Vīrieša klātbūtnē – DOMĀ, ko RUNĀ!

Sievietes ir tādi dīvaini radijumi, kurām piemīt savi īpašie un specifiskie ieradumi komunikācijā ar vīrieti.  Lai gan mēs esam tik dažādas, tomēr ir taciņas, kuras minam visas kā viena un tāpat arī bieži vien ciešam fiasko. Kas īsti nestrādā? Kāpēc tu atkal aizšāvi garām? Ar draudzeni gan šīs lietas ir tik viegli pārrunājamas, un viss ir kārtībā! Bet atceries, ja esi nolūkojusi vīrieti nopietnākām attiecībām, viņš pilnīgi noteikti nav tava “draudzene”. Tāpēc ir daži likumi, kurus tev būtu jāievēro, ja vēlies uz savu simpātiju atstāt pozitīvu iespaidu.

Uz komplimentu atbildēt ar noliegumu. Ir vīrieši, kuriem iepazīstoties un arī ikdienā patīk izteikt koplimentus, bet ne visas sievietes prot tos uzklausīt. Ja komplimentu izteicis nepazīstams vīrietis, bieži sastopama sievietes reakcija ir neizpratne vai sašutuma pilns skatiens. Ja kompliments nācis no pazīstama vīrieša puses, sievietēm piemīt niķis atrunāties ar tādām frāzēm kā “izbeidz”, “šodien taču vispār neesmu krāsojusies”, “tā taču man pavisam veca kleita” utt. Mīļā, vīrieši saka – tā tu nekur tālu netiksi.

Ēriks (32): Ieteiktu dāmām būt mazliet augstākās domās par sevi. Uz ielas esmu mēģinājis iepazīties tikai vienu reizi, bet uz mani paskatījās kā uz slimnieku. Nez kāpēc sievietei šķiet, ka gadījumā, ja viņu uzrunājis vīrietis uz ielas, kaut kas ar viņu nav kārtībā. Pateicu klasisko frāzi, ka meitene labi izskatās. Tajā reizē saņēmu skatienu, kas nozīmēja  kaut ko starp “ko tu gribi?” un “vai man kaut kas pielipis?”.  Darbā dažreiz pat uzjautrinos par kolēģu reakciju. Izsaku komplimentus, kad patiešām redzu acij patīkamu skatu, piemēram, redzu, ka meitene labi izskatās, bijusi pie friziera vai man patīk viņas apģērbs. Bet te arī esmu dabūjis pretī visu ko – “ai, beidz, es neesmu vēl nemaz saķemmējusies”, “tas jau nav nekas jauns, tie paši svārki, kas visu pagājušo gadu”, “vispār es esmu šorīt aizpampusi – tu ņirgājies?”. Es nepārzinu meiteņu garderobi un arī īpaši ņirgāties man ne par vienu nav vēlēšanās. Varu tikai pabrīnīties par sieviešu kārtējo dīvaino izpausmi – viņas vēlas, lai vīrietis ir galants, vēlas saņemt uzmanības apliecinājumus, bet pašas tos nemaz neprot uzklausīt.


Kā rīkoties? Pasmaidi un pasaki paldies. Ja vēlies, atbildi ar pretkomplimentu. Tā arī visa māksla.

Sūdzēties par savām nepilnībām. Ja tevi interesē konkrēts vīrietis vai esi ar kādu jau iepazinusies, nesāc viņa klātbūtnē vai pat viņam pašam klāstīt savu neapmierinātību ar ārējo izskatu vai nejaukajām rakstura īpašībām. Vīrietis nav tava draudzene, kura tevi pažēlos vai acumirklī reaģēs ar kādu mierinošu frāzi no sērijas “izbeidz, pilnīgas muļķības”.

Jānis (35): Par resnumu esmu dzirdējis sūdzības gan no savām ģimenes sievietēm, gan kolēģēm, gan paziņām. Es īsti nesaprotu, kas vīrietim būtu jādara, ja sievete apgalvo, ka ir uzbarojusies, ka viņas kājas ir pārāk īsas vai āda bāla. Kad neko neatbildu, sieva neizpratnē pret mani pagriežas uz jautā: “Kāpēc tu neko nesaki, es tātad tiešām esmu resna?” Eu, bet to teici tu nevis es. Ja sievietei pašai kaut kas sevī nepatīk – elementāri, ņem un rīkojies, lai situācija uzlabotos. Ja man to teiktu sieviete, kuru nepazīstu, drīzāk sāktu pievērst uzmanību un vērtēt – varbūt tiešām kaut kas nav labi? Kā vīrietis teikšu, ka uzsvērt savas nepilnības ir muļķīgi. Nekādus bonusa punktus sieviete vīrieša acīs ar to neiegūs.

Kā rīkoties? Nekā. Vīrieša klātbūtnē savas nepilnības un “uzirušie valdziņi” nav jāapspriež. Lai gan tas var šķist neticami, bet vīrieši ļoti bieži ir akli uz dažādām nepilnībām un nepilnvērtībām, ja tu pati tos neizcel gaismā. Ne velti daudzi vīrieši nezina, kas ir celulīts, kamēr mēs pašas vieņiem to neparādām. Turi mēli aiz zobiem.

