espati.lv iesaka pasākumus no 4. līdz 10. jūnijam

Šonedēļ espati.lv tevi aicina baudīt vairākus lieliskus kultūras pasākumus – Rīgas Operas festivālu 2009 un Starptautisko laikmetīgās dejas festivālu LAIKS DEJOT 2009. Tāpat iesakām iesaistīties fiziskās aktivitātēs un piedalīties Sieviešu skrējienos, kas no 4. jūnija tiks organizēti katru ceturtdienas vakaru. Apmeklējiet arī pikanto filmu – Nimfiomānes dienasgrāmata, kuru bija iespējams skatīties arī mūsu kino kritiķiem.

Pasākumi

No 4. jūnija: Sieviešu skrējieni
No 4. jūnija katru ceturtdienas vakaru Mežaparkā notiks 3 un 5 km Sieviešu skrējieni. Skrējienu idejas autors ir veikals skrējējiem – Maratons. Skrējienos aicinātas piedalīties visas sievietes – gan tās, kas regulāri skrien, gan tās, ka līdz šim nav saņēmušās to darīt. Skrējienos piedalīsies arī dziedātājas Aisha, Kristīne Zaharova, Jenny May un Ella.
Pirmais skrējiens notiks Mežaparkā 4. jūnijā plkst.19.00, pulcēšanās notiks pie Zoodārza. Tā kā šis ir pirmais pasākums, tas tiks svinīgi atklāts. Ceļa vārdus skrējienam teiks gan pasākuma iniciatori – veikala Maratons idejas autore Laura Lapiņa un Maratona veikala apavu guru Raimonds Soopargs, Vieglatlētikas federācijas vadītājs Guntis Zālītis, gan arī pasākuma idejas atbalstītāja Aiša. Pēc ceļa vārdiem sekos kopīgā iesildīšanās ekspertu vadībā un tad – pats skrējiens.
Informācija: http://esports.lv/citi/02062009katru_ceturtdienu_mezaparka_notiks_sievie

No 2. līdz 14. jūnijam: Rīgas Operas festivāls 2009
Rīgas Operas festivāls dibināts 1998. gadā un ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Austrumeiropā. Tas kļuvis par vērtīgu tradīciju gan Latvijas publikai, gan citu valstu operas mīļotājiem. Festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem, piedāvājot jaunākos iestudējumus un lieliskus solistus. 2009. gadā festivāls notiks divpadsmito reizi.  Rīgas Operas festivālā 2009 būs skatāmi sezonas jauniestudējumi:
Gaetāno Doniceti – Mīlas dzēriens un Volfganga Amadeja Mocarta – Dons Žuans un Burvju flauta. Līdzās tiem – arī sevišķi veiksmīgie aizvadīto sezonu iestudējumi, Ērika Ešenvalda – Augļu koks ir Jāzeps, Riharda Vāgnera – Klīstošais holandietis un Žorža Bizē – Karmena.
Informācija: http://www.music.lv/opera/rof2009/

No 4. līdz 12. jūnijam: Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT 2009
No 4. līdz 12. jūnijam Rīgā norisināsies Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT 2009. Festivāla norises vietas – Dailes teātris, Rīgas Mākslas telpa (RMT) un Rīgas Horeogrāfijas vidusskola (RHV). „Jau sen ir laiks uzdot ļoti svarīgu jautājumu – kur paliek kustība PĒC TAM, kad tā ir notikusi, un arī atbildēt uz šo jautājumu. Tāpat ir interesanti padomāt par jautājumu, kur mīt kustība LĪDZ TAM, kad to izpilda dejotājs. Šie it kā vienkāršie jautājumi nekavējoties liek meklēt valodu, kurā uz tiem varētu atbildēt,” Aleksandrs Pepeļajevs
Informācija: http://www.dance.lv/laiksdejotlat_09.htm

