Viņi KRĀPJ, bet viņas KONTROLĒ – vai tiešām dabā tā ir IEKĀRTOTS?

Attiecības ir līdzīgas nodokļu sistēmai. Ir vispārzināms fakts, ka nodokļi ir jāmaksā, tomēr nodokļu maksātāja un valsts savstarpējo attiecību veselība ir atkarīga no katras konkrētās valsts nodokļu politikas. Arī attiecībās – ja sieviete neuzstādīs ultimātus un neizvirzīs neizpildāmas prasības, vīrietis ar prieku nāks mājās, aprūpēs ģimeni un nedomās par "izvairīšanos no nodokļu samaksas". Redzot vīrieša ieinteresētību "maksāt nodokļus", sieviete dos savu mīlestību, sagaidīs vīrieti mājās ar siltām pusdienām un iespējams, pat alus kausu piedevām. 

Taču, jo nežēlīgākas nodokļu likmes, jo mazāka motivācija tos maksāt un nodokļu (ne)maksātāji kļūst radošāki. Tāpat arī ģimenē – „es taču nāku mājās. Ko vēl tu no manis gribi?” – nodokļi tiek maksāti no minimālās algas. Tas ir pamats veikt auditu un pārkāpumu gadījumā kārtīgi piemērot sodus, lasi – pavicināt mīklas rulli.

VID, jeb sieviete, kā progresīva un laikam līdzi ejoša organizācija „auditēšanai” izmanto gan modernās tehnoloģijas, gan intuīciju un dedukciju. 

Maiga, auditore, 45 gadi: „Dzīvojot 20 gadus laulībā ne reizi netiku kontrolējusi vai spiegojusi. Ticēju uz vārda un tā sajūta, ka aizdomas nav ne vismazākās, un vari lūkoties acīs bez aizdomu ēnas, bija ļoti laba un stabila. Tad, kad uzzināju par krāpšanu un man tika dots izmisuma pilns solījums, ka vīrietis ar to otro vairs netiksies un paliks ar savu mīlas salauzto sirdi ģimenes klēpī, rāmajam mieram bija izsists pamats zem kājām. Tad bija jārīkojas! Metodiski tika pārmeklētas viņa mantas un atrasta zibatmiņa ar bildēm, kurās mans „Ērglis” bija iemūžinājis sava smagā „komandējuma” dienas no Jūrkalnes līdz Pāvilostai. Bildēs zilas debesis, jūra, kāpas, saule un padzīvojusi jumprava vājā palaistu blondu matu kodaļu. Dažās bildēs arī mans pusmūža krīzes skartais vīrelis ar mirdzošām acīm, atlocītiem un jūrā samirkušiem bikšu galiem. Bija ļoti sāpīgi. Vēl jo vairāk tāpēc, ka 2 nedēļas iepriekš šis maršruts bija krustu šķērsu izbraukāts ar mani pašu, mūsu bērniem, un viņa vecākiem. Tajās identiskajās vietās bildētajās ģimeniskajās bildēs bija redzams pavisam cits vīrietis – sastingušu un drūmu, īgnuma pilnu seju. Savu rakāšanos ne mirkli nenožēloju un nejūtos slikti dēļ tā. Pēc šā slaidšova vairs viņu laimei ceļā nestājos, jo tautā runā, ka gājējus un mirējus noturēt nevar”. 

Olga, 35 gadi, aktrise: „Teicama metode ir čeku aplūkošana un bankas konta apskate. Tīri sirdsmieram vai arī pamatotu aizdomu apstiprināšanai. Diemžēl rēķins viesnīcā nestiprina laulāto attiecības un nez vai kāda saglabās laimīgu ģimeni, piekopjot strausa politiku ar apkārt klīstošu lauleni. Tad jau labāk to beigt ātrāk, nekā visu mūžu dzīvot ar apkārtstaigātāju, kurš algu notriec ar piegulētājām svešos palagos. Un ja ne izspiegošana, tad ar garantiju visi citi to zinātu, bet pati sieviete kļūtu par apsmieklu.” 

Lai sekmīgi sasniegtu audita rezultātu ir svarīgi ievērot konspirāciju. 

