Vai vīrieši spēj MAINĪTIES attiecībās: atbild VIŅI paši

Ir sievietes, kurām paveicies satikt vai ilgstošu meklējumu rezultātā atrast savu īsto, vispiemērotāko vīrieti gan vizuālā, gan emocionālā, gan arī materiālā ziņā. Nereti šo trīs komponentu attiecība nebūt nav līdzvērtīga, bet vai tad tam ir nozīme? Mums katrai sava ideālās mīlas formula. Skaistums nereti slēpj saltu un vienaldzīgu sirdi, emocionalitāte – fizisku vājumu, kā arī materiālā nodrošinātība – diktatora dabu. Bet ir daiļā dzimuma pārstāves, kurām neviena vīrieša nepilnība nav šķērslis attiecību uzsākšanai. “Ar mani viņš mainīsies,” viņas saka. 

“Cilvēki nemainās,” šādu atziņu esam dzirdējušas ne reizi vien, kaut arī tikpat bieži dzirdēta arī frāze: “Viņš ir mainījies par visiem simt astoņdesmit grādiem!”  Kam lai tic un kā lai saprot – ir vērts gaidīt brīnumainās pārvērtības vai mest plinti krūmos un lūkoties piemērotāka dzīvesbiedra virzienā? Šī jautājuma atbildi noskaidrot ejam pie pašiem “aprunātajiem” un uzdodam jautājumu – vai tu mainītos sievietes dēļ un kas vispār liek vīrietim mainīties?


Ingmārs (30). Uz jautājumu, vai es mainītos sievietes dēļ, nemaz nevaru atbildēt. Ja kāda sieviete ir ar mani kopā, tad tāpēc, ka viņa vēlas būt ar mani, jo es esmu tas, kas esmu. No tā saucamās piemērotības jau arī rodas savstarpējā saskaņa un, ja es neesmu piemērots, tad attiecības jāpārtrauc. Es vēl neesmu gatavs ģimenes dzīvei, tāpēc būtu ļoti grūti pieņemt to, ja mana draudzene par visu varu tagad gribētu, lai es viņu apprecu un kļūstu par tēti. Nu negribu es, bet droši vien kādreiz gribēšu, kas to lai zina. Tagad es nevaru iedomāties situāciju, ka satiktu kādu sievieti, kura man tik ļoti patiktu, ka viņas dēļ būtu ar mieru visu mainīt. Jo man šķiet, ka arī es zinu, kādas man patīk, un uz citādākām nemaz neskatos. Kāda gan man būtu interese to darīt? Jā, ir bijis, ka meitene patīk vizuāli, bet raksturi nesader pilnīgi nemaz. Šādam attiecībām turpinajuma nav.

Guntis (37). Domāju, ka vīrietis laika gaitā noteikti mainās. Kļūstost vecākam, vīrietim mainās prioritātes. Es, protams, tagad varu runāt tikai par sevi. Jaunībā biju pilnīgs dauzoņa, pat mazliet huligāns. Arī līšana pie meitenēm kojās ir zināma lieta. Nu jau desmit gadus esmu kopā ar savu sievu, piecus no tiem esam precējušies. Pirms tam esmu kārtīgi izskrējies, tagad nav tā, ka kaut kas liktos nokavēts. Darbi ģimenē ir sadalīti, respektēju sievas vajadzības, bieži bērnus esmu ņēmis līdzi arī, braucot pie draugiem. Vai nu mēs abi neesam mainījušies vispār vai arī abi esam mainījušies kopā, bet tikai kļuvusi atbildīgāki un vairāk viens otru saprotam. Es esmu mainījies likumsakarīgi – līdz ar vecumu, bet nedomāju, ka mainītos tieši sievietes dēļ.

Aivars (42). Vīrietis pa lielām šaibām nemainās. Ja jau viņam ir nopietns cipars, nevis 18 vai 21, tad viņa daba jau izveidojusies. Naivi ticēt, ka nošļukušu mākslinieka dvēseli var apčubināt, paēdināt un pieradināt, ka viņš kļūs par baigi uzņēmīgo un sāks piķi nest mājās vai lielo mamutu no meža. Tāpat vienā brīdī norausies un ar ģitāru pie tādiem pašiem notīsies. Tad sievišķis pats būs vainīgs, jo gribēja pārtaisīt pēc savas vajadzības. Ja tev vīrietis netīk tāds, kāds ir, un tu nevari sadzīvot ar tādām vai šitādām īpašībām, vajag iet prom un basta. 

