Vai vērts braukt prom?

Gan jau katrai no mums ir bijis brīdis, iespējams, pēc kārtējās algas samazināšanas vai valdības paziņojuma, ka valstij nav naudas un viss tiks apgriezts, kad ir gribējies tūlīt pat sakrāmēt čemodānu un braukt prom uz ārzemēm. Domājot par valstīm, uz kurām būtu vērts braukt, espati.lv veica apskatu par situāciju Eiropas Savienības valstīs.

Izpētot pēdējā laika statistiku, nākas secināt, ka 2009. gada jūnija darba tirgus situācija Eiropas Savienībā turpina pasliktināties – bezdarba līmenis pieaug, brīvo darba vietu skaits samazinās, bet darbavietu samazinājums turpina pārsniegt darbvietu palielinājumu, ziņo Eiropas Komisija.

Kaut arī kopējā aina šķiet drūma, situācija sāk stabilizēties un atsevišķos segmentos pat vērojamas uzlabošanās pazīmes. Kopumā 9 mēnešu periodā no 2008. gada septembra līdz 2009. gada jūnijam darbvietu samazinājums pārsniedz palielinājumu aptuveni 3 reizes – notikuši 640 000 darbvietu samazinājumu, bet izveidots vien 219 000 jaunu darba vietu. Šogad jūnija mēneša darbvietu skaita samazinājumu – palielinājumu attiecība ir 50 000 darbvietu samazinājumu gadījumu pret 10 000 jaunu darbvietu jeb palielinājumu. Visvairāk darbvietu samazinājumu pēc atlaisto cilvēku skaita reorganizācijas rezultātā bijuši Francijā – 19 625 darba vietu, Lielbritānijā – 11 528, Čehijā – 3 070, Polijā – 2 310, Vācijā – 1 960 un Grieķijā – 1 950 darba vietu. No visiem darba vietu samazināšanas gadījumiem 33 000 jeb aptuveni divas trešdaļas notikuši divās nozarēs – izglītībā un ražošanā.

Neskatoties uz to, ka ražošanas nozarē bijis viens no lielākajiem darba vietu samazinājumiem, šajā pašā nozarē ir bijis ievērojams darba vietu skaita palielinājums – 8 000 no 10 000 jaunu darbvietu jeb palielinājumu 2009. gada jūnija mēnesī. Kopumā 9 mēnešu periodā no 2008. gada septembra līdz 2009. gada jūnijam darbvietu palielinājumu visvairāk notikuši ražošanas un mazumtirdzniecības nozarēs. Joprojām turpina kristies brīvo darba vietu skaits, tomēr kopumā vakanču skaits ir normas robežās – piemēram, Lielbritānijā un Vācijā šobrīd ir pieejamas 484 000 brīvas darba vietas.

Aizvien vairāk cilvēku vēlas strādāt Lielbritānijā un Īrijā, Ziemeļeiropas valstīs un Vācijā. Vislielākā interese ir izrādīta par Lielbritāniju – 39% klientu, kam seko Norvēģija ar 23% un Dānija – 19%. Darbam interesējošās profesijas ārzemēs ir dažādās nozarēs – lauksaimniecībā, būvniecībā, viesnīcu un restorānu, transporta un kokapstrādes nozarēs. Vislielākā interese – 43% klientu – ir par vienkāršo profesiju strādnieka darbu. 28% interesējas par darbu lauksaimniecībā, bet 15% būvniecībā, 10% – viesnīcu un restorānu personālā, kam seko darbi transporta un kokapstrādes nozarēs.

Lūk, statistika par bezdarba līmeni Eiropas valstīs. Kā neveiksmīgākās valstis minamas – Spānija (bezdarba līmenis 17,4%), Latvija (16,1%), Lietuva (15,5%), Igaunija (11,1%), Īrija (10,6%) un Slovākija (10,5%).
Viduvējs bezdarba līmenis ir šajās valstīs – Zviedrija (bezdarba līmenis 8%), Somija (7,4%), Polija (7,7%), Vācija (7,6%), Francija (8,8%), Portugāle (8,5%), Itālija (6,9%), Ungārija (9,2%), Beļģija (7,3%), Lielbritānija (6,6%), Grieķija (7,8%) un Malta (6,7%)
Apskatot bezdarba tendences Eiropas Savienībā, jāsecina, ka vislabākā situācija ir šajās valstīs – Dānijā (bezdarba līmenis 5,7%), Nīderlandē (2,8%), Čehijā (5,5%), Austrijā (4,5%), Rumānijā (5,8%) un Bulgārijā (5,9%) un Kiprā (4,9%).