Koncerti

6. jūnijā: Very Cool People debijas albūma prezentācijas koncerts
22:00 klubā Pulkvedim neviens neraksta notiks apvienības Very Cool People debijas albūma prezentācijas koncerts. Koncertā piedalīsies jazz/funk apvienība Very Cool People ar Double Drums, kā arī viesi – hip-hop mākslinieki Ozols un Nātre, dziedātājs Ervis Ramiņš (Laime pilnīga), kā arī pirms un pēc puišu uzstāšanās spēlēs DJ AG.
Informācija: http://www.platformamusic.lv/news/article.php?id=350130

7. jūnijā: Iļģi – Īsās nakts dziesma
19.00 Jau tradicionāli svētdienās klubā Essential notiek Čili Pica Drauga kartes, Platforma.lv un Pro1 HD Studio organizētie dzīvās mūzikas koncerti, kas tiek iemūžināti TV ierakstā un skatāmi arī interneta tiešraidē. Šo svētdien, šī festivāla ietvaros rīdziniekus ielīgos Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi grupa Iļģi. Ar Čili Picas Drauga karti un Essential kluba karti ieeja bez maksas.
Informācija: http://essential.lv/news/?id=62787 

10. jūnijā: Dailes teātra sezonas noslēgumā – koncerts „Par spīti grūtiem laikiem…” un balle
19:00 Raimonda Paula dziesmu koncertu Par spīti grūtiem laikiem… un tam sekojošo sezonas noslēguma balli noslēgsies Dailes teātra sezona. Sezonas izskaņā skatītājiem pēdējo reizi būs iespēja noskatīties un noklausīties latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna 160 gadu jubilejai veltīto koncertu Par spīti grūtiem laikiem…, kurā skan paša Alunāna joprojām aktuālās kuplejas, kā arī Raimonda Paula populārās melodijas no savulaik skatītāju tik iecienītajiem iestudējumiem – teātra izrādes Džons Neilands un televīzijas uzveduma Mucenieks un muceniece. Koncertā piedalīsies Ieva Pļavniece, Ilze Ķuzule, Rudīte Būmane, Ilona Balode, Jānis Paukštello, Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Valdis Liepiņš un Artis Robežnieks, bet pie klavierēm būs maestro Raimonds Pauls. Muzikālo pavadījumu veidos taustiņinstrumentālists Gints Žilinskis, ģitārists Uģis Tirzītis, basģitārists Bruno Priekulis un sitaminstrumentālists Tālis Gžibovskis. Koncerta muzikālais vadītājs un diriģents ir Juris Vaivods.
Informācija: http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&10&view=news-detail&news_id=563

Teātris

5.  jūnijā: izrāde – Peļu slazds
19:00 Mākslas darbinieku namā Vecpilsētas teātris, sadarbojoties ar Latvijas Kultūras koledžas studentu teātri, rādīs izrādi Peļu slazds, pēc Agatas Kristi darba motīviem.
Lugas pamatā – detektīvs, kurš atspoguļo cilvēku cietsirdību un nežēlību. Ir notikusi slepkavība, kura slēpj pagātni. Mazā pansionātā, kuru atvērusi jauna ģimene, ierodas pieci viesi, lai atpūstos. Negaidītā policijas inspektores ierašanās izjauc visu pansionāta iemītnieku dzīvi un liek ieskatīties pagātnē.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/13405/

5. jūnijā: pirmizrāde – Kamēr paies pieci gadi
19:00 tiks VEF kultūras pilī tiks uzvesta Sapņu teātra pirmizrāde Kamēr paies pieci gadi. Lugā – laiks gan svešs cilvēkam kosmiskais spēks, gan viņa eksistēšanas nepieciešamais elements. Laiks atgādina, ka pasaule ir mūžīga, bet pārejoši ir tikai cilvēki un viņu dzīve ir tikai mirklis. Un ja laiks uzdod cilvēkiem vienu un to pašu mīklu, bet atbild uz to katrs savējo un cilvēkam ir ļauts pašam uzlemt, padoties laikam vai nē. Izņemot to, tas ir stāsts par mīlestību. Mīlestība Lorkai vienmēr ir traģēdija, kura nezin izeju: ne iemīlēt, ne pārtraukt mīlēt – nevar pēc savas gribas. Sveša nāve šķērso citas dzīves, atgādinot par to, ka mīlēt ir veltīgi. Par mīlestības nepiepildāmību, – jo neviens nespēj atdot citam savu dzīves mirkli. Isāk sakot, mistērija aptver visus meklējumus – mīlestības, patiesības, sevis meklējumi, visa dzīve un visas dzīves sabrukums.
Informācija: http://www.notikumi.lv/index-lat.php?p=4&id=25181