Inguna, 26 gadi, sufliere: „Ja e-pasts, telefons ar īsziņām ir pieejams un tur apstiprinās aizdomas par iespējamo konkurenti, tad ir labi to neuzzināt pēdējai. Tikai nevajag atklāt no kurienes ziņas iegūtas! Ja no īsziņas, tad drošības pēc kādreiz vajag nodemonstrēt savas nepietiekamās zināšanas modernajās tehnoloģijās, kad vīrs lūdz viņa telefonam uzlikt modinātāju – vai, tik sarežģīts tas tavs telefons, nemaz neprotu to izdarīt! Nu līdz ar to, ja jau modinātāju īsti neprot uzlikt, tad jau īsziņu arī neprot izlasīt.” .

Kad parastas izmeklēšanas metodes nedarbojas, var veikt kontrolpirkumu – reģistrēties sociālajā tīklā ar viltus profilu un uzrunāt aizdomās turamo, vai ierasties potenciālajā notikumu vietā personiski. 

Ivanda, 40 gadi, medniece: ”Laikā, kad tikai satikos ar savu tagad jau dzīvesbiedru, viņš vēl dzīvoja kopā ar savu bijušo sievu. Attiecībās mums gāja kā pa kalniem. Reiz pēc pāris dienu pazušanas un uzdzīves ar draugiem viņam būtu vajadzējis atrasties darbā, bet intuīcija tramdīja un nelika mierā. Es devos izlūkbraucienā un atradu viņa auto pie sievas mājas. Lai būtu pavisam droša, ka ticu pati savām acīm, zvanīju pie durvīm un liku sievai pasaukt to nožēlojamo grēkāzi. Sieva stājās mums pa vidu, es tiku apveltīta ar sulīgiem epitetiem. Tovakar vīrietis izvēlējās palikt pie sievas. Tā kā es neesmu vakarējā, prom braucot ielaidu ar akmeni pa konkurentes auto priekšējo stiklu. Akmeni pēc tam paņēmu sev par piemiņu. Izdarīto nenožēloju, jo tajā brīdī es tā jutos un rīcība bija adekvāta situācijai. Tikai žēl, ka nācās vēlāk ziedot savu laiku, skaidrojoties ar policiju.” 

Kad pārkāpums ir nepārprotami konstatēts, VID – sieva dod iespēju pārkāpējam sniegt paskaidrojumus un iespējamos savas rīcības attaisnojumus. 

Uldis, 43 gadi, praktiski mūks: „Par saviem nodarījumiem nožēla man nav bijusi nekad. Vienīgais, kas tādās reizēs nāk prātā – idiots, ka nenomaskējos labāk un nenovācu pierādījumus. Pēc „izklupieniem” attaisnoties par aizkavēšanos ir ļoti viegli uz mašīnas rēķina. „Nevarēju pielaist, sasala dīzelis, riepa bija jāmaina. Nevarēji sazvanīt, jo telefons palika mašīnā.” Savukārt, ja kaut kas tiek plānots iepriekš, tad derēs viss, kas saistīts ar peļņas gūšanu un iespējamo labumu visai ģimenei. „Jābrauc slēgt līgums ar partneriem. Braukšu skatīties telpas. Kaut kur baigi lēto zemi pārdod. Pārdod bankrotējušu uzņēmumu, jābrauc noskaidrot”. Ja sieva sāk kaut ko iebilst, ļoti viegli viņā pašā radīt vainas sajūtu. „Nu, tad es palieku mājās, bet tur nauda aiziet gar degunu”, vai – „brauc pati un pelni, ja vari. Tikai pēc tam nesūdzies, ka es tev nevarēšu nopirkt jaunus zābakus”. Bet pēc atgriešanās mājās vienmēr var pateikt, ka partneris izrādījās pilnīgs idiots un nekas nesanāca.” 

Kaspars, 37 gadi, izgudrotājs – praktiķis: „Ieteiktu pirms atgriešanās mājās vienmēr pārbaudīt kabatas un arī to, kas palicis zem sēdekļa mašīnā. Reiz sieva tur atrada svešu auskaru, bija jāizdomā stāsts par draugu, kura mūsu kopā vedām uz pasākumu. Kopš tā laika visu vienmēr rūpīgi pārbaudu. Vienreiz muļķīgi iekritu – mašīnā ar meiteni esot, nejauši pats ar elkoni uzspiedos mobilajam telefonam un pēdējais zvanītais numurs bija sieva. Viņa dzirdēja manu monologu, cik nesaprasts mājās esmu :). Lai izkļūtu no mājām, ideāli der medības. Pat, ja sieva atbrauktu uz viņai zināmo medību vietu, vienmēr pastāv iespēja attaisnoties, ka šoreiz tak’ uz pavisam citu vietu braucis, biedrs no kolektīva paaicinājis uz saviem medību laukiem. Tad vēl licies, ka aizšāvis sivēnu, bet nevarēja atrast, bija jāsauc cits mednieks ar suni, kamēr tas atbraucis, kamēr pa mežu izvandījušies, tad vēl neveiksmes dēļ bija drusku jāiedzer ar kolēģi un skat, jau rīts bija klāt. Nu, dzelžaini argumenti! Turklāt, tas tā tiešām var notikt.” 