Runāt par bijušo draugu vai vīru. Vēl viens sieviešu izplatītākais niķis. Kas tevi rauj aiz mēles savai jaunajai simpātijai stāstīt par negatīvo iepriekšējo pieredzi? Pirmkārt, viņš, visticamāk, vispār nevēlas neko dzirdēt par kādu citu vīrieti, kurš bijis tavā dzīvē, un, otrkārt, tas, ka stāstīsi, kāds kretīns ir bijis tavs iepriekšējais draugs, tavas akcijas tikai pazeminās. Vai tu tā aiz muguras aprunā visus?

Mārtiņš (28): Nepatīk, ja meitene, ar kuru esmu iepazinies, lai veidotu kaut ko vairāk, runā par savām iepriekšējām attiecībām. Arī es pats nerunāju par bijušajām draudzenēm, jo tā ir mana iepriekšējā pieredze, no kuras es pats esmu mācījies un arī pats pieļāvis šajās attiecībās kļūdas. Ja man sieviete patīk, jūtos arī greizsirdīgs, ja tiek runāts pārāk daudz par citiem vīriešiem, un tad man šķiet, ka viņai tas vēl joprojām sāp un ka viņa tam nav tikusi pāri. Bet es vēlos būt svarīgāks par bijušo. Ja es dzirdētu, ka notiek vaimanāšana par “bijušo kretīnu”, ļautu dāmai kādu brīdi pārdomāt savu dzīvi un tikt ar to galā vienai.
Kā rīkoties? Par bijušajām attiecībām nerunā vai vienkārši pasaki, ka tās beigušās rakstura nesaderības vai cita iemesla dēļ, bet neiedziļinies. Un protams, nepiemini šo faktu pārāk bieži.

Runājot par darbu, aprunāt priekšniecību. Ja tikko iepazinies ar vīrieti, nesāc viņu apgrūtināt ar runām par ķibelēm darbā, un it sevišķi par to, ka priekšniecība tevi noniecina, apspiež, nenovērtē, ka darbs ir viena vienīga bēdu ieleja un ka nevari ciest nevienu ausgtāk stāvošu kolēģi. Vai tad tu tiešām esi tāda nespējniece un mīkstā, ka tev visi tā vienkārši drīkst darīt pāri? Bet varbūt tev tikai piemīt nelāgs ieradums nīdēt par visu uz pasaules? Diez vai kāds to ilgstoši varētu izturēt un vēlētos klausīties.

Nauris (41): Es zinu, ka sievietēm patīk pasūdzēties un arī dramatizēt situāciju, bet to lai viņas labāk pietaupa savām draudzenēm. Man patīk sievietes, kuras prot sevi novērtēt un tiek galā ar netaisnību un ķibelēm darbā pašas. Protams, ir gadījumi, kad maza papukstēšana par konkrētu situāciju ir tikai normāli, ja tas nekļūst par ieradumu. Tādos gadījumos es tā arī mēdzu pateikt – “nečīksti” vai arī “ko tu esi darījusi lietas labā?”. Parasti uz mani apvainojas, bet arī es nevēlos redzēt sev balkus apvainotu, pazemotu padoto, kura stiepj kaut kādu krustu. Droši vien attiecībās viņa kaut kādās konfliktsituācijās ko līdzīgu varētu teikt par mani.

Kā rīkoties? Attiecību  sākumā jebkādās konfliktsituācijās vīrieša klātbūtnē  nevajadzētu iedziļināties vispār. Negatīva informācija ir un paliek negatīva informācija. Labāk stāsti par labo – kas izdevies, ko veiksmīgi nokārtoji, par ko priecājies. Tas strādās daudz labāk un arī pasvītros tavu darbīgumu un apķērību.

Zīmēt spilgtas nākotnes ainas ar dārzu, suni un trīs bērniem. Ja esat pašā attiecību ceļa sākumā, necenties vīrietim klāstīt savus rožainos nākotnes plānus par māju, pieciem bērniem, četriem suņiem un piebūvi savai māmuļai. Lai gan tā, iespējams, ir tikai abstrakta vīzija, viņš to var saistīt ar sevi un pienākumu to visu tev nodrošināt, kā arī nobīties no tā, ka gribi viņu “sašņorēt” tūlīt un tagad.  Visticamāk, kundziņš ņems kājas pār pleciem.

Guntis (29):Negribu, lai kāda domā, ka esmu kretīns vai baigais ķēms, bet es neesmu nevienu pirmajā dienā gatavs precēt, es vispār vēl nevienu neesmu gatavs precēt. Un ja pie manis tanāk zaķis un sāk stāstīt, kāds viņai sapnis par dzīvošanu Āgenskalnā vai Teikā vai kas viņai būs mājās, cik bērnus viņa grib, es apjūku. ieslēdzas kaut kāds trauksmes zvans un man ir bišku bail, vai tas nav bijis kaut kāds signāls man, jo kāpēc tad viņa man to stāsta?