8. jūnijā: izrāde – Kāzas
19:00 Dailes teātra mazajā zālē būs skatāma izrāde – Kāzas.
Staņislava Vispjaņska simbolisko lugu Kāzas, kurā skartas poļu tautai aktuālās un sāpīgās nacionālās tēmas, iestudējuši pedagogi un režisori Mihails Gruzdovs un Indra Roga kopā ar Dailes teātra 9.studiju – Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) III aktieru kursu. Izrāde tapusi īpaši teātra festivālam WYSPIANSKI 2007, un tās pirmizrāde notikusi Krakovā 2007.gada 26.novembrī. Poļu dzejnieka, dramaturga, gleznotāja, grafiķa un arhitekta S.Vispjaņska (1869-1907) daiļrade ir īsts izaicinājums tās interpretiem – Latvijā profesionālajā teātrī līdz šim vēl nav iestudēta neviena Vispjaņska luga. Kāzas ir izrāde, kas dzimusi mācību procesā, jaunajiem aktieriem brīvi ļaujoties savām asociācijām, fantāzijām un ilgām. Izrāde nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai kā Labākā dramatiskā izrāde 2007./2008.gada sezonā.
Informācija:
http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000041

Kino

No 5. jūnijā: Parex Plaza – Lieliskais Baks Hovards (The Great Buck Howard)
 Baks Hovards savā laikā bija spoža skatuves zvaigzne. Viņa maģijas un hipnozes seansi priecēja skatītājus pat Lasvegasā, taču tagad tie notiek mazpilsētu kultūras namu pustukšajās skatītāju zāles. Visiem izņemot pašu Baku Hovardu, kurš joprojām uzvedas kā augstākā līmeņa slavenība, ir skaidrs, ka šovs zaudējis spožumu. Viņš noalgo jaunu asistentu Troju, kurš pametis juridisko augstskolu un sapņo kļūt par rakstnieku. Ar jaunu triku Lieliskais Baks Hovards negaidot atgriežas slavas virsotnē, bet Trojs strādādams viņam līdzās iemācās to, ko jurisprudences studijās nekad nebūtu guvis.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6500/

5. jūnijā: Kino Rīga: Zeme – mūsu mājas, pasaules pirmizrāde
18:00 kinoteātris Rīga aicina visus noskatīties izcilā franču fotogrāfa Jansa Artisa – Bertrāna brīnišķīgo dokumentālo filmu Zeme – mūsu mājas! un atklāt sev Zemes skaistumu, atcerēties savu atbildību par to, apzināties savu līdzdalību it visā, kas notiek uz mūsu planētas – Zemes. Šajā dienā filma piedzīvo savu pasaules pirmizrādi un to noskatīsies cilvēki 35 pasaules valstīs.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=93

Jūnijā: Kino Rīga – Nimfomānes dienasgrāmata
Viņa ir simpātiska, izglītota un materiāli nodrošināta 28 gadus veca sieviete. Turklāt viņai ir ļoti brīvi uzskati par seksu, viņa nemitīgi meklē jaunus piedzīvojumus, lai apmierinātu neremdināmo seksuālo ziņkāri un kaisli. Viņa pārguļ ar ko vien vēlas, kad vien vēlas, padarot seksu par dzīvesveidu. Šāds dzīvesveids kļūst par prostitūciju, kurā viņa piepilda karjeru, bet arī atrod mīlestību.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/filmas/filma?id=319

