Nedēļas TV filmu izlase.

TV3

Nakts no pirmdienas (13. septembra) uz otrdienu (14. Septembri), plkst. 02.20

Iemīlējies Šekspīrs /Shakespeare in love
Romantiska komēdija, ASV, Lielbritānija, 1999g.
Režisors – Džons Madens
Lomās –  Džozefs Fains, Gvineta Paltrova, Kolins Firs, Bens Afleks, Ruperts Everts
Jaunais Viljams Šekspīrs, kura pēdējās lugas publika izsvilpusi, smagi nopūlas darbā pie jauna darba – „Romeo un pirāta meita Etele”. Iedvesma viņu šķiet pametusi. Tomēr jaunā dramaturga lugas ļoti iepatikušās jaunajai, bagātajai Violai, kura stāv uz laulību sliekšņa ar nejūtīgo lordu Veseksu. Lai nedomātu pr gaidāmajām kāzām, viņa nododas nebeidzamiem sapņiem par aktrises karjeru. 16. gadsimtā sievietēm nebija ļauts kāpt uz skatuves, tādēļ sieviešu lomas tēloja vīrieši. Viola lūdza Šekspīram atļauju tēlot Romeo, pārģērbjoties par zēnu. Drīz starp viņu un Viljamu mostas mīlestība, kas kļūst arvien spēcīgāka un pieņemas spēkā līdz neizbēgamajai kulminācijai. Tieši tas pats notiek ar farsa komēdiju par Romeo un pirātiem, kura pakāpeniski pārtop vispasaules slavenajā traģēdijā.
Filma nominēta virknei balvu dažādos pasaules festivālos, kā arī saņēmusi vairākas no tām. Tai skaitā septiņas Oskara godalgas un četras Britu Kino Akadēmijas balvas.

Viasat TV1000

Otrdiena, 14. septembris, plkst. 19.00

Uzvaras punkts /Match point
Trilleris, drāma, Lielbritānija, ASV, 2004.g.
Režisors – Vudijs Allens
Lomās –  Džoanatans Rijs Meijers, Skārleta Johansone, Emīlija Mortimera, Braiens Koks
Bijušais tenisa profesionālis Kriss Viltons sāk strādāt par pasniedzēju smalkā Londonas klubā. Tur viņš iepazīstas ar Tomu Hjūitu, glītu zēnu no bagātas ģimenes. Toma māsa Hloja iemīlas Krisā. Pēc abu kāzām Krisam paveras iepriekš nepieredzētas iespējas. Lai gan viņam pie kājām ir visa pasaule, viņš nespēj pārvarēt jūtas pret Toma neatvairāmi skaisto un juteklisko līgavu, topošo amerikāņu aktrisi Nolu (Skārleta Johansone). Abu kaislīgās tikšanās draud laupīt Krisam visu, ko viņš ir sasniedzis ir. Viņam jāizdara grūta izvēle.
“Uzvaras punkts” tika demonstrēts 2005. gada Kannu kino festivāla konkura programmā.

Viasat TV1000 Premium

Ceturtdiena, 16. septembris, plkst. 20.00

Reiz Brigē /In Bruges
Melnā komēdija, Lielbritānija, 2008.g.
Režisors – Martins MakDonahs
Lomās –  Kolins Farrels, Brendons Glīsons, Ralfs Fains, Klemānza Pezī
Pēc katastrofāli neveiksmīgas pasūtījuma slepkavības Londonā organizētās noziedzības galva Harijs nosūta divus algotus īru slepkavas, Reju un Kenu uz viduslaiku pilsētiņu Brigi Beļģijā. Jo ilgāk abi slepkavas uzturas Brigē, gaidīdami Harija zvanu, jo dīvaināka izvēršas viņu uzkavēšanās. Kad Harijs beidzot piezvana, Reja un Kena atvaļinājums jau kļūst par  cīņu uz dzīvību vai nāvi. Notiekošo caurauž krietna deva melnā humora un sirsnīga cilvēcība.
Ar „Rez Brigē” tik atklāts 2008. gada Sundance filmu festivāls (lielākais neatkarīgā kino filmu festivālā Amerikā). Filma izvirzīta vairākām nominācijām prestižos pasaules kino  festivālos un ieguvusi vairākas balvas Lielbritānijā, kā arī Holivudas ārvalstu preses asociācijas balvu Golden Globe.

