Valentīndienas pasākumus iesaka espati.lv

Jau atkal klāt Valentīndiena – visus veikalus rotā sirsniņas un gribas ticēt, ka ik pa laikam apkārt lido Amora bultas. Ja vēl nezini, ko iesākt šai dienā, espati.lv tev iesaka dažādus šai dienai veltītus pasākumus – koncertus, kino un pat sacensību par jaunu gultu.

Rožu balle
13. februārī Melngalvju namā notiks jau tradicionālā Valentīndienai veltītā Rožu balle. Balles viesiem būs iespēja dejot grupas P.V.N. pavadījumā. Par atbilstošu noskaņu Melngalvju nama viduslaiku pagrabos rūpēsies džeza grupas B Trio un Liepājas ROCK kafejnīcas mūziķi. Piedāvāsim šampanieti Maurīcijs un mīlētāju torti no restorāna Kaļķu vārti. Vakara īpašais viesis Igo Jūs priecēs ar senām un populārām dziesmām. Ja ir kāds mīlētājs, kurš balles laikā tieši pusnaktī, sagaidot Valentīndienu, vēlas lūgt savas iecerētās roku lūgums pieteikties Melngalvju nama direkcijā.
Informācija: http://nami.riga.lv/mn/lv/pasakums.php?id=150

Linda Leen – Dziesmas mīlestības valodās. Akustiskā versija
14. februārī – Valentīndienā uz „Kino Rīga” skatuves skanēs "Dziesmas mīlestības valodās. AKUSTISKĀ VERSIJA", – Lindas Leen oda mīlestībai! Tā turpinās skanēt mīlestības pilnu mēnesi Latvijas lielākajās pilsētās. Koncertos dzirdēsit dziesmas septiņās skaistākajās pasaules valodās par dažāda veida mīlestību – romantisku un cēlu, kā arī par mīlestību uz mūziku, dzīvi, Dievu. Izdzīvotas sajūtas no siltas un piepildītas mīlestības līdz iznīcinošai kaislībai…
Latvijas tūres atklāšanas koncerta „Kino Rīga” programma veidota īpašam muzikālam mīlas trijstūrim – balsij, ģitārai (Kaspars Zemītis) un klavierēm (Kārlis Lācis). Koncertos Latvijas pilsētās pie skatītājiem dosies programmas oriģinālsastāvs – Linda un Kaspars Zemītis, kas ar panākumiem pirmatskaņoja šo akustisko koncertprogrammu jau pagājušā gada septembrī Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”. Īpašs pārsteigums ir tas, ka šajos koncertos Linda spēlēs savu muzikālo pirmsākumu līdzgaitnieci – flautu.
Linda Leen: "Šoreiz nav ne orķestra, ne lielas skatuves, ne grandiozu gaismu, ne dejotāju… Esmu tikai es, ģitārists un skatītāji zālē, kas gan fiziskā, gan emocionālā ziņā ir ļoti tuvu … vistuvāk. Šie būs mani personiskākie koncerti."
Informācija: http://www.lindaleen.com/flash/display/?lang=lv_lv

Valentīndienas koncerts – Sievietes vārds
14. februārī, plkst. 19:00 Lielo ģildi pieskandinās Valentīndienai veltīts koncerts.
Gada romantiskāko vakaru jau trešo reizi Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” ielūdz pavadīt Lielajā Ģildē, baudot dažādu gadsimtu mīlestības melodijas. 2010. gadā diriģents Raitis Ašmanis šim vakaram izvēlējies romantiskus pasaules klasikas un populārās mūzikas skaņdarbus, goda vietu ierādot mūsu pašu maestro Raimonda Paula mūzikai. Koncerts “Sievietes vārds” dāvās arī vienu no retajām iespējām sastapt maestro Paulu pie klavierēm, atskaņojot savu un citu komponistu mūziku. 
Orķestris “Rīga” koncertu atklās ar klasikas šedevriem – fragmentiem no Džuzepes Verdi operas “Traviata”, āriju “La Donna e Mobile” kopā ar solistu Žoržu Siksnu. Visu trīs tenoru un orķestra izpildījumā skanēs pasaulslavenais “Va pensiero” dziedājums no Verdi operas “Nabuko”. Orķestris “Rīga” atskaņos arī kaislīgo argentīniešu komponista Astora Piacollas “Libertango”.
Koncerta solisti – trīs šarmantie Latvijas tenori Žoržs Siksna, Normunds Rutulis un Jānis Kurševs klausītājiem dāvās savas mīļākās melodijas no pasaules populārās mūzikas lappusēm. Skanēs pazīstamie skaņdarbi: Lučio Dalla “Caruso”, Konsuelo Velaskēzs “Besame Mucho”, Less Rīds “Delilah” un citi.
Koncertu “Sievietes vārds” noslēgs vakara īpašais viesis un latviešu estrādes mūzikas leģenda – maestro Raimonds Pauls. Kopā ar solistiem Jāni Kurševu un Žoržu Siksnu viņš atskaņos savas dziesmas “Inese”, “Indra”, “Genoveva”, “Leonora”. Kā allaž ar smalku humora izjūtu apveltītais komponists un pianists atskaņos solo savos skaņdarbos “Vīrietis labākajos gados” un “Fledermausis”, kā arī pasaulslavenajā Mišela Legrāna melodijā “Šerbūras lietussargi” no 1964. gada muzikālās filmas.
Informācija: http://www.rdkd.lv