Noklausoties abu pušu argumentus un savāktos pierādījumus, tiek noteikts sods. Ja nodarījums ir neliels un nav sistemātisks, pārkāpējs tiek cauri ar brīdinājumu un gūst mācību, ka izdevīgāk ir maksāt pēc iespējas vairāk un regulārāk, jo sodu saņemt taču neviens nevēlas. Taču pastāv iespēja, ka nodokļu maksātājs tomēr apsvērs iespējas pārcelties uz „ofšoriem”, kur gaisa būs vairāk un elpot vieglāk. 

Nav dūmu bez uguns – pie spiegošanas sieviete ķeras, lai apstiprinātu aizdomas, kas visbiežāk ir pamatotas. Bet sievietei ir jāzina, ko viņa iesāks ar iegūto informāciju – vai tas palīdzēs spert izšķirošo soli, vai tikai sabojās naktsmieru. Tāpēc lieku reizi vajadzētu sev pajautāt – vai es spēšu ne tikai draudēt, bet arī rīkoties? Ja tā nav, tad sieviete zaudēs savu autoritāti un kļūs par parastu kluksti

Tāpēc dzīvosim tā, lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva. Neuzstādīsim neizpildāmas prasības, neliksim iemauktus un klapes, nebāzīsim zem tupeles, bet labāk pašas kļūsim par tādām „nodokļu sistēmām”, pie kurām nodokļu maksātājs nāks ar prieku, vienmēr laikā un regulāri ar nemainīgu, bet viegli "samaksājamu summiņu", kas rezultātā dos apmierinājumu abām iesaistītajām pusēm un vēl plaukstošu ekonomiku piedevām.

25 komentāru
 1. Manis pēc, ja pie kādas citas ir labāk, lai drosmīgi saritina savu makšķeri un salasa mantiņas, es netaisos apsvērt iespēju pieciest vai piedot.

 2. Ticu, ka var “gadīties” vienreiz, taču ja tiek izstrādāta vesela stratēģija, ko teiks ja pieķers, tas jau ir vienkārši SLIMI!

 3. Interesanti, vai Ivanda, 40 gadi, medniece, katru nakti mierīgi spēj gulēt blakus savam dzīvesbiedram? Uzbūvējot attiecības uz šitik “stingriem pamatiem” noteikti arī visa turpmākā dzīve jāpavada ar “akmeni, ko ielaist pa kādas stiklu” zem gultas.

 4. Nesaprotu, kādēļ Ivanda to akmeni meta pa sievas mašīnas stiklu, ko ta sieva tādu nodarījusi bija???

 5. Ja jau vīrietis saritinātu makšķeri un dotos prom – tā cita lieta, bet te jau uz visām frontēm grib spēlēt. un tad šim negodīgajam spēlētājam jāsaņem sods – par nepienācīgu nodokļu maksāšanu 🙂

 6. Es vienreiz brūtei nopirku pie pazīstama pārdevēja virtuves kombainu. Pēc tam, vēlāk ar sievu gājām kaut ko citu tajā veikalā skatīties. Pārdevējs man smaidīgs jautā. Vai sieviņai patīk jaunais kombains, vai labi lietojas…?
  Iekritu, pamatīgi, bet skrobe par to, ka nepratu maskēties, bet nevis par to, ka krāpju.
  Nakošreiz būšu uzmanīgāks!

 7. Zini, man liekas, ne nu tu dariji, ne ta bija, vienkarsi te truli “betonu”. Tacu ja ta bija, tad esi nevis Asfalts, bet gan Zabaks.

