Viļņa – Eiropas kultūras galvaspilsēta

Jaungada naktī Viļņa pārņēmusi Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, atzīmējot šo notikumu ar vērienīgu gaismas, uguņošanas un mūzikas izrādi.

Šī gadumija Lietuvā ievadījusi ne vien programmu Viļņa – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009, bet arī Lietuvas vārda tūkstošgades svinības. Tieši šogad aprit tūkstoš gadi, kopš Lietuvas vārds pirmo reizi pieminēts rakstītos avotos – Kvēdlinburgas hronikā. 31 decembra vakarā Viļņas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja vērot grandiozu mūzikla @Hoffmann_Spragtukas priekšnesumu, kā arī pasaules slavenākā gaismu mākslinieka vācieša Gerta Hofa izrādi ar komponista Vītauta Jurgutisa komponēto mūziku. Atzīmējot abus vērienīgos notikumus, jaunā Eiropas kultūras galvaspilsēta piedāvā krāšņu kultūras pasākumu programmu visa gada garumā. Šeit – daži no tiem.

02.05.09. Ielu mūzikas diena
Viļņas un citu Lietuvas pilsētu ielas un laukumus piepildīs visdažādākie muzikanti, sākot no profesionāļiem un beidzot ar amatieriem. Klausītājiem tiks piedāvāta mūzika katrai gaumei – džezs, folklora, roka klasika un pat afrikāņu ritmi.

20.06.09. nakts kultūras programma Lai top nakts
Lietuvas galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi šajā naktī tiek aicināti apmeklēt nakts deju stundas, brīvdabas kinoteātrus, izstādes muzejos un galerijās, modes šovus, gaismas izrādes, kā arī citus kultūras pasākumus.

19.-27.09.09. Māksla neierastā telpā
Šajās septembra dienās visa pilsēta pārtaps par mākslinieku radošās izpausmes telpu. Video audio instalācijas, operetes, sociālas akcijas un perfomances varēs vērot, līdz šim, mākslai neierastās vietās – tirgū, vecpilsētas pagalmos, uz tiltiem un citur. Izvēlēties sev tīkamāko, apmeklētājiem palīdzēs speciāli ceļveži.

Visu projekta Viļņa – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009 pasākumu programmu, kā arī pasākumus, kas gaidāmi jau janvārī, var apskatīt mājas lapā http://www.culturelive.lt

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.