Visu varu pati! Taisām remontu. Pirmā sērija

Mēs, sievietes, esam diezgan šiverīgas būtnes. Spējam gan bērnus audzināt, gan strādāt virsstundas, gan sagādāt prieku savam mīļotajam, uzmeistarojot kādu kulinārijas brīnumu. Tas viss jau apgūts un kļuvis par ikdienu, tāpēc šīs iemaņas nekur nezudīs, bet kā mums, meitenēm, sokas, piemēram, ar remontdarbiem? Espati.lv piedāvā īso piecu sēriju kosmētiskā remonta pamācību kursu, ko spēsi veikt viena vai ar pāris draudzeņu palīdzību. Šajā rakstu sērijā varēsi skatīt arī foto un video no notikumu vietas, kur mazliet atsvaidzināsim kādas dzīvojamās istabas mazliet panīkušo izskatu. Seko līdzi un, iespējams, arī  tu saņemsi dūšu ķerties pie dzīvokļa brīnumainajām pārvērtībām.

Teikšu atklāti, līdz šim man nebija ne jausmas, kā šis process notiek, un iedomāties situāciju, kad pati ķeros pie pindzeles un krāsu poda, nudien nevarēju. Bet nule kā nonācu situācijā, kad nepieciešams veikt šādus tādus uzlabojumus jaunajā dzīves vietā, kur kādu brīdi nāksies mitināties. Darāmo darbu apjoms nav liels, sliktākajā gadījumā varētu iztikt arī ar pamatīgu beržamo suku un kādu universālu tīrāmo līdzekli, bet es nolēmu nepadoties. Gribu dzīvot skaistās telpās! Tāpēc aicināju palīgā ekspertu no Caparol Baltica, lai noskaidrotu, kādi uzlabojumi konkrētajā telpā visvairāk būtu nepieciešami un – galvenais – kādi darbi man būtu pa spēkam pašai. No eksperta uzzināju, ka pati varētu ielikt arī jaunu grīdas segumu, tikai tas gan būtu ļoti laikietilpīgs process, bet darbiem esmu nolēmusi veltīt ne vairāk kā desmit dienas, ņemot vērā aizņemtību darbā un savu neprofesionalitāti remontdarbu veikšanā.

Eksperts rūpīgi apskatīja sienas, grīdas segumu un krāsojumu, kā arī novērtēja griestus.  Man ir paveicies – griesti ir ļoti gludi un labā stāvoklī. Ekspertam tie gan šķita mazliet iepelēki, tāpēc tos vajadzēs tikai pārkrāsot, bet no tapešu plēšanas tomēr neizbēgt. Tās man ar špakteļlāpstiņu būs jāmēģina dabūt nost no sienas, lai vēlāk pārkrāsotu sev vēlamā krāsā. Kādā? To vēl neesmu izlēmusi. Tā kā vienojāmies, ka grīdas segumu es pašrocīgi mainīt nevēlos, tad arī šī telpas daļa iegūs tikai jaunu krāsas kārtu. Viss izklausās ļoti vienkārši, bet, tā labi padomājot, secinu, ka man vēl ir simts mazu un, iespējams, arī muļķīgu jautājumu ekspertam. Man ir augsti griesti – kur lai iegādājos trepes? Kādi instrumenti man vajadzīgi sienu, griestu un grīdas kāsošanai? Kāds ir vienkāršākais veids, kā noplēst tapetes? Cik ātri žūst krāsa? Vai es varēšu gulēt blakus istabā, nesaindējoties? Lai gan esmu plānojusi vieglu kosmētisko remontu, ar kādu summu man jārēķinās? Un kurā veikalā es vispār varu iegādāties visus nepieciešamos materiālus? Eksperts solījās man palīdzēt un uz visiem šiem jautājumiem dot atbildes.

Tā kā noskaidrojām, kas būtu darāms manā jaunajā dzīvojamā istabā, nākamais solis ir došanās uz veikalu pēc vajadzīgajām lietām, par ko pastāstīšu nākamajā remontadarbu aprakstā. Kopā ar mūsu padomdevēju no Caparol Baltica soli pa solim mēs izraudzīsimies vajadzīgos papildrīkus un krāsas. Seko līdzi, un tiekamies nākamajā sērijā!