RBK

Piektdiena, 17. septembris, plkst. 23.10

1612 /1612
Episka, daļēji vēsturiska kara filma, Krievija, 2007.g.
Režisors – Vladimirs Kotiņenko
Lomās –  Mihails Žebrovskis, Mihails Poričenkovs, Violetta Davidovskaja, Ramons Langa, Marats Bašarovs
Pēc Krievijas cara Borisa Godunova nāves tiek nogalināts viņa dēls un atraitne. Tronī patvaļīgi kāpj Lžedmitrijs, kurš pēc gada valdīšanas tiek nogalināts. Varas turētāji Krievijā nemitīgi mainās.  Iestājas apjukuma un haosa laiks. Vienīgais, kurš savām acīm redzējis cara slepkavību un palicis dzīvs ir kalpa zēns Andrejs. Viņa atmiņā bieži ir uzplaiksnījumi no nežēlīgās slepkavības un paralēli atmiņas par Borisa Godunova meitu – Kseniju, kurā viņš kā zēns ir iemīlējies. Jau pieaugušam esot, dzīve Andreju saved kopā ar spāņu karotāju Alvaru, kurš drīz pēc viņu iepazīšanās tiek nogalināts. Andrejs nolemj turpmāk uzdoties par bezbailīgo spāņu karotāju, atrast Kseniju un atbrīvot viņu no poļa Osina nagiem, kurš iecerējis ar tās starpniecību iegūt varu Krievijā.
Filmas nosaukums „1612” ir gadskaitlis, kad risinās filmas notikumi.

Silver Baltic
Sestdiena, 18. septembris, plkst. 18.00
Rekviēms sapnim /Requiem for a Dream/
Drāma, ASV, 2000.g.
Režisors – Darens Aronovskis
Lomās –  Elena Bertsina, Žareds Leto, Dženifera Konlija, Marlons Vainz
Filma ir stāsts par četru cilvēku dzīvi, kas atkarīga no narkotikām. Harijs, viņa draudzene Mariona un ilggadējais draugs Tirons ir heroīna lietotāji, kuri sapņo nopelnīt daudz  naudas.  Harija māte dzīvo pati savā pasaulē, kurā arī pakāpeniski veidojas atkarības iezīmes. Viņa sapņo nokļūt TV ekrānā. Lai pietuvotos sapnim māte nemitīgi dzer notievēšanas zāles.
Filma ir vēstījums par dažādām atkarības formām, kas visas noved pie viena – nokļūšanas paša veidotā cietumā, neizmērojamā izmisumā, kur pieņemt dzīves realitāti šķiet pilnīgi nepanesami.
“Rekviēms sapnim” tika demonstrēts 2000. gada Kannu kino festivāla konkura programmā. Filma saņēmusi balvu Kanākas Independent Spirit Awards filmu festivālā.

