Vai vērts atsākt attiecības ar bijušo?

Reizēm šķiet, ka pazaudētais ir visvērtīgākais un ar laiku uzlabojas attiecības ar bijušo partneri. Taču vienreiz jau šā savienība neizdevās, vai tā izdosies otrreiz? Vai ir vērts mēģināt? Izrādās ir dažas lietas, kuras ievērojot ir iespējams sākt visu no jauna ar izdošanos.

Nesasteidz
Lai arī tev šķiet, ka par šo vīrieti zini pilnīgi visu, vai vismaz lielāko daļu par viņu, nesteidzies to visu likt lietā un cerēt, ka tas ir svarīgakais attiecībās. Tā vietā velti laiku, lai jūs no jauna iepazītos, uzzinātu vēl neatklāto viens par otru un tuvinātos no jauna. Nav svarīgi, cik daudz laika pagājis kopš jūsu šķiršanās, tomēr šajā laikā ar jums abiem noteikti daudz kas ir noticis, kas ir izmainījis iespējams pat ļoti daudz. Ir jāmēģina šīs attiecības uztvert kā kaut kas jauns, nevis vecā rekonstruēšana, tāpēc ir ļoti svarīgi neko nesasteigt, izbaudīt atkaliepazīšanās laiku, sarunāties, doties uz randiņiem, bet galvenais jau pašā sākumā nesākt iztirzāt visu no A līdz Ž par iepriekšējo neizdošanos.

Sarunājies

Ir svarīgi runāt par to, kas katru no jums padara laimīgu, kādas lietas patīk, kādas nepatīk, pat par tādiem sīkumiem kā krāsas, žurnāli un citas lietas. Jums pēc iespējas vairāk ir jāuzzina vienam par otru, piemēram, kādas ir jūsu mīļākās izklaides vietas, ēdieni, mūzika. Tas viss palīdzēs turpmāk nākotnē saprasties vieglāk un vienam otru iepriecināt, lai neieslīgtu rutīnā. Kad ir pagājis laiks un esat no jauna viens otru iepazinuši, ir vērts pievērsties sarunai par iepriekšējo reizi, par to, kas bija tas, kas nogāja greizi un kā vēlreiz nepieļaut šādu kļūdu. Iepriekš gan labāk šai sarunai noskaņoties un vienoties, ka to vienkārši pārrunāsiet, nevis strīdēsieties katrs par savu taisnību, pretējā gadījumā šādai sarunai nav ne jēgas, ne īstais laiks. Svarīgi ir iemacīties arī nepārmest iepriekšējās kļūdas un neveiksmes, jo jūs taču sