VDT izrāde „Latviešu laiks” Cēsu viduslaiku pilsdrupās

20. jūnijā plkst. 21.00 Cēsu viduslaiku pilsdrupās notiks Laura Gundara lugas “Latviešu laiks” pirmizrāde jaunā režisora Viestura Meikšāna režijā.
Šī nakts izrāde ar īstiem ugunskuriem un spilgtām izjūtām, jaunības traģikomēdija par Latvijas tapšanu atgādinās par emocijām, kuras arī pavisam nesen vadīja mūsu tautu, kad tā sēdēja pie ugunskuriem, ēda zupu janvāra salā un, vienojoties dziesmās, cīnījās par mūsu valsti.
„Šis Valmieras drāmas teātra iestudējums ir īpašs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas būs viens no centrālajiem notikumiem latviešu – igauņu kopprojektā “Kristjans Jāks un Eduards”, kas 2008. gadā pavasarī uzvarēja SIA “Alfor” un Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotajā inovatīvo teātra projektu konkursā. Otrkārt, nozīmīgs ir fakts, ka izrāde tiek veidota, pielāgojot to konkrētai vietai brīvdabā, gaidot, ka ļaudis brauks uz šo vietu, nevis izrāde ceļos apkārt. Un, ņemot vērā to, ka Laura Gundara luga ir rakstīta tieši Cēsu kauju 90. gadadienai un balstās uz reāliem vēsturiskajiem notikumiem, kad tika dibināta un kaujās devās Cēsu skolnieku rota, luga tiks izrādīta tieši Cēsīs,” stāsta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze.

L.Gundara jaunības traģikomēdija 2 cēlienos par Latvijas tapšanu “Latviešu laiks” būs aicinājums apzināties savu zināmo un nezināmo vēsturi.
„Varbūt, ka šis ir īstais laiks, lai atkal sapņotu par ideālo Latviju, kas vēl pirms deviņpadsmit gadiem vienoja gan Baltiju, gan mūs pašus,” saka izrādes režisors Viesturs Meikšāns.

 

Topošās Skolnieku rotas cīnītājus izrādē spēlē Valmieras drāmas teātra aktieri: Ivo Martinsons, Māris Bezmers, Kārlis Neimanis, Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs, Aigars Apinis, pārējās lomās: Ieva Puķe, Inga Siliņa, Imants Strads, Januss Johansons, Agris Māsēns.
Scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Emīls Zilberts.

Izrāde „Latviešu laiks” tiks izrādīta tikai sešas reizes 20., 21., 26., 27. jūnijā plkst. 21.00, kā arī 7. un 9. augustā plkst. 20.00.
Biļetes uz izrādi „Latviešu laiks” var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā. www.bilesuparadize.lv
Biļešu cena – Ls 5, skolēniem, studentiem un pensionāriem Ls 4.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.