Veselīgs SVARA samazināšanas plāns 12 nedēļām

Pēc kampaņveidīgas svara samazināšanas ar krasām diētām vai sporta slodzēm daudzi atgriežas pie iepriekšējiem ēšanas un dzīves stila paradumiem. Atgriežas arī iepriekšējais svars, un bieži vien tam līdzi – vēl daži papildu kilogrami. Lai panāktu neatgriezenisku liekā svara samazināšanos, veselības centrs “Vivendi” izstrādājis Virssvara programmu trim mēnešiem.

Mērenība, pakāpeniskums un dzīvesveida maiņa ir trīs balsti, kas stutē veselīgu un noturīgu svara samazināšanu. Īstermiņa diētām arī efekts ir īslaicīgs, turklāt var kaitēt organismam, jo krasi samazinātais uzņemto kaloriju daudzums palēnina vielmaiņu. Tādēļ organisms spiests strādāt izdzīvošanas režīmā, svaru nevis atdodot, bet uzkrājot nebaltai dienai. Pēc kampaņveidīgām diētām izjauktajai vielmaiņas darbībai parasti ir grūti atjaunoties. Tas vēl sarežģītāk ir cilvēkiem, kuru vielmaiņa jau tāpat funkcionē palēnināti. Turklāt stingras diētas ļoti bieži samazina nevis tauku šūnas, bet muskuļu masu, āda zaudē tvirtumu.

Tādēļ aizrauties ar diētām, kas nav dzīvesveida sastāvdaļa, nav vēlams. Sertificēta ārste psihoterapeite un psihosomatikas speciāliste Inta Zīle uzsver, ka brīnumlīdzekļu nav – veiksmes atslēgu dod noskaidrots iemesls, kas izraisa palielinātā svara problēmu. Bet jāstrādā būs pašam! Turklāt jārēķinās ar ilgstošu darbu, jo tas nodrošina iegūtā rezultāta noturību.
"Dažkārt kavēklis ir depresija, trauksme, adaptācijas grūtības, negatīvas emocijas, pretenzijas un pat riebums pret sevi. Citkārt iemesls ir endokrīnas slimības. Tādēļ ir nepieciešama izmeklēšana, diagnostika un rīcības plāns. Tas vieglāk paveicams, ja darbojas vairāku speciālistu komanda," skaidro psihoterapeite.

Lai panāktu neatgriezenisku liekā svara samazināšanos, veselības centrs "Vivendi" piedāvā unikālu programmu liekā svara samazināšanai darbam grupās. Tā balstās uz integrētu medicīnas speciālistu komandas pieeju, ņemot vērā pārmērīgas ēšanas psihoemocionālos iemeslus, uztura un fizisko aktivitāšu ikdienas paradumu maiņu.
Programma palīdz atjaunot veselību un labsajūtu, apgūt veselīga uztura pamatprincipus, uzlabot savu pašapziņu un apmierinātību ar dzīvi, mainīt ikdienas kustību un ēšanas paradumus, labāk izprast emocionālos pārēšanās cēloņus, iepazīt sevi un saprast, kā mainīt ieradumus, atgūt spēju dzīvot pilnvērtīgu un veselīgu dzīvi.

Programma noris trīs posmos. Vispirms ir izmeklēšana un veselības stāvokļa novērtēšana, individuāla izvērtēšana pie uztura speciālista, psihoterapeita un fizioterapeita. Seko izglītojošas lekcijas par virssvara psihoemocionālajiem iemesliem, veselīga uztura un ieradumu veidošanas nodarbības atbalsta grupās un fiziskās aktivitātes. Programmas laikā vai noslēgumā pieejamas individuālas konsultācijas pie publikāciju un veselīgu recepšu autores, sertificētas uztura speciālistes Lienes Sondores, sertificētas ārstes psihoterapeites un psihosomatikas speciālistes Intas Zīles un sertificētas fizioterapeites Līgas Māķēnas.

Lai vairs nebūtu vilšanās un nepieļautu virssvara triumfu, speciālistu vadībā 12 nedēļu laikā var atklāt sava svara noturīgas samazināšanas noslēpumus. Vairāk par veselības centra “Vivendi” izstrādāto Virssvara programmu un pievienošanos grupai var uzzināt: VIVENDICENTRS.LV

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.