Galerijā – istaba, kāda tā izskatās pašlaik.

Paldies Caparol Baltica un būvniecības namam Kurši!
www.caparol.lv
www.kurshi.lv

Saistītie raksti
Visu varu pati! Taisām remontu. Otrā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. Trešā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. Ceturtā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. 5. (pēdējā) sērija

16 komentārs
 1. Ir vel uz pasaules drosmigi sieviskji palikusies ;). Gribetos kadu bildi ar pasu Remontetaju+spakteles lapstinu ieraudzit ;).

 2. uz vasaru varētu arī savu istabeli uzpucēt. tiešām jāpaskatās, kāds sipars sanāk kopā. mana dzīvojamā platība gan nav tik liela, vai vismaz tajās bildēs izskatās liela. Plus mīnus varbūt varētu uzmest izmaksas uz kvadrātmetriem.

 3. oi, mēs uz vasaru ar taisamies remontiņu taisīt pašu spēkiem, būtu jauki pasekot kā te sanāks, ir jau labi, ka ir palīgi un konsultanti :))

 4. izskatās ka remontu šeit taisīs kaķis – malacis, ar to ari apsveicu, cerams peles visu neizdemolēs 😀

 5. Godīgi sakot, nevaru iedomāties situāciju, ka pati ķeros kam tādam klāt, liekas, ka tas viss mega sarežģīti. Nu redzēs, vai mani šis viss pārliecinās. Kākis baigi labs, izrāda neviltotu interesi 😀

 6. Opā! Super! Vajag vēl īso pamācību plauktiņa piekrūvēšanā un naglas iedzīšanā! Bet tik un tā es dzīšu veceni uz šejieni, lai mācas un nenīd, ka sievietes tādus darbus nedara 😀

 7. Orinoko – žetons par pelēm vandālistēm 😀 😀 😀
  Mož viņas to grautiņu 13.janvārī saorganizēja? 😀
  Uzrakstiet lūdzu rakstu – kā atrast skapi – man tas ir aktuāli un nerubīju kā to izdarīt…

 8. Mani savukārt interesētu tāda lieta – gribu dažas sienas mājā “pārbīdīt”. Vai tas jāsaskaņo ar kādām instancēm, vai vajadzīgs arhitekts utt. 🙂
  Ar interesi sekošu līdzi jūsu istabas pārvērtībām un smelšos idejas savam remontam :))

 9. Lai pārbīdītu sienas, nāksies tikties ar arhitektu un izstāstīt, ko isti gribi “pārbīdīt” (labāk jau atklāti teikt, kaut kur nojaukt, kaut kur uzbūvēt no jauna). Tad arhitekts uztaisīs projektiņu (būs jāmaksā) un jāsaskaņo pilsētas būvvaldē (arī būs jāmaksā).

 10. Chabulim: vai nezini kur var atrast labu un nedārgu arhitektu? Un cik tāda konsultācija no arhitekta puses izmaksās? Vai tas attiecas arī uz sienu pārbīdi privātā mājā?

 11. Arhitektu projektam varu gan ieteikt, pat zinu, ka šis tas ir darīts un klients bijis apmierināts. Cik maksās nezinu. Bet pie patreizējās nenodarbinātības noteikti varēs vienoties. Savā privātā mājā… nezinu

 12. SIA PL Logistics uzņēmuma darbības sfēras ir plātņu materiālu (saplāksnis, KSP, LKSP, OSB) tirdzniecība, detaļu izgatavošana, mēbeļu izgatavošana, transporta pakalpojumi visā Eiropā. Tiek veikta mēbeļu izgatavošanu pēc individuāla pasūtījuma no visiem materiāla veidiem. Tāpat tiek piedāvātiarī zāģēšanas pakalpojumi un specifisku detaļu izgatavošana. Sīkāku informāciju meklējiet mājas lapā: http://saplaksnis.lv/web/

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.