Mēneša NOTIKUMU afiša. Novembris 2012

Novembris ir viens no gada tumšākajiem un līdz ar to drūmakajiem mēnešiem. Vasaras saule jau aiz kalniem, bet Ziemassvētku gaidīšanas laiks vēl īsti nav pienācis. Bet priecāties taču gribas par spīti visam, vai ne? Šoreiz es pati piedāvā tev dažādas iespējas, ko darīt, lai aizbiedētu drūmās domas tumšajos vakaros. Dodies izklaidēties – 18. novembris un Staro Rīga nav vienīgais, kas gaidāms šomēnes!

KINO
Aktuāls kino. Ja kinoteātru piedāvātais repertuārs tev šķiet vienveidīgs un gribas atklāt kau ko pavisam svaigu latviešu kinomākslā, novembrī tev tiek dota šāda iespēja. Pašās mēneša beigās no 26. līdz 28. novembrim kinoteātra „Splendid Palace” mazajā zālē tiks izrādītas LKA 2012. gada absolventu diplomdarba filmas. Tas ir kino, kas aktuāls tieši šeit un šobrīd, jo tā autori dzīvo un strādā tieši te un tagad.
www.splendidpalace.lv

Kino sevis izglītošanai. Ja tev kino ir kas vairāk, nekā vidēji divu stundu laika nosišana un sekošana līdzi sižetam, tu novērtēsi kinoteātra „Splendid Palace” piedāvāto filmu skati „Fedja. Teodors. Tulio”, kurā iespējams iepazīties ar Latgalē dzimušā somu kinorežisora daiļradi. Runā, ka pirms viņa neviens somu režisors netika sievieti rādījis tik erotiksu… Pasteidzies, jo pēdējais Tulio filmu vakars būs 6. novembris!

www.splendidpalace.lv

Latviešu kino. Par to, ka Andrejs Ēķis atkal taisa jaunu filmu, runā jau sen. Nu lūk, tad beidzot ir pienācis tas brīdis, kad filma „Sapņu komanda 1935” tiks rādīta kinoteātros. Patiks gan basketbila fanēm, gan tām, kas vēlas apskatīt glītus vīriešus, gan tām, kas aizraujas ar pašmāju kino. Novembris ir patriotiskākais mēnesis gadā – esi patriote un dodies uz latviešu jauno filmu no 19. novembra.


IZSTĀDES
Izstāde sevis pilnveidošanai. Ja esi aizrāvusies ar fotografēšanu, novembris ir tavs svētku mēnesis. Izmanto iespēju un no 9. līdz 11. novembrim dodies uz Riga Photo Show 2012, Starptautiskajā izstāžu centrā, Ķīpsalas ielā 8. Ekspozīcijā būs apskatāms viss – sākot no foto rāmīšiem un beidzot ar studijas aprīkojumu. Visas šīs dienas tiek piedāvāti arī dažādi profesionāļu vadīti semināri. Vērts apmeklēt arī tām, kam labāk patīk pozēt kamerai, nevis pašām strādāt ar to!

Izstāde ģimenei.
Mākslinieces un dizaineres Vitas Meieres personālizstāde "MĪĻmantu stāsti" būs lielisks piedzīvojums gan tev, gan tavām atvasēm. Tu varēsi baudīt dzeju un gleznas, kamēr tavs mazais aplūko mākslinieces darinātās lelles. Kā saka pati izstādes autore, katrai MĪĻmantai ir savs stāsts, kas to padara par ko vairāk, nekā tikai lietu. Izstādes apskatāma Latvijas Leļļu teātrī no 6. novembra. Iedod māsai brīvdienu un aizved viņas mazos rezgaļus uz izstādi!
Mākslas izstāde. No 1. novembra līdz 9. decembrim Latvijas Fotogrāfijas muzejā ir skatāma Aijas Bley fotogrāfiju izstāde ar bildēm no sērijas „Vēlāk”. Katra no bildēm ietver kāda cilvēka dzīvesstāstu un cenšas atbildēt uz jautājumu, kāda tad ir dzīve vēlāk, kad atmiņas ir daudz reālākas par šobrīdējo realitāti. Izstādē atainoti vecāka gadagājuma ļaudis, kuru „vēlāk” jau ir pienācis.  
www.fotomuzejs.lv

TEĀTRIS
Pirmizrāde. 3. novembrī pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvoja Fransisa Vēbera lugas Dž. Dž. Džilindžera iestudējums „Ļaujiet izšaut!”. Izrāde paredzēta jautra vakara baudīšanai – tā ir komēdija divos cēlienos, bet jāpiebilst, ka vispirms kārtīgi jāizvērtē sava humora izjūta – franču joki ne visiem ir saprotami. No otras puses – režisora uzvārds ir kā kvalitātes zīme, ka kaut kas varbūt nebū īsti saprotams, tomēr nožēlot noteikti nenāksies!

