VIŅŠ ir ārzemēs, es – Latvijā

Viens no visgrūtākajiem, taču arī drošākajiem attiecību pārbaudes veidiem ir situācijā, kad tavs mīļotais vīrietis dzīvo ārzemēs. Kā veidot attiecības, kurās mīļotos cilvēkus šķir attālums? Vai šādas attiecības maz ir iespējams saglabāt? Un kā to darīt? Par to šoreiz!

PĀRLIECINIES, KA ABI VIENLĪDZ SKAIDRI UZTVERIET ATTIECĪBAS!
Jums būs jāpārrunā daudzi neērti jautājumi, taču tas aiztaupīs iespējamas sirdssāpes un nesaprašanos. Vai pieļaujat iespēju, ka saikne starp jums kļūs arvien ciešāka? Pārrunājiet, ko katrs no jums, un abi kopā, sagaidāt no attiecībām! Šādi apjautīsiet, vai ir vērts tās turpināt un kopt no attāluma. Nebaidies, ja uzzinot par mīļotā drīzo prombūtni, raizējies par jūsu nākotni, viņa uzticību vai, ja šaubies par savām vai otras puses jūtām. Nemaskē savas sajūtas, izrunājieties!

NOSAKIET ATTIECĪBU NORMAS!
Piemēram, definējiet, ka attiecībās jums ir būtiska uzticība un godīgums, kompromisu rašana, garīgā vienotība un atvērta komunikācija, lai atrisinātu jebkādus attiecību sarežģījums, īpaši no attāluma. Attiecībām jābūt balstītām uz spēcīgiem uzticības un sapratnes pamatiem, kopīgu apņemšanos turpināt tās no attāluma. Būtiskākais ir nodrošināt vienlīdzīgu ieguldījumu attiecību attīstībā, jāiesaistās ir jums abiem!

DARIET VISU KOPĀ!
Ignorējiet attālumu, jo ar telefona sarunām vien nepietiek! Pēc ilgāka atšķirtības laika, tās var kļūt blāvas, tāpēc centieties attiecībās iekļaut citus mijiedarbības veidus. Pāri, kuri tiekas ikdienas, taču ne tikai sarunājas, bet arī ļaujas kopīgām izklaidēm, mēģiniet to atkārtot! Vienlaicīgi noskatieties kādu TV pārraidi vai filmu, vienojieties katru vakaru kopīgi izlasīt dažas, kādas grāmatas nodaļas. Centieties lietas, kuras labprāt darījāt kopā, pārnest uz šī brīža situāciju, meklējot veidus, kā to darīt no attāluma.

KOMUNICĒJIET DAŽĀDI!
No brīža, kad fiziski vairs neesat līdzās viens otram, būtiski saglabāt un nostiprināt emocionālo saikni. Sazinieties, lai sajustu viens otra tuvumu, pat, ja atrodaties tūkstošiem kilometru attālumā. To atrisina moderno tehnoloģiju saziņas iespējas, neiecērtot robu jūsu budžetā: Skype, webkameras, sociālie tīkli utt. Tāpat rakstiet īsziņas un e-pastus. Tas radīs šķietamu klātbūtni, sajūtu ka nekas nav mainījies. Uzraksti mīlestības vēstuli vai nosūti virtuālu dāvaniņu, vienkārši tāpat vien. Iespējams atklāsi šādas saziņas priekšrocības, spējot pateikt daudz vairāk nekā situācijā, ja mīļotais būtu tepat līdzās!

SAZINĀŠANĀS RITUĀLS!
Tām ne vienmēr jābūt garām, sarežģītām sarunām. Īsumā izstāstiet par konkrētajā dienā piedzīvoto, jūsu uzvarām un neveiksmēm. Ja nepieciešams, jautājiet pēc padoma. Tomēr rūpīgi pārdomā kādā tonī runā ar mīļoto, vai viņš pareizi interpretēs tevis sacīto?

SASKATIET PRIEKŠROCĪBAS!
Visai bieži ilgstošās attiecībās mīļotie pašķiras uz kādu laiku, jo vēlas atrast sevi. Jūsu attiecību modelī ir pietiekami daudz brīvības, lai pilnveidotos, turklāt nezaudējot emocionālo saikni. Izmanto to! Tev ir grūti, ka mīļotā nav līdzās, taču šis ir laiks, kuru veltīt ģimenei un draugiem, savas personības izaugsmei un izglītībai, papildus kursiem, kā arī dažādiem hobijiem. Dari visu, kam var nepietikt laika, kad atkal būsiet kopā.

NEKONTROLĒJIET!
Kamēr abi būsiet ieinteresēti šajās attiecībās, attālumam nebūs nozīmes. Brīdī, ja kāds no jums izlems attiecības neturpināt, nebūs svarīgi, vai esat trīstūkstoš kilometru vai divu kvartālu attālumā viens no otra. Uzticieties, ja patiesi vēlaties būt kopā!

NOST AR GREIZSIRDĪBU!
Vieglākais veids kā iznīcināt labas attiecības, ir saindēt tās ar greizsirdības drāmām! Uzsākot attiecības no attāluma, ir jāapzinās, ka jūs sagaida arī grūtības, šādas attiecības nemitīgi pārbaudīs jūs. Nesāpini sevi aizdomu slazdos, neizjautā par visiem sīkumiem ikreiz, kad mīļotais iziet kaut kur ar personām, kuras nepazīsti. Jūsu dzīves nav apstājušās, tikai tāpēc, ka jums ir šāds attiecību modelis. Izklaidējies, un jūties labi arī bez viņa!