Pēc skaitļiem ir sarežģīti saprast reālo situāciju ārzemēs. Vislabāk par darba tirgu ārzemēs var pastāstīt cilvēki, kuri jau strādā citās zemēs un var vērtēt reālo situāciju.

espati.lv jautā Vai ir vērts braukt prom un meklēt labāku dzīvi ārzemēs?

Valdis (38 gadi) strādā Norvēģijā loģistikas kompānijā: „Pirms diviem gadiem, zaudējot darbu Latvijā, uzreiz sāku apsvērt domu par darbu ārzemēs. Sākumā aizbraucu uz Īriju, taču sapratu, ka tas nav priekš manis. Man ir ģimene un es nevaru būt prom tik ilgu laiku. Meklējot citus variantus, uzzināju, ka Norvēģijā ir iespējams dabūt kravas mašīnas šofera darbu. Nokārtoju visas nepieciešamās lietas ar dokumentiem, un devos uz Skandināviju. Tagad jau divus gadus strādāju tur un katru trešo nedēļu braucu mājās īstā atvaļinājumā. Krīzes pazīmes ir redzamas arī Norvēģijā – pirms gada loģistikas kompānijā strādāja vairāk nekā 300 cilvēki, bet tagad palikuši tikai 200. Taču kopumā valstī nav tik spilgtas krīzes pazīmes kā Latvijā. Ja ir valodu zināšanas un darba pieredze, tad Skandināvijā var atrast darbu pat šajos laikos.”

Ketija (23 gadi) ir darba meklējumos Īrijā: „Pirms pusgada darbā bija štatu samazināšana, un es paliku bez darba. Strādāju par biroja administratori un, kā zināms, tagad ir grūti atrast darbu – uz vienu vietu 300 cilvēki. Pēc divu mēnešu meklējumiem izdomāju doties uz Īriju pie draugiem. Jau divus mēnešus kā esmu te un pagaidām nevaru atrast darbu, jo reālā situācija ar darba iespējām šeit ir bēdīga. Te ir daudz cilvēku, kuri jau vairākus gadus sēž mājas bez darba vai strādā tikai dažas dienas nedēļā. Taču, es ceru, ka tomēr darbu atradīšu, jo Latvijā es pagaidām neredzu iespējas atrast darbu.

Zane (26) jau vairākus gadus dzīvo Itālijā: Pēc studijām augstskolā man gribējās piedzīvot kaut ko īpašu, jaunu un tieši tajā laikā saņēmu piedāvājumu doties uz Itāliju un noteiktu laiku – brīvprātīgais darbs. Devos uz Itāliju pārvaldot tikai angļu valodu, taču jau pēc diviem nodzīvotiem mēnešiem tur, sapratu, kā tā ir valsts, kurā es vēlos dzīvot. Taču, līgums gāja uz beigām un es atgriežos Latvijā. Nodzīvojot mājās divus mēnešus, es sapratu, ka vēlos atpakaļ. Dzīvojot Rīgā es sāku meklēt darbu Itālijā, un man izdevās atrast darbu Milānā, kur jau trīs gadus dzīvoju. Itālijā man kā darbiniekiem ir laba priekšrocībā – es labi pārvaldu angļu un krievu valodas. Itālieši ir tāda nācija, kurai ir slinkums mācīt citas valodas, un cilvēki, kuri pārvalda citas valodas ir labas iespējas iegūt labu darbu. Šobrīd es strādāju loģistikas kompānijā par mārketinga vadītāju. Darba iespējas ir labas, taču, lai iegūt labu darbu vajag meklēt un iespējams pagaidīt kādu laiku, taču tās ir tā vērts. Nodzīvojot trīs gadus Itālijā, varu droši teikt, ka Itālija man nav pievīlusi.

Diāna (22 gadi), pirms diviem mēnešiem aizbrauca uz Itāliju: Zaudējot darbu, štata samazināšanas, es sapratu, ka vairs negribu meklēt šeit darbu, bet vēlos doties prom. Izvēle krita uz Itālijas dienvidiem, jo pirms kāda laika tur biju studijas, apmaiņas programmā. Nopirku biļeti uz vienu pusi, un jau tagad dzīvot divus mēnešus Itālijā, neliela pilsēta Bari. Ar darbu problēmu nav, šobrīd man ir divi darba piedāvājumi, kultūras nozarē, atliek tikai izvēlēties. Itālija mani uzpirka ar smaidošies un atvērtiem cilvēkiem, kuri, neskatoties uz to, ka tu esi svešinieks, neesi viņa draugs, labprāt tev palīdz. Pašlaik tikai Itālijā es redzu realizāciju un iespēju attīstīties.