Bērniem

7. jūnijā: teātra izrāde – Sīpoliņa piedzīvojumi
16:00 Jūrmalas teātrī notiks Jūrmalas bērnu un jauniešu teātra izrāde „Sīpoliņa piedzīvojumi”.  20.gs. Itāļu rakstnieks Džanni Rodāri radījis humoristiski aizraujošu un sociāli satīrisku stāstu Sīpoliņa piedzīvojumi. Jūrmalas bērnu un jauniešu teātris izspēlē šo piedzīvojumu jebkuram īpašam cilvēkam, kurš tic saviem spēkiem, lai veidotu šo pasauli tīrāku, skaistāku un mīlestībā gaišāku. Draudzīgais Sīpoliņš dodas Dārzeņu, Augļu un Ogu pasaulē iegūt zināšanas un atbrīvot, netaisnīgi apcietināto tēvu, kurš ieslodzīts valdnieka Citrona cietumā. Ceļojuma laikā mazais ceļotājs atklāj, ka galvenie ieroči cīņā par brīvību ir draugi un viņu atbalsts. Sīpoliņa satikšanās ar negodīgo bruņinieku Tomātu rada veselu virkni skaistus, krāsainus piedzīvojumus cīņā par patiesību un brīvību.     
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/13154/

7. jūnijā: leļļu teātra izrāde – Ak, šis zilonītis!
14:00 Latvija Leļļu teātrī tiks uzvesta izrāde – Ak, šis zilonītis!
Ak šis zilonītis! ir leļļu luga ar dziesmām, kurās izmantoti afrikāņu pasakas motīvi. Pasaka stāsta par mazo Zilonīti, kas nav apmierināts ar sevi, vēloties būt arvien par kādu citu – lauvu, antilopi, pērtiķi, ķirzaku, zivi. Viņš negrib arī darīt to, ko dara visa viņa ģimene, bet iecerējis būt patstāvīgs un neatkarīgs. Lugā atklājas, ka, cenšoties atdarināt kādu citu, Zilonītis nekļūst ne laimīgāks, ne apmierinātāks. Gluži otrādi – nepavisam neveicas.
Pasakas izrāde iepazīstina bērnus ar dažādiem dzīvniekiem, dzīvo dabu, kā arī ar cilvēku un dzīvnieku rakstura īpašībām.. Muzikālais noformējums ir kolorīts, ritmisks, lai bērni viegli uztvertu notiekošo, dzīvotu līdzi ritmam un varētu viegli iegaumēt dziesmiņas.
Interesantās lelles, scenogrāfiskais un muzikālais risinājums bērniem palīdz sekot notikumiem izrādē, bet vecākiem sniedz ierosmi rotaļām ar bērniem mājās.
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=56

Izstādes

No 5. līdz 26. jūnijam: izstāde – Sejas
No 5. līdz 26. jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības galerija aicina apmeklēt Latvijas Tēlnieku centra izstādi Sejas.
Kā ceļš, kas met negaidītus pagriezienus, tā katrs laikmets iezīmē jaunu virzienu vērtību sistēmā un cilvēku domāšanas veidā.
Kopš padomju laika mākslas reprezentatīvo portretu parādes, mūsu laikabiedru seju tēlojums labu laiku tika atstāts novārtā. Nu jau kādu brīdi jūtama tendence atgriezties pie pārbaudītām tradīcijām – pie cilvēka dvēseles spoguļa – sejas atainojuma tēlotājā mākslā.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/13243/

5.jūnijā: tiks atklāta izstāde – Nepazīstamie eiropieši
15:00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā tik atklāta ceļojošā fotoizstāde Nepazīstamie eiropieši, kas tapusi sadarbībā ar Austrijas vēstniecību Latvijā. Izstādes atklāšanā piedalīsies Austrijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Hermīne Popellere /Hermine Poppeller/.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/13384/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.