Vitamīnu bumba ZAĻIE kokteiļi – 5 vienkāršas receptes

Zaļie kokteiļi ir veids, kā tu ātri un garšīgi vari tikt pie tiešām veselīga savas ēdienkartes papildinājuma. Zaļo kokteiļu pamatā ir zaļumi, kurus sablendētā veidā ir vieglāk vairāk uzņemt, kā, piemēram, salātu veidā. Tajos ir tik daudz un dažādu vērtīgo vielu, ka tas būs teju vai vitamīnu sprādziens tavā organismā! Turklāt ideāli der arī organisma attīrīšanai, jo aizslauka no tā visu, kas lieks. Šo kokteiļu gatavošanas pamatlikumi ir vienkārši, bet variācijas – bezgalīgas! Pamēģini!

GALVENĀS PAMATLIETAS
Zaļajos kokteiļos ir 5 pamata sastāvdaļas, kuras vari miksēt atkarībā no savām vēlmēm un iespējām:

  • Pirmais un pats galvenais, izvēlies zaļumus – piemēram, spinātus, romiešu salātus, ledus salātus vai jebkurus citus lapu salātus, vari izmēģināt arī rukolu, biešu lapiņas un, protams, mūsu pašu savvaļas zaļumus – pienenes, gārsu, nātres u.c. (vairāk lasi – 5 vērtīgākie ĒDAMIE pavasara savvaļas ZAĻUMI);
  • Tad izvēlies šķidrumu, ar ko kokteili gatavosi – derēs negāzēts dzeramais ūdens, sojas piens, kokosriekstu piens, mandeļu vai citu riekstu piens, rīsu piens u.c. pieni, atkarībā no tā, kas vislabāk iet pie sirds;
  • Izvēlies augļus, ko pievienosi kokteilim – piemēram, banāns, kas ir pats populārākais, jo dod labu garšu un saldumu, bet vari pamēģināt arī ananasu, avokado, ābolu, bumbieru, mango u.c. augļus;
  • Izvēlies, ar ko uzlabosi garšu – piemēram, ar piparmētru, citronu sulu, laima sulu vai apelsīnu sulu. Un vēl jāskatās, vai nav nepieciešams saldinātājs. Ja kokteilī ir saldi augļi, tad saldinātāju nevajadzēs, tomēr, ja kokteilis šķiet par skābu, tad var pievienot, piemēram, nedaudz medus.
  • Un visbeidzot – izvēlies vēl kādas vērtīgas sastāvdaļas, ar ko papildināt kokteili – klasika ir auzu pārslas, bet vari pamēģināt arī, piemēram, čia sēklas, linsēklas, godži ogas, amarantu u.c. tā saucamos super food (lasi arī – GODŽI ogas, ČIA sēklas un BALTĀ ZĪDKOKA ogas – kas tās tādas?)

5 VIENKĀRŠAS UN ĀTRAS ZAĻO KOKTEIĻU RECEPTES
Banānu un spinātu zaļais

Sastāvdaļas – 1 porcijai – ~ 70g spinātu lapiņu, 1 liels banāns, ½ glāze izvēlētā šķidruma, piemēram, mandeļu piena, 1 kārtīga ēdamkarote auzu pārslu vai čia sēklu, tējkarote medus, ja gribas, lai kokteilis saldāks.

Pagatavošana – Sablendē visas sastāvdaļas jaudīgā blenderī, līdz kokteilis ir vienmērīgs un krēmīgs. Ja šķiet, ka kokteili gribas šķidrāku, pievieno vēl nedaudz šķidruma. Ideāls brokastīs, jo auzu pārslas sniegs sāta sajūtu.

Bumbieru un romiešu salātu zaļais
Sastāvdaļas – 1 porcijai – ~ 70g romiešu salātu vai ledus salātu, 1 vidējs banāns, 1 liels nomizots bumbieris, ½ glāze izvēlētā šķidruma, piemēram, ūdens, 1 laima sula, 1 ēdamkarote kādu sēklu, piemēram, čia sēklu, ja vēlas, var pievienot garšai arī nedaudz piparmētras (svaigas lapiņas).

Pagatavošana – Visu liek blenderī un sajauc līdz krēmīgai konsistencei. Ja vēlas kokteili šķidrāku, pievieno vēl šķidrumu.

Šokolādes un banānu zaļais
Sastāvdaļas – 1 porcijai – ~ 70g spinātu lapiņu, 1 liels banāns, ½ glāze izvēlētā šķidruma, piemēram, sojas vai mandeļu piena, 1 ēdamkarote linsēklu, 2 ēdamakarotes kakao pulvera, ja vēlas kokteili saldāku, var pielikt vai nu vēl pusīti banāna, vai nedaudz medu.

Pagatavošana – Visu liek blenderī un blendē, kamēr masa viendabīga. Ja gribas šķidrāku, pielej vēl nedaudz šķidruma.

Ogu un biešu lapiņu zaļais
Sastāvdaļas – 1 porcijai – ~ 40g kādu salātlapu, 30g jauno biešu lapiņu, 1 liels banāns, ½ glāze kādu ogu (svaigu vai saldētu), derēs zemenes, avenes, mellenes u.c. pēc izvēles, ½ glāze izvēlētā šķidruma, piemēram, mandeļu piena, 1 ēdamkarote linsēklu, saldinātājs – piemēram, tējkarote medus.

Pagatavošana – Visu sablendē blenderī un bauda! Ja vēlas šķidrāku, pievieno vēl šķidrumu.

Tropu zaļais
Sastāvdaļas – 1 porcijai – ~70g spinātu lapiņu vai ledus salāta, 1 mango, nedaudz ananāsa, ½ glāze kokosriekstu piena, ja vēlas kokteili tumīgāku, var likt arī 1 banānu, 1 ēdamkarote auzu pārslu, 1 ēdmakarote laima sulas, tējkarote medus, ja gribas, lai kokteilis saldāks.

Pagatavošana – Visu sablendē un bauda! Ja vēlas šķidrāku, pievieno vēl šķidrumu.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.