Improvizācijas teātris
. Ja kādreiz improvizācijas teātris lielākajai sabiedrības daļai bija pārāk neizportams, tad pēdējā laikā tas stabili konkurē ar klasiskajiem teātriem apmeklētības ziņā. Latvijas Improvizācijas teātru stūrakmens KIT novembrī piedāvā baudīt Jāņa Skuteļa stāvizrādi „Optimistika” (15. ,16. novembrī) kas ir ceturtā izrāde viņa izrāžu ciklā, kas aizsācies jau 2009. gadā. Izrāde veidota sadarbībā ar skatītājiem – novērtē, vai tava gaume sakrīt ar viņējo? Ja vēlies doties, biļetes pērc jau laikus!

Klasika jaunā veidolā
. Krievu literatūras klasiķa F. Dostojevksa darba „Baltās naktis” iestudējums „Četras naktis” no 16. novembra būs skatāms Ģertrūdes ielas teātrī. Ej un pārliecinies, kā izrādes autoriem būs izdeviems notikumus no 19. gadsimta Pēterburgas pārcelt uz 21. gadsimta Rīgu. Šķiet, šī izrāde būs kārtējais pierādijums, ka viss mainās, bet cilvēki savā būtībā paliek tādi paši.

MŪZIKA
Klasiskā mūzika. Ja esi kaislīga klasiskās mūzikas klausītāja, droši vien jau vairākus gadus tieši novembri gaidi kā svētkus. Jau 12. gadu pēc kārtas novembrī norisinās Baha kamermūzikas festivāls. Šogad festivāla laikā Rīgā būs iespējams apmeklēt 4 koncertus un festivāls tiks atklāts 14. novembrī Mazajā Ģildē.

Alternatīvais koncerts
. „Garbage” ir viena no pasaulē slavenākajām alternatīvā roka grupām, kas nu jau vērtējama kā 
 sava veida klasika, kas var patikt un var nepatikt, bet zināma ir teju katram.
14. novembrī koncertzālē Palladium šī grupa sniegs savu pirmo un pagaidām vienīgo koncertu Baltijā. Koncerts uz kuru vērts iet, lai teiktu, ka esi tur bijusi, – arī tad, ja līdz šim neesi bijusi šī mūzikas veida fane.

Festivāls
. Pasaules mūzikas festivāls „Porta” ir lieliska iespēja iepazīt citu tautu kultūru un pieredzi caur mūziku. Novembrī Rīgā notiks dažādi šā festivāla koncerti un tajos piedalīsies dažādi mākslinieki. Tev tikai jāizpēta programma un jāizvēlas, kurš no koncertiem būtu tev piemērotākais.

ĪPAŠI NOVEMBRĪ
Lekciju cikls. „Jaunatnes subkultūras 20. gadsimtā” ir lekciju cikls, no kura novembrī tiek piedāvātas veselas 4 lekcijas par četrām mazliet atšķirīgām tēmām. Vari ņemt līdzi mammu vai tēti – viņiem noteikti būs intereanti paskatīties uz savu jaunību no cita skatu punkta. Interesanti būs arī mūsdienu hipijiem un viņu ideju atbalstītājiem!

Uzņēmējdarbības forums
. Vai tu zini, kas ir sociālā uzņēmējdarbība? Ja nē, bet esi plānojusi par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, 8. un 9. novembrī apmeklē Sociālās uzņēmējdarbības forumu. Neaizmirsti iepriekš pieteikties!

Labdarības akcija
. Kad tu pēdējo reizi ziedoji labdarībai vai darbojies kā brīvprātīgā? Neatceries? Bet tas patiesībā spēj sagādāt tik patīkamas emocijas tev pašai! Dodies 24. novembrī pulkstens 12:00 uz tirdzniecības un izklaides centru „Riga Plaza”, kurā notiks Latvijas Samariešu apvienības projekta „Labās sirds klubs” labdarības pasākums un izklaides pasākums. Šis noteikti ir gadījums, kad jāņem pie rokas savi vai radu bērni un jāpavada lieliska diena ar ģimeni!
6 komentāru
  1. Jā Garbage meitene ir super spilgta 🙂 Vispār – laba grupa, jāapdomā koncerta apmeklējums!

  2. Paldies!
    Novembrī būs ko darīt gan man, gan maniem bērniem. Un jaunās paaudzes audzināšaanas nolūkos un vienkārši tāpēc, ka katarm kāds labs darbs jāizdara – noteikti došos ar ģimeni uz labdarības pasākumu!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.