Visu varu pati! Taisām remontu. Trešā sērija

Turpinām mūsu drosmīgi iesākto nodomu izremontēt kādu dzīvojamo istabu. Iepriekšējā sērijā espati.lv vēroja, kā būvmateriālu veikalā Kurši kopā ar Caparol ekspertu tiek iepirkti visi vajadzīgie instrumenti un materiāli remonta veikšanai. Šoreiz mēs būsim klāt istabas sagatavošanas procesā krāsošanas darbiem.

Pie darba. Beidzot ar visu Kuršos iepirkto mantību esmu mājās. Nagi niez ķerties klāt. Kaut nu šis entuziasms nenoplaktu līdz procesa beigām! Klausoties eksperta stāstītajā, viss šķiet gaužām vienkārši, visi instrumenti pa rokai un rīcības plāns skaidrs.

Šajā sērijā visus darāmos darbus vari apskatīt arī šeit, video:

Tātad – aiziet. Sākumā aicinu talkā kaimiņus un draugus, lai atbrīvotu istabu no tur esošajām mēbelēm, jo jātiek klāt sienām. Jāsaka, šis ir arī izdevīgs moments, kad pārskatīt savu atvilktņu un skapju saturu, lai izvērtētu, vai viss tur atrodamais ir vajadzīgs. Atzīšos, atvadījos no vairākiem mantu maisiem, ko pārvācoties tomēr biju noglabājusi tumšākā kaktā – ja nu kādreiz noder. Būsim godīgi, ja nenoderēja iepriekšējos četrus gadus, visticamāk, nenoderēs arī nākamos.

Tapetes. 1. daļa. Sāku ar tapešu plēšanu. Manā dzīvojamā istabā ir vinila (mazgājamās) tapetes, tāpēc vispirms būs jāatbrīvojas no dekoratīvās tapešu virskārtas un tikai tad izmantošu tapešu noņēmēju, lai noņemtu pārpalikumu. Tā arī daru. Ar intrumentu, ko sauc šāberis, aizķeru tapešu virskārtu un droši plēšu nost. Iet diezgan raiti, šur tur jāpiepūlas mazliet pamatīgāk, bet tas nekas. Veikalā gan piemirsu tādu sīkumutrepes, bez kurām nemaz netiktu klāt sienas augšmalai, bet izpalīdzīgie kaimiņi man tās aizdod. Ja tik nodrošinātu kaimiņu nav, trepes var iegādāties turpat Kuršos.

Tapetes. 2. daļa. Kad tapešu virskārta noņemta, taisu vaļā tapešu noņēmēja pudelīti. Tas ir koncentrāts, kas jāšķaida ar ūdeni un pietiek pat 200 m². Izrēķinu vajadzīgo daudzumu un sajaucu spainītī šķīdumu. Tapešu noņēmēja uzklāšanai izmantošu sareni – to pašu, kas uzsūc un arī atdod daudz šķidruma, tāpēc tā labi der šim darbiņam. Apakšējās kārtas noņemšanai lietoju šāberi. Samitrinātā papīra kārtiņa nāk nost ļoti viegli. Uz pudelītes pamācībā gan teikts, ka šķidrumam jāļauj iesūkties 5–10 minūtes, bet es ieteiktu tik ilgi negaidīt. Tapetes ļoti labi nāk nost jau pēc 2–3 minūtēm, bet, ja gaida ilgāk, tās var nožūt un viss jāsāk no gala. Šajā procesā nevajadzētu ļoti pārspīlēt ar pārāk intensīvu skrāpēšanu, jo, ja sienā radīsies dziļāki robi, tos vajadzēs piešpaktelēt.

Špaktelēšana. Kad esmu atbrīvojusies no tapetēm, pārskatu sienas, vai nav kādi caurumiņi vai robiņi, ko nepieciešams aizšpaktelēt. Diemžēl tādu vietu ir gan. Sienās ir daudz naglu, kuras izvelku laukā ar knaiblēm, un to vietā paliek mazi caurumiņi. Tāpat zem palodzēm ir mazas spraudziņas. Atzīšos, sākumā špaktelēju diezgan neveikli, kaut gan man šo darbību bija parādījis veikala konsultants. Vajadzīgs laiciņš, kamēr saprotu, kā abas špakteļlāpstiņas procesā sadarbojas, bet galu galā viss izdodas. Vajag tikai, tā sakot, piešaut roku.
Tā kā laika gaitā gar durvju aplodām un kājlīstēm un, iespējams, vēl šur tur saviesušās nelūgtas plaisiņas, kuras ar krāsu īsti nosegt nebūs iespējams, bet špaktele šādās plaisiņās neturas, jo nav domāta koka virsmām, izmantoju akrila masu spraugu aizpildīšanai (Disbofug 225 Acryl-Fugendicht). Šis materiāls ir ievērojams ar to, ka iztur pamatīgas stiepes slodzes (plaisiņas kā likums mēdz būt dinamiskas ), bet reizē nezaudē saķeres spēju ar krāsu. Rezultāts –  mēs iegūstam kvalitatīvi aizpildītu virsmu, uz kuras uzklātā krāsa neplaisā un labi turas. Šim procesam bez iepriekšminētā materiāla ir vajadzīga ierīcīte (tautā saukta par silikona pistoli), ar kuras palīdzību materiālu iestrādāt. Akrila masa ir izžuvusi un pārkrāsojama pēc 24 stundām, bet īpaši steidzīgie, novērtējot situāciju, sekmīgi mēdz to darīt arī ātrāk.

