Vēlos izdurt pīrsingu – kas man jāzina?

https://www.istockphoto.com/

Pīrsings ir ķermeņa caurduršanas māksla. Pīrsings mūsdienās ļoti pierasts ķermeņa rotājums. Tas nācis no Āzijas- Indijas, Irānas, kur pat notiek dažādi pīrsingu festivāli. Cilvēka fantāzijai ar realitāti vairs nav robežu, jo pīrsingu var veikt faktiski jebkurā ādas laukumā.

Vēlme rotāt savu ķermeni ar pīrsingu var būt biedējoša, it īpaši tad, ja neesat pilnīgi pārliecināts, ko no šīs procedūras sagaidīt. Jums var rasties ļoti daudz jautājumu, piemēram, kur jums vajadzētu veikt savu pīrsingu, cik maksā pīrsings, cik sāpīga ir procedūra un kā jūs varat samazināt inficēšanās risku, bet nebaidieties, jo espati.lv ir sagatavojusi šo rakstu, lai atbildētu uz visiem jūsu jautājumiem, sākot no tā kurp doties un kā sagatavoties.

Pirmkārt, jums būtu jāizvēlas kurā ķermeņa daļā un kāda tipa pīrsingu jūs vēlaties. Vai tā būs seja – ausis, deguns, mēle vai ķermenis – naba, krūtsgals vai kāda intīmāka vieta. Tāpat ir daudz ausu caurduršanas stilu, sākot no klasiskajiem daivu pīrsingiem līdz pat drosmīgākiem spirāles pīrsingiem. Ir daudz izvēles iespēju, tāpēc veltiet laiku, lai padomātu, kādu pīrsingu vēlaties, pirms veiciet pierakstu pie speciālista.

Uz kurieni man jādodas, ja vēlos pīrsingu?

Principā ir tikai divi droši variantu – ārstniecības iestāde, kur šo procedūru veic kosmetologs vai akupunktūras speciālists vai tetovēšanas saloni, kuros pieejams šis pakalpojums. Svarīgi ir pirms tam izpētīt, kuri ir atzītākie šīs procedūras veicēji, pārbaudot nepieciešamās atļaujas, sertifikātus un atsauksmes. Ļoti svarīgi, lai speciālistiem būtu pietiekamas zināšanas, kvalitatīvi instrumenti un pietiekami liela pieredze.

Kā notiek sagatavošanās?

Parasti speciālisti lūdz klientus ierasties nedaudz agrāk, lai viņi varētu kopā iziet cauri visam procesam un izvēlēties vēlamās rotaslietas. Kad tas ir izdarīts un samaksa ir veikta, speciālists sterilizē rotaslietas, lai tās būtu droši ievietot ķermenī – tas prasa apmēram desmit minūtes. Tālāk klients kopā ar pakalpojuma veicēju dodas uz caurduršanas telpu. Pirms caurduršanas tiek rūpīgi notīrīta jūsu āda un atzīmēta vietu, kur ir vislabākais novietojums klienta anatomijai. Visbeidzot speciālists pārbaudīs izvietojumu, lai redzētu vai tas ir jāpielāgo un pārbaudīs vai esat gatavi uzsākt pašu caurduršanu. Klientam noteikti nav jākautrējas uzdot jautājumus, kā arī ir pilnīgi normāli, ja jūs māc bailes. Profesionāls speciālists atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem un kliedēs jūsu bažas.

Kādas ir sajūtas procedūras laikā?

Vissvarīgākais jautājums parasti ir – vai tas sāp? Principā paša pīrsinga ievietoša ir ļoti ātrs process. Ir tikai dziļa ieelpa un tad izelpojot pīrsings tiks pabeigts, ievietojot juvelierizstrādājumu. Pēc tam speciālists jums pastāstīs kā pareizi jākopj pīrsings līdz tas būs sadzijis pilnībā. Lai arī ikvienam no mums ir dažādas sāpju pakāpes, jums vajadzētu rēķināties ar diskomfortu. Visi pīrsingi nedaudz sāp, bet tā kā pati procedūra ir ļoti ātrā, tas viss ir relatīvs. Galvenais noskaņoties pozitīvi un koncentrēties uz rezultātu, nevis gaidīt, ka sāpēs.

Cik maksā izdurt pīrsingu?

Viss atkarīgs no tā, kur veiksiet šo procedūru, jo katrā salonā vai ārstniecības iestādē ir savs cenrādis, kā arī no tā, kādu rotaslietu izvēlēsieties. Veselības centrs ROS piedāvā ausu caurduršanu ar pistoli. Procedūras cena ir 20 eiro.  Cenā iekļauta caurduršanas procedūra un medicīnisko auskaru cena.

Kā pareizi kopt pīrsingu?

Pats svarīgākais noteiktums, kas ir jāievēro – nekad nepieskarieties pīrsinga vietai vai pīrsingam ar netīrām rokām, kamēr caurdurtā vieta nav pilnībā sadzijusi. Pīrsingu vēlams notīrīt divas reizes dienā, līdz brīdim, kad tas sadzijis. Pārmērīga tīrīšana faktiski var izraisīt kairinājumu. Ar kādiem līdzekļiem vajadzētu tīrīt savu pirmo pīrsingu? Produkti, kas mūsdienās tiek ieteikti, ir ļoti maigi, piemēram, sterils brūču mazgāšanas fizioloģiskais šķīdums vai maigas ziepes. Auskarus nav ieteicams izņemt līdz to pilnīgai caurduršanas vietas sadzīšanai, lai novērstu infekciju iekļūšanu ķermenī. Ja caurduršanas vieta ir iekaisusi un apsārtusi, kā arī parādījušās nepatīkamas, sāpīgas sajūtas, papildus ikdienas aprūpei, pirms caurduršanas vietas apstrādi ar spirta šķīdumu, tā jāapstrādā ar ūdeņraža pārskābi.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.