram, pie rīta kafijas baudot kraukšķīgu sviesta kruasānu. Mēs iesakām izvēlēties Sviesta Graudu kruasānu, kas tapis SIA "Kviteks" Iļģuciemas maiznīcas konditorejā.  Tas ir cepts no augstvērtīgas kruasānu mīklas, kuras kvalitāti un kruasāna izcilās garšas īpašības nodrošina mīklā kārtām ierullētais pilnpiena sviests, kas nodrošina mīklas kārtiņu veidošanos. Tā rezultātā iegūstam tikai kruasānam raksturīgo kārtaino struktūru un mīklas kārtiņu gaisīgumu. Baudot kruasānu, izjūti izcilu garšas baudījumu bez taukainas pēcgaršas. Aicinām tevi iegādāties īstus sviesta kruasānus, kā arī rollus, pīrādziņus un veikalā ceptu maizi (čiabatu un bagetes) veikalos Rīgā Brīvības ielā 93, Kr.Barona ielā 28a, Dzirciema iela 51, Lidoņu ielā 27, Anniņmuižas bulvārī 84 un Ūnijas ielā 52/1. Ieskaties arī šeit: www.imk.lv.

Viens no svarīgiem elementiem mūsu mājvietā nenoliedzami ir apgaismes ķermeņi un to izskats. Ar apgaismes ķermeņu dizaina palīdzību mēs varam piešķirt savai dzīvojamai telpai īpašu rozīnīti un akcentu. SIA Lampu dizaina darbnīca, kurā darbojas dizaineri Aigars Lenkēvičs un Ērika Māldere, piedāvā dažadus apgaismojuma dizaina risinājumus un izstrādi privātiem un sabiedriskiem interjeriem, hallēm un vestibiliem. Iespējama arī gaismas ķermeņu izīrēšana un dažādu pasākumu noformēšana. Gaismas ķermeņus iespējams iegādāties tirdzniecības centrā Spice veikalā Nakts mēbeles un 4room, kā arī mākslinieku darbnīcā, iepriekš piesakoties pa tālruni 29424560, 29232289 vai 67551168. Ieskaties arī šeit: www.lampas.lv.

Mūsu labsajūtai  ļoti svarīgs ir veselīgs miegs. Kas gan var būt jaukāks par ādai patīkamu, mīkstu kokvilnas gultas veļu! Kalnciema kvartālā atradīsi zīmola INCH 1967 Latvijā dizainētu un radītu mājas tekstilu – 100% kokvilnas trikotāžas gultas veļu un dvieļus. Gultas veļa ir patīkama ķermenim visos gadalaikos, nezaudē krāsu pēc kārtējās mazgāšanas, vari to neiepazīstināt arī ar gludekli. Būs pieejama gan tava mīļākā krāsa, gan izmērs – esi pats savas gultas radošais mākslinieks! Arī dvieļiem ir daudz pozitīvu īpašību – virtuves dvieļi uzsūc pat nomaldījušos pilīti un nemet pūku, turpretim vannas dvieļi ir viegli, jautri un izpalīdzīgi, mīksti piekļausies un nosusinās tavu ādu. Veikals – salons INCH atrodas Kalnciema ielā 33, Pārdaugavā. INCH izstrādājumus var iegādāties arī Stockmann veikala mājas lietu nodaļā 4.stāvā (projekta "Mūsējie" ietvaros 4.11.2009 – 1.12.2009.). Ieskaties arī šeit www.inch.lv un www.musejie.lv.

Ir vēl kāds īpašs mūsmāju gardums, ko noteikti jau būsi pamanījusi tā unikālo un neatkārtojamo garšas īpašību dēļ. Tās ir SIA ”Cepējs” ražotās Strop vafeles. Šo vafeļu tehnoloģija ir sareżġīta un neparasta, taču rezultāts ir īpašs. Strop vafeles tiek ceptas no dabīgām izejvielām, ir pildītas ar karameles vai medus sīrupu, nesatur konservantus, un ir enerġētiski bagāts produkts.Šīs vafeles ir iecienījuši gan bērni, gan pieaugušie.Taču īpaši savu produktu Strop ražotāji iesaka fiziski aktīviem cilvēkiem – apēdot pāris vafelītes, enerģija atjaunojas dażu minūšu laikā. Šobrīd Strop vafeles var iegādāties Rimi Latvija lielveikalos, Elvi grupas un Baltstor tīkla veikalos, kā arī Narvesen kioskos un Statoil DUS. Drīzumā  plānota sadarbibu ar lielveikalu tiklu ”Maxima” un ”Aibe”. Ieskaties arī šeit: www.cepejs.lv!