Avots: EU Employment Situation and Social Outlook, Monthly Labour market Monitoring Report – July 2009, vairāk informācijas – šeit

32 komentāru
 1. Mans personigais viedoklis ir sads: prom dodas neveiksminieki un tadi, kas nespej piemeroties esosajiem apstakliem. Tie, kuriem visu vajag uz paplatites, tie kuriem nepatik stradat un tie kuri pec kada laicina gatavojas pretendet uz kadas no attistitas Eiropas valsts socialajam garantijam. No vienas puse, lai jau, jo sie cilveki visticamak mums ari nav vajadzigi jo neba samie ir tie gaisakie prati , tacu no otras puses, iespejams driz vajadzes importet no Baltkrievijas tos, kurus sedinat pie Maximas kasem.

 2. Nu, nu, latviete, piemēroties apstākļiem? Ja esi zaudējis darbu vietā, kur saņēmi 800-100ls algu un tagad tāpat jāatdod kredīti, kur tad lai atkal atrod darba vietu ar tik ausgtiem ienākumiem? Var jau strādāt par 300ls, bet tas jau neatrisina problēmas. Paēdīsi, jā, bet kur dzīvosi? Ja valsts nevar piedāvāt darba vietas, tad kur lai strādā un kā lai piemērojas? Ja mans bērns cieš badu, es bruacu tur, kur varu dabūt līdzekļus. Ko nozīmē piemēroties – nesūtīt bērnu skolā? Neēst? Nebraukt ar sabiedrisko? Tā var runāt tikai tie, kuriem darbs vai noplenīšanas iespējas vēl ir.

 3. Nē, prom dodas tiek, kas ir pieraduši čakli strādāt un par to saņemt adekvātu atalgojumu! Šeit paliek tiek tie, kas baudās risket, neprot vai nevēlas strādāt. Pat tiem kas paliek (diemžēl arī es pati) – gļēvuļi, kas neprot cīnīties par savām tiesībām pret valsts visatļautību. Šai valstī nav nekādu sociālo garantiju – pensijas neadekvāti mazas (40 gadu darba stāžs Latvijā – 120 LVL pensija!?); pabalsti ģimenēm 6 LVL/mēnesī, veselības aprūpe un izglītība vairs nav paredzēta, bet nodokļi tik pieaug. Burvīga valsts!
  Par Maximu – ja būtu normāli darba apstākļi un adekvāta samaksa – būtu arī kas strādā!

 4. drama, sitie no valsts darba prasitaji ir ka dadzis aci/ausi normali domajosam un stradajosam cilvekam, kada ievarijuma pec valstij ir jarupejas par Tavu personigo labklajibu???, valstij ir jarada normativa baze un citas tautu vadosas un darba vidi sakarojosas strukturas un nosacijumi, nevis jamekle ka lai Tu nopelni 1000LVL menesi. Kaut, principa, ari par so ir padomats – Tev ir iespeja apmeklet bezdarbnieka kursus, kur Tu vari parkvalificeties un no bankas darbinieka klut par suveju ;), ka ari valsts maksa bezdarbnieka pabalstu Tava jauna darba meklesanas perioda. Beidziet njerkstet un gaidit atbalstu no socialajiem, bet kustieties! Tikko runaju ar kadu uznemuma vaditaju, kurs mekleja darbinieku darba vietai, kur alga ir sie Tevis pieminetie 1000LVL uz rokas, taks latvietis nespej sanemties un uzrakstit adekvatu CV, darba devejam atbildes ir jasuta uz meilu a la [email protected], ko jus draudzinji gribat no sis valsts, ja pasi esiet maigi izsakoties ZABAKI!!!

 5. Diemžēl arī latviete, zin, man ari Tev ir ko teikt, milja sanemies, samet parpalinas kaudzite un brauc ka projam, piemeram uz Niderlandi, pamegini piedzemdet tur berneli un pec 3 menesiem konstatet faktu, ka Tev vairs neviens nemaksa ta saucamo Maminu pabalstu, jo pie viniem tas notiek tikai 3!!! menesus, tiesi sis pats scenarijs ir ari Belgija, ta ka cilveki miljie, beidziet serot un idet, domat, ka tur aiz horizonta ir skaistak un rozainak, dargie viss notiekas ari seit – Latvija, tikai ir jamekle un jastrada.