Jānis (31). Vīrietis var mainīties uz priekšu un atpakaļ, visādi var gadīties. Bet es teiktu, ka nekas nav droši. Esmu viens vēl joprojām, jo es nejūtu sevī vēlmi saistīties ar vienu sievieti. Agri vai vēlu sieviete grib kaut kā mani sašņorēt. Viņām šķiet – pienācis laiks vai nu kopā dzīvošanai vai vēl kaut kam vairāk. Es tādos gadījumos vienmēr attiecības esmu izbeidzis. Tātad mainījies pa šiem gadiem neesmu. Vai mainīšos – nezinu. Man apkārt ir dažādi piemēri – ir draugs, kas ļoti jauns apprecējās, pēc pieciem gadiem izšķīrās un tad tik sākās – atgūst nokavēto ar uzviju vēl šobaltdien, ālējas kopā ar divdesmitgadīgiem, meklē kontaktu tikai ar jaunākiem, jo vecākie gandrīz visi ir jau tādās diezgan stabilās attiecībās. Kaut kā tā daba tik un tā vecim izlauzīsies uz āru. Tā sakot, ja vilks pats no meža iznāk, tad viss ok, bet, ja tu ar piebarošanu mēģināsi – tad sanāk, kā tajā teicienā – lai ar ko vilku barosi, tik un tā tas uz mežu skatīsies.

Tātad vīrietis var mainīties, vienīgi kad un cikos tas notiks, nav lemts zināt ne viņam pašam, ne mums – sievietēm. Šķiet, ķerties klāt un baudīt ir vērts tikai tad, ja esi sastapusi jau nobriedušu personību – vecais stāsts par labu vīnu. Bet, ja tomēr sirdī esi cīnītāja un tici brīnumiem, atliek novēlēt veiksmi. Tev ir izdevies mainīt savu vīrieti? Padalies savos panākumos un slepenajās receptēs! Ja ne – padomā, vai pūles ir tā vērtas. 

19 komentārs
 1. man nav izdevies mainit,bet ka guntis saka,ar gadiem mainas prioritates,paliek mierigaks,atbildigaks.Un esu nolemusi vairs nespridzit,to skata punktu apgriezt
  otradi,kad vinju izvelejos,tapat nespeshu.

 2. Es uzskatu, ja sieviete grib būt kopā ar vīrieti, tad viņai ir jāmainās un jāpielāgojās, jo vīrieši ir tādi kādi ir, manuprāt, viņi nemainās. Sievietes ir gudrākas, tāpēc kā vienmēr uz viņu pleciem viss, bet tāda nu ir viņu loma sajā dzīvē. Lielākā sieviešu kļūda – mēģinājums izmainīt vīrieti.

 3. “Kaut kā tā daba tik un tā vecim izlauzīsies uz āru.” -kas tas par stulbumiem, kāda vēl veču daba, bullshit, no apziņas līmeņa (audzināšanas, gimenes) viss ir atkarīgs!!!

 4. manuprāt, sieviete patiešām vīrieti var mainīt tādā gadījumā, ja viņa spēj tajā saskatīt tieši labo, vīrieti iedrošināt, likt noticēt saviem spēkiem. tādējādi sieviete arī virza vīrieti pretī kam labākam. tā ir mana panākumu recepte.

 5. mēs – sievietes, vienmēr gribam, lai mainās vīrietis, bet kā ir ar mums pašām? vai esam tik ideālas?

