ZĪMOLU medības Rīgas veikalos – kur atrast skaistas lietas par labu cenu?

Kas gan spēj sievieti iepriecināt vairāk, kā viņai izteiktie komplimenti? Mēs visas taču cenšamies būt izskatīgākas, skaistākas un smaidīgākas. Protams, lielākā padomu devēja šajās lietās mums ir mode. Rokoties interneta portālos un pārlapojot aktuālos forumu ierakstus, atklāju, ka kvalitatīva apģērba iegāde ir viena no apspriestākajām tēmām: „Kur nopirkt kvalitatīvu apģērbu par zemām cenām?”, „Zīmolu apģērbi pa lēto – kur dabūt?” Turklāt, izskatās, ka mēs pašas reizēm skopojamies ar atbildēm uz šāda veida jautājumiem, sakot: „Sagribēji gan, lai Tev te stāstītu, kur pa lēto brendus var nopirkt. Labāk mazāk to zina, tad pats vēl kaut ko var paspēt iegādāties pirms viss jau ir izķerts.” Pēc šāda ieraksta izlasīšanas kļuva interesanti, tādēļ nolēmu doties mazā ekspedīcijā pa Rīgas bodēm, atrodot atbildes uz jautājumiem: „Kas?”, „Kur?” un „Kā?"

PIRMDIENA
Pēdējos gados, šķiet, vairāk par pašu brendu vārdiem tiek dzirdēts vārds „outlet”. Tas ir arī pirmais, kas ienāk prātā, manu zīmolu medību sākumā. Nolemju sākumā apskatīt zināmākās vietas. Par manu pirmo apmeklējuma objektu kļūst tirdzniecības centra (TC) „Origo” trešais stāvs. Veikali „Belleza Outlet” un „Brand Stock” pirmdienas vakarā izskatās diezgan patukši. Preču klāstā vairāk casual tipa apģērbs. Jā, šo to no Roberto Cavalli, C`N`C, Diesel, Guess un Motor Jeans tur iespējams atrast gan vīriešiem, gan sievietēm, tomēr lielos vilcienos izskatās, ka šajā vietā visus labumus izķer tie, kas jau pirms manis izzinājuši piegādes laikus un datumus. Cenas? Pieņemamas. Tomēr, nē, pirmie kucēni jāslīcina – mans mērķis ir atrast kaut ko interesantāku par šo.

OTRDIENA
Iepriekš esmu dzirdējusi, ka TC „Bērnu Pasaule” telpās savus pircējus gaida visai atpazīstams brand outlets, tādēļ otrajā piegājienā dodos uz turieni. Šeit iepriekš nav sanācis iegriezties, un diemžēl pirmais iespaids nav tas patīkamākais. Pie vainas iespējams savdabīgais aromāts, iespējams, ka īpatnēju auru rada zelta rotaslietu stendi, kas lombardu stilā virknējas cits aiz cita. Rodas sajūta, ka esmu nokļuvusi Rīgas tirgus filiālē. Dodos augšup. Sasniedzot otro stāvu, kur izpleties veikals „Gerkens un Partneri”, mazliet apskrienas dūša, un uz brīdi iešaujas galvā doma par došanos atpakaļ. Tomēr, nē, saņemos un uzkāpju līdz meklētajam ceturtajam stāvam.
Veikals „Oskuro Outlet” paveras man pretī tukšs un skumjš. Vakara stundā ap septiņiem tur savu laiku kavē vienīgi pārdevējs. Jau uzreiz redzu, ka šī bode noteikti nav tāda, kādu gaidīju. „Oskuro Outlet” vairāk piemērots jauniešiem, kas meklē jaunas kedas un džinsus, kuros deldēt skolas solu. Attiecīgajai auditorijai šeit tiešām ir ko ieceltJack & Jones, Energie, Miss Sixty, Guess, Diesel, Gaudi, Casadei un citu zīmolu iepriekšējo gadu kolekcijas šeit iegādājamas par diezgan pievilcīgiem cipariem. Nolemju ieteikt šo veikalu savai jaunākajai māsai un dodos prom.

TREŠDIENA
Trešās dienas gājiens jau pašā sākumā nav no veiksmīgākajiem. Staigājot pa Tērbatas ielu, izskatās, ka visi veikali, par kuriem man varētu rasties interese, ir aizklapēti ciet. Ko padarīsi, tāda dzīve. Dodos uz Andrejsalu. Rokoties internetā, esmu uzgājusi informāciju, ka blakus „Spirits & Wine” ir viens diezgan labs brand outlets. Tomēr arī tur mani gaida vilšanās. Pēc īsas teritorijas izķemmēšanas atrodu tikai reklāmas plakātu, un kāds vietējais man pastāsta, ka pats veikals strādājot tikai gada siltajā periodā. Nu neko – dodos mājas tukšā. Žēl…