Koncerts – Mīlestība ir divi
Kas gan ir mīlestība un cik daudz šis vārds mums katram nozīmē?
Kā mīlestība elpo, ko tā ēd un kā dzīvo?
Kur tā mīt un kad tā atnāk vai aiziet?
Kur tā sākas un kur tā beidzas?
Kas vai kuri ir radīti mīlestībai?

Šķiet, ka uz visiem šiem jautājumiem neviens nav spējīgs atbildēt, bet varbūt šīs atbildes nemaz nav vajadzīgas…
Jauniešu koris Balsis ielūdz Jūs uz noskaņu koncertu sveču gaismā
mīlestība ir divi 
RKTMC Mazā Ģilde Lielajā zālē 14.februārī plkst. 20:30. 
Par tradīciju kļuvušajā mīlestības sajūtu koncertā šogad jauniešu koris Balsis (diriģenti Ints Teterovskis un Valdis Tomsons) kopā ar Arturu Maskatu (klavieres), Daci Kļavu (klavieres) un Evitu Dūru (akordeons) atskaņos Artura Maskata mūzikā ietērptu Ojāra Vācieša dzeju. Kā solisti un dzejas lasītāji koncertā piedalīsies kā kora dziedātāji, tā arī abi diriģenti. 
Komponista mūzikā intīmās niansēs atklāts katrs dzejas vārds, sniedzot bagātīgu emociju gammu. Šis koncerts sniegs lielisku iespēju kaut uz īsu brīdi aizbēgt no ikdienas rūpēm, nedaudz padomāt par cilvēciskajām attiecībām, par skaisto un labo un visbeidzot baudīt skaistu, dvēselisku mūziku. 
Koncerta mīlestība ir divi biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un stundu pirms koncerta. Biļetes cena: Ls 3,00.
Informācija: http://www.balsis.lv/lv/news/n140210.htm

Pencil Haus Valentine’s Day
Piektdien, 12. februārī, nakts klubā Dirty Deal Cafe radošā apvienība Danscotheek piedāvā nosvinēt Valentīndienu ar Pencil Haus sērijas pasākumu, kura galvenais viesis ir DJ un mūzikas producents no Vācijas – SWEET N CANDY (Rompecabeza/ Dumb-Unit/Berlin).
Pencil Haus ir ikmēneša pasākumu sērija, kas plaši pazīstama visu Rīgas minimal mūzikas stila piekritēju vidū. Katrs Pencil Haus pasākums izceļas ar lielisku atmosfēru, interesantiem cilvēkiem, iespaidīgām video instalācijām un konsekventi labu muzikālo gaumi, kas katru mēnesi pulcē līdz pat 300 pastāvīgo apmeklētāju.
Šomēnes Pencil Haus pasākums ir veltīts Valentīndienas svinībām. Minimal techno mūzikas stila piekritējiem būs iespēja izbaudīt vācu dīdžeja un producenta Sweet N Candy, īstajā vārdā Riko Henšelis (Rico Henschel), spēlētprasmi. Riko izdotās relīzes uz Einmaleins, Dumb-Unit un Raum leibliem nopietni ietekmējušas minimal techno mūzikas stila attīstību. Mākslinieka atpazīstamības zīme ir viņa mūzikas setu spēcīgais un sulīgais skanējums. Savukārt sava projekta "Green Fiction" ietvaros Riko velta vairāk uzmanības tieši spēcīgām melodijām un muzikālajai harmonijai. Tieši tāpēc ir īpaši interesanti uzzināt ko mākslinieks sagatavojis savai Valentīndienas performancei.
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/pencilhaus-valentines-day

Izrāde – Es savam tautiešam stāvus devu dziedādama
Dainosim nerātni – tāds ir improvizācijas studijas „Hamlets” audzēkņu nodoms latviešiem netradicionālajā Valentīna dienā. Svētdien, 14. februārī jaunie improvizētāji tiksies kluba „Hamlets” telpās Vecrīgā, lai kopā ar skatītājiem atcerētos latviešu tradīciju erotisko daļu.
Dainu vakara sākums plānots pl.18:00 kluba telpās Jāņa sētā 5 (otrajā stāvā virs „Orange Bar”). Programmu vadīs teātra ilggadējais improvizētājs un viens no mācību studijas vadītājiem Mārtiņš Daugulis.
Informācija: http://www.hamlets.lv/afisa/#

