Vajag tikai gribēt!

Ikvienam no mums ir savs dzīvesstāsts, kuru varētu salīdzināt ar ceļu, kuram ir gan savas taisnās, gan līkumotās vietas. Mūs visi tiecamies sasniegt virsotnes, lai mums būtu iespējams viss, ko vēlamies, bet reizēm šķēršļus rada tieši pagātnes kļūdas. Viens no šķēršļiem, kas liedz gudriem, aktīviem un mērķtiecīgiem cilvēkiem virzīties uz priekšu, ir neiegūtā pamatizglītība vai vidējā izglītība.

Kristīnes mērķi, iegūt profesionālo izglītību interjera dizaina jomā, sasniegt liedza kāds patīkams, bet negaidīts notikums – mazuļa pieteikšanās. Līdz ar to, viņai aktuāla kļuva māmiņas loma un mācības tika atstātas novērtē. Nepilnus 2 gadus Kristīne mēģināja saņemties un pabeigt vidusskolu, bet laiks bija neapturams – klasesbiedri, ar kuriem kopā bija uzsāktas mācības, jau bija saņēmuši atestātus, kā arī no skolotāju puses nebija vairs jūtama pretimnākšana. Vienu brīdi viņa jau sāka domāt, ka varbūt varētu iztikt bez vidējās izglītības un cīnīties pretim sabiedrības uzskatiem, bet neatstāja doma, ka tas nav īsti pareizais ceļš. Izrādās, ka viss ir iespējams, ja tu patiesi to vēlies! Kristīne vēlas un viņas sapnis jau pēc mēneša būs realitāte un viņa stāsies augstskolā. Varbūt arī Tev ir līdzīgs sapnis?

Šis ir tikai viens stāsts no daudziem. Iemesli, kāpēc cilvēki pārtrauc mācības ir daž?di: nākas mainīt dzīvesvietu, jo jābrauc pelnīt nauda, rodas veselības problēmas, kādam uznāk jaunības dullums… Pēc pārtraukuma atsākt mācības ir grūti, īpaši tiem cilvēkiem, kam ir lielāks pārtraukums. Ir grūti uzdrīkstēties, jo ir ļoti daudz jautājumu, kā es spēšu uztvert mācību vielu pēc tik liela pārtraukuma, kā spēšu iekļauties kolektīvā. Uztraukumam nav pamata, jo mūsdienās tiek piedāvātas vairākas iespējas, kā panākt iekavēto. Vidējo izglītību var iegūt vakarskolās, bet jaunums, kas parādījies tikai pirms gada, ir pamatizglītības un vidējās izglītības iegūšana tālmācībā. Tādēļ sarosās visi, kas vēlas īstenot savu sapņi – iestāties augstskolā vai kāpt pa karjeras kāpnēm darbā.

Lielākā atšķirība starp mācībām vakarskolā un tālmācībā ir tā, ka vakarskolu prasība tomēr ir regulāra mācību iestādes apmeklēšana un klātienes nodarbības. Turpretī mācoties tālmācībā, nav būtiska audzēkņa atrašanās vieta, jo visi mācību materiāli ir pieejami elektroniskā formā un audzēknis var mācīties sev ērtākajā laikā. Tas ir ērti, jo vari ērti apvienot mācības ar darbu, ģimenes dzīvi, hobijiem, ceļošanu un citām aktivitātēm. Tālmācība ir lieliska iespēja tiem, kas līdz šim nav saņēmušies iegūt vidējo izglītību, lai dotos tālāk.

Ja Tev ir vēlme mainīt sevi, lai varētu mainīt apkārtējo pasauli, no šodienas sāc kaut ko jaunu, lai kur Tu dzīvotu, lai ko Tu darītu! Mācīties taču nekad nav par vēlu! Dari to ar prieku!

www.talmacibasvsk.lv

5 komentāru
  1. Bet par tādu cenu ir vērts mācīties, jo mācību materiāli, grafiks un, galvenais, darbinieku un pasniedzēju attieksme ir lieliska!

  2. Esam gandarīti!
    “Nav apstiprinājušās daudzu skeptiķu šaubas un iebildumi, ka tālmācībā nevar iegūt kvalitatīvu vidējo izglītību, jo visi valstī noteiktie centralizētie eksāmeni ir nokārtoti par 100%,” gandarījumu pauž Rīgas Tālmācības vidusskolas direktore Ilze Kalniņa.
    Centralizētajā vēstures eksāmenā B un C līmeņus ieguvuši 73%. D līmeni 27% audzēkņu. Latviešu valodā un literatūrā B un C līmenis 53%, D un E līmenis 47%. Matemātikā B un C līmenis 4%, D un E līmenis 90 %, savukārt F līmeni ieguvuši tikai 6% no audzēkņiem. Angļu valodā A, B un C līmeņus ieguvuši 57%, D un E līmeņus 43% audzēkņu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.