Zivju salāti. Vienkārši un garšīgi

Katram dzīvē pienāk brīdis, kad ciemiņi uzrodas pilnīgi negaidīti. Ja tas ir zvans pie durvīm, tu ar tīru sirdsapziņu varētu piedāvāt arī aizvakardienas cepumus un tēju, tā teikt – “piedodiet, tiešām negaidīju”. Tomēr ja telefonā atskan – “būsim pēc stundas”, tas nozīmē, ka joki mazi un ar cepumiem vien cauri netiksi. Tātad nepieciešama viena fiksā recepte, te tā būs.

Pirmkārt šim pasākuma nāksies ziedot tavas brokastu olas, turklāt visas sešas. Kamēr tās vārās, deleģē savam vīrietim gājienu uz veikalu. Neuztraucies, šoreiz viņš atcerēsies nopirkt visu, jo pērkamas ir tikai trīs lietas:
Majonēze – 2 paciņas;
Puravs      – 1 gab.;
Zivs (karsti kūpinātas skumbrijas astītes) – 600 grami.

Ja vēlies svaigumu, salātiem klāt varēsi pasniegt svaigus tomātus ar baziliku.

Nu labi. Tomēr uzraksti labāk uz lapiņas.

Ja vīrietis ir nedaudz aizkavējies savos klejojumos un olas ir jau izvārījušās cietas, vari tās sarīvēt lielā bļodā.

Aha – kāds skrapstinās gar durvīm un tavs mīļotais ir pārradies. Noteikti pārbaudi vai starp auto žurnālu, cigaretēm, alus pudelēm un kaut kādiem kabeļiem ir atrodami Tev nepieciešamie produkti. Viss kārtībā?

Tātad, otrkārt, mēģini aizmirst par bailēm no purava un zivs. Tava elpa nemainīs ierasto aromātu. Droši ņem apmēram 2/3 purava un smalki sagriez. Ar zivi tiks galā tavs mīļotais – tai jāatdala asaka un jāsaplēš smalkos gabaliņos.

Treškārt, ņem visas sastāvdaļas – olu, zivi, puravu – un samaisi piejaucot 1.5 paciņas majonēzes. Ja ledusskapī atrodi iesāktas olīvas, liec tik klāt, par skādi nenāks.

Ja nopirkti tika arī tomāti un baziliks, kārto tos šķīvjos kopā ar salātiem.

Cienasts gatavs. Kamēr viesi vēl nav ieradušies, vari sarēķināt izdevumus un pārliecināties, ka salāti nav izmaksājuši daudz.
Olas – 0.54 Ls
Puravs – 0.20 Ls
Majonēze – 0.77 Ls
Zivs – 2.7 Ls

Jāpiebilst, šeit sanāk sešas kārtīgas porcijas. Salāti ir sātīgi, tāpēc automātiski no ēdājiem vari izstrīpot dāmas, kuru pašreizējais hobijs ir diētas. Nekas – pašiem paliks vairāk.

8 komentāru
  1. Ir vēl labāki- Ātrie tuņča salāti- uzvāra makaronus, pievieno 1 buņdžiņu tuņča, 1 buņdžiņu saldās kukurūzas. Sāls un pipari jāpievieno pēc garšas, viss jāsamaisa ar majonēzi. Šie salāti ļoti garšo bērniem. Izejvielas lētas. Ir tiešām garšīgi- pamēģiniet!

  2. Man lieks, ka nav uz pasaules nekas pretīgāks par kukurūzu un konservētiem ķirbjiem 😀

  3. es zinu vēl ko pretīgāku:D:D:D
    Kadreiz skolas varija tadu zirņu zupu – dzeltena ar kartupeljiem, zirnjiem un tipa gaļu. Skolenam est gribas ka vilkam – pasmelj gardo zupu, karotee pa vidu liels smuks balta kartupļa gabals – BET .. iekožas izrādās ka tomēr pārvārīts ļumīgs speķa klucis..wee. To zupu ēst bija kā pa mīnu lauku staigāt

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.