CETURTDIENA
Ieejot Brīvības ielas 72 „Outlet Bazar” veikalā uzreiz ir skaidrs, ka šī iestāde ar to lietu nodarbojas diezgan nopietni. Atšķirībā no pārējām vietām, kur līdz šim esmu bijusi, šeit pat ir izdalīta jaunā un vecā kolekcija. Tātad apģērbi tiek iepirkti regulāri. Tiesa, gaidītais atkal nav tas, ko cerēju ieraudzīt, jo šeit nopērkami tikai vidējas klases zīmolu apģērbi, tomēr šis ir patīkams pavērsiens, salīdzinājumā ar vakardienu. Turklāt, veikals ir tiešām gaumīgi iekārtots un pārdomāts. Arī prece izskatās pievilcīga gan vizuālā izskata, gan dažādības, gan cenu ziņā. Iespējams, ka šeit atgriezīšos!

PIEKTDIENA
„Berga Bazārs” kā vienmēr pretī slejas mazliet biedējoši valdzinošs. Es dodos uz konkrētu mērķi – uz veikalu „Tre Letti”. Tuvojoties skatlogam, rodas daudzsološs iespaids – glīti noformētie ieraksti rūtīs liecina, ka te iegādājamas gan Gaudi, gan Calvin Klein, gan THilfiger, gan Pepe Jeans, gan Lagerfeld zīmolu preces. Bez tam, tieši šobrīd ar atlaidēm līdz pat 80%. Nopriecājos droši un spiežu durvju rokturi – CIET!!! Un ar roku uzskribelēta zīmīte uz durvīm liecina par atvainošanos saistībā ar inventerizāciju… Sodība! Tieši šodien. Piestaigāšu citā reizē vai arī došos izlūkos uz otru „Tre Letti” veikalu TC „Mols”.
Šodienas plānā vēl Meža iela 4, Pārdaugavā. Hmm… veikalu pat ieraudzīt ir grūti, jo norāžu uz to tikpat kā nav. Arī nosaukuma nav. Pēc pastaigas pa „Berga Bazāru” šī iestāde atgādina humpalu bodi – piedāvājuma klāsts pašķidrs, un nav tas izteiksmīgākais. Un, kā rota šim visam, stūrī noslēpies sēž ūsains onkulis, kurš gaida savu dāmu iznākam no ģērbšanās kabīnītes. Man šeit vairs nav ko meklēt. Lieku visas cerības uz rītdienu – varbūt tomēr!?

SESTDIENA
Jau pašā ekspedīcijas sākumā, protams, esmu iegooglējusi vārdus brand outlet. Vieta, uz kuru veidojas pirmā atsauce ir veikals „Labās Mantas”. Apskatot mājas lapu, šķiet, kaut ko tur būtu iespējams dabūt, tomēr īsti nav skaidrs ko, un par cik. Šo vietu esmu atlikusi uz beigām, jo veikals atrodas Ganību dambī. Sestdiena ir klāt, tādēļ dodos izlūkos, lai noskaidrotu, cik labas mantas ir „Labajās Mantās”.
Hmmm… dīvaini. Šis veikals ir grūti nosaucams par apģērbu veikalu – ieejot iekšā, acu skatam paveras milzīga halle ar visdažādākajām precēm. Par brand apģērbu tirdzniecību liecina vien dažas norādes. Sekojot tām, ieraugu meklēto nodalījumu. Piedāvājums ir diezgan plašs, un cenas pietiekami zemas slavenajiem vārdiem, kas rakstīti uz katra drēbes gabala. Taisnība, par pirmā modes kliedziena preci to nosaukti ir grūti, tomēr šajā klāstā atrodas daudz vērtīgu lietu no visa veida zīmoliem: D&G kleitiņas, Versace vīriešu mēteļi, John Richmond jostas, Kenzo un Jimmy Choo apavi un somas, Hugo Boss, Laurel un Ermenegildo Zegna uzvalki un kostīmi, Valentino un Armani krekli un žaketes. Papētot tuvāk, saprotu, ka šajā veikalā uz gala izpārdošanu nokļuvusi bijušā Krišjāņa Barona ielas veikala „Palazzo Italia” kolekcija – pat oriģinālās birkas ar sarkani melno logotipu vēl cieši turas pie apģērbiem. Tātad – šī zelta ādere pastāv tikai līdz brīdim, kamēr tiks izsmelta.

