espati.lv iesaka pasākumus no 29. janvāra līdz 5. februārim

Šonedēļ tava kultūras dzīve var būt visai virmojoša, jo pasākumi ir tiešām vilinoši – piemēram, La Comédie Française komēdiju viesizrādes, fotogrāfa Gunāra Bindes fotoizstāde, veseli divi džeza koncerti, BEI-DZOT brīnišķīgā filma "Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu" un vēl daudzi citi pasākumi. Lasi vairāk – mūsu pasākumu piedāvājumā.

TEĀTRIS
3. un 4. februārī – Rīgā ar komēdijām viesosies La Comédie Française

Dailes teātrī ar divām komēdijām vienā vakarā viesosies franču teātra ikona La Comédie Française – pasaules vecākais nacionālais teātris. Slavenā teātra trupa Rīgā jau viesojusies 20. gadsimta 60. gadu beigās, toreizējā Drāmas teātrī rādot divas Moljēra komēdijas. Šoreiz, izvēloties Dailes teātra Lielo skatuvi, skatītājiem tiks piedāvātas divas komēdijas – Žana Batista Moljēra Les précieuses ridicules („Smieklīgās daiļavas”) un itāļu mūsdienu dramaturga Spiro Šimones (Spiro Scimone) La Festa („Jubileja”).
Informācija: http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&10&view=news-detail&news_id=485

29. janvārī ITS „Laiva” improvizācijas izrāde Humpalu rūpala
Plkst. 19.00 „Dirty Deal Teatro”.
Izmantojot jau lietotas frāzes, redzētus notikumus, novērotas situācijas un tipāžus, aktieri „uz līdzenas vietas” radīs vēl nebijušas ainas. Izrādes pirmajā daļā aktieri skatītājus priecēs ar vairākām kodolīgām improvizācijas etīdēm, savukārt, otrajā daļā tiks demonstrēta improvizācijas garā forma „La Ronde”.
Paši aktieri par gaidāmo izrādi izsakās īsi: „Mēs vērojam tevi, krāvēj, balerīna, ārst, skolotāj… Un mēs tevi izmantosim.”
Informācija http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/?productID=1286

IZSTĀDE
No 6. – 8. februārim – starptautiskais tūrisma gadatirgus “Balttour 2009”
Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 16. starptautiskais tūrisma gadatirgus “Balttour 2009”, kas tradicionāli apmeklētājiem kalpo kā ceļvedis un palīgs ceļojumu izvēlē un īstenošanā. Izstādē 160 stendos būs pārstāvētas 29 valstis.
“Balttour 2009” iezīmēs šā gada tūrisma sezonas sākumu, kur apmeklētāji tiks iepazīstināti ar tūrisma firmu daudzveidīgo piedāvājumu, dodot iespēju katram izvēlēties viņa interesēm un iespējām atbilstošu ceļojumu.
Informācija: http://www.bt1.lv/?link=00800004&subid=223

No 29. janvāra līdz 8. martam izstāde “Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija“.
2008. gada 27. decembrī izcilajam fotogrāfam Gunāram Bindem apritēja 75 gadi. Rīgas pilsētas izstāžu zāle RĪGAS MĀKSLAS TELPA šo nozīmīgo notikumu atzīmēs ar plašu mākslinieka retrospektīvu izstādi “Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija”
Gunāra Bindes vārds un darbi ir plaši zināmi kā Latvijā, tā arī ārpus mūsu zemes robežām. Viņa autordarbi jau kļuvuši par fotogrāfijas klasiku. Plaši pazīstamie meistara veidotie Latvijas inteliģences portreti un sieviešu akti izceļas ar savu  neatkārtojamo stilistiku,  no momenta tvēriena dinamiskumu un dramatisma līdz poētiski liriskām  noskaņām, piemēram, E. Smiļģa portrets, “Meitene ar krustiņu” u.c. Savā daiļradē mākslinieks  konsekventi ir uzticīgs  klasiskajai melnbaltai  fotogrāfijai un optiskajai foto kamerai, nepārstājot filigrāni eksperimentēt ar formu un gaismu iespējām.
Izstāde sniegs unikālu iespēju plašākam skatītāju lokam iepazīt no jauna, vai atkal redzēties ar Gunāra Bindes darbiem, izprast meistara fenomenu, atklāt maz zināmas viņa daiļrades šķautnes – no pirmajiem šedevriem un vēl neredzētiem arhīva materiāliem  līdz pēdējos gados tapušām jaunām foto sērijām.
Informācija http://www.artspace.riga.lv/lv/izstades/izstade?izspas=53

No 21. janvāra līdz 1. februārim foto izstāde Mūsu planētas daudzveidība
Izstāde “Mūsu planētas daudzveidība apskatāma Latvijas Dabas muzejā. Foto izstāde tapusi sadarbībā ar žurnālu GEO.
Izstādē aplūkojamas 79 fotogrāfijas, ko vieno kopīga tēma – planēta Zeme un tās iemītnieki. Izstāde atklāj planētu visā tās daudzveidībā – krāšņu un apburošu, filigrānu un majestātisku. 34 starptautiski atzīti fotomākslinieki iemūžinājuši savu skatījumu uz apkārtējo pasauli.
Informācija http://www.dabasmuzejs.gov.lv/notikumi/
PASĀKUMS
31.janvāris – Riga Partybus ballīte
pl 20:00 Riga Partybus ballīte Padomju stilā!
Šoreiz piedāvājumā atgriezties 30 gadu senā pagātnē un doties uz Padomju laika īpaši slepeno objektu – pazemes bunkuru, kas atrodas 9 metrus zem zemes un aizņem 2000 m2 platību. Lieliska iespēja izklaidēties, iegūt jaunus draugus un pozitīvas emocijas!
Informācija: http://www.hc.lv/afisa/koncerti/3545/

