VĪRIETIS dzīvo uz sievietes RĒĶINA – kāpēc tā notiek?

Laimīgās attiecībās sievietei vajadzīgs līdzvērtīgs vai nedaudz pārāks par viņu vīrietis – pārliecināts par sevi, kurš zina, ko dzīvē vēlas sasniegt un kura vīrišķība izpaužas spējā nopelnīt naudu un uzturēt ģimeni. Lielākā daļa sieviešu šai teorijai piekrītoši pamāj ar galvu. Taču kāpēc praksē reizēm mēdz notikt pavisam otrādi? Iemeslus palīdz skaidrot ārste-psihoterapeite Iveta Valaine.

Gribam to atzīt vai nē, tomēr dzimumu atšķirības pastāv, turklāt tās sniedzas dziļi zemapziņā. Jau psihoanalīzes tēvs Zigmunds Freids uzsvēra, ka „Anatomija – tas ir liktenis”, skaidrojot, ka cilvēka dzimums ir liktenis, ko nosaka bioloģija, un katram dzimumam dzīvē ir sava loma. Ja kaut kas tiek kardināli mainīts un lomas sajauktas – ciešanas ir neizbēgamas. Katram dzimumam ir savi limiti un priekšrocības. Vīrietis savā vīrišķībā ir vairāk dominējošs un vadošs, kamēr sieviete – pasīva, jūtīga un pakļāvīga. Aktualizējas jautājums – kāpēc sieviete mēdz izvēlēties vāju vīrieti, kurš dzīvo uz viņas rēķina? Un kas ir tas, kas ļauj vājam vīrietim palikt vājam?

ATKĀRTOŠANĀS FENOMENS
Ja pagātnē sieviete tikusi sāpināta, ja izdzīvota nelaimīga pieredze ar vīriešiem, vai arī bērnības ģimenē māte iznesusi visu rūpju smagumu, tad neapzināti šāda sieviete meklēs vājumu vīriešos. To mēdz dēvēt par uzmācīgu atkārtošanos – tā ir vajadzība atkārtot pagātnes situāciju, lai mēģinātu psiholoģiski ar to tikt galā. Reizēm šīm sievietēm bijuši arī kritizējoši un vainas sajūtu veicinoši vecāki, tāpat sekas atstāj arī lomu maiņa ģimenē – ja meitene jutusies atbildīga par vecāku problēmām.

KĀDĒĻ VĪRIETIS TĀ DARA?
Vīrietis, kurš dzīvo uz sievietes rēķina, visticamāk, slēpjas no savām problēmām. Tomēr šāda dzīve vēl vairāk sagrauj vīrieša pašvērtību – viņš kļūst arvien vājāks, neizlēmīgāks un atkarīgāks. Turklāt neveselīgu attiecību sekas mēdz būt ļoti bīstamas – kāds no partneriem pēc laika var arī smagi saslimt. Protams, jebkura vīrieša dzīvē var būt periods, kad tiek zaudēts darbs un ienākumi, bizness sabrūk. Sievietes uzdevums ir viņu atbalstīt, uzklausīt un izrādīt rūpes, taču – tikai uz laiku. Ja tavs vīrietis ilgstoši nav spējīgs atrast jaunu darbu un sākt pelnīt – ir radušās nopietnas problēmas. Ko ar šo situāciju iesākt vīrietim? Ir jāsāk celt pašapziņa, apzinoties un pieņemot savas problēmas – jāsāk tās risināt ar saviem spēkiem vai ar psihoterapeita palīdzību.

Mūsu paaudzē, pieaugot spēcīgo sieviešu skaitam, lielu daļu vīriešu ir izaudzinājušas sievietes vienas pašas. Diemžēl neapzināti šāda māte bieži māca dēlu kaunēties par savu vīrišķību, neizrādīt agresivitāti un izdabāt pārējiem. Kad šāds puisēns pieaug, viņš uzskata, ka izrādīt līdera dotības un autoritāti ir nedabīgi un nepareizi. Vīrietis kļūst pasīvs, bez iniciatīvas un ar vāju gribu.

