Ja neesi resna – neesi “īsta” sieviete?

Šobrīd esmu ārzemēs..un  nesen noskatījos raidījumu, kur apaļīgas sievietes cīnās par to, lai televīzijā un žurnālos – garās, slaidās sievietes, nomaina tuklas dāmas!!! Un tas viss, tādēļ, ka tā izskatoties "īstas" sievietes! Ka būt resnai ir labi. 
Nu, labi- piekrītu, ka auguma garumi ir dažādi.., bet kāpēc mums jārij kā cūkām un jāriebjas palūkoties uz sevi spogulī tikai tāpēc, ka esam pārāk slinkas, lai sevi kontrolētu? Kāpēc ir jānoliek tas, kas patiesi ir skaisti (t.i veselīgs slaids augums)? 
Tas ka tu esi resna un nespēj uzklunkurēties pa trepēm neaizelsusies  tevi nepadara par īstu sievieti. Tā ir tava slinkuma un stulbuma pazīme! Būt resnai NAV veselīgi vai skaisti! 

15 komentārs
 1. nav jau tā, ka nevajadzētu rādīt tikai resnās sievietes, bet visos žurnālos tiek parādītas tikai modeles figūras, vienkārši kādreiz jau var parādīt arī normālas sievietes nevis tikai kalsnās modeles. un nav jau arī tā, ka visās apaļās sievietes ir apaļas tikai sava slinkuma dēļ… mēdz būt arī veselības problēmas.

 2. bet, protams, nedomāju, ka pilnīgi visas modeles tagad ir jānomaina pret apaļām sievietēm. vienkārši visos masu mēdiju līdzekļos ir tikai slaidās sievietes, it kā apaļu cilvēku nebūtu

 3. Ne jau visas sievietes, kas neatbilst modeles auguma standartam “rij, caurām dienām guļ un audzē taukus”. Ir ļoti daudzas sievietes, kas visu mūžu cīnās ar liekiem kilogramiem. Tā ir slimība. Tikpat briesmīgi ir skatīties uz kalsmām,neveselīgām meitenēm, kas sevi nomocījušas ar badošanos.

 4. Jā dūšigas tv un bildēs reti labi izskatās. Bet tādu cilvēku ir vismaz 5tā daļa no valsts iedzīvotājiem un to jau nu vajadzētu daudz maz respektēt. Būtu jau jauki ja sabiedrībā un publiskajā telpā integrētos ne tikai cittautieši, dzirdes, redzes un citas invaliditātes, bet arī dažāda vecuma un gabarītu cilvēki. Sabiedrība tikai iegūtu. Interesantāk jau ir tas kas veido saturu kam maz sakara ar ārējo. Iespējams, ka TV, arī radio un drukātie mediji tikai iegūtu.

 5. Lai vai kā, bet pēzdīgā laikā tomēr ēdam vairāk nekā patērējam. – Neliels procents ir kalsns, lai dara ko darīdams, tāpat kā nelielam procentam lemts būt pilnīgam. Bet lielākā vidus daļa var sevi piesliet kā vienai, tā otrai pusei. Sociālais experiments ķermeņa masas jautājumos ir sācies šeit: http://svars.osso.lv

 6. Protams, ka tusnes ar sēšam riepām tiešām ir norijušās – lileākā daļa draudzeņu ir, un zinu, ka tas ir tikai paikas jautājums, slimības gadījumā ir bišku citi gabarīti. Arī auguma īpatnības jāņem vērā – masīvi kauli utt. Bet par to, ka neslaidi cilvēki ir slinki un neko nedara, es nepiekritīšu. Es neesmu resna, bet arī ne no tām, kuras varētu pliku pakaļu fhm pozēt. Savu ēdienkarti plus mīnus esmu sabalansējusi, ar mēsliem cenšos pāri sev nedarīt. Vienīgais, kas man būtu vajadzīgs – sporta nodarbības, vienalga, mājās, parkā, sporta klubā, bet tieši aiz savas aiņemtības nevis slinkuma dēļ, to nevaru realizēt. Man ir darbs, un desmitos vakarā, atvainojiet, man gribas gulēt. Tāpēc gaidu vasaru, kad dienas būs garākas un arī enerģijas būs vairāk. Visām tām dziedātājām, aktrisēm un modelēm – tas ir darbs – labi izskatīties, un arī viņas to dara “ar pūlēm”, no dabas tas nebūt nav dots visām. Jautājums, kurš vispār tos standartus uzstādījis, ka tā jābūt. Jo, kā redzam, visas publiski redzamās personas tomēr sev ik pa laikam šo to “nodara” – ielieek lielākus pupus, pasēž uz drastiskas diētas utt. Tas ir sabiedrības spiediena dēļ, jo tā jābūt. Bet mēs pēc tam pārmetam viņām, ka viņas to kultivē. Apburtais loks. Protams, lai iekļūtu TV kastē, iegūs tā, kurai būs labāks augums, nevis vairāk sajēgas. Un kāpēc? Tāpēc, ka tāds pieprasījums.
  Un skaodrs, ka tev, bloga autore, svara problēmas ir svešas, vai arī ar milzīgu gribasspēku esi “ideālajā formā”. Bet jā, man patīktu paskatīties modes skati, kur apģērbu demonstrē sievietes ar 40-42 izmēru, piemēram, jo tā arī var reāli saprast velkamā apģēra lietderīgumu. Sīkajam, smalkajam vai kārnajām pārsvarā nav jāuztraucas, kas kā izskatās, tāpēc arī modeles ir kā pakaramie – tiešā nozīmē viņas pilda šo funkciju.

