Visu varu pati! Taisām remontu. Otrā sērija

Iepriekšējā sērijā espati.lv iepazīstināja ar drosmīgo nodomu veikt remontu kādā dzīvojamā istabā, ko nepieciešams mazliet atsvaidzināt.  Lielākais izaicinājums nav pats remonts, bet gan tas, ka šo remontu veiks sieviete. Aicinot talkā Caparol ekspertu, mēs jau noskaidrojām veicamo darbu sarakstu – pārkrāsosim griestus, grīdu, sienas atbrīvosim no vecajām tapetēm un pārkrāsosim vēlamajā tonī. Šajā sērijā ar ekspertu dodamies uz būvmateriālu veikalu Tirdzniecības nams Kurši Brīvības ielā, lai iegādātos visus remontam nepieciešamos darba instrumentus, izejvielas un citus palīgmateriālus.

Tā kā pēc iespējas ātrāk gribu ķerties pie remontdarbiem, dodos uz vietu, kur varu iegādāties pilnīgi visu, kas man šajā procesā būs nepieciešams, – būvmateriālu veikalu TN Kurši. Ieejot veikalā, man aizraujas elpa – visa  tik daudz un telpa tik plaša! Eju meklēt veikala darbinieku, kurš varētu izsmeļoši paskaidrot, kas īsti man vajadzīgs visu iepriekš minēto darbu veikšanai. Mans padomdevējs un gids būs Jānis Z. Ņemu lielos iepirkumu ratus un dodamies ceļā.

Kā pirmo mēs ratos ieliekam plēvi – tā būs vajadzīga, lai nosegtu grīdas, mēbeles un citas lietas, lai tās netiktu apskādētas ar krāsu.

Remontdarbu veicējam pašam noderēs speciāls kombinezons, kas nosedz strādnieku no galvas līdz kājām, neļaujot notraipīties, kā arī cimdi (līdzīgi tiem, ko mēs izmantojam matu krāsošanai mājas apstākļos), kas pasargās rokas.

Noteikti man būs nepieciešama arī krāsotāja lente, ar ko tiks nolīmētas sienas, kad krāsošu grīdu, bet griesti, kad krāsošu sienas, utt. Vārdu sakot, lai viss būtu skaisti un bez liekiem klekšiem vietās, kur tas nebūt nav vēlams. To var izmantot, arī salīmējot plēvi, ar ko apklāšu remonta telpā atstātās mēbeles. Lentes ir dažāda platuma, un palūdziet, lai veikala konsultants jums arī paskaidro, kā šo līmlenti pareizi lieto – uzliek un noņem, jo padarīto darbiņu viegli var sabojāt, lenti vienkārši noraujot.

Istabā nāksies noplēst vecās tapetes, tāpēc iepirkuma ratos lieku šāberi  – tādu kā kasāmo lāpstiņu, ko izmanto gan tapetēm, gan grīdas segumiem. Var būt arī špakteļlāpstiņa, bet ar īpašo instrumentu strādāt tomēr ir vieglāk.

Būs vajadzīgs arī šķīdums tapešu noņemšanai. Tas ir koncentrāts, ko šķaida ar ūdeni, tāpēc viena šāda šķīduma pudelīte pietiek diezgan lielai platībai – 200 m2. Te arī nepieciešams zināt, no kādām tapetēm atbrīvosities (parastām, krāsojamām), lai jums varētu ieteikt vispiemērotāko līdzekli.

Tapešu noņemamo šķīdumu es šķaidīšu spainītī. Spainītis izmantojams ne tikai šķīdumam, bet vēlāk arī krāsai. Veikalā pieejami dažāda izmēra spainīši. Arī krāsu ieteicams liet dziļākā spainītī, nevis šālītē vai vanniņā (daudz seklāks trauks), lai krāsa tik bieži nav jāpievieno, turklāt spainis ir arī pietiekami plats, lai tajā varētu iemērkt rulli. Uz spainīša sieniņas labi redzamas iedaļas, kas palīdz izmērīt vajadzīgo šķidruma tilpumu.

Papildus iegādājos plastikāta vai metāla sietu, ko ieliek spainī un ar kā palīdzību regulē krāsas daudzumu uz krāsojamā ruļļa.

Tapešu noņemamo šķīdumu uz sienas klāšu ar sareni. Sarene nav domāta krāsošanai, bet tā ļoti labi uzsūc un atdod mitrumu. Šis instruments var kalpot ļoti ilgi, jo tas netiek mērcēts krāsā, tāpēc pēc remonta varēšu to noglabāt savā instrumentu grozā.

Iegādājos arī divas špakteļlāpstiņas, jo ļoti bieži pēc tapešu noņemšanas nākas arī kaut ko piešpaktelēt. Divas tāpēc, ka tā būs ērtāk strādāt – ja kaut kas vienai lāpstiņai par daudz pieķēries, ar otru nokasa, vārdu sakot, viena lāpstiņa papildina otru.

