Vīriešiem vairāk nekā sievietēm nauda saistās ar pārticību un bezrūpību

Naudas plānošanas centra (NPC) un GE Money Bank veiktajā pētījumā noskaidrots, ka vīrieši naudu vairāk asociē ar bezrūpību un pārticību, bet sievietes – ar obligāto maksājumu veikšanu. Stiprā dzimuma pārstāvji arī ir tie, kuri ekonomiskās lejupslīdes laikā lielākoties nav mainījuši savu attieksmi pret naudu un tās izlietojumu.

Kopumā attieksmi pret naudu nav mainījuši 30% vīriešu un 23% sieviešu. Līdz ar to, atbildot uz jautājumu, kā pēdējā laikā mainījusies respondentu attieksme pret naudu, saprotams, ka tieši sievietes (60%) vairāk kā vīrieši  (58%) sākušas sekot līdzi saviem tēriņiem un attiecīgi 20% sieviešu un 17% vīriešu sākuši analizēt tos.

„Jau iepriekšējos pētījumos esam guvuši apliecinājumu tam, ka sievietes ir tās, kuras vairāk rūpējas par ģimenes budžetu. Arī šis pētījums parāda, ka savu personīgo budžetu regulāri plāno 52% Latvijas sieviešu un 44% vīriešu. Tikmēr reizēm savu personīgo budžetu plāno 38% vīriešu un 35% sieviešu,” secina Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja. „Analizējot iegūtos datus, būtiski ir izšķirt atbildes “plānoju regulāri” vai “tikai reizēm”. Budžeta jeb savas naudas plānošana ir efektīva tikai tad, ja to dara regulāri – katra Latvijas iedzīvotāja, neskatoties uz dzimumu,  finansiālā veselība ir valsts ekonomikas atjaunošanās pamats.”

Atbildot uz jautājumu par to, kas ietekmējis respondentu attieksmes maiņu pret naudu, vīriešiem (64%) vairāk nekā sievietēm (57%) iemesls bijis ienākumu samazināšanās. 44% sieviešu un 40% vīriešu atzīst, ka iemesls ir bijis arī bailes un neziņa par rītdienu.

“Lai gan situācija ekonomikā dažkārt mainās pa stundām, bailes un neziņu par rītdienu iespējams mazināt jau laikus veidojot uzkrājumus „nebaltām dienām”. Uzkrājumi būs arī kā „drošības spilvens” ienākumu samazināšanās gadījumā. GE Money Bank pētījuma rezultāti liecina, ka, piemēram, 21% vīriešu ar saviem esošajiem uzkrājumiem varētu iztikt 6-12 mēnešus, 8% – vairāk nekā gadu; sievietēm attiecīgi šie rādītāji ir 19% un 4%. Tomēr uz visa sabiedrības fona šie skaitļi ir niecīgi, tādēļ ikvienam būtu rūpīgāk jāmēģina izanalizēt savus ienākumus un izdevumus, un mēģināt sākt atlikt naudu uzkrājumiem, lai cik tas arī sākumā nešķistu sarežģīti un varbūt neiespējami, ” norāda Nora Grase, GE Money Bank Komunikāciju daļas vadītāja.

Kā sievietēm, tā vīriešiem naudas šobrīd visvairāk pietrūkst lielāku pirkumu iegādei un ārzemju ceļojumiem, bet daļai arī ikdienas primārajām vajadzībām un obligātajiem maksājumiem.

Aptauju veica sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, tajā piedalījās 600 Latvijas iedzīvotāju. 

2 komentāru
  1. Hi, esmu šeit, lai dalītos maz liecību par to, kā es saņēmu reālu aizdevumu no Finanšu mājās, es nekad uzskatu, ka uz tiešsaistes aizdevumu aizdevēji var būt vēl reālu un legit tas ir tāpēc, ka man ir zaudējuši tik daudz maksa scammers dēļ avansa maksa tiek lūgts pēc viņiem. bet Dieva godība finanšu aizdevuma mājām palīdz man ar visu aizdevumu man vajadzēja tie ir reāls un legit. viņi man aizdot €15000 Eur, kas i izmanto mans dēls operācijas. šis aizdevums uzņēmumam ir reālā dot viņiem mēģināt, ja jums ir nepieciešams kredīts, un jūs nekad nožēlu sazināties ar viņiem, tas ir uzņēmums, e-pasta adrese ir [email protected]

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.