SIEVIETES IEGUVUMS?
Vairumā gadījumu, ja sieviete pieļauj vīrieša dzīvošanu uz viņas rēķina, tā kļūst par iesaistīšanos sava veida sadomazohistiskās attiecībās. Bet notiek tas ne jau tāpēc, ka ir vēlme ciest, bet gan tamdēļ, ka tiek sasniegts kāds sekundārs ieguvums, emocionāls atvieglojums. Viņa cer, ka ciešanas attaisnosies – tiks saglabāta ģimene, tādējādi pasargājot sevi no bailēm zaudēt vīrieti, bailēm palikt vienai. Sieviete jūtas kā labais eņģelis, vienlaicīgi izjūtot arvien dziļākas dusmas un aizvainojumu pret vīrieti sev blakus. Kļūstot pasīvi agresīva un pazemojot savu vīrieti, viņa ceļ savu pašvērtību. Lai gan dvēseles dziļumos viņai joprojām ir bail, ka citi pamanīs, cik slikta viņa ir, tāpēc par katru cenu cenšas būt laba un pašuzupurējas.

ALFA SIEVIETES
IZNĀCIENS
Protams, pastāv arī partnerattiecības, kurās vājš vīrietis un spēcīga sieviete ir apmierināti ar savu kopdzīves modeli. Tas ir tad, ja esi izteikta alfa sieviete – attiecībās līdere, pašpārliecināta, izglītota, ar veiksmīgu profesionālo karjeru, augstiem ienākumiem, un tavs spēks un seksualitāte burtiski pievelk vīriešus. Mūsdienu pasaulē virmo viedoklis, ka ar šādu lomu maiņu var ļoti veiksmīgi tikt galā. Sieviete – veiksmīga biznesa pasaulē, bet vīrietis – veiksmīgs mājsaimniecībā. Ārēji raugoties un uz laiku – jā, bet kas notiek viņu zemapziņā un instinktu pasaulē?
5 komentāru
  1. Ejiet tak` jūs D! ar saviem instinktiem, zemapziņu un sievietes nepareizi ieaudzināto vīrišķību. Tas, ka vīrietim jābūt pārākam mums ieborēts no bērna kājas, turklāt gan sievietēm, gan vīriešiem. Tā nav zemapziņa, tā ir apziņa, turklāt iemācīta apziņa, ko uzspiež sabiedrība. Tā vietā, lai teiktu – esi, cilvēk, pēc savām prasmēm un varēšanas, labākais, kas tu spēj būt, attīsties, dari izvēles, kas padarīs tevi vai pasauli tev apkārt labākus; mums saka – esi sieviete, esi vīrietis, ar visām no tā izrietošajam sekām. Tāpēc arī rodas cilveki, kas nevis tiecas pretī kaut kam labākam, bet ar visām varītēm cenšas iejusties lomās, kurās viņi paši jūtas slikti. Tpu.

  2. Izskatās, ka Slampai šī ir sāpīga tēma 🙂 🙂 :). Kas tev – tētis, vīrs, brālis dzīvo uz tava vai kādas citas sievietes rēķina un tev izstrādājusies līdzatkarība, ka pilnīgi jāattaisno šādu alfonīga uzvedība?

  3. He, he -> Es komentēju rakstu, bet tu ķeries pie ģimenes lietām. Kas nu kuram tuvāks. 🙂

  4. Piekrītu, ka gadīties var visādi dzīvē un vīrietis var palikt bez darba un tad ir pilnīgi normāli, ka viņa draudzene vai sieva izpalīdz, bet tikai kamēr vīrietis atrod darbu. Ja vīrietis nepārtraukti dzīvo uz sievietes rēķina tikai tādēļ, ka ir vai nu slinks, vai arī apzinās, ka nav nepieciešams strādat, jo sieviete par viņu parūpēsies, tas ir nožēlojami, īpaši ņēmot vērā faktu, ka vīrieši ieņem daudz labākus un augstākus amatus darba tirgū nekā sievietes. Pati esmu bijusi šādās attiecībās, ar laiku rodas līdzatkarība, liekas, ka tam ta jābūt, ka vīrietim taču ir tik grūti tikt ar visu galā, un, ka viss nokārtosies, tikai vajag pacietību. Muļķības, ja vīrietis sāk dzīvot uz sievieties rēķina, tad tas nekad nemainīsies, vienmēr atradīsies atrunas, kādēļ nevar atrast vai notururēt darbu. Es nekad neesmu atbalstījusi šāda veida attiecības http://blog.sugardaters.lv/2014/11/kas-raksturo-sugar-daddy-un-sugar-babe-attiecibas/?ep1 bet godīgi sakot, šajās attiecībās vismaz vīrietis ir vīrišķīgs un var parūpēties par sievieti.

  5. Sieviete dzivo uz viriesha rekina, ne seksa, ne est pagatvot var, ne maja puteklus noslauciit! Kaapec taa?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.