Tad, kad sākšu krāsot sienas, man ne tikai jāuzmanās, lai nepārkrāsotu pāri maliņām, bet būs svarīgi arī novilkt taisnu sienas augšējo līniju, lai krāsojums nav šķībi greizs un nepareizs. Tam man vajadzēs līmeņrādi.

Visādiem maziem darbiņiem noderēs nazītis. Tie arī ir dažāda stipruma un lieluma. Man iesaka ņemt izturīgāko un labāko. Atkarībā no lietojuma ir iespējams piemeklēt ar īpašus asmenīšus (grīdas segumam, tapetēm u. c.).

Tālāk dodamies pie ruļļiem. Vienu rulli var izmantot vairākiem darbiem, ja to izmazgā tūlīt pēc darba. Arī ruļļi ir dažāda izmēra – lielajiem darbiem, sīkajiem darbiem un stūrīšiem. Es ņemu vidēja lieluma darbarīku, jo esmu sieviete un lielāku varētu arī nenovaldīt. Ielieku grozā arī mazo rullīti. Katrā ziņā izvēlēties īstos un vajadzīgos darbarīkus jums palīdzēs veikala konsultants.

Protams, ka rullim ir vajadzīgs kāts, un tas jāiegādājas atsevišķi. Svarīgi izvēlēties pareizo kātu – tādu, ko var lietot dažāda izmēra ruļļiem, lai nebūtu jāiegādājas vairāki.

Kātam būs nepieciešams pagarinātājs, lai es varētu piekļūt neaizsniedzamām vietām un vispār atvieglotu sev darbiņu. Šis kāta pagarinātājs derēs vairākiem darba instrumentiem, tāpēc to izmantošu gan grīdas, gan griestu krāsošanā.

Konsultants man iesaka paņemt mākslīgo saru otu tiem krāsošanas darbiem, kur ar rulli netikšu klāt. Ūdens bāzes krāsām vajadzētu lietot tieši mākslīgo saru otas, jo tās darba procesā (krāsojot un mazgājot) nemaina formu un ir arī videi draudzīgas. Tās var atpazīt pēc spīdīgajiem sariem.

Tā kā savā dzīvojamā istabā pārkrāsošu arī radiatorus, iegādājos radiatora otu – ar garu kātu, kas galā ir mazliet izliekta, lai ar to var piekļūt grūti aizsniedzamām vietām aiz radiatoriem.

Tad konsultants man rokās ieliek mazu, bet nenovērtētu plastmasas rīku ruļļa nokāšanai. Mazais plastmasas gabaliņš, ja to cītīgi izmanto, palīdz ietaupīt līdz 300 g krāsas katrā krāsošanas reizē. Beidzot krāsošanas darbus, ar šo rīku izspiežam no ruļļa spainītī atpakaļ lieko krāsu, tad rulli būs arī vieglāk izmazgāt.

Griestu krāsošanai no visa plašā piedāvājuma klāsta izvēlamies krāsu CapaSilan, jo, pateicoties savai saistvielai – silikona sveķiem, šī krāsa ir īpaši piemērota lielu vienlaidus virsmu krāsošanai, neradot nevēlamus ēnojumus un neatstājot ruļļa pēdas.

Tālāk dodamies pie sienas krāsām. Esmu izlēmusi, ka izmantošu Capadecor  Arte – Lasur  lazūru. Tas ir speciāli izveidots atraktīvs lazējošs pārklājums sienu virsmām. Materiāla īpatnība ir tā, ka tas ir balts un caurspīdīgs, bet to iespējams tonēt vairāk nekā 300 krāsu toņos. Var kombinēt arī vairākus toņus, lai rezultāts būtu interesantāks. Šim materiālam ir arī īpaša, bet vienkārša uzklāšanas tehnika – to visu veikalā man nodemonstrē konsultants. Es aplūkoju arī dažus jau nokrāsotas virsmas paraugus un secinu, ka man tas der. Interesanti ir arī tas, ka šī krāsa smaržo, jo produkts tapis sadarbībā ar Chanel (joks)! Tas padara krāsošanas procesu daudz baudāmāku. Arte – Lasur uzklāšanai patiesībā vajadzīgi divi materiāli un arī divi instrumenti.

Bez Arte – Lasur puscaurspīdīgā seguma vajadzīgs arī materiāls Putzgrund vai kāda cita krāsa (Samtex, Indeko, Amphibolin), uz kuras ar īpašu otu tiks klāts caurspīdīgais tonis.

Šajā tehnikā tiek izmantotas divas speciālas sarenes, ar kurām tiek iegūts Arte – Lasur īpašais krāsojums (rullis nederēs), tāpēc arī tās lieku pērkamo instrumentu kaudzītē.

