Vasaras ballītes, kuras nedrīkst laist garām

Šķiet, neviens neprot pavadīt vasaru tā, kā to dara Latvijas iedzīvotāji. Garos ziemas mēnešus mēs pavadām gandrīz kā lāči ziemas miegā – acīm vaļā, taču dzīvojot tikai uz pusklapi… jo krājam spēkus vasarai. Un kad tā sākas….. neskaitāmas peldes jūrā, zvilnēšana pludmalē, dažādi aktīvās atpūtas pasākumi, nebeidzamas ballītes, vakari pie ezera, gaļas cepšana ar draugiem, Latvijas lauku apgūšana, gada īsākās nakts sagaidīšana un pavadīšana…ko tik visu mēs neiespējam vienā mirklī!

Ne bez iemesla īsajā gadalaikā pa īstam atdzīvojas arī pasākumu rīkotāji – kas gan būtu vasara bez īsti trakas ballītes! Smiekli, viļņu šalkas, karstas dejas un laba mūzika – ko vēl vairāk vēlēties! Šogad katrs ielicis visu savu sirdi un enerģiju, lai mums netrūktu iespēju izālēties tā kārtīgi. Tāpēc, dārgās dāmas, vaksējam kājiņas un krāsojam lūpiņas, espati.lv sastāda plānu ar vasaras ballītēm, kuras noteikti nedrīkst laist garām!

11. jūlijs – Moonlight party

Līdz tuvākajai ballītei ilgi vairs nav jāgaida – un nekur tālu arī nebūs jābrauc – tepat, Saulkrastu pludmalē, šajā nedēļas nogalē notiks vērienīgākais pasākums Rīgas apkārtnē šajā vasarā – Moonlight party. Gan jau būsi pamanījusi krāsainās un dzīvespriecīgās izkārtnes, kas vilina uz Saulkrastiem – ļaujies šim aicinājumam, ja esi iemīļojusi deju un elektronisko mūziku. Mēnesgaismas vārdu nesošā nakts sola karstas dejas pie sešām skatuvēm, pasaulslavenu DJ uzstāšanos, īpašas programmas, ko sagatavojuši Latvijas labākie DJ un skatuves mākslinieki – Toms Grēviņš, Roberts Gobziņš, Triānas parks, īpašu pārsteigumu sola arī grupas Cosmos dalībnieks Reinis Sējāns.
Kā pašus skaļākos šī gada mākslinieku vārdus festivāla rīkotāji min house mūzikas DJ Martin Solveig, pasaules labākos audiovizuālos māksliniekus Addictive TV, house, soul, fun uz jazz dziedātāju Lisu Milleti, bijušo Rhythm Masters dalībnieku Stīvu Maku (Steve Mac) kā arī daudzus citus spīdekļus no visām pasaules malām. Ļoti patīkams festivāla papildinājums solās būt Latvijas dizaineru un mākslinieku tirdziņš, kas darbu pludmalē sāks jau no plkst.15.00, kā arī brīvdabas kinozāle, kurā no plkst.23.00 varēsi vērot tehniskās jaunrades nama 2ANNAS veidoto īsfilmu kolekciju.
Šāds festivāls Saulkrastos notiek jau otro gadu, un jāsaka, biļešu cenas ir visai pieejamas – vēl šobrīd biļetes var iegādāties par 10 latiem, festivāla dienā tās maksāšot dārgāk – līdz Ls 14.
Sīkāka informācija: www.moonlightparty.lv

17. -18. jūlijs – Positivus festival
Nu jau trešo gadu gaidītākais vasaras notikums ir Salacgrīvas kāpās notiekošais Positivus festivāls. Lieliskā mākslinieku izvēle, godam nostrādātās reklāmas kampaņas un patiešām pozītīvā pieeja pasākumam ātri vien panākusi to, ka festivāls pārspēj gadiem iedibināto Beachparty slavu. Positivus rīkotāji ķērienu nav zaudējuši – šogad Salacgrīvā mūs sola iepriecināt tādi pasaulslaveni mākslinieki kā Moby, Sinnead O’Connor, Peter Doherty, The Tiger Lillies, The Whip un daudzi citi. Ar vienīgo uzstāšanos savā jubilejas gadā varēsim redzēt arī tautas varoņus Brainstorm, kuri šim pasākumam izveidojuši īpašu programmu (šeit gan jāteic, ka pirmie, kuri savā pasākumā piedāvāja vienīgo Prātnieku koncertu Latvijā, bija tieši Beachparty organizatori).
Ļoti priecē šī gada latviešu mūziķu izvēle – divās dienās uz dažādām skatuvēm varēsim lēkt līdzi  tādiem lieliskiem vietējiem māksliniekiem kā Gaujarts, Laime pilnīga, Instrumenti, Dzeltenie pastnieki, Martin confused, SattelitesLV, Voiceks Voiska un vēl citām ļoti baudāmām apvienībām. Bez mūzikas festivālā būs iespēja izbaudīt jogas un indiešu masāžas priekus, kino, un, ja nu ar kādu no neskaitāmajiem festivāla laikā pieejamajiem ēdieniem nosmērēsiet balto krekliņu, rūpes par to ar prieku uzņemsies īpašajā Zanussi veļas mazgātavā. Šķiet, nav pat viena iemesla kāpēc šo nedēļas nogali nepavadīt patiesi pozitīvās noskaņās, vai ne?
Biļešu cena uz abām dienām joprojām ir Ls 29, tuvāk festivālam tā uzkāps jau līdz Ls 33
Sīkāka informācija: www.positivusfestival.com


