3 SVARĪGAS lietas, kas vecākiem jāiemāca par NAUDU bērnam

Naudas jautājumi nekad nav vienkārši. Tomēr ir ļoti svarīgi tos izrunāt ar bērniem pēc iespējas ātrāk. Vispareizāk to darīt būtu tad, kad bērns jau pats sāk saņemt kabatas naudiņu.

Iemāciet taupīt. Tas nudien nav viegli. Kad bērns sāk saņemt kabatas naudu, ir svarīgi viņam izskaidrot, kā naudu var ietaupīt. Nav nepieciešams pirkt dažādus sīkumus un par tiem izdot visu naudu uzreiz. Izrunājiet ar bērnu, kam tieši viņš gribētu sakrāt naudu – jauns divritenis, skrituļslidas – tas var būt jebkas! Galvenais, ka tas pirms katras reizes, kad gribēsies kaut ko nopirkt, liks apdomāties, vai tas tiešām ir nepieciešams. Tāpat, izrunājiet ar bērnu, ka visiem nav nepieciešams viens un tas pats. Piemēram, ja klasesbiedram nopirktas jaunas datorspēlas, tas nenozīmē, ka jūsu bērnam arī tās ir vajadzīgas. Visticamāk, sākumā būs protesti, dusmas un asaras, tomērm būtiski būtu mierīgi pastāstīt, ka tad, kad tiks nopirktas spēles, divritenim vairs nauda neatliks un būs jāsāk krāt no jauna.

Iemāciet krāt. Noteikti ar bērniem vajadzētu runāt par nākotni. Izskaidrojiet, kas ir krājkonts un, kā tas darbojas. Pastāstiet, cik jauki būtu, ja tad, kad būs jāuzsāk studijas vai jāsāk iet autoskolā, nebūtu jākreņķējas par naudu, bet gan tā tikai jāizņem no krājkonta. Mudiniet bērnu ik pa laikam atlikt naudiņu, ko kopīgi ieskaitīt viņam paredzētajā krājkontā.

Rādiet priekšzīmi. Bērni noteikti mācās no saviem vecākiem – arī attieksmi pret naudu. Ja jūs būsiet izšķērdīgi un nezināsiet naudas vērtību, tad to nevarat prasīt no bērna. Centieties iesaistīt bērnu ģimenes budžeta plānošanā. Pastāstiet, cik daudz naudas mēnesī jums ir un, kādi rēķini to tās jāsamaksā, kādi pirkumi jāveic. Pastāstiet, cik daudz jums ir jāstrādā, lai nopirktu, piemēram, to, kas ir ledusskapī.

1 komentārs
  1. 1. Nopelnīt
    2. Racionsli izlietot (atbilstoši prioritātēm un iespējām)

    Manuprāt iemācoties vienkārši taupīt, zūd stimula dzīvot labturīgāk, kam ir nepieciešamas lielākas finanses.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.