 7. Piekrītu, ka galīgi resnajām nevajadzētu līst uz skatuves un brēkt, ka tāds arī var būt skaistums. Drīzāk jau to var attiecināt uz normālām sievietēm ar sievišķīgām (ne taukainām un resnām) formām.

 8. Piekrītu jokoono. Neesmu resnīšu fane, bet 40-42 izmēra modeles būtu kā reiz, jo skatoties uz 32.-34. izmēra demonstrētājām, pagrūti iztēloties, kā tas varētu izskat
  ities lielāka izmēra nēsātājām.

 9. Vados pēc principa – viss ir labs, kas ar mēru – un ziniet, tas ir diezgan labs princips. Sievietei nav jābūt ne kalsnai, ne pārlieku apaļai, jo abos gadījumos tas nav veselīgi un viegli var piemeklēt dažādas slimības. Gribu teikt apaļajām sievietēm – varbūt labāk cīnīties ar saviem liekajiem kilogramiem, nevis žurnālu modelēm, jo no tā, ka žurnālos parādītos apaļīgas sievietes, jums sirds slimību risks nesamazinātos, nepazustu aizdusa pēc fiziskas slodzes utt. Veselība vienmēr ir un būs modē, tāpēc centīsimies būt tādas, kādas jūtamies vislabāk – veselas!

 10. Nedomāju, ka iet runa par resnām sievietēm, bet par normālām. Tās modeles takš ir ārprāts – kauli un āda vien ir. Pat ja ir kaut mazumiņš tauciņu, žurnālos uzreiz ar photoshop nomaskē. Iet runa par veselīgiem apaļumiem, nevis, kā raksti “esi resna un nespēj uzklunkurēties pa trepēm neaizelsusies”, piemēram, Beyonce pirms svara nomešanas bija apaļīga, veselīga un seksīga 🙂 domāju, ka par tādiem un vēl mazliet lielākiem apaļumiem iet runa 🙂

 11. Apnikusi šī gaušanās par svaru, visur tikai divas fronetes apaļīgās un kalsnās. Pati piederu pie kalsnajām, kas nēsā 34izm. bet pati esmu to izvēlējusies, skatos, ko ēdu un sports 4 x 2 stundas nedēļā, piebildīšu ka strādāju un mācos un manā ģimenē gandrīz visas sievietes ir ar milzīgu lieko svaru.

  Mēs ēdam par daudz un kustamies pārāk maz un galarezultās ir bēdīgs. Tomēr ir jāsaprot, ka liekais svars nav tikai ārēji defektīvs, bet tas nes līdzi daudzas veselības slimības sākot asinsvadu un beidzot vēžus, un nespēju ieņemt un iznēsāt veselus bērnus.

 12. cilvekiem biezhi vien patiik tiekties pec nesasniedzamaa vai gruuti sasniedzamaa!skatoties shovus,paarraides,mes nopuushamies un sakam-ja man butu tads augums kaa vinjai,mati,zobi uc detaljas kaa vinjai….Bet es labak apbriinoju skaista auguma iipasnieces nevis apaljas sievietes tv ekraanos!lai vinjas darbojas savaa jomaa!

 13. Un ne tikai, ka veselibas problemas, bet arii geneetika- daudzi lieko svaru manto no paaudzes uz paaudzi! Es esmu ljoti normaala 1,73 cm gara un sveru 63 kg, neesmu kalsna, esmu normaala, bet arii mani sis stulbais masu mediju uzspiestais skaistuma etalons tracina. Bez maz vai, ja neesi piedzimusi ar Barbijas augumu, tu neko dziivee nepanaaksi! Nenoliegsu arii tas ir svariigi, bet cilveece ir tik notrulinaajusies, ka vairs neko citu neredz! Skaistums ir tiiri subjektiiva lieta, vienam patiik maate, otram meita, tresam kleita! Taatad cik cilveeku, tik arii viedoklu! Varu piebilst, ka arii normaalaas meitenes, deel (sabiedriibaa uzspiestaas normas, ne deel kalsnajaam meiteneem) juutas reizeem nelaagi!

 14. Jautājums autorei – tu pati varētu uzkāpt līdz 5 stāvam neaizelsusies? Ja salīdzina – 5 stāvā elš gan tievās gan resnās >:D

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.