Minerālūdens ar vārdu un vēsturi

Nav daudz tādu lietu, kas palikušas nemainīgas, gadu desmitiem un pat simtiem ejot. Ko par labu atzīst gan vecvecāki, gan viņu modernās mazmeitiņas. Tas bijis pa spēkam tikai pašiem labākajiem – piemēram, minerālūdenim Borjomi.

Mazliet smacīgs pēc smaržas, specifisks garšā, bet nemainīgi labs. Pie tā nedaudz jāpierod, lai spētu pa īstam izbaudīt. Nu gluži tāpat, kā ēdot delikateses – ne vienmēr no pirmā kumosiņa vari tās novērtēt pareizi. Bet pēc otrā… bieži vien sākas īstā mīlestība. Uz mūžu.
Turklāt, būdams īpašs, dabiskais minerālūdens Borjomi ir arī lielisks palīglīdzeklis skaistumkopšanā. Bet nu par visu pēc kārtas.


Borjomi ir sava rašošanas vēsture

Kas ir kas
Veikalu plauktos, kuros izkārtots ūdens, pieejamas visdažādākās pudeles. Kāds tiek saukts par minerālūdeni, kāds par dzeramo ūdeni, tomēr lielākoties patērētājam nav ne mazākās nojausmas, ar ko viens atšķiras no otra.  Kā neapjukt un izvēlēties labāko?

Tātad, plašajā dzeramo ūdeņu klāstā tu vari atrast šādus produktus, ko apvieno nosaukums ūdens.
Visvienkāršākais ir lepni paiet garām šim plauktam veikalā un tā vietā izvēlēties krāna ūdeni. Tas noteikti būs lētāk un ekonomiskāk. Vienīgais mīnuss, krāna ūdens tiek apstrādāts ar ķīmiskiem dezinfekcijas līdzekļiem, lai ceļā pie mums pa ūdens caurulēm un, saskaroties ar gaisu, tas nekļūtu bīstams lietošanai uzturā. Lielākā daļa cilvēku to neizjutīs kā traucēkli, tomēr mazi bērni vai īpaši jutīgi cilvēki var justies slikti, dzerot krāna ūdeni.

Veikalā izvēle jau ir plašāka.Viens no variantiem ir mineralizēts ūdens. Lai gan nosaukums ir līdzīgs dabiskam minerālūdenim, tas tomēr ir savādāks. Šeit vienkāršam, dažkārt krāna, dažkārt avotu ūdenim ķīmiski pievieno dažādas minerālvielas. Diemžēl bieži vien šādā procesā svarīgākais ir garšas īpašības, ne veselība. Turklāt ķīmija tomēr paliek ķīmija.

Dabiskāks ir akas ūdens, kuru lielākā daļa ražotāju piedāvā iegādāties lielajos toveros. Un vairākums šādu ūdeņu tik tiešām ir iegūti no zemes dzīlēm tam piemērotās vietās. Tomēr akas ūdens ieguvei nav nepieciešami īpaši sertifikāti un nav stingras ikumdošanas, kas kontrolētu tā ieguvi un sastāvu. Tapēc gadās, ka šajā klasē ir arī veselībai ne pārāk draudzīgi izstrādājumi.
Tāpēc, ja tev svarīgi, lai ūdens, ko dzer, ir dabisks, īpaši veselīgs un kvalitatīvs, skaties uz plauktiņu, kur tiek izlikti dabiski minerālūdeņi. Tie tiek iegūti īpašās vietās, kuru tuvumā ir aizliegta ekonomika un rūpnieciska darbība. Tajos ir dabisks, caur zemes dzīlēm filtrēts ūdens, kuram šai procesā pievienojušās vērtīgas minerālvielas. Vienīgais, kas tiek pievienots dabiskam minerālūdenim gadījumā, ja patērētājam to piedāvā gāzētu, ir oglekļa dioksīds.