 6. Pilniibaa atbalstu Ari latviete, izteikto viedokli, lielaaka dalja latvieshu ir mazizgliitoti un gljeevi, luudzeeji un diedeleetaji: iedod man to iedod man shito un tad es varbuut straadashu. Visiem domaajoshajiem un straadigajiem darbs ir, taads ir mans noveerojums. Starp citu, labu spechuku joprojaam ir gruuti atrast!

 7. Esmu prom no LV jau 4 gadus un nenozheeloju.Kaapeec gan?Shobriid iespeejas ir plashas un taas ir jaaizmanto. jaunam jau visa pasaule valjaa. Ir dalja, kuriem nav izgliitiibas, bet ir arii taadi,kuriem ir laba izgliitiiba un shobriid ieguust veel labaaku, konkureetspeejiigaaku izgliitiibu. Esot aarzemees sevi veel jo vairaak jaapieraada, gan valodas, gan prasmju zinjaa, taadeelj maldaas tie, kas saka, ka tas ir vieglaakais celjsh. Varbuut interesantaakais, bet ne vieglaaakais. Bet izdziivo jau tikai stipraakie. Ja vari, tad dari!

 8. esmu prom jau 2tro gadu..un ne mirkli nenozeeloju…un iesaku visiem,kuri Lv mokaas un sitaas nost un dziivo,lai tikai sevi pabarotu,brauciet prom…dziive ir tikai viena..kad dziivoju Lv es sapnoju par iespeeju celot nenemot krediitus..ar taadu algu kaada bija man tas patiesaam bija nereaals sapnis..tagad celot varu katru meenesi kur vien sirds kaaro..es varu baudiit dziivi..TAGAD…

 9. – arī Latviete – pilnīgi sviestains un uz NEKĀ balstīts viedoklis.
  To saku es – ar labu darbu un labu algu, no kuras šī lieliskā valsts dabū nesliktu piķīti nodokļos un es zinu, ka tā aiziet kā melnajā caurumā.
  Domājot kā biznesā – es pašlaik neizdevīgi ieguldu savu nodokļu naudu – vēl it īpaši ņemot vērā to, ka ir iespēja izdevīgi ieguldīt – Stulbi, bet zinu arī to, ka pāris gadu laikā to labošu

 10. Katram droši vien sava taisnība, bet es esmu strādājusi par 3jos darbos vienlaicīgi, arī izglītība man ir. Tagad vienkārši vairs nevaru darīt vienu darbu, jo vairs nav pieprasījuma, štatu samazināšana, otrā darbā – darbs līdz kaklam, bet aldziņa samazinās tik un tā. uz skolu jāsūta bērns. Vēl – visi nevar būt uzņēmumu vadītāji un strādāt vadošos amatos, bet vai tāpēc es esmu zābaks, kā te ļaudis izsakās. Katrs ir spēcīgs savā sfērā un, protams, ka ir vajadzīgs laiks, lai pārorientētos, bet visi tik un tā nevarēs būst tagad ejošo sfēru pārstāvji. Nodokļus vairs nemaksāju, jo man nav, no kā. Es no naudiņas, ko saņemu, tagad dodu bērnam ēst un ēdu pati. Jā, mēs izdzīvojam. Jā, un es strādāju, bet vai tā ir normāla situācija? Un mani tāpēc sauc par slinku, ka nevaru saņemties, ka esmu cīkstētāja? Es nedzīvoju grezni, man nav kredīta, savu dzīvoklīti īrēju, bet tik un tā man nesanāk tā, lai būtu pietiekami nepieciešamajām lietām. Laikam tiešām paēdis neēdušu nekad nesapratīs. Un vai skolotājam, kurš satrādā par smieklīgu atalgojumu tu arī , latviete, teiksi, ka viņš ir čīkstulis, dīkdienis un pieradis pie labklājības? varbūt uzmet sarakstiņu, ka lai dara visi atlaistie mediķi un skolotāji.