 8. Maukoholiķi! Tāda ir mana teorija par krāpšanu. Tiem, kas slimo, uz svešu gultu velk tāpat kā dzērājam uz krogu. Un šī kaite, tāpat kā alkoholisms, praktiski neārstējas. Tas ir psihē.

 9. Psihē ir cilvēkam ir labi justies. Tas Zitai zināšanai! Ja mājās nav sapratnes, atbalsta, mīluma, laba sexa vai vienkārši nav kas uzklausa, tad tukšums tiek aizpildīts.

 10. Neesmu ne feministe, ne pamesta,ne mīļākā, beidzot gardi pasmējos par tiem sauktajiem viriesiem.
  Tad kāpēc vispār ir vajadzīga sieva,ja visu laiku vinja ir jāčakarē??Uzreiz pie mīļākās. he he.
  Nav mīluma, seksa, sapratnes! Smieklīgi tie vīriesi. Kādreiz būtu drusku uz sevi paskatījušies un to cik sievietei paši spēj dot. Praktiski neko. Nabadziņji..smieklīgi vienkarši,

 11. Tups raksts, naturaali stumj abas puses uz riiciibaam kuras pieliek punktu normaalaam attieciibaam. Ja es vienreiz piekjertu savu draudzeni mani izspiegojot, un nav svariigi ar iemeslu vai bez, tad man buutu pilniigi skaidrs, ka skjirshanaas ir tikai laika jautaajums.
  Un kaapeec gan man no draudzenes/sievas kautkas buutu jaasleepj? Nepatiik mana riiciiba – atver muti un pasaki to, ja nee – dziivojam atsevilskji un miers.
  Un shii lieta attiecas uz abaam pusiiteem vienliidz daudz.

 12. Ciest nevaru šitos vienvirziena rakstus, kuros attiecības pielīdzinātas finanšu atskaitei (lai arī pa jokam, bet kaitina!) un visa bardzība, protams, sievietei. Un vīrieši vienmēr ir tie bandīti, kas izvairās. Un sievas kontrolē. Un tas, ka kontrolēt var vīrieši un izlocīties sievietes, nevienam nav ienācis prātā? Un tad vīriešus pielīdzinās kam? KNABam?

 13. Nožēlojami.. Un nožēlojami ir tas, ka uzpūtīgie veči ir iedomājušies to, ka sievietei tas tik vien jādara, kā viņiem jāizdabā, ta sexu, tad uzklausīt, labi paēst, utt!!! BET KO JŪS DODAT PRETĪ? Jājaties pa labi, pa kreisi? Un tie jākļi jau vienmēr atradīs sev attaisnojumu- nu ja sieva slikta- neuzklausa. Vienkārši pretīgi jūs esat un viss. Un kad sievas sāk rīkoties attiecīgi, tad viņas ir [cenzēts]s utt, bet Jums redz tas ir normāli. NĒ!

 14. zel gan -var tak izskirties aun tad dzivot sev un darit ko velies;)kapec kadam janoskatas,, izraadi,,ko kurs slepj,cik kurs gudrak izrikojas lai sleptu kreisos soljus.No malas skiet-kaa mazi berni spelejas ar uguni,laikam trukst adrenalina vai paslepnums sevii-nozelijama ir cilveka daba.Ar ko tur jalielaas?ja nu vienigi ar savu zemo inteligences limeni.

 15. Nu kasiko, nevar elementāri biksēs noturēt? Ja iet, lai iet, nav ko ņemties pa divām frontēm.

 16. piekrītu Gerdai… kam jāiet, lai iet! 🙂 p.s. ja nu vienīgi nav nežēlīgi liels .. konts bankā 🙂 🙂 🙂

 17. Principā ir tā, ka kontrolē tos, kuri paši uz to uzprasās! Galvenais vēsu prātu pie kontroles, tad tur tādus brīnumus var ieraudzīt, ka pat lielākajos murgos nenogurstoši! Bet raksts labs! Pēc savas pieredzes varu teikt, nekad, mīļās, nešausminaties par citas sievietes dzīvi, jo iespējams, ka pati jau labu laiku esat kādas šausmenes galvenā varone!

 18. Lasot visu šo,lieku reizi sapratu,ka esmu loaimīga,ka aizgāju no savējā,un vēl laimīgāka,ka dzīvoju tikai sev..:)Lai es kko tādu paciestu?Nekad..labāk lepna un viena,nekā stulba aita blakus krāpniekam!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.