Tālāk ķeramies pie grīdas krāsas. Arī to var izvēlēties jebkurā vēlamajā tonī. Tas nudien priecē. Vēl grīdas krāsai var piejaukt arī cietinātāju, lai tā ātrāk nožūtu un būtu nodilumizturīgāka.

Kas attiecas uz krāsu toņiem vispār, Caparol piedāvā arī paspēlēties ar krāsām un paimprovizēt ar saviem variantiem virtuālajā vidē īpašā dizaina programmā, lai negadās tā, ka izvēlētie toņi, tavuprāt, nemaz tik labi nesader un disonē. http://spectrum3.eu/

Grīdas krāsošanai man iesaka ņemt poliamīda rulli. Šā ruļļa matiņi ir no tīras sintētikas un, krāsojot grīdu, nebūs jāuztraucas, ka daži matiņi var tikt izraustīti, kas var notikt tad, ja ruļļa sastāvā būs kokvilna. Šo rulli mazgāt nevajadzēs, bet tūlīt pēc grīdas pirmās krāsošanas reizes tas jāietin polietilēna maisiņā, lai tam nepiekļūtu gaiss, un šādā veidā jāuzglabā līdz otrai krāsošanas reizei.

Lai šķīdinātu grīdas krāsu, nepieciešams vaitspirts. Tas gan der ne tikai šim nolūkam. Ar to viegli var notīrīt tās krāsas, kas tiek šķaidītas ūdenī, bet tas jādara, kamēr krāsa vēl nav nožuvusi, jo tad vairs saglābt neko nevarēs. Es izvēlos pudeli ar uzrakstu eko – tas ir dabai visdraudzīgākais vaitspirts, un aromāts nav tik izteikts.

Beigu beigās piestājam pie smilšpapīru plaukta. Tas man būs vajadzīgs, lai pieslīpētu dažādas virsmas – grīdu, sienas, durvis. Smilšpapīru piestiprināšu pie speciāla smilšpapīra paliktnīša, ko es arī varēšu iespraust jau iepriekšminētajā kāta pagarinātājā, lai beržot nav jārāpo uz ceļiem un nebūtu noberztas rokas.

Kā pēdējo no plaukta paņemu mērlenti. Tā darba procesā noteikti noderēs.

Nu, ko, šķiet, tas arī viss. Atzīšos, negaidīju, ka mani iepirkumu rati būs tik pilni, bet tas laikam tāpēc, ka pēdējo reizi savu pieticīgo istabiņu krāsoju studentu laikos ar vienu pindzeli pa taisno no krāsu bundžas. Šoreiz gan būs citādāk. Uzticos TN Kurši un Caparol, tāpēc zinu, ka man viss izdosies.

Tiekamies jau remonta procesā manā dzīvojamā istabā!


Paldies Caparol Baltica un būvniecības namam Kurši!

www.caparol.lv

www.kurshi.lv

Saistītie raksti:
Visu varu pati! Taisām remontu. Pirmā sērija.
Visu varu pati! Taisām remontu. Trešā sērija

Visu varu pati! Taisām remontu. Ceturtā sērija
Visu varu pati! Taisām remontu. 5. (pēdējā) sērija

19 komentārs
 1. ehh, cik jauki, a ja drīkst zināt cik aptuveni izmaksā visu šo Materiaalu iegāde? daudz kas jau paliek pēc tam pāri citām reizītēm, bet lieks, ka jārēķinās ar gana jauku ciparinju 🙂

 2. Man jau liekas, ka to materiālu ir tik daudz, ka var izvēlēties arī pēc cenām, nav jāņem dārgākais. Un tā krāsa, ar ko sinu krāso, droši vien, ka tas būs dārgāk nekā, piemēram, vienkārši nokrāsot tapetes vai sienu, bet lēti jau laikam nav nekas, mazai kredīts jāņem 😀

 3. Ssssuper, nekad vel neesmu lasijusi sitik izsmelosu pamacibu remontlietas. Nakosaja raksta tad par pasu spaktelesanu un krasosanu? 😉

 4. var jau izvēlēties pēc cenām… bet ja es neesmu spec, tad man drošāk uzklausīt padomu un cerēt, ka labs instruments un materiāls palīdzēs man tikt galā. Ne jau viss, kas lēts, labi kalpo. Man ir bijis,nopirku DEPO nu baigi lēto poda vāku, laikam kādi 3 lati un… kāds no smagākiem ciemiņiem nedaudz jautrā omā nevis piesēžot bet uzkrītot salauza. Tagad man ir daŗgs, nu tā aplatiem 35 un kādus 4 gadus izturējis nevienu vien uzbrukumu.
  Un ja kas labs paliek pāri var taku aizdod draugiem, ja tie arī izdomā sekot manam piemēram.