Borjomi dzimtene

Jāpiebilst, ka jau izsenis cilvēki ir pamanījuši dabisko minerālūdeņu ārstniecisko efektu. Ne velti daudzu dabisku minerālūdens ieguvju tuvumā ir pasaulē slavenākās un tradīcijām bagātākās sanatorijas, kuras senāk varēja atļauties izmantot tikai bagātie.Tāpēc, dzerot šo ūdeni, tu ieguldi savā veselībā un baudi zināmā mērā ekskluzīvu produktu.

Mūžīgās jaunības noslēpums
Vai esi kādreiz aizdomājusies, kāpēc daži cilvēki dzīvo ilgāk, saglabā savu spirgto garu un izskatu līdz pat vecumdienām? Droši vien atbildes ir daudzas un dažādas, tomēr viens no faktoriem, kas viņiem palīdz, ir kvalitatīvs ūdens.
Mūsu organisms par aptuveni 70 procentiem sastāv no ūdens un tajā izšķīdušiem sāļiem. Tātad, jo kvalitatīvāku ūdeni tu dzersi, jo lielākas iespēja, ka tavs organisms strādās bez traucēkļiem un aizķeršanās, ļaujot jaunību izbaudīt daudz ilgāk. Varbūt tāpēc tālu kalnos, kur cilvēki dzer tikai dabisku avotu vai minerālūdeni, sastopami tik daudz veckundziņu un veckundzīšu, kas jau sen vairs nezina savu dzimšanas gadu, bet izskatās un jūtas lieliski.
Lai iemantotu šo brīnuma formulu, ievēro piecus ūdens dzeršanas noteikumus. Turklāt  centies izmantot tikai kvalitatīvu ūdeni.

    •    Pamostoties sāc dienu ar glāzi ūdens un tuvāko pusotru, divas stundas pēc tam neko neēd
    •    Pirms katras ēdienreizes pusstundu iepriekš izdzer glāzi ūdens
    •    Ēdot un aptuveni četrdesmit minūtes pēc tam atturies no dzeršanas
    •    Izdzer glāzi ūdens, pirms dodies gulēt
    •    Slāpes veldzē ar ūdeni, nevis tēju, kafiju vai sulu, pārējos izmanto vien garšas baudām

Minerālūdens un skaistums
Iespējams, ka tagad, kad pati esi vēl jauna un ziedoša, daudz svarīgāk tev šķitīs tas, ka labu minerālūdeni var lietot skaistumkopšanā. Ne velti vairums kosmētikas firmu ražo termālos ūdeņus, ar ko apsmidzināt seju dienas laikā.
Ziemā, kad apkure veicina ļoti sausu gaisu telpās, it sevišķi tad, ja tavs darbs saistīts ar datoru, šāda aplaistīšanās var kļūt gluži vai par nepieciešamību. Bet tev nav obligāti jāpērk dārgās kosmētikas firmu pudelītes. Ja vien pieejams izsmidzinātājs, ne mazāk vērtīgs tavai sejai būs labs minerālūdens.

Minerālūdens ir arī ļoti vērtīgs, ja vēlies sašaurināt poras uz sejas ādas. Tad to vajadzēs sasaldēt ledus klucīšos, ar ko no rītiem notīrīt seju. Savukārt sausas ādas kopšanā izmanto minerālūdeni sejas noskalošanai.
Neaizmirsti, ka skaistums nāk no iekšām, tāpēc minerālūdens arī jādzer. Piemēram, Borjomi sastāvā esošās minerālvielas stimulē vielmaiņu, regulē zarnu trakta darbību un paātrina sārņu izdalīšanos no organsima, kā  arī uzlabo taukus noārdošo fermentu darbību. Tātad ļauj tev izskatīties labāk visās jomās.

