Saldais grēciņš – šokolāde

Vienu aprieta kā lieku kaloriju vaininiece, citu slavināta kā nebeidzams enerģijas avots un zāles pret visām slimībām. Lielīta un pelta, bet nenoliedami ļoti garda. Tāda ir šokolāde. Šoreiz par to, kāpēc šokolāde ir veselīga.

Vēl tikai jāpiebilst, ka īsta šokolāde ir rūgtā. Piena un baltā uzskatāma vien par gardu, bet ne tik vērtīgu konditorijas izstrādājumu. Tieši tāpēc šoreiz slavināsim rūgto šokolādi.

•    Vai zināji, ka uztura speciālisti uzskata, ka šokolāde savu veselīgo īpašību ziņā nebūt neatpaliek no ābola vai, piemēram, jogurta? Tā satur antioksidantus (vielas, kas kavē šūnu novecošanās procesus, arī ādā) – A, C un E vitamīnus. Minerālvielas – cinku, selēnu dzelzi, kāliju un kalciju.
•    Šokolādi var uzskatīt arī par pretvēža profilakses līdzekli, jo kakao pupiņās ir flavonīdi, kas pasargā šūnas no brīvajiem radikāļiem, mazina arteriālo spiedienu un insulta risku.
•    Lai gan šokolādes ēšana tiek uzskatīta par kaprīzu sieviešu prieciņu, to regulāri baudīt derētu ikvienam. Izrādās, ka, apēdot nedaudz tumšās šokolādes ik dienas, tavs prāts darbosies daudz labāk. Šokolāde palīdz apasiņot smadzenes.
•    Lai gan gandrīz ikviena zina, ka lielisks līdzeklis asinsvadu veselībai un prettrombu profilaksei ir sarkanais vīns vai aspirīns, tikai retā zina, ka tumšai šokolādei ir tieši tāds pats efekts kā diviem augstākminētajiem.
•    Nav jābaidās arī no taukiem, ko satur šokolāde. Lai gan šokolādē tik tiešām tādi ir, šie tauki nepalielina holesterīna līmeni organismā.
•    Tumšā šokolāde ir gana sātīga. 100 gramu tumšās šokolādes satur aptuveni 460 kalorijas. Tomēr tumšo šokolādi daudz apēst gluži vienkārši nav iespējams. Un zini, ka šo šokolādes īpašību vari izmantot reizēs, kad grūtā brīdī steidzami nepieciešams enerģijas lādiņš.
•    Labās ziņas tumšās šokolādes cienītājām – atšķirībā no citiem konditorejas izstrādājumiem, šokolāde zobus nebojā. Kakao pupiņu sviests dabiski aizsargā pret kariesu.
•    Šokolāde ir arī noderīgs pretsāpju līdzeklis laikā, kad moka mēnešreižu sāpes. Gabaliņš tumšās šokolādes šajās dienās palīdz uzlabot ne vien labsajūtu, bet arī omu.
•    Lai gan tumšais kārums spēj nomierināt satrauktus prātus, tas nepadara mūs apātiskus. Tāpēc tās, kuras studē, šokolādi var izmantot kā līdzekli pirms eksāmenu stresa mazināšanai.
•    Kādā filmā sātans apgalvoja, ka mīlestība ir tas pats, kas liels daudzums šokolādes. Un viņam zināmā mērā bija taisnība. Zinātnieki apgalvo, ka tumšā šokolāde ir pat uzbudinošāka nekā flirts. Turklāt pāri, kuri mēdz regulāri nobaudīt pa šokolādes gabaliņam, skūpstoties biežāk.
•    Savukārt psihologi apgalvo, ka šokolādes tāfelītes turēšana pa rokai ir lielisks līdzeklis, kā uzlabot savas komunikācijas spējas. Piedāvāts šokolādes gabaliņš mēdz darīt īstus brīnumus.

5 komentāru
  1. es PAR šokolādi, žēl gan, ka visas labās īpašības piemīt tumšajai šokolādei, lai gan tā arī nav peļama.

  2. lasot vien sagribeejaas aizskriet lidz veikalam un nopirkt….tik zeel ka veikals naktii ciet :/ bet varbuut labi vien ir ka ciet…

  3. Sasssodīts, bilde jau garšīga, bet ar to melno šokolādi ir kā ir…liekas, tiešām baigi rūgta. Man kā par nelaimi garšīgas liekas tās gaišākās – Milka un tamlīdzīgas, kur visādas rozīnītes, riekstiņi…bet kas zina,varbūt pie rūgtās šokolādes jāpierod un tad to gaišo nemaz negribēsies.

  4. čiksa pilniigi piekriitu ka gardaakas taas piena uc kas mutee izkuust..njammmm!!!man ar ruugtaa ne iipashi tiik…bet redz mazaak kaitiigaaka figuurai tapec vien veerts vinu uzeest!

  5. A man rūgtā šokolāde – 80% vai 70% ir kā medusmaize – varu ēst un ēst – šausmīgi garšo – citas nemaz nepērku. Laimas Righter rūgtā šokolāde ir tiešām exelenta.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.