KINO

Februārī – "Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu"
Forum Cinemas
Filmas pamatā ir F. Skota Ficdžeralda stāsts par Bendžaminu Batonu, kurš piedzimis sirmā vecumā un laika gaitā paliek aizvien jaunāks. Neparastie notikumi aizsākas Pirmā pasaules kara beigās, Ņūorleānā un sniedzas līdz 21. gadsimtam – tas ir stāsts par cilvēku, kurš tāpat kā mēs visi, nespēj ietekmēt laika ritējumu un viņa dzīve ir tikpat neparasta, cik tā var būt jebkuram no mums.
Filma jau izpelnījusies vairākas Zelta Globusa balvas, kā arī vairākas Oskara nominācijas.
Režisors: David Fincher
Lomās: Brad Pitt, Tilda Swinton, Cate Blanchett, Elias Koteas, Julia Ormond u.c.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5135/

Februārī – "Valkīra" (Valkyrie)
Forum Cinemas
2.pasaules kara laikā grupa vācu armijas virsnieku izstrādāja plānu kā nogalināt Ādolfu Hitleru, līdz ar to arī faktiski pieliekot punktu karam.
1944.gada 20.jūlijā aristokrātu izcelsmes virsnieks Klauss fon Štaufenbergs portfelī ienesa spridzekli Hitlera slepenajā mītnē. Atstājis to, viņš dzirdēja nograndam sprādzienu. Tomēr atentāts bija neveiksmīgs, tas nenogalināja Hitleru, bet tikai viegli viņu ievainoja. Pāris dienu laikā sazvērestības dalībnieki tika arestēti.
Lomās: Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Patrick Wilson
Režisors: Bryan Singer
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5172/

Nākamnedēļ Rīgā norisināsies arī Eiropas filmu dienas, bet par tām vairāk stāstīsim atsevišķā rakstā rītdien.

KONCERTS
3. februāri City Jazz Big Band koncerts
Pl. 20.00 City Jazz Club notiks City Jazz Big Band koncerts. Kopā ar bigbendu koncertā piedalīsies arī dziedātājs Intars Busulis, saksofonists Gints Pabērzs un perkusionists Tiago Loei. Koncerta programmā: Pat Metheny, Bob Mintzer, Randy Brecker, Ritvars Garoza, Kārlis Vanags. Vēl nedzirdētu skanējumu iegūs populārās Intara Busuļa un Kārļa Lāča dziesmas „Gonki“ un „Brīvdiena“.
Informācija: http://www.rdkd.lv/lv/news/article.php?id=6840

29. janvārī Jolantas Gulbes un Riga Groove Electro koncerts

Pl. 21.00 Europa City Hotel džeza zālē SUNNY TERRACE norisināsies šarmantās džeza mūzikas izpildītājas Jolantas Gulbes un "Riga Groove Electro" (RGE) koncerts.
Informācija http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/muusika/?productID=1423

BĒRNIEM
31. janvārī izrāde Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta
Plkst. 11.00, Latvijas Leļļu teātrī.
Rakstniece Astrīda Lindgrēne vienmēr ir aizstāvējusi sabiedrības visvājākos, nabadzīgākos, vientulīgākos cilvēkus.  Viņas Karlsons aizvien un visos laikos ir kādu bērnu, gan arī pieaugušo gaidīts.  Latvijas Leļļu teātra skatītājiem – bērniem un viņu vecākiem Karlsona atnākšana varētu būt kā palīgs uzlabot savstarpējās attiecības ģimenē un sabiedrībā. Tas varētu atgādināt vecākiem un no jauna mācīt bērniem uzturēt pozitīvas – labsirdīgas, iejūtīgas, atsaucīgas, uzticības pilnas savstarpējās attiecības. Cik krāsaina ir pasaule, kad esam labās attiecībās viens ar otru, iepriecinām viens otru un palīdzam viens otram.  Pēc režisora Kārļa Auškāpa domām – Karlsons ir katra cilvēka iekšējais “es”- “patnis”, kam prieks dzīvot, satikt citus cilvēkus, skatoties uz pasauli ar priecīgām, labvēlīgām un gaišām acīm. Astrīdas Lindgrēnes Karlsons ir autores sūtīts vēlējums cilvēkiem – mācīties saprast un mīlēt vienam otru, lai darītu pasauli labāku.
Informācija http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=68

7. un 8. februārī – kinoteātrī „Parex Plaza” Bērnu rīts
Pirmo reizi divas dienas 7.,8. februārī k/t Parex Plaza notiks pasākums visai ģimenei Bērnu rīts . Bērnu rītā varēsit noskatīties animācijas filmas „Supersuns Bulta” pirmizrādi latviešu un krievu valodā. Tikai k/t Parex Plaza filma būs skatāma arī 3D formātā!
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/news/2/531/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.