Tas ir interesanti
Lai gan droši vien zini, ka bez ūdens dzīvības uz Zemes nebūtu, ir šis tas interesants, ko noteiki par ūdeni vēl nezini.
Mazi bērni nekļūdīgi jūt, kad ir izslāpuši. Tomēr ar sulām, saldu pārtiku un citiem našķiem mēs šo unikālo mehānismu sabojājam, un ar laiku cilvēks vairs nemāk saklausīt sava ķermeņa prasību pēc ūdens. Tāpēc pieaudzis cilvēks lielākoties izdzer pārāk maz ūdens. Lai justos un izskatītos perfekti, tev dienā nepieciešami vismaz divi līdz trīs litri ūdens.
Kopumā cilvēka ķermenim dienā nepieciešami aptuveni 10 litru ūdens – no tiem pusotru litru organisms saražo ar siekalām, tikpat ražo kuņģa sula, trīs litrus saražo zarnas, 700 mililitrus aizkuņģa dziedzeris, bet puslitrs tevī ir žults.
Visi tevī cirkulējošie šķidrumi un to atvasinājumi ir ūdens šķīdumi – ūdens ir 90 procenti no tavām asinīm, 85 procenti no smadzenēm un 77 procenti no muskuļiem. Kopumā par 68 procentiem tu sastāvi no tīra ūdens. Tieši tāpēc bez ēdiena cilvēks varētu izdzīvot pat 40 dienas, bet bez ūdens – labi, ja astoņas. Un tas ir arī iemesls, kāpēc ir tik svarīgi dzert kvalitatīvu ūdeni.
 
Kad tīrs ūdens apnicis
Lai arī nekļūdīgi zini, cik veselīgs ir tīrs ūdens, šad un tad gribas ko saldāku un gardāku. Tāpēc nebaidies, bet izmanto minerālūdeni virtuves eksperimentos. Gan bērniem, gan pieaugušajiem ļoti garšo dažādi minerālūdens un sulu kokteiļi. Nedaudz sāļā Borjomi kombinācija ar saldu apelsīnu sulu ir patiešām garda un veldzējoša.
Ja vēlies ko eksotiskāku un patiešām gardu, šeikerī kopā sakrati mango, persiku, marakujas un ananasu sulu, kokosriekstu pienu un saldu krējumu. Pirms pasniegšanas pievieno minerālūdeni. Bet rotā ar mango škēlītēm.
Sezonas laikā neatkārtojami gards ir minerālūdens un arbūzu kokteilis.

9 komentāru
  1. Zinu, ka daudziem garšo un tas ir vērtīgs, bet es nevaru pie tā pierast, kaut gan man tas pats par sevi ļoti patīk 😀 Teiktu, ka šis ūdens ir stilīgs.

  2. Oooooj, Borjomi man saistās ar laiku kad bērnībā slimoju, tad man mamma to sildīja uz plīts (lai tas atgāzētos) un deva man dzert tādu remdenu, toreiz man likās, ka tas ir kauč kas šausmīgs, savukārt tagad man tas garšo. Baigi dīvaini, kā tas nākās, ka lietas, kas agrāk bērnībā negaršoja tagad liekas gardumu gardums, piemēram olīvas vai maizīt ar lasi.

  3. Nezināju, ka šo mēdz arī kosmetoloģijā pielietot. Būs jāpamēģina termālo ūdeni nomainīt ar vienu mineŗālīti. sanāktu kruta ietaupīt 🙂

  4. Kad gaidīju bērniņu, baigi vilka uz “Borjomi”, bet iedzert varēju to tikai tad, kad pamatīgi izkratīju gāzi.

  5. ūdens tiešām ir garšīgs, taču cik man zināms, to nedrīkst lietot bieži, jo ir pārāk bāgātināts ar minerāļiem, kas lielā daudzumā var nodarīt ļaunumu nierēm un aknām.

  6. Tiešām nepārspējams ūdens, ar kura palīdzību ātri un viegli var novērt vēdergraizes.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.