Ziema Latvijas mazajā Šveicē

Ziema turpinās, un Latvijas pauguru apmeklētāji uzgavilē. Bet, ko darīt, ja nedraudzējies ar slēpēm vai snovborda dēli, kā arī pavasaris vēl nečivina aiz loga, taču vēlies jauki atpūsties? Dodies ekskursijā uz Siguldas pusi, kur arī ziemā ir ko redzēt un darīt.

Elektromobilis
Kurš gan nav piedzīvojis sāpošas kājas, staigājot pa Turaidu vai Siguldas pakalniem. Ir risinājums – elektromobilis. Tas ir ērts pārvietošanās līdzeklis, lai varētu nesteidzīgi izbaudīt skaistākās un interesantākās vietas Latvijas mazajā Šveicē. Nelielais braucamrīks ir atvērta tipa, bez logiem ar piecām sēdvietām, un tā pārvietošanās ātrums ir 20 km/h. Ziemīgā laikā tiek piedāvāts brauciens, dzerot tēju, kafiju, kakao vai karstvīnu. Vienas stundas brauciens ar dzērieniem izmaksā 27 latus.

Informācija: http://www.impresso.lv/

Brauciens pa bobsleja trasi
Sigulda ir vienīgā vieta, kur ikviens var izmēģināt, kā tas ir, traukties par bobsleja un kamaniņu trasi ar 75–80 km/h lielu ātrumu. Brauciena ilgums ir aptuveni divas minūtes. Traukties pa virāžām ziemas laikā tiek piedāvāts ar vučko, kas pēc savas būtības ir attāls radinieks īstām kamaniņām, tomēr prieku, domājams, tas nemazina. Cena vienai personai 7 lati.

Informācija: http://www.tourism.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/227/

Aerodium
Kā vēstīts Aerodium mājaslapā: „Ziema un vēsais laiks nav šķērslis, lai izbaudītu neaizmirstamu lidojumu Siguldas vēja tunelī. Patiesībā ir tā, ka ziemas laikā gaiss kļūst blīvāks un lidojums ir vēl iespaidīgāks.” Tad nu uz priekšu, pacelsimies virs zemes! Izmaksas atkarīgas no izvēlētās dienas un lidojuma ilguma, sākot no 12 latiem.

Informācija: http://www.aerodium.lv/lv/jaunumi/

Turaidas muzejrezervāts

Uz Turaidu vērts doties ne tikai krāsainajā lapkrites laikā. Muzejrezervāts piedāvā aktīvu atpūtu ģimenes vai draugu lokā, piedaloties orientēšanās spēlē Tūkstošgadu stāsts. Spēles uzdevums ir atrast kartē norādītus Turaidas muzejrezervāta objektus un atsevišķus priekšmetus. Cena grupai – Ls 19,48, grupā jābūt vismaz sešiem cilvēkiem. Kā atzīst Muzejrezervāta pārstāve Elīna Mūrmane: „Tās ir jautras sacensības, kas ļaus ne tikai izkustēties svaigā gaisā, bet arī uzzināt daudz ko jaunu par Latvijas vēsturi.”

Ja neesat noskaņoti uz rikšošanu pa muzeja teritoriju, tiek piedāvāta iespēja izbaudīt viduslaiku gaisotni. Ikviens var pārģērbties tā laika drēbēs un kļūt par, piemēram, bruņinieku. Tāpat ir iespējams apgūt seno rakstību. Kopējo atmosfēru papildina vidusslaiku mūzika un iedegtais kamīns.

Informācija: http://www.turaida-muzejs.lv/

Trases
Protams, protams, kur nu bez atpūtas uz kalna! Siguldas pusē ir no kā izvēlēties. Populārākās ir Reiņa trase un Kaķīša kalns. Bez ierastajām slaloma un snovborda iespējām Reiņa trasē ir pieejama arī distanču slēpošana – kā vecos labos laikos. Ja ģimenes atvases nav gatavas vai negrib kāpt uz slēpēm, tiek piedāvāta iespēja bērnus atstāt bērnu rotaļu istabā. Abās vietās ir pieejami instruktori un apmācība. Tāpat ir padomāts par enerģijas atjaunošanu kafejnīcā un atpūtu viesu namā ar pirti. Kaķīša kalns piedāvā vairākas pirtis, kā arī arktisko āra vannu, kurā iespējams baudīt ūdens priekus un vērties zvaigžņotās debesīs, pat ja āra gaisa temperatūra ir stipri zem nulles.

Kaķīša kalns
: www.kakiskalns.lv
Reiņa trase: www.reinatrase.lv

Kameršļūkšana
Patiesu un vienkāršu prieku gan lielajiem, gan mazajiem sniegs brauciens no kalna ar kameru. Kameršļūkšana Siguldas pusē tiek piedāvāta Krimuldas pagastā Almucās, kā arī Reiņa trasē. Almucās ir ierīkots pacēlājs, lai pašiem nav jāvelk savas ragutiņas augšā, kā arī ugunskura vieta, kur atvilkt elpu un sasildīties. Cena par stundu Reiņa trasē – Ls 5, Almucās – Ls 3.

Reiņa trase: www.reinatrase.lv
Almucas: http://www.tourism.sigulda.lv/public/lat/objekti/10041/

Kur paēst?
Kas gan ir jauka atpūta bez labas maltītes? Pēc aktīvas rosīšanās uz kalna atgūstiet spēkus Reiņa trases kafejnīcā. Ja esat pilsētas centrā, siguldieši iesaka iegriezties Kafija. Tēja, kurā iespējams ne tikai labi paēst, iepriecināt sevi ar kādu desertiņu, bet arī iegādāties dažādas tējas līdzi ņemšanai. Romantiskam dienas noslēgumam varat apmeklēt restorānu viesnīcā Segevold.

Reiņa trase
: www.reinatrase.lv
Kafija. Tēja: http://tourism.sigulda.lv/public/lat/objekti/10072/
Segevold: http://www.hotelsegevold.lv/

Pirms došanās noteikti ieskatieties mājaslapā http://www.tourism.sigulda.lv/public/, kurā plaši apkopota informācija par atpūtas iespējām Siguldas pusē. Noderīgi un interesanti šķitīs aplūkot gan Siguldu, gan slēpošanas trases caur web kameru. Lai jaukas brīvdienas!

2 komentāru
  1. Par elektromobiļiem runājot, viņiem ir vairāki, un piedāvātie maršruti ir patiesi brīnišķīgi. Mums radiņi bija uzdāvinājuši viņu dāvanu karti. Braucām, neticami, bet ziemas laikā. Karstā šokolāde pēc aktīvas slēpošanas bija burvīga. Izvēlējāmies maršrutu, kur patiesi nebijām bijuši. Braucām uz Ķeizarskatu. Šoferītis vēl piedevām pildīja arī gida funkcijas. Ja par aukstumu baidāties, tad tika piedāvāti arī pledi. Un tā kā bijām sagatavojušies slēpot, tad paši arī bijām kārtīgi apģērbušies. Fantastiski, ka, tā jau skaistajā Siguldā, ir tādas iespējas to apskatīt ne tikai no auto loga, bet šādi atvērta tipa elektromobilī. Turklāt, tā kā mums bija īpaši rezervēts elektromobilis, tad varējām apturēt un fotogrāfēties tur, kur vēlējāmies!!! Laikam būs vēl pašiem jāiegādājas kāda dāvanu karte un jāiepriecina kāds mūsu mīļais!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.