Nu jau kādu brīdi varam lepoties arī ar savu – Latvijā ražotu datoru Gauja. Un kāpēc gan neizvēlēties tieši pašmāju datoru? Turklāt arī mēs platiem soļiem ejam uz priekšu – A/s Capital ar lepnumu paziņo, ka no novembra sākuma portatīvo datoru Gauja™ saimei ir pievienojies jauns modelis Gauja™ A1R. Ar šo modeli a/s Capital piesaka savu dalību „Ultrathin” datoru kategorijā. Ņemot vērā datora cenu un tehnisko nodrošinājumu apvienojumā ar augstajiem servisa standartiem, iespējams, ļoti drīz Gauja™ A1R ieņems līdera pozīciju ultra plāno datoru segmentā. Informācijai – būtiskākā Gauja™ A1R atšķirība ir plānais datora korpuss, kas sastāda tikai 2,1 cm un pats portatīvais dators sver 1,5 kg. 13,3 collu ekrāns nodrošina lielisku datu un failu pārskatāmību kas ir svarīgi lietojot datoru ārpus mājām.Veikalu plauktos nonākušā jaunā datora cena komplektācijā ar Windows7 ir 489 Ls. Jaunā Gauja™ A1R ir pieejama visos a/s Capital veikalos t/p Alfa, t/c Mols, Galerija Cents, t/c Rīga Plaza. Ieskaties arī šeit: www.gauja.lv.

Jau pamanījāt, ka daudzus no Latvijā ražotajiem produktiem iespējams iegādāties veikalā "Azaids", Grēcinieku ielā 7. "Azaids" piedāvā iegādāties tikai Latvijā ražotu pārtiku, kā arī nelielā daudzumā suvenīrus. Mājīgā veikaliņa plauktos vienkopus atrodami vairāk nekā 500 pašmāju ražotāju un zemnieku saimniecību pārtikas produktu. Tur iespējams iegādāties daudzveidīgu Latvijā ražotu pārtiku, tostarp zemnieku saimniecību piedāvāto produkciju, kā arī bioloģiskās lauksaimniecības produktus un pārtiku ar kvalitātes zīmi „Zaļā karotīte”. Veikaliņā atradīsi latviešu labākajās tradīcijās ceptu maizi un tās izstrādājumus, piena produktus, gaļu, sulas, saldumus, medu, augļus, dārzeņus un ogas, kā arī mājas vīnu un vairāk nekā 20 alus šķirņu.

Latviski mēs varam ne tikai ēst, dzert, bet arī uzturēt mājās spodrību. Mums ir pašiem sava tīrīšanas līdzekļu ražotne – akciju sabiedrība "Ķīmiskā rūpnīca "SPODRĪBA"". Tās darbības pamatā, saglabājot lielākā sadzīves ķīmijas ražotāja pozīciju Latvijā, ir kvalitatīvu un patērētājiem nepieciešamu sadzīves ķīmijas un kosmētikas produktu ražošana, izzinot un apmierinot klientu vajadzības, kā arī samazinot produkcijas un uzņēmuma darbības ietekmi uz vidi. Nenogurstoša uzmanība tiek veltīta produkcijas kvalitātes uzlabošanai, produkcijas sortimenta paplašināšanai, dizaina uzlabošanai un jaunu preču un pakalpojuma radīšanai, lai apmierinātu pieaugošās un mainīgās patērētāju vēlmes un vajadzības. Par to vari pārliecināties šeit: www.spodriba.lv.  Preces (mums jau labi pazīstamais Kastanis, trauku mazgājamais līdzeklis Zilgme, šķidrās ziepes Dagne u.c.) pilnā klāstā ir pieejamas A/S “Ķīmiskā rūpnīca “Spodrība”  Adrese: Dzirnavu iela 1, Dobele, LV-3701, kā arī atrodamas visos lielākajos lielveikalos. Plašs preču klāsts veikalos Prisma, Depo, Drogas. Cenu amplitūda 0,60 – 2,50 Ls. Zemā cena par 500 ml iepakojumu.