LNT

Sestdiena, 18. septembris, plkst. 23.25

Saderināšanās uz mūžu /Un long dimanche de fiançailles
Romantiska kara filma, ASV, Francija, 2004.g.
Režisors – Žans Pjērs Ženē
Lomās –  Odrija Tatū, Mariona Kotijāra, Gaspārs Uliels, Dominiks Pino, Džodija Fostere, Andrē Disoljē, Čeki Kario
Jau kopš bērnības, kamēr vien Matilde un Maneks ir pazinuši viens otru, abi zinājuši, ka reiz apprecēsies. Taču liktenim izrādās savi plāni kā pārbaudīt abu attiecību dziļumu. Sākās karš. Maneku iesauc armijā, no kuras viņš cenšas bēgt. Matilde saņem ziņu, ka mīļotais gājis bojā. Tomēr viņa nenotic šai vēstij un cenšas noskaidrot apstākļus, kādos Maneks miris.  Atklājas arvien jauni un jauni apstākļi, kas ļauj nezaudēt cerību, bet liek aizdomāties par varas aukstasinību un kara bezjēdzīgumu.
Filmas režisors uzņēmis tādas pazīstamas filmas, kā “Amēlija” un “Delikateses”. “Saderināšanās uz mūžu” izvirzīta daudzām nominācijām virknē pasaules kino festivālu – tai skaitā arī divām Oskata balvām un saņēmusi piecas Cēzara godalgas.


Россия РТР Балтия

Svētdiena, 19. septembris, plkst. 22.50

Tauriņa skūpsts / Поцелуй бабочки
Melodrāma, Krievija, 2006.g.
Režisors – Antons Sivers
Lomās –  Sergejs Bezrukovs, Laņ Jaņ, Leonīds Gromovs, Konstantīns Vorobjovs
Izcili talantīga 30 gadīga programmētāja, skaistuļa un sieviešu mīluļa Nikolaja Orlanova dzīvē gluži nejauši ienāk ķīniete Lī. Viņu tikšanās turpmāk ir košas mirklīgas epizodes, kuru laikā meitene rūpīgi slēpj, kas viņa ir patiesībā un kādas saistības viņai ir, aizverot aiz sevis abu mīlētāju istabas durvis. Nikolajs iemīlas tik spēcīgi, ka ir gatavs uz visu, lai tikai būtu kopā ar mīļoto un atbrīvotu viņu no pašam nezināmajiem valgiem, kuros Lī ir saistīta. Šī uzdrīkstēšanās cīnīties par savu mīlestību Nikolajam nozīmē nonākt saskarē ar krimināliem grupējumiem un ķīniešu mafiju.

8 komentāru
  1. Nezinu, ko tā visi sajūsminājās par “reiz brigē”, kad viņa gāja kinoteātros. manuprāt – ne nu jocīga, ne nu forša. ar tādām melodrāmiskām beigām. bet, ja cilvēks pats pabijis brigē, tad ir vismaz viens iemesls skatīties – tur baigi daudz to pilsētiņu rāda. ir, ko pakavēties atmiņās:)

  2. Poceluj babochki ir viena riktīgi skaista filma. Tā ķīniete tēlo ne diez kā, bet Bezrukovs ir tik pārliecinošs, ka visu visu iznes!

  3. Riktīgi tāda labā izlasīte. Piekrītu par Bezrukovu Tauriņa skūpstā. Filma gan tāda pavāja, bet totis par mīlestību:)

  4. 1612 ir labā filma, ja patīk vēsturiskas, drusku nežēlīgas filmas. Turklāt tur tada feinā aktireu izlasīte. Un galvenais jau arī – neatvairāms!

  5. “Iemīlējies Šekspīrs” ir viena no manām mīļākajām filmām! Tiks skaista, viegla un bez pārgudrībām. Ja kāda vēl nav redzējusi, ļooti iesaku. Neskatoties uz to, ka tik vēlu!

  6. Vai man dieniņ, kur Skārletai Johansonei auskars!!! Bet, jā, piekrītu, man ar šī sadaļa patīk. Nav tas, kas izklaidē, piemēram, izcepts. pavisam citas filmas un atlasītas ar gaumi. Ja sanāk tai laikā uzgriezt TV, neesmu vēl vīlusies.

  7. Katram laikam ir sava humora izjūta. Man filma likās ļoti jocīga, tādēļ varu ieteikt arī citām. Manuprāt garantē jauku vakaru. Turklāt beigas ir taisni tik lādzīgas, cik reti lādzīga m’dz būt pati dzīve.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.