24. – 25. jūlijs – Tele 2 Baltic Beach party

Pludmales festivālu pionieri Latvijā nesnauž arī šovasar – jau astoto gadu Liepājas pludmale pulcinās tūkstošus, kuri gatavi ballēties līdz nemaņai. Bīčpārtija apmeklētāju skaits pieaug ar katru gadu, un katru reizi uz festivāla reklāmas plakātiem varam redzēt gozējamies arvien skaļākus vārdus. „No beachparty, no summer!”, kliedz afišas.
Vērtības paliek vērtības – katru gadu ap 20. jūliju uz autoceļa Rīga – Liepāja manāms sastrēgums, autobusi ir piebāzti un ceļmalas ir pilnas ar stopotājiem. Pilnas ir arī Liepājas kafejnīcas (jārēķinās gan ar to, ka paēst šajās dienās Liepājā tiek piedāvāts par „īpašajām”, bīčpārtija cenām….)
Šogad  uz Liepājas pludmales skatuvēm kāps tādi aizrobežu mākslinieki kā Safri Duo, Kate Ryan, Guru Josh project, Audiosmog, Happyendless, zviedru Mando Diao, kas tiek pozicionēti kā spēcīgākā grupa roka vēsturē, kā arī tādas jau tradicionālas vērtības kā Mumiy Troll. Liepāju vasarā neatsakās apmeklēt arī iemīļoti Latvijas mākslinieki – šogad tur varēsim sastapt Dzelzs Vilku, Lingu, Gustavo, grupas Nasty Smile, Labvēlīgais Tips un nupat atdzimušos Otra Puse, kā arī Liepājas veterānus grupu Tumsa un Ivo Fominu. Uz īpašās roka mīļotājiem izbūvētās Beachrock.lv skatuves varēs baudīt tādus mākslinieku uzstāšanos kā Age of Stones, The Hobos, Pienvedēja piedzīvojumi, Astro’n’out un daudzus citus. Protams, festivāla rīkotāji ir parūpējušies arī par citām izklaidēm – tiek solīts salūts, karnevāls, smilšu piļu konkurss…vienuvārdsakot, garlaicīgi nebūs.
Jāpiezīmē gan, ka vairums šī festivāla apmeklētāju ir gados ļoti jauni cilvēki, kas parasti meklē traku ballīti vismaz 100 kilometru prom no vecākiem, ko pēc tam vēl ilgi atcerēties..vai arī neatcerēties nemaz… 🙂 Taču, ja piedzērušu pusaudžu bari netraucē, pasākums var izvērsties gana jauks. Galu galā Liepājas šarms ir nenoliedzams, jūra – brīnišķīga un pasākums godam nes pārtija vārdu.
Biļešu cenas – no Ls 10 par vienas dienas biļeti, līdz Ls 25 par divu dienu VIP biļeti. Iespējami arī dažādi īpašie piedāvājumi.
Sīkāka informācija: www.beachparty.lv

12. – 17. augusts – Sziget festival 2009
Ja Latvija tomēr šķiet par šauru un par provinciālu, piedāvājums šķiet nepietiekams, un nebaida arī kāds lielāks attālums, noteikti ir vērts izmantot iespēju izbaudīt kādu no ārpus Latvijas robežām notiekošo vasaras festivālu. Galu galā – jo lielāks piedzīvojums, jo labāk! espati.lv labprāt dotos uz Ungārijā notiekošo Sziget festivālu. (Tieši šajā pasākumā pirms gada pirmo reizi uzstājās arī mūsu pašu dauzoņroka apvienība Double faced eels)
Šeit tad arī varēsiet sastapt aktuālākos skanošākos vārdus mūzikā – Faith no More, Placebo, The Prodigy, Fatboy slim, The Ting Tings, Lily Allen, Snow Patrol, The Klaxons, The Offspring, Crystal Method un ļoti daudzus citus lieliskus, zināmus un ne tik zināmus mūziķus, izklaidēties pēc sirds patikas un pilnībā aizmirst par ikdienu. Esam redzējušas to cilvēku acis, kas festivālu apmeklēja pagājušajā gadā un jāsaka –mirdzums tajās vien ir ko vērts! Biļetes uz visām festivāla dienām maksā no 158 eiro, ja nedzīvo festivāla teritorijā, līdz 188 eiro, ja vēlies savu telti uzsliet notikumu epicentrā. Ir iespēja izvēlēties arī vienas dienas biļeti, kas izmaksās vien 40 (notikuma dienā pat 21 eiro). Vēl tikai jāpierēķina ceļa izdevumi un tēriņi uz vietas, jāsasit krājkasīte un varam doties ceļā!

Sīkāka informācija http://sziget.hu/fesztival/?language=en, http://www.myspace.com/szigetfestival

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.