Kā rīkoties? Arī šeit labāk nerīkoties. Ja tev jautā, protams, atbildi, ja nē – stāsti savus sapņus draudzenei vai raksti blociņā, raidot enerģiju un zīmes kosmosam. Attiecību sākumā vīrietis var nebūt noskaņots uz ģimenes veidošanu, bet gadiem ejot, viss var mainīties. Tāpēc neskrien notikumiem pa priekšu.

20 komentārs
 1. Nosmaidīju par “klasisko” sieviešu reakciju uz komplimentiem. Varu tikai piekrist, ka paiet laiks, kamēr meitene kļūst par sievieti un iemacās uz komplimentiem reaģēt ar žilbinošu smaidu un koķetu “paldies!”

 2. Nu jā, bet sieiviete, kas ņerkst un čīkst, ņerkstēs un čīkstēs tik un tā. Kas, ka viņa “ievilsk vēderu” pirmajās tiksānās reizēs, nemainīs viņu kā personību. Varbūt tomēr būt tādai, kāda esi, jau no paša sākuma? Ko jūs sakat?

 3. Laikam pārkāpju viedos ieteikumu, bet mans vīrs ir mana tuvākā draudzene. Viņš zina par manām šaubām un vājībām, bet zina arī par maniem sasniegumiem un striprajām pusēm. Un viņš mani mīl visā kopumā, nevis tiki to labo manī.

 4. Jā, bet pasakot: vai, man laikam jānotievē, tu taču gribi dzirdēt no vīrieša, ka izsakties lieliski? Vai tad tur kas slikts?

 5. Ui, ui, ui! Kur tad ir tās neapķērīgās, kas sūdzās par saviem bijušajiem? Vai tad tiešām sievietes tik muļķīgi rīkojas? Par bijušajiem taču mēs visas klusējam kā partizāni, ne?

 6. Ziniet, kas trakākais? Viņi “ņem kājas pār pleceim” arī tad, ja sajūt mājas, četru bērnu un suņu vēsmu arī pēc ilgām attiecībām:)

 7. Ak tu dieniņ… lai neaizbiedētu… Man šķiet mēs jau tā esam smērētas pret viņiem. Atstājiet mums vismaz tos dažus mūsu netikumus, li kaut kā tiek galā!

 8. Ilzasīju visus ieeikumus kā mamma. Man ir padsmitgadīga meita. Man šķiet viņai daudzas no šīm atziņām ļoti noderētu. Man – manā vecumā laikam vairs ne. Lasīju un smaidiju.

 9. Te kaut kādas vīriešu nīdeājs nolasījušos komentētāju lomā. Paldies par ieteikumiem! Labāk iepazīties ar svešiem grābekļiem, nekā kāpt uz saviem:)

 10. Kura te teica, ka vīrā atardusi draudzeni – ļoti labi, tas ir patiešām forši, bet iespazistoties vai paša sākumā nevajag smago artilēriju čalim grūst, jo viņš taču skenē un vēl nezina ne visas tavas labās, ne arī sliktās īpašības. Es šito uztveru tā, ka nevis jātur mute vīrieša klātbūtnē, bet jāpadomā vispār, vai vajag tik daudz lieka runāt arī ikdienā.

 11. Kurš tad cits radīs to pašpārlicinātības sajūtu, ja ne vīrietis? Ja mēs pašas tādas brašas un visu varošas, tad, kam mums viņi?

 12. Nu, mīļā, skazanula!!!!! Tai pašapziņai vispār tevī ir jābūt! Vīrietis taču arī nav nekāda miskaste, lai mūsu kompleksus stieptu un mēs apzināti viņam tik krāmētu virsū! Un viena pašapzinīga sieviete visas šitās muļķības nedarītu, nevis tāpēc, ka viņa turētos dzelzītī, bet tāpēc, ka viņai tas viss pat prātā neienāktu.

 13. Cik jauki, ka tie vīrieši ir un visas šitās lietas ar viņiem var darīt, tad nedarīt un tad atkal darīt:) Un tad vērot, kā viņi reaģē:)

 14. taas nu gan ir mulkibas, ka viirieshi kaut ko neredz muusu aarejaa izskataa. da visu vinji pashi redz – gan lieko svaru, gan celuliitu. cita lieta – kaa vinji pret to izturas:)

 15. A vīriešu portālos ir tādi paši noteikumi, kā mūs – sievietes neapgrūtināt un neiegruzīt? Mēs arī varam izbīties un aizmukt, ja kas…

 16. Viriesi ir pat loti verigi. Vari pieminet vai ne savus trukumus, tapat pamanis, galvenais ka sieviete pati pret to izturas, noliek sevi viriesa acis,vai reizi pa reizei pa jokam pasaka,nevis atgadina_ ak dievs, ka es neciesu to drausmigo seveluru uz galvas, vai, kaut ko par riepinj uz vedera 🙂

 17. Kā vispār prātā var ienākt jebkuram, arī draudzenēm stāstīt, cik resna un vēl ko tādu, kur nu vēl vīrietim, kam gribi iepatikties. Tas taču ir marazms. Tas taču tikai gremdē gan ikdienā, gan randiņos.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.