Mājās pagatavojami kokteilīši meiteņu ballītei

Bez plānotām medībām klubiņos un glaunām štātēm jeb – meiteņu ballīte mājās. Ar lokāliem jociņiem, sarunām par vīriešiem, kādu romantisku filmu un, protams, kaut ko īpaši garšīgu apēdamu un iedzeramu. Šoreiz akcents uz iedzeramo, ko varam pašas pagatavot mājas apstākļos.
Jautrību parasti izraisa B-52 (Kahlua, Bailey’s, Cointreau liķieris, turklāt tieši šādā secībā). Tos tā saucamajos šotiņos lej pa naža vai bāra karotes aizmuguri tā, lai liķieri nostājas kārtām, beigās virskārtu aizdedzina un pasniedz degošu. Obligāta B-52 rituāla sastāvdaļa ir glāze ūdens un salmiņi, ar ko jāizsūc viss degošais dzēriens. Lai salmiņš neizkustu, to ātri iemet ūdens glāzē.
Savulaik uzskatīja, ka rums mazina izsalkumu, kalpo profilaksei pret daudzām slimībām, lieliski sasilda un ceļ kaujas garu.
Pirmais, kas iešaujas prātā – tā saucamā baltā tekila, ko dzer no šotiņiem, uzkožot citronu un izmantojot sāli, vai zelta tekila ar apelsīnu un kanēli. Arī šis rituāls nebūt nav garlaicīgs, taču var pagatavot vēl garšīgākas lietas.
Veids, kā ātri iegūt pastiprinātu jautrību ar šo dzērienu, ir Tequila Boom – tekila ar spraitu (var izvēlēties arī šampanieti), ko attiecībā 1:2 salej vienā glāzē un pārliek ar salveti vai glāzes paliktni. Pietur vāciņu, un pāris reižu piesit glāzi pret galdu. Jāsit tik stipri, lai glāzē rastos putas. Momentā visu izdzer.
Kokteilis Margarita, kurā galvenais komponents ir tekila, bet īpašā odziņa – sāls garoziņa uz glāzes malas. Glāzītes malas iemērc citronu sulā, pēc tam sālī. Šeikerī ar ledu sajauc tekilu, liķieri Cointreau, citrona sulu (3:2:1) un lej glāzē, dekorē ar citroniņu.
Tequila Sunrise (tekila, apelsīnu sula, grenadīna sīrups attiecībā 2:5:1). Pavisam vienkāršs – sajauc tekilu un apelsīnu sulu un beigās ar slaidu lējienu pievieno grenadīna sīrupu. Tā kā grenadīna sīrups ir smagāks par tekilu un apelsīnu sulu, tas nostāsies glāzes apakšā, radot skaistu krāsu pāreju (no sarkanas uz dzeltenu).
Bole. Dzēriens, kas paredzēts lielam viesu skaitam. Īpaši piemērots vasarā un rudenī, jo šā veida kokteiļu pagatavošanā izmanto augļus un ogas. Tev jāizdomā, ko gribēsi redzēt boles traukā. Visbiežāk augļus vispirms apkaisa ar cukuru (lai atsulojas) un pārslaka ar citronu sulu (tad augļu gabaliņi nebrūnē) un, trauku uz dažām stundām noliek vēsumā. Pirms pasniegšanas pielej rumu, vīnu un minerālūdeni vai šampanieti tādos daudzumos, kā sirds vēlas.
Savukārt ja gribas, lai vakars tiešām sākas straujiem apgriezieniem, skaļi un, iespējams, izvēršas iespaidīgs, jāsajauc teju visas iepriekšminētās sastāvdaļas un jāmielojas ar Long Island Ice Tea (vienādās daļās tekila, gaišais rums, Cointreau, džins un degvīns). Glāzē iespied citrona vai laima sulu, pievieno ledu, ielej alkoholiskos dzērienus un tam visam pāri – kolu. Šis kokteilis ir salīdzinoši stiprs, un to gatavo ļoti lielā glāzē.
Kokteiļa rotāšanā fantāzija var izpausties daudz plašāk, neaprobežojoties ar cukurotām glāzes maliņām, šķēlīti augļa uz glāzes, ar salmiņu, irbulīti, kokteiļķirsīti vai piparmētru zariņu. Fona noformējums lai paliek pašu ziņā.
Pateicamies par atsaucību un padomiem restorāna-bāra Sarkans bārmenim Kasparam Kalniņam.

6 komentāru
  1. Superīgi! :))

    Starp citu, ir nopērkams MOJITO konstruktors, redzēju bāzē Gemoss, kas atrodas uz Mūkusalas ielas (tur, kur lielais Bauskas aplis) – lielais, kopā ar ledus dzirnaviņām, maksāja zem 20 ls, mazais (bez dzirnaviņām) – ap 11 ls. Iekšā – mojito sīrups, cukurniedru cukurs, stampiņa un kaut kas vēl svarīgs (vairs neatceros :D)

  2. ou, jes, tas komplektiņš ir labs! Mēs te nesen ar beibēm sadzērāmies ar komplektiņa palīdzību 😀 B52 – jēēēēziņ, tas kokteilītis spridzina nost 😀 patiešām – dievinu!
    mmm, zin koa? Ir jau gan jau, ka meitenes, kuras ar alko uz jūs – es te varu ieteikt šādu kombināciju: Puse uz pusi upeņu sula un minīts ar gāzēm + daaaaaudz apelsīni(sagriezti), tas viss lieeeeeeelā glāzē ar ldu! njam njam njammmm!!!!

  3. laikam vajadzēja izdrukāt un paņemt līdzi, jo, kad weekendā gribēju ar draugiem uztaisīt Screaming Orgasm un stāvēju pie Rimi plaukta, atcerējos vien pusi sastāvdaļu… 🙂

  4. Šo sestdien sēžot un skatoties uz nezināmu, neredzamu punktu sienā saskaitīju, ka esmu uzdzīvotāja, traku ballīšu cienītāja un alkoholmīle jau….13 gadus….nu jau trešo dienu dzīvoju ar domu, ka pietiek – jaunāka no tā nekļūstu un piepampuša sīņa seju arī negribu vecumdienās tāpēc būtu laimīga, ja kāds padalītos ar bezalkaholisko kokteiļu receptēm…. 🙂

  5. Baltais krievs ? Melnais krievs … Ptu,ptu,ptu,rasisms,čalīsi. Šodien tak pat roku nevar pacelt bez KK līdzdalības 🙂 Jauku dienu !

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.