 11. dramai, man vispar ir IPASS viedoklis par cilvekiem, kas izvelas stradat sajas profesijas, kuras pec definicijas nav naudas, jo, starp citu, ari Eiropa sakumskolu skolotajs nav nekads turigais, turigs tu sac klut, tad kad sac darit vairak ka skolotajs parastais, piemeram izstrada unikalu apmacibas programmu, dalies taja ar citiem skolotajiem, vasaras sezona, nevis sedi maja un urbini degunu un vij prievites (nu vienigi, ja prievite domata pardosanai, tad cits stasts), bet ej un vadi piemeram seminarus par so sevis izstadato metodologiju citiem pedagogiem (un pedagogi naks un tevi klausisies, ja vien tava ideja bus laba, jo viniem darba apraksta ir noteikts, ka katru gadu janoklausas konkrets skaits seminaru stundu, lai attistitos un gutu jaunas idejas darbam), nu luk!!! tad tu ari sac pelnit vairak ka videjais vidusmera pedagodzins. Man pasai rados ir vairakas skolotajas un si lieta ir izrunata krustam skersam, vinas atzist, ka naudinu nopelnit var, ja ir domasana un tu skaties vairak ka tikai uz to, ko tev Izglitibas ministrija programma ielikusi. Tas pats attiecas ari uz medikie (mediku vispar Latvija ir daudz par daudz, to rada statistika) nu tad ari svakie dakteretaji, tagad paliek bez darba, savukart labos specialistus vienkarsi parvilina/panem darba privatas klinikas vai ari citas slimnicas!!! Ta luk, cilvek, padoma par to, vai Tu sobrid dari darbu, kura jel kad ir iespeja sanemt lielu atalgojumu un tad sedi un ciksti!!! Protams, ari zemes urbinatajs ir vajadzigs, bet man gan gribetos, lai sos darbus brauc un dara tie, kuri lidz sadam lietam vel nav spejusi aizdomaties, nu tie, piem. no Aizkaukaza.

 12. draimai, starp citu, sobrid plkst. jau tuvojas 19:30 un es vel esmu darba, saruna ar Tevi ir mana atputa, ja ta var izteikties :), es neesmu nekada nenormalo miljonu pelnitaja, bet daru visu, lai mans berns butu paedis, sviestmaizei virsu varetu likt feinu kupinatu galju vai lasi, lai visi mani nekustamo ipasumu krediti but nomaksati un es vel varetu aizbraukt 3 reizes gada uz arzemem un ne tikai darba jautajumos. Sodien es stradasu lidz 1:00-2:00 nakti un pec tam celsos 6:30-7:00 lai 8:50 varetu but darba, pirma, pirms darba ierodas parejie darbinieki. Es stradaju biznesa, kura tapat ka visos sobrid nav viegli, bet manis parstavetajam uznemumam ir labi, vismaz ciesami rezultati atskiriba no tiem, kuri sobrid, lukojoties uz musu nozari ir bankrotejusi.

 13. Es ļoti priecājos par tām un tiem, kuri ir gudri, attapīgi, savā ceļā daudz sasnieguši utt. Es no sirds priecājos. Bet kaut kā tiešām čābīgi paliek, lasot jūsu noniecinošos komentārus. Sāku, domāt, ko esmu darījusi nepareizi – iestājos augstskolā pat budžeta grupā, un paldies Dievam, jo tā sanācis, ka vecāki nevarēja segt tolaik 800latu studiju maksu, un principā nekad nav varējuši mani finansiāli balstīt. Mani finansiāli balstījis nekad nav arī vīrietis. Pabeidzu skolu, jau tad vakaros piestrādāju. Runājot par darbu, ko daru tagad un ko darīju, jā – bija laiks, kad šajā darbā varēja nopelnīt ļoti labu naudu. Tāpat visi šie spriedelējumi par neko nedarīšanu un saprātīgu domāšanu nav nekāds arguments. Plika bļaustīšanās un ar pirkstu rādīšana – re, kā es māku un jūs, muļķī, nē. Es arī varētu būtu veiksmīga veikala vadītāja, bet tagad arī šādām vietām apgrozījums samazinājies vairāk kā uz pusi, un tā ķēdīte ir ļoti gara. Un arī es, kā jau minēju, strādāju 3 darbos, kad attapos, kad nesu savu 4 gadīgo bērnu mājās plkst. vienpadsmitos uz rokām, bet no rīta jau mazajam jāceļas uz bērnu dārzu. Ko es te vispār attaisnojos, es nevaru ielīst jūsu, inteliģento, erdudīto un apķērīgo latviešu dzīvēs, var jau būt ka esat no tās saujiņas ģeniālo un patiesi veiksmīgo un čaklo vidus. Man pašlaik gan sanāk kontaktēties lielākoties ar tādiem pašiem nejēgām kā es, nevar, muļķi atrast darbu un nevar izdomāt un izskaitļot to nozari, kur viss ir štokos. Ak, jā, un man vēl ir pāris muļķes pensionētās vecmāmiņas, kuras arī nezin, kā bez mazbērnu palīdzības izvilkt. Bet zniet, būs jau jauki, kad visi slaisti un muļķi aizbrauks, bet jūs, gudrie un veiksmīgie, lāpīsiet un atdzīvināsiet Latvijas ekonomiku. Lai veicas no visas sirds.