Apklāšana. Tā kā krāsosim griestus un sienas, negribas, lai krāsa nonāk tur, kur tai nevajadzētu nonākt, tāpēc ņemu plēvi un apklāju istabas vidū palikušo skapi (ja istabā ir citi priekšmeti, kas paliks telpā remonta laikā, tad tos droši apklāj ar to pašu plēvi) un arī palodzes. Ar krāsotāja lenti pielīmēju plēvi pie palodzes maliņām, lai tā labi turas un nešļūk nost. Šo pašu lenti vēlāk izmantošu, lai nolīmētu dažādas maliņas un stūrīšus, jo negribas kaut kur pārkrāsot pāri malām. Notinu radiatora caurules ar avīzi un izmantoju arī krāsotāja lenti. Tā kā caurules ir siltas, tās nevajadzētu aptīt ar līmlenti vien, jo līme izkusīs un no tās pēc tam būs ļoti grūti atbrīvoties.

Secinājumi
. Raitāk darbiņš iet uz priekšu, ja kāds nāk palīgos. Viens soļo pa priekšu, plēšot tapešu virskārtu, otrs seko ar tapešu noņēmēju, bet trešais ņem nost atlikušo papīru. Ja esi čakla, to visu var izdarīt vienā dienā, bet es biju mazliet slinkāka un arī palīgu nebija tik daudz. Protams, viss atkarīgs no remontējamās platības lieluma. Sapratu, ka nozīme ir arī labiem instrumentiem, kas krietni vien atvieglo darba procesu. Domāju, ka ar sagatavošanas darbiem tiku galā veiksmīgi, un esmu gatava nākamajam solim – griestu un sienu krāsošanai, bet par to nākamajā sērijā.

Saistītie raksti
Visu varu pati! Taisām remontu. Pirmā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. Otrā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. Ceturtā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. 5. (pēdējā) sērija

8 komentāru
 1. Nu taa, esam ja tikusi lidz TV ;). Interesanti, cik daudz laika aiznem tas sagatavosanas process?

 2. Jete, viss, protams, atkarīgs no tā, cik lielu telpu tu gribi remontēt. Šajā konkrētajā istabā ir aptuveni 35km2 – tātad, tā ir diezgan liela telpa. Atkarīgs arī, kā tiesi tev tā telpa jāsagatavo. Te bija mazgajamās tapetes, kas jāplēš nost, un apakšā vēl bija otra kārta, kas jādabū nost, griesti augstumā pāri par 3m. Ja tā raiti visu dara no rīta līdz pēcpusdienai (ne līdz pašam vakaram, jo piegriežas), paies pāris dienas. Bet, ja tev būs palīgi, to var mierīgi izdarīt vienā dienā. Kas attiecas uz sienām un to, kā un cik ilgi tev viss būs jāsagatavo – to visu var arī pajautāt veikalā konsultantam, jo viņš vislabāk zinās, ko ar ko var noņemt, kā apstrādāt, pat uz vietas parādīs. Tas taču ir viņa darbs, jo tu esi klients 🙂

 3. Kā man patīk skatīties, ka citi strādā! Manuprāt, forši ir tad, ja vari atļauties kādam samaksāt, lai veic remontu profesionālā līmenī, bet arī pats kādu stūri izkrāso, lai jūti to darba garšu un arī fīlings būtu, ka pats esi piedalījies – var ciemiņiem rādīt savu izremontēto stūri 😀

 4. Protams, vieglāk jau ir kādam samaksāt, bet lētāk darīt pašam. Kad taisījām remontu savā dzīvoklī, tad maksaimāli centāmies izdarīt paši, bet meistaram uzticējām darbus, kurus pašiem likās, ka nepaveiksim.

 5. man patik pasai taisiit remontu, jo taa es arii relaxeejos 😀 plus ietaupiit naudu arii var.

 6. tapetes uzreiz var ņemt ar udens palidzibu nost izmantojot rulīti samitrina visu laukumu.nedaudz pagaidot,lai iesūcās tapetēs un var noraut veselus gabalus,un veikala nekad neesmu pircis speciālus mitrinātājus.

 7. Prieks redzēt, ka cilvēki mācas paši visu darīt ar savām rokām un prātu!
  Bet ne visi to vēlas un ir laiks to darīt, jo tomēr laiks ir nauda. Varu piedāvāt iespēju remontēt istabu/as ,kādās summās? Tas ir atkarīgs no tā, cik esi gatavs ieguldīt un ko gribi sagaidīt pēc šī remonta! Esam meistaru komanda, kas ir specializējusies nestandarta, pēc pasūtījuma, risinājumu veikšanā!
  Vairāk info: 28833806 (Rihards)
  e-pasts: [email protected]

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.