ZAĻĀ kafija – vai tiešām palīdz NOTIEVĒT?

Tuvojoties pavasarim, iespējams arī tu esi sākusi domāt par veidiem, kā atbrīvoties no nevēlamajiem kilogramiem. Tirdzniecības vietās ir pieejami dažādi uztura bagātinātāji, kas sola ātru un strauju svara zaudēšanu. Viens no šādiem produktiem ir zaļā kafja, kas kļūst arvien populārāka tievētāju vidū – kas tā ir, un vai tiešām palīdz notievēt, to skaidrojām šoreiz!

KAS IR ZAĻĀ KAFIJA?
Zaļās kafijas pamatā ir negrauzdētas kafijas pupiņas. Kafijas labvēlīgās īpašības nodrošina tās sastāvā esošā hlorogēnskābe. Hlorogēnskābe organismā darbojas kā antioksidants, kas palīdz aizsargāt to no brīvo radikāļu veidošanās. Zaļās kafijas izplatītāji apgalvo, ka hlorogēnskābe samazina cukura uzsūkšanos, kā rezultātā organisms sāk atbrīvoties no uzkrātajām tauku rezervēm.

KO PAR ZAĻO KAFIJU SAKA SPECIĀLISTI?
Uztura speciāliste Lāsma Ļaksa, runājot par hlorogēnskābes iedarbību, stāsta, ka tās ietekmē organismā paātrinās urīna un vēdera izeja. Taču ilgstošā laika periodā tam var būt nelabvēlīgas sekas, jo organisms var ciest no ūdens, minerālvielu un citu organismam nepieciešamo vielu trūkuma. Lai gan ražotāji uzsver, ka kafija ir 100% dabīgs produkts, speciāliste norāda, ka īpaši uzmanīgiem jābūt cilvēkiem, kam ir kuņģa un zarnu slimības. To lietojot, kafijā esošā hlorogēnskābe var izraisīt dedzināšanu, sāpes, caureju un žults kolikas.

KO VĒL VĒRTS ŅEMT VĒRĀ?
Zaļā kafija sola iedarbīgi samazināt svaru. Tās lietošana paātrinot vielmaiņu, sniedzot enerģiju, dedzinot taukus, samazinot apetīti un pat cīnoties ar celulītu. Speciāliste gan norāda, ka zaļās kafijas ietekme uz cilvēka veselību joprojām tiek pētīta un nav viennozīmīga. Turklāt – produkts vismaz pagaidām nav reģistrēts Latvijas Uztura bagātinātāju reģistrā, tātad Latvijā tas nav atzīts par veselībai nekaitīgu.
Ja esi nolēmusi sākt lietot kādu uztura bagātinātāju, kas palīdz notievēt, pārliecinies par tā kvalitāti un iedarbību, konsultējoties ar speciālistu. Turklāt – izvēlies tikai aptiekās nopērkamos preparātus! Atceries, ka drošākais veids, kā samazināt un noturēt svaru, neapdraudot savu veselību, ir piemērota ēdienkarte un regulāras fiziskās aktivitātes.

5 komentāru
  1. galīgas muļķibas, nepalīdz un naudu atpakaļ nesaņemsiet,netic iet šai firmai, tie ir krāpnieki.Dzīvo viņi un saka jums paldies par jūsu saņemto naudiņu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.