SVĒTDIENA
Svētdienā pat Dievs atpūtās pēc pasaules radīšanas, tāpēc arī es šo dienu veltu tam, lai atskatītos uz paveikto, un priecātos par padarīto darbu. Manas spraigās zīmolu medību nedēļas rezumē ir viennozīmīgs. Nav tik vienkārši atrast vietu, kur tiešām iespējams iegūt labas lietas pa lēto, tomēr, ja labi pacenšas – VAR!!! Ir iespējams iegādāties augstas klases zīmolu apģērbus, tērējot krietni mazākas summas par tām, kas sākotnēji norādītas uz birkām. Tikai jāzina atbildes uz jautājumiem: „Kas?”, „Kur?” un „Kā?”
18 komentārs
 1. Rakstam nav jēgas, jo pati autore visu laiku apgalvo, ka nav atradusi nevienu lādzīgu veikalu, bet beigās jau pie rezumē, ka ir?! Un kuri tad? Ja ne vienu nav nosaukusi par pietiekami labu un pārliecinošu.

 2. Šis ir viens no rakstiem, ko izlasīju no sākuma līdz beigām. Paldies,
  es nekad tā īsti neesmu bijusi zīmolu medniece, bet gan vairāk esmu pievērsusi uzmanību, lai apģērbs labi izskatās un ir kvalitatīvs. Es , piemērm, esmu atradusi arī zīmola apģērbus Aizkraukles lietoto apģērbu veikalā-
  DGs un ar Siguldā.

 3. Arī izlasīju visu rakstu, taču līdz galam tā arī nesapratu, vai ir vērts apmeklēt augstākminētos outletus. Taču raksts visā kopumā interesants 🙂 Paldies 🙂

 4. Raksts bezjēdzīgs. Nekas taču nav atrasts, ne?
  Un kāpēc netika apskatīts Sky&More outlets The O? es tur nopirku Diesel krekliņu par 15 ls. Spānijā nopirku Ralph Lauren krekliņu pa 15ls, THilfiger džinsus pa 35ls un tas nebija outlets.

 5. “Rodas sajūta, ka esmu nokļuvusi Rīgas tirgus filiālē.”:)))
  Es reizēm iepērkos tirgū ,ne jau krekliņus vai džinsus ar Dainis &Gatis šiltēm , bet konkrēti virsdrēbēs un apavus ,un lūk -Pagājušo rudeni nopirku Labas kvalitātes mēteli 70%vilnas u.tt. par pieklājīgām naudiņām, pēc kāda laika iegriezos ar savu iegādāto mētelīti mugurā, vienā no tirzniecības centriem un še kur rekur mans mētelis kā dzīvs. Njā -šilte cita un cena protams arī lieki piebilst , ka dubultā. Tā kā seciniet pašas;))) P.s Tirgus apkalpošana man arī gluži labi iet pie sirds ,katrā ziņa nav tā trakā neapmierinātības sejas izteiksme !

 6. Forši ir tas, ka, autores prāt, labākais outlets ir veikals “Labās mantas” un tas, ka autore ir minētā veikala mārketinga un reklāmas speciāliste (info mājas lapā) 😀
  Tad nu varam spriest, cik patiess ir šis raksts…

 7. …man vislabak patik oskuro outlet, nosaukums tads, bet mantas, lielais piedavajums, izvele un galvenais cenas ir vienkarsi fantastiskas, gan andrejsala, ari atrium azur ir labs veikals, bet bernu pasaule pie liela piedavajuma kaut ka nesajutu sevi, bet parejos veikalos, tik tiesam lbakais rigas veikals…

 8. Mans favorīts no outletiem ir Popshop uz Blaumaņa ielas(nebija pieminēts)- nevarētu teikt, ka tur ir augstās klases zīmoli, bet prece gaumīgi atlasīta un cenas ļoti demokrātiskas. Vienmēr jauka apkalpošana. Var atrast tādus zīmolu kā Stefanel, Gas, Silvian Heach.

 9. Es ieteiktu veikalu [cenzēts]brandoutletlatvia.lv lēti brendi un stilīgi. ir iespēja pielaikot uz vietas birojā

 10. ak jezin, riga tak nav neviena SAKARIIGA ouleta!!!!!!!
  autore iegriezaas paris bomzatnikos, esmu pati tur bijusi, un ta ari tur gan ozh gan izskataas, un izdarija nu baigos secinajumus, “”to ka riigaa tomeer ir kur nopirkt second hand”” HA HA HA

 11. kokos магазин, на Lačpleša 92. Там можно часто приобрести вещи очень выгодно. Есть как высокие цены так и очень приятные. К примеру купили жене платье Ferre, которое стоило 600 с чемто евро стоит сейчас меньше 100 и таких вещей там много. Себе взял майку Franky Morello polo Вариант за 44 euro.

 12. Netālu no Doles uzgāju mazu veikaliņu,par pievilcīgu cenu apģērbu savu vīru kvalitatīvās drēbēs,sev nopirku Comma džemperīti.Nekur par tādu naudu tik stilīgas drēbes nevar dabūt.Iesaku.Bultu 3

 13. TC Alfa ir viens veikaliņš, kur lēti tirgo vecās kolekcijas brendu lietas. Izvēle nav milzīga, bet šo to labu atrast var. Somas lētas 🙂 2.stāvā, bet neatminos nosaukumu…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.