Sacensība par jaunu laulības gultu
Kamēr  pasaulē Valentīndienā tiek izpirkta un apēsta šokolāde 1 miljarda ASV dolāru vērtībā, Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja nodarboties ar ‘romantisku sportu’. 14. februārī ELKOR PLAZA notiks pāru sacensības mīlas dzejoļu sacerēšanā no dotiem vārdiem. Skaistākā dzejoļa autori – pāris – dāvanā saņems jaunu laulības gultu. 
„Izpētot Valentīndienas tradīcijas visā pasaulē, konstatējām, ka pārsvarā dominē šokolādes un rožu dāvināšana. Tomēr dažas valstis izceļas ar oriģinālu pieeju – Japānā 14.februārī tikai sievietes sveic savus vīriešus, bet mēnesi vēlāk – 14.martā, vīrieši sveic savas dāmas. Savukārt Korejā šajā dienā viens otru sveic neprecētie, bet divus mēnešus vēlāk – 14.aprīlī, Melnajā dienā, viens otru sveic precētie pāri. Mēs izlēmām dot iespēju šo dienu svinēt visiem pāriem, aicinot piedalīties romantiskās sacensībās, kas aizraus gan sievietes, gan vīriešus,” stāsta Elkor mārketinga vadītāja Inta Grase.
Valentīndienā  no plkst.12:00 – 13:00 t/c Elkor Plaza notiks pāru reģistrēšanās sacensībām. Plkst.13:00 tiks dots starts. 1 stundas laikā visiem dalībniekiem – pāriem būs jāatrod visā Elkor Plaza vairāki desmiti vārdu, kuri jāizmanto sava mīlas dzejoļa sacerēšanā, papildus būs iespēja pievienot arī pašiem savus vārdus.
Visus latviešu valodā sacerētos dzejoļus izvērtēs jaunais dzejnieks Marts Pujats, kurš tiek uzskatīts par talantīgākajiem savas paaudzes dzejniekiem Latvijā. Viņš ir 2 dzejoļu krājumu autors „Tuk tuk par sevi” un „Mūsu dziesma”. „Mīlestība ir neatklāta Amerika tevī. Mīlestība ir neizgudrots ritenis tevī,” tā uzskata M.Pujats. Krievu valodā sacerēto dzejoļu vērtētājs būs jaunais un talantīgais dzejnieks Artūrs Punte, kas ir vairāku dzejas krājumu autors, aktīvi piedalās dažādos dzejas semināros un ir antoloģijas “Latvijas krievu mūsdienu dzeja” sastādītājs.
Vislabākā dzejoļa autori saņems galveno balvu – Vācijas ražotāja „Arte M” riekstkoka finierējuma divvietīgu gultu un „Sleepwell” matraci veselīgam miegam. Otrās vietas ieguvēji saņems Pumas dāvanu sertifikātu Ls 70 vērtībā. Sacensību atbalstītāju Adidas un Ravensburger balvas saņems 3 sportiskākie un 2 saskanīgākie pāri.
I.Grase uzskata, ka dalība sacensībās būs ne tikai romantiska iesildīšanās Valentīndienas svinēšanai, bet arī iespēja kopīgi nopelnīt praktiskas dāvanas. Patīkami pavadītais laiks kopā ir viena no lielākajām savstarpējo attiecību vērtībām.

Valentīna dienā k/t Cinamon plaša romantisko filmu izlase
Kino programma Valentīna dienā būs īpaši piesātināta ar jaunākajiem romantisko filmu seansiem. Atbilstošas noskaņas radīšanai mēs piedāvājam tev noskatīties komēdiju „Kā klājas Morganiem?”, Merilas Strīpas un Aleksa Boldvina saspēli filmā „Viss ir sarežģīti”, kā arī sešiem Oskariem nominēto filmu „Augstu gaisā” ar Džordžu Klūniju galvenajā lomā. Kā saldais ēdiens visu mīlētāju dienā – romantiskā komēdija „Valentīna diena” – filma ar neskaitāmu iemīļotu aktieru piedalīšanos stāstīs par to, kā iemīlējušies pāri un vientuļās sirdis ilgi gaidītās Valentīna dienas priekšvakarā cer uz jauniem, romantiskiem piedzīvojumiem. 
Valentīna dienā kinoteātrī „Cinamon” apmeklētāji satiks humora pilnu un galvenais – īstu Amoru, kas no plkst. 14:00 līdz 19:00 gādās par jautrību. Kino viesus sagaidīs arī citas izklaides – katrā filmas „Valentīna diena” seansā būs „Laimīgais krēsls” ar restorāna „Il Patio” dāvātu pārsteigumu un humora pilnais Amors aicinās piemiņai iegūt romantisku foto.
Informācija: http://www.cinamon.lv/?mid=5&mcid=121&ctype=news_article&pageid=24

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.