 14. Arī latviete – Tu esi dzirdējusi vārdu bezdarbs, nelabvēligi sociālas grupas no kurām prakstiski nav iespējams izrauties? eh.. riebjas augstprātīgi cilvēki.

 15. Atceros, ka šeit bija jau viens raksts par sievieti, kas mēģināja Latvijā atgriezties, un tur bija ļoti līdzīgs viedoklis no vienas personas (tik neatceros kāda nosaukuma), kas arī aizrāvās ar noniecinošu viedokli par tiem ,kas ir aizbraukuši – līdzīgi kā cilvēkam ar segvārdu “Arī latviete”.
  Lasu un nespēju vienkārši “nopriecāties”- mīļais cilvēk, cik pilns ir Tavs spainītis?
  Katram cilvēkam ir savs ceļš un nosodīt – tas nu galīgi nav labi! Ar katru pausto domu šķiet, ka to jau tik Tev gribas, lai kāds Tev pasit uz pleca cik Tu laba un strādīga! Tik tiešām nesaprotu – ja vari lepoties ar saviem apstākļiem, kapēc Tevi tik ļoti “krata”, ka kāds ir spējis savu laimi atrast citur? Ja nepamanīji, daudzi arī nečīkst, bet vienkārši objektīvi izvērtē to realitāti, kurā viņi dzīvo un attiecīgi rīkojas! Un Tev nav pilnīgi absolūti nekādu tiesību vispār neko pārmest, tik aizsedzoties ar to, ka Tev lūk ir viedoklis! Nevienu domu nemanīju par to, ko varētu darīt tie ļaudis, kam ir bezizeja – es domāju tieši kādā veidā pārorientēties – ja jau esi tik spējīga noturēties? Turklāt jāatzīst – Tu ļoti balansē arī uz robežas starp cilvēku aizvainošanu un toleranci arī pret citu cilvēku pieredzi. Tikai gribas gan zināt, kā tad superveiksmīgā izvilksi to ekonomiku, ja “muļķi” aizbrauks? Ir man gadījies būt starptautiskā vidē dažādās pasaules valstīs arī tās, kuras uzskatām par atpalikušām pēc Tevis teiktā – nu nedzīvo Aizkaukāzā muļķi, kas būtu gatavi braukt uz Latviju un strādāt Tevis nosauktajās profesijās, kas pēc Tava viedokļa ir “muļķu” profesijas.
  Līdzšinējos apstākļos ar katru dienu nākas arvien vairāk pārleicināties, ka mūsu sabiedrībā ir tāds viens universāls slimums: kad pats esi kaut ko sasniedzis, nereti aizmirsti, ka cilvēki ir dažādi, sāc sevi uzskatīt par labāku nekā citi, rādīt ar pirkstu no augšas, kaut ko tēlot, mācīt citus, un vēl uzskatīt, ka Tavs viedoklis ir svarīgāks par citu, burtiski smieties par pašiedomātām “zemākstāvošām” profesijām. Diemžēl ir vairākkārt nācies redzēt, ka ilgi šādā stilā nodzīvot nevar, dzīve noliek pie vietas, tapēc vajag atcerēties, ka mēs visi esam savstarpēji saistīti un arī paužot savu viedokli aicinu turēties pie elementāras cieņas pret jebkuru cilvēku, kas uz šīs zemes dzīvo un cenšas darīt visu pēc labākās sirdsapziņas….