ESIET POZITĪVI!
Neļaujieties grūtsirdībai, bet saskatiet labo! Attiecības no attāluma liek jums būt radošākiem, komunicēt kvalitatīvāk, citādāk pārbaudīt un izpaust savas jūtas. Atceries, ka šis ir tikai pagaidu posms jūsu attiecībās – pārbaudījums, kas padarīs jūs vienotākus!

CIEMOJIETIES!
Dariet to, cik vien bieži iespējams. Samaziniet izmaksas, meklējot izdevīgus ceļojumu piedāvājums. Diemžēl, taču ļoti iespējams, ka jūsu attiecības neattīstīsies, ja sazināsieties tikai virtuāli. Nenoliedzami nepieciešams arī fizisks kontakts. Vēlme ātrāk vienam otru atkal redzēt klātienē, palīdzēs izturēt šo attiecību pārbaudījumu.

APSPRIEDIET NĀKOTNI!
Reiz jūs atkal būsiet kopā, tāpēc apspriediet, kā sasniegsiet kopīgos mērķus, kā redzat savu kopdzīvi. Tas pierādīs, ka neatkarīgi to tā, ka esat tālu prom viens no otra, vēlaties kopīgu nākotni un jūsu attiecības attīstās pareizā virzienā. Plānojiet, ko darīsiet, kad atkal būsiet kopā! Piemēram, dosieties romantiskā ceļojumā divatā!

Attiecības no attāluma ir sarežģītas, jo emocionāli esi pieķērusies personai, kurai fiziski ikdienā nevari pieskarties. Tas var ļaut vaļu emocijām! Tevi var mocīt šaubas par mīlestību, neziņa par savām vai otra jūtām. Tomēr tikai no jums abiem vien ir atkarīgs – izturēsiet vai padosieties!

11 komentārs
 1. Ir sarežģīti, bet nevar nepiekrist rakstā teiktajam – tas ir ĻOTI nopietns pārbaudījums, un, ja to iztur, tad stabilas attiecības ir garantētas 🙂

 2. nevajag pat lielu attālumu lai attiecības paliktu “grūtas”.man jau šķiet ka ja braukt pelnīt naudiņu uz ārzemēm vai mācīties tad abiem…tik pat labi tā varētu būt laba iespēja kā izbeigt kaut ko..Tā ka man šis raksts liekas tāds neviennozīmīgs.

 3. Šie padomi ir noderīgi, bija interesnati palasīt….
  Trakāk ir tad, ja tik nesen esat sākuši tikties un otram cilvēkam ir jādodas jūrā. (viņš ir jūrnieks) Tas tik ir pārbaudījums… Jo nav iespējams sazvanīties, nav iespējams aizbraukt ciemos – pastāv viens sazināšanās veids – e-pasts. Saņemt ziņu no otra cilvēka reizi divās dienās, labākajā gadījumā dienā reizi, tas jau bija daudz.
  Pilnīgi piekrītu, ka tādas attiecības ir sarežģītas, bet tomēr, ja Tev otrs cilvēks ir svarīgs un nozīmīgs – arī attālums nebūs šķērslis. Es to izturēju, lai gan bija grūti, jo kas tāds gadījās pirmo reizi, bet esmu gandarīta, ka esmu stipra. Es ar savu otro pusīti esmu kopā vēl tagad un jau palēnām gatavojos pavadīt viņu nākamajā reisā uz ilgu laiku….

 4. Tas ir ļoooti smagi. Pati šobrīd to piedzīvoju. Trakākais, ka pirms viņš aizbrauca bijām kopā vien trīs mēnešus…ir brīži, kad liekas, ka vieglāk būtu to visu pārtraukt, jo nav izturamas tas ilgas pēc mīļotā, ja vēl ikdienā sanāk atcerēties kpā pavadītos brīžus, tad ir vēl trakāk. Palīdz vienīgi tas, ka zini datumu, kurā tiksieties, vienalga, vai pēc kopīgas sarunas izlemsim iet katrs savu ceļu, vai arī turpināsim šo visu trakumu – es viņu ļoti gaidu mājās.

 5. Man arī bija distances attiecības… Kamēr bijām kopā, viss bija ideāli. Bet tieši attālums bija tas, kas man “atvēra acis” iepriekš idealizēto saskatīt īstajās krāsās. Mūsu attiecību sākums bija perfekts, jutos kā paradīzē, domāju, ka esmu beidzot sastapusi īsto. bet, kad mūs šķīra distance, tad lietas parādījās īstajās krāsās. Jā, piekrītu apgalvojumam “ja iztur distances pārbaudījumu, tad attiecības patiešām zels”. Manā gadījumā attiecības izjuka, un acīmredzot labi, ka tā…

 6. jaaa,tiesam verts izlasit sos padomus:)es ilgi nevareju samierinaties ka nevaru fiziski but vinjam blakus tacu es apajutu ka nav jegas vinjam liegt nopelnit vairak naudinas jo vinsh tak doma uz prieksu(par abiem mums un gimeni kas velak buus)bet saapes bija neizsakamas:(bija dienas kad likas ka e sto nespesu izturet bet vinsh mani mierinaja ka viss bus labi un ka pavisam driz atkal busim kopa un milesim viens otru stiprak un nelausim nekadam problemam bojat musu attieciibas…

 7. njaaa sapes ir neizsakams.pirms mans miluminsh aizbrauca bijam kopa pusgadu:(un katru dienu naks atcereties tas milsetibas pilnas dienas, kuras bijam tikai mes divi….bet es pateicoties vinja daudzam vestulem man skaipaa, tgd zinu ka mes busim vel laimigaki kad atkal satiksimies:)njaa attalums var skir bet ir jasaprot ka vinsh to dara abu labaa un ka velak tu busi looti pateiciiga ka vinsh pienemu so lemumu….

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.