33 komentāru
 1. aaaaa, jau sen ilgojos pēc kārtīga saldējuma bez visām tām piegaršām, varbūt tas Rozīnes būs īstais, iešu garšot!!!!

 2. Gauja vispār ir baigie malači, vienīgais cik ļoti viņiem izdodas startēt arī ārpus Latvijas teritorijas?

 3. Uz to Azaidu būs jāaizit, nekad nepievēršu uzmanību šitām eko bio pārdotuvēm, bet izrādās, ka vajadzētu gan.

 4. “Azaids” nav eko, bio veikals, vini ir Latvijas precu veikals uz turieni javed radi no arzemem :).

 5. Anna Liepa, tiem gan ir loti interesanti produkti. Laba ideja Ziemassvetku davanai.

 6. Viena no visforsakajam lietam, kas saja saraksta ieklauta ir tas aiviekstiesu majas vins. Vini esot vienigie oficialie vina razotaji Latvija, laikam pat to lielo akcizes nodokli maksajot. Malaci!

 7. Savukārt man ir bijusi darīšana ar Ragares garšagu maisījumu, visām iesaku, dikti feini pie zupām un gaļas mērcēm iet klāt. Es pati nopirku vienā no tirdziņiem, tagad iešu vēl palūkot tajā Ekoveikalā.

 8. Super, raksts! Vienkārši kolosālas lietiņas par kurām nebija ne mazākās jausmas. Katrā ziņā noteikti iegādāšos lielāko daļu preču. Tomēr veselīgi, dabīgi un jāatbalsta mūsējie.

 9. Prieks par DZIDRIS Vinu daritāvu – viss garšigakais vins lai veicas… varbut mūsais vins kadreiz bus Topa pasniegšanas viss bagatas restoranas Eiropa…

 10. Kapec neviens neatver Latvijas precu veikalu Zviedrija? Loti karojas pec latviesu labumiem ari arzemes.

 11. Man baigi patīk lampas un riktiigs prieks par Latvijā ražotām svecēm, jo man likās, ka Dobeles sveces vairs nav un netiek ražotas. Un te skatos, baigais pārsteigums, super, ka ir un tik plašā piedāvājumā!

 12. kur gan una vita no 40-60 latiem? moš vieninieks aizmirsies priekša? man personīgi ir melna soma kā bildē no govs ādas un ar 15% atlaidi maksāja 120 latus. 😀

 13. Iespejams, Una Vita pielagojas situacijai valsti un ienem pircejam patikamas cenu aprises ;). Esmu pie viniem paris reizes bijusi, man liekas, ka plauktos bija redzamas somas ari par sadam naudinam (60Ls – 70Ls) un ne tas mazakas vai vienkarsakas. Ja pirki pa 120Ls varbut soma bija loti liela vai greznota ar ipasu smukumu.

 14. Bijām ar draudzeni Ķuzes kafejnīcā, mmmm, tik garšīgas lietiņas, vislabāk garšoja ķiršu un piparmētru trifeles. Vispār ieteiktu aiziet, jo tāda mājīga atmosfēra, un gardumi, ideāla vieta, kur paklačoties ar draudzeni. 🙂 Nopirku arī gardumus mīļotajam, ļoti priecīgs bija 🙂

 15. Rita
  Raksts ir super! Tik daudz derīgas informācijas, žel tikai, ka ne visos veikalos var nopirkt mūsu vietējos ražojumus- kaut vai “Spodrības”preci. Es cenšos pirkt mūsu produkciju- kāpēc barot ārzemniekus, jau tā visu ir pārplūdinājuši ar savām precēm.

 16. Vai tad bez Madara’s nekas nav iespējams? Te tak tādas lietas- Kastanis, Ķuze, Saldus pārtikas kombināts u.c. Nevajag to vienmēr visur, vai tas nebūtu pārspīlēti..ir tak visa kā daudz laba arī cita.

 17. Ja veel pabrauktu uz citaam LV vietaam… mums ne tas vien ir!!! Ceru,ka turpinaajums sekos …

 18. Latprece.lv ir 2014. gadā izveidots specializēts Latvijā ražotu preču interneta veikals!

  Mēs lepojamies ar savu valsti, kurā top tik daudz interesantu ideju un kvalitatīvu ražojumu! Līdz ar to mēs piedāvājam Jums visdažādākās Latvijā ražotās preces, kas ir darinātas ar mīlestību un centību!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.