20 ikdienas SĪKUMI, kas dzīvi ļauj BAUDĪT, nevis tikai DZĪVOT

Kas ir tās lietas, kas piepilda dzīvi un liek tai kļūt baudāmai? Varbūt tas viss ir tepat apkārt, atliek vien saskatīt, paņemt un izmantot…?

Esi ziņkārīga! Jaunas lietas, vietas, cilvēki vai nodarbes. Viss, kas ir jauns, tevi attīsta, pilnveido un liek tavai dzīvei izrauties no rutīnas, kļūt interesantākai un piepildītākai!

Izgulies! Jā, jā tās pašas slavenās 8 stundas diennaktī ir vajadzīgas. Par kādu dzīves izbaudīšanu var runāt cilvēks, kurš ir hroniski neizgulējies? Netaupi laiku uz sava miega rēķina!

Iemīlies! Cilvēkos, lietās, vietās, nodarbēs… Iemīlēšanās liek cilvēkam lidot! Atļauj sev to! Un – kādēļ gan neiemīlēties vēlreiz savā dzīvesbiedrā? Paskatoties uz viņu no pavisam jauna skatu punkta? Viss ir atkarīgs no tevis pašas!

Tērē naudu viegli! Uzkrājumi ir laba lieta, bet pārāk liela ņemšanās ap naudu un tās skaitļošana uzdzen depresiju. Jā, nav labi, ka naudas ir par maz, bet tikpat slikti ir tad, ja tās ir par daudz. Ja pietiek rēķiniem un paliek ikdienas lietām, saki par to paldies, un nedomā tik daudz!

Mācies pamanīt sīkumus! Laime nav kaut kas viens un liels. Tā slēpjas mazajās ikdienas lietās – sarunās ar saviem mīļajiem, labu grāmatu lasīšanā, nesteidzīgās pastaigās utt. Jebkurās mazajās lietās, kas šķiet it kā pašsaprotamas, bet patiesībā – ir milzu bagātība.

Dari labu! Palīdzi citiem, dari labu! Vienalga, kādā veidā – palīdzot ar savu darbu, mantiski vai naudiski. Ja mērķis ir tev svarīgs, laba darīšana spēj sagādāt lielu gandarījumu. Un tas tiešām nav maz!

Atklāj sportu! Kustības ir vajadzīgas mums visām. Jo cilvēkam no dabas ir jādzīvo ar kustībām. Atklāj to, kas tev patīk un piekop to! Vienalga vai tās ir pastaigas, riteņbraukšana, vai došanās uz sporta zāli. Jo, ja nav kustību, nav un nevar būt labs noskaņojums!

Nevis greznību, bet komfortu!
Nedzenies tik daudz pēc greznības, pēc kaut kādas iedomātās ideālās dzīves. Tā var visu mūžu norautiesvāvere ritenī. Bet laiks taču iet! Komforts ir laba lieta, varbūt ar to arī pietiek? Nu kam tev pilnīgi jaunāko jaunās paaudzes telefonu, ja tavs vecais vēl darbojas un pilda visas funkcijas?

Pamēģini jauno! Ik pa laikam – izmēģini kaut ko jaunu! Vienalga vai tā būtu jauna ēdiena recepte, jauns hobijs, jauns sporta veids vai jebkas cits. Jaunais neliek mums pašām ierūsēt un kļūt vecām.

Nebaidies! Nesaki pati sev, ka baidies no kaut kā. Bieži vien mēs visu dzīvi nodzīvojam vienā rāmītī, vienā kastītē, jo gluži vienkārši… baidamies! Nebaidies, bet – pamēģini!

Dzīvo šodienai! Vakardiena tiešām ir pagājusi un rītdiena vēl nav atnākusi. Tev pieder tikai šodiena, izmantot to! Nepieļauj, ka tava dzīve norisinās kaut kādās pagātnes atmiņās, vai gaidās par kādu labāku nākotni. Tas viss liek palaist īsto dzīvi vienkārši gar degunu!

Nečammājies! Nu labi, reizēm var arī paslinkot, tomēr – tā tiek zaudēts daudz laika. Čammāšanās un nespēšana vien izčammāties, lai vai par ko būtu runa, ir lieka un patiesībā – ļoti kaitinoša.

Nečīksti un nežēlojies! Jo ar to nekas netiek atrisināts. Tu tikai bojā garastāvokli pati sev un arī citiem. Čīkstēšana un žēlošanās liek koncentrēties tikai uz sevi, tā ievelk sevī un ir kā apburtais loks, no kura grūti izkļūt.

Nepārēdies! Pārēšanās, piemēram, pirms naktsmiera bojā garastāvokli, neļauj labi izgulēties, un bieži vien ir iemesls arī tam, ka otrā rītā jūties ne savā ādā. Laimīgs cilvēks ir paēdis, nevis pārēdies cilvēks.

Rūpējies par sevi! Nekas neuzabo garastāvokli vairāk kā spoguļattēls, kas apmierina. Rūpējies par sevi! Un nevis tāpēc, ka to vajag, bet pamēģini to darīt tā, lai tas pašai sagādā baudu!

Nedomā tik daudz par vecumu! Domāsi vai nedomāsi, tas tāpat pienāk. Ar katru dienu tu paliec vecāka. Un – kas par to? Viss ir atkarīgs no attieksmes. Un katrā cilvēka mūža posmā ir savs skaistums un lietas, ko izbaudīt.

Neskaud un nemelo! Skaudība un meli atņem ļoti daudz enerģijas un laika. Un atņem – lieki! Jo no skaušanas un meliem nemainās nekas, tu sabojā tikai un vienīgi pati sevi.

Atpūties! Nu vismaz vienu vai ideāli – divas – rezies gadā atļauj sev kaut kur aizbraukt. Jo tālāk, jo labāk. Un – vienkārši atpūties, atslēdzies no ikdienas lietām, pienākumiem, rūpēm un raizēm. Tas tiešām uzlādē!

Priecājies! Labs humors, smaidi un smiekli ir lietas, bez kurām var teikt – cilvēks nedzīvo! Piedomā pie tā, lai katru dienu būtu kāds iemesls, par ko pasmaidīt un priecāties. Tas nemaz nav tik grūti, ja vien pati par to neaizmirsti!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.