 5. Labs par poda vāku 😀 nu jā, intrumentus jau var padot tālāk, palūgt kādam citam aizdot un galu galā, ja remontē ne tikai vienu istabu, tad otrreiz varēs izmantot nu kādus 80 % instrumentu. Nu labi, pieļauju, ka grīdas rullis jāmaina, jo krāsa nemazgājas pēc tam nost.
  Es te par to sienu aizdomājos, manuprāt, forši, ka tāds it kā čurum burum krāsojums, jo, ja es īsti labi neesmu roku piešāvusi, tad manu neprofesionalitāti tādā krāsojumā nemaz nevarēs redzēt. es par šito nemaz neko nezināju, paldies, tagad zināšo, ko prasīt veikalā, bet man jautājums, kā, piemēram to arte lasur dabūt nost, ja es pēc 5 gadiem izdomāju pārkrāsot kaut ko?

 6. Cerēju, ka ieturēsiet stilu ar kaķi 😀 Nu kaut kā es visam tam neticu. Gribu redzēt, kā zaķis tiks ar tik daudz pindzelēm galā.

 7. Maigum, bet ja nu vajag un nav vīrietis priekšā pakaļā? Saka, jau ka parādīt to, ka visu vari, ir lsikti, vīrieši jūtas nenovērtēti, bet dažreiz taču apnīk gaidīt kad viņi – novērtētie, izlems kaut kam pieķerties.

 8. ja nav drosī, ko darīsi ar uzklāto materiļau uz sienas pēc 5 gadiem, pārjautā pārdevējam. Cik es zinu, to virsmu viegli pāršpaktelē un dabū gludu virsmu. mūsdienās var dabūt viss kaut ko viss kaut kam pa virsu.

 9. var tiešām ilgi diskutēt, kas ir sieviete bez vīrieša. un ko var un ko vajag mums pašām darīt un ko gaidīt, ka izdarši viņi, tie vīrieši.
  Man ienāca prātā tikko lasīta grāmata, neatceros autores vārdu, bet grāmata saucas – “Dāmu kupeja”. vairāku sieviešu dzīves stāsti tālajā Indijā. Un visam cauri pamatjautājums – kas ir sieviete bez vīrieša, vai viņai ir tiesības dzīvot vienai un būt laimīgai.
  ne jau remonts mani padarīs laimīgu, bet remonta dēļ jau neiešu lūgties un zemoties. Varu arī pati!

 10. Vot! Pareizi, varam ari mes pashas!!! Tieshi pagajusha nedeeljaa pabeidzu mazu kosmetisko remontinu savaa jaunajaa dzivoklii – neko daudz, tik tapetites nomainit, un citus mazus darbinus. Bet, ziniet, tomer bez tiem viriesiem talu netiku:) Izraadaas, ka ne visaas sienaas der viens un tas pats urbis ar ko caurumus izurbt un ari tie elektribas vadi ne visur vienaadi jaaliek.. Ups:) Labi, ka man tetis un divi bralji (tiesa gan, vel puikas praataa:)), kas uzreiz vareja steigt paliigaa!!

 11. Es tomēr palieku pie tā, ka vecis ceļ house, taisa tur remontus, bet sieviete viņam palīdz un viņas galvenā misija- lai house pārvērstos par home sweet home.

 12. Eu, bet tiešām, lieciet vairāk šitādus te. Lai zaķis man autiņu, piemēram, iemācās labot.

 13. Nu, nezinu, nezinu. Protams, varam un mākam, un kaut kas pat iznāk – visas liela sun foršas. A bet kam tas ir vajadzīgs tā plēsties un kādam kaut ko pierādīt? Fuj. Tam ir draugi, kas to prot, kādu talku par pusdienām un vakariņām var sarīkot, var atrast arī nedzērājus meistariņus.. Nē, nē, nē. Vīrietim tomēr ir jāļauj justies kā vīrietim.

 14. Cīsa, bet man, piemēram, nav vīrieša, kas to izdara. Jāpērk tās krāsas, bet meistariem ar jāmaksā…lētāj jau laikam pašai. Draugiem prasīt…nu nezinu, vai manējie nāktu, varbūt uz kādu plēšanu vai mēbeļu nešanu.

 15. Cīsai arīn nav vīrieša, bet draudzenēm ir. Un ja to lietu runā caur draudzeni, nevis pa tiešo ar vīrieti – tas rada drošību draudzenei par maniem godīgajiem nolūkiem, plus dubulta garantija, ka palīdzēs 🙂 tikai tā viss gājis cauri – i mašīnas labošana, i mebeļu vešana, ir aizkaru pielikšana, i flīžu liksāna..

 16. necepieties meitenes. Mēs esam dažādas un būsim dažādas. Vienas dara tā, otras savādāk. un neskatoties uz to mēs visas esam tās labākās!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.