 6. Sveiki visiem, daudzi jau drošvien zin par ātrajiem randiņiem, satiekas restorānā 10 vīrieši un 10 sievietes. katrs vīrietis sēžas uz 10 minūtēm pie sievietes galdiņa, runā par visu ko, ja rodas simpātijas apmainās kontaktiem un atkal mainās vietām.
  ja ir interese tādā ātrajā randiņā piedalīties rakstiet uz ēpastu, nosūtīšu pieteikuma anketu. Paredzēts visām vecuma grupām.
  viss notiek Rīgā, Centrā.
  [email protected]

 7. Domāju, ja ir patiesas simpātijas un jūtas, abi vienlīdz mainās, ja nepieciešams. Svarīgi ir cienīt vienam otru un atcerēties nedarīt otram to ko pats negribētu izjust uz savas ādās, ja to ievēro, tad patiešām cilvēks pats saskata to ko būtu sevī, pareizāk sakot savā rīcībā, jāpamaina.

 8. par ko te vispār runājat! Cik cilvēku, cik viedokļu…. un nevajag visus likt kaut kādos sabiedrības rāmjos…
  Un paskatīsimies kā jūs te visi dir**t, kad globālā sasilšana būs pie jūsu namdurvīm!

 9. KAmēr pati netici saviem spēkiem, tikmēr otru mainīt nesanāks.. Janotic sev un tad jārīkojās…

 10. Mēs visi varam mainīties, tikai, ja redzam vai tam ir jēga un vai tam esam gatavi gan sievietes, gan vīrieši!!!

 11. Kā vīrietis atnāk pie tevis, tā arī no tevis aizies. Viņi nemainās un nemainīsies nekad.

 12. Kāpēc kāds būtu vsp jāmaina? Jāsatiek cilvēks, kas patīk, kurā neko negribas mainīt.

 13. Ir normāli, ka cilvēks mainās ar laiku, pilnveidojās- gan sievietes, gan vīrieši. Ja ir runa par konkrētām rakstura iezīmēm, tad te arī notiek visādi. No vioenas puses cilvēki nemainās, no otras puses cilvēki dzsīvojot kopā bieži pārņem viens otra īpašības, pat cik dīvaini arī mīmiku…Protams, izveidojusies personība ir tāda kā ir, bet jaunam esot mēs atrodamies mainīšanās procesā. ” Izlauzīsies veča daba”…hmmm… un te nu es nepiekrītu, jo tāds piemērs ir mans brālis, kas agrāk dauzījas uz visiem 100, bet pagāja 5 gadi, un cilvēks ir mainījies… ir citas intereses, vēlmes, uzskati….

 14. MANEEJAIS MAINIIJAAS UN JOPROJAAM MAINAAS, JO ESMU VINAM LOOOTI SVARIIGA. VINSH BEZ MANIS DZIVOT NAV AR MIERU. ES BEZ VINJA ARII, VISPAAR :), TACHU NE PARTO STAASTS. STAASTS IR PAR TO,JA IR ISTAIS, TAD VINSH DARIIS UN MAI-NII-SIES, TIESI TAA KAA TEV PATIIK, UN DARIIS,TIESI, TO, KAS TEV LOTI SVARIIGS, LAI TIKAI BUTU AR TEVI KOPAA, TAA IR MAN, TAPEC VARU TO APGALVOT. A , JA NEE, -LAI STAIGAA, TAADU NEVAJAG TUREET. TAADS TIKAI BOJAA GAISU.

 15. Tur jau taa beeda, ka latvijaa un vispaar cik esmu verojusi,arii eiropaa, sievietes, PARAK KARAAS KAKLAA vechiem, un tadejadi izskatas,ka leetas palaistuves un amukas, kuraam smadzenees ir salmi. nekadas manieres, nekadu smadzenju. domajiet,ka pargulesiet pirmaja, vai 5taja randinjaa, ar kretinu, un vinsh bus juuseejais? 😀 esiet mieriigas. kretiniem vispaar DOT NEVAJAG 😀

 16. Tur jau taa beeda, ka latvijaa un vispaar cik esmu verojusi,arii eiropaa, sievietes, PARAK KARAAS KAKLAA vechiem, un tadejadi izskatas,ka leetas palaistuves un MAUKAS, kuraam smadzenees ir salmi. nekadas manieres, nekada intelekta. domajiet,ka pargulesiet pirmaja, vai 5taja randinjaa, ar kretinu, un vinsh bus juuseejais? 😀 esiet mieriigas. kretiniem vispaar DOT NEVAJAG 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.