 16. interesants darbs,ja var darbā čartot un atpusties,ta tiešam var strādāt līdz 24.00,jaiesaka skolotajam tā pavadīt darba laiku,ai ne, lai aizkaukāza skolotāji tā mūsu bērniem māca latviešu valodu

 17. Ar to, ka strādā līdz 1:00 un 2:00 nav jālepojas. Tas ir nožēlojami. Ko tanī laikā dara tas nabaga pamestais bērns, kāda viņam jēga no tādas mātes? Ne jau viņam to lasi uz maizes vajag, bet māti. Aplauzīsies ātri vien…

 18. manuprāt 70% aizbraukušie ir tie, kas tā saucamajos “treknajos gados” dzīvoja pāri saviem līdzekļiem. Tipiski patērētāju sabiedrības pārstāvji ar n-tajiem kredītiem. Man tagad alga 800-1000 lati, man tagad vajag tādu un šitādu dzīvokli, glaunu mašīnu un plazmas televīzoru. “Lupatas” pērkam katru nedēļu un simtiem nodzeram mazāk vai vairāk smalkos alkoholiskos dzērienos. Pērkot to, ko nemaz tik ļoti nevajag. tagad visi baigi sākuši plānot savus budžetus, piedomāt pie pirkumiem – vai tiešām vajag? Pat zināms labums no tādas dižķibeles. vai to nevarēja darīt visu laiku? es treknajos gados saņēmu algu 500-700 latiem varu mierīgi nesatruakties par palikšanu bez darba (kurs man joprojām ir), jo ar saviem uzkrājumiem varu pat divus gadus nestrādāt. Un es neteiktu, ka būtu skopojusies un baigi sevi apdalījusi – ir bijuši gan ceļojumi, gan izklaides, tīrīšanas un kosmētiskos līdzekļus pērku pat salīdzinoši dārgākus (eko), pārtiku arī labas kvalitātes un priekšrocība bioloģiskajai. protams var saprast tās ajunās gīmenes, aks pirkušas mājokli kredītā, jo grīb atsevišķu dzīvesvietu, bet tos, kas tagad, piemēram, maksā 300 latu kredītu mēnesī par automašīnu nudien nevaru saprast. Un tos, kas apr tūkstoti pirkuši Plazmas televizoru, joprojām maksā kredītu un par pārsimts latiem tagad mēģina tirgot ne tik. P.S. tiem, kam pelnīti bija leilas algas, arī tagad tādas ir, varbūt drusku mazākas, varbūt vairāk darba, bet joprojām tā pelna. Un arī tad, ja man naudas ģalīgi nebūs (par ko es šaubos, jo iespēja piepelnīties vienmēr atradīsies), es iešu dzīvot laukos un būs man naturālā saimniecība 🙂 Jo Latvija nav tikai valsts ar tās ierēdņiem, bet galvenokārt tā ir mana mīļā zeme, un nevajag to atstāt ārzemniekiem (tā jau to izpērk).

 19. Esmu laimiigi prom no Latvijas, darbu labaa iestaadee bez garantijas naakotnee pametu pati un beidzot es varu nodroshinaat sev un meitinjai visu, ko vien veelos. Beernu naudu sanjemsu tikai peec 2 gadu nodzivishanas sheit, pabalstus neprasu, skolai visu varu nopirkt pati, par dziivokli, paartiku un puceeshanos vairs neuztraucos, jo, ja GRIBU es VARU sheit nopelniit. Nestraadaaju oficiaalu darbu, jo pagaidaam to nevaru atljauties, tad nevareetu saskanjot laiku ar beerna skolu. Vakaros eju uz nodarbinaatiibas dienesta kursiem un zinu, ja gribeeshu, arii oficiaalu darbu dabuushu, jo kursi te ir labu labie. Meenesii tagad nopelnu tik, cik Latvijaa 5 meeneshos un lai gan 3 dalju maksaaju par iiri un komunaalajiem, man paliek tik daudz, par ko Latvijaa pat sapnjot nevareeju.

 20. var arī tā
  Pārsteidz tas, kā cilvēki, kuri paliek Latvijā un nemeklē iespējas ārzemēs ir tik noliedzoši, agresīvi un visu zinoši par citu dzīvēm un to kā kuram jādara, ka rodas jautājums. Kādas vispār ir tiesības noliegt otra cilvēka pieredzi un dzīves izvēli, ja mums katram ir dota sava dzīve, kuru kars dzīvo tā kā māk un nevienam nav tiesības kritizēt un norādīt uz kāda izvēli. Svarīgākais, lai katrs jūtas labi un var peipildīt savas vajadzības, savu bērnu vajadzības un tikai tad spēs būt gandarīs par sevi un saviem tuvākajiem un savu vienīgo unikālo dzīvi par kuru tikai katrs pats ir atbildīgs.

 21. Es aizlidoju no Latvijas uz Kipru!!!
  Stradaju bara par barmeni,menesi man ir viena vai divas brivdienas!!!
  Blaviens,tas tomer ir gruti stradat katru nakti un gulet visu dienu!!!!
  Bet mani silda apzina,ka vismaz seit esot man nav jasatraucas ko es edishu,ko vilksu mugura,ipashi man jaunai meitenei patik shopingi,bet pats galvenais,ka varu palidzet ar naudinam savai gimenei Latvija:)
  Palikusie cilveki Latvija turaas,bet valdiibu eh….ie istu!!!!

 22. Man jautājums meitenēm, kas pārcēlušas uz dzīvi Itālijā?
  Kā atrodoties Latvijā meklējāt to darbu tur?

 23. Man jautājums meitenēm , kuras pārcēlušās uz dzīvi Itālijā!!!
  Kā esot latvijā sameklējāt darbu?

 24. Uzmanību !!

  Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu:[email protected] lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok.

  Sazināties e-pasts: ([email protected])

  Nevilcinieties piemērot.

  AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

 25. Uzmanību !!

  Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu:[email protected] lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok.

  Sazināties e-pasts: ([email protected])

  Nevilcinieties piemērot.

  AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

 26. Jums vajag steidzamu kredītu, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, vai jums ir nepieciešams kredīts refinansēt, jums nepieciešams aizņēmumu, lai nomaksātu parādu? Vai jums ir nepieciešams iegādāties mašīnu vai māju aizdevumu? Ja jā, jāuztraucas ne vairāk, mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu pieņemamām procentu likmi bez kredīta pārbaude! sazinieties ar mums jau šodien pa e-pastu. ([email protected]) (+ 1-617-934-1393)
  Mēs piedāvājam aizdevumus visiem mērķiem. Šodien un saņemt finansējumu 3 darba dienu laikā.
  -Minimālā aizdevuma summa: € 2, 000.00
  -Maksimālā aizdevuma summa: € 100,000,000.00
  -Procentu likme: 2 % gadā
  Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu ([email protected]) (+ 1-617-934-1393)

 27. Jums vajag steidzamu kredītu, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, vai jums ir nepieciešams kredīts refinansēt, jums nepieciešams aizņēmumu, lai nomaksātu parādu? Vai jums ir nepieciešams iegādāties mašīnu vai māju aizdevumu? Ja jā, jāuztraucas ne vairāk, mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu pieņemamām procentu likmi bez kredīta pārbaude! sazinieties ar mums jau šodien pa e-pastu. ([email protected]) (+ 1-617-934-1393)
  Mēs piedāvājam aizdevumus visiem mērķiem. Šodien un saņemt finansējumu 3 darba dienu laikā.
  -Minimālā aizdevuma summa: € 2, 000.00
  -Maksimālā aizdevuma summa: € 100,000,000.00
  -Procentu likme: 2 % gadā
  Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu ([email protected]) (+ 1-617-934-1393)

 28. Jums vajag steidzamu kredītu, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, vai jums ir nepieciešams kredīts refinansēt, jums nepieciešams aizņēmumu, lai nomaksātu parādu? Vai jums ir nepieciešams iegādāties mašīnu vai māju aizdevumu? Ja jā, jāuztraucas ne vairāk, mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu pieņemamām procentu likmi bez kredīta pārbaude! sazinieties ar mums jau šodien pa e-pastu. ([email protected]) (+ 1-617-934-1393)
  Mēs piedāvājam aizdevumus visiem mērķiem. Šodien un saņemt finansējumu 3 darba dienu laikā.
  -Minimālā aizdevuma summa: € 2, 000.00
  -Maksimālā aizdevuma summa: € 100,000,000.00
  -Procentu likme: 2 % gadā
  Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu ([email protected]) (+ 1-617-934-1393)

 29. aizdevumi, auto aizdevumus, viesnīcu aizdevumus, students aizdevumi, individuālie aizņēmumi, parādi Consolidation Loan, tik daudz vairāk … Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat bijis meklē kur saņemt kredītu? Vai jums ir mēģināt iegūt jebkāda veida šiem aizdevumiem minēts iepriekš? Tad atbildēt tagad ([email protected]). Ja jūs vēlaties saņemt pieejamu aizdevumu. Mēs esam 100% garantija, ar zemāko likmi 2% visiem kredītiem, ar bezmaksas nodrošinājuma pabalstiem. Tiklīdz mēs saņemsim jūsu atbildi, mēs varētu uzreiz sākt apstrādāt savu aizdevumu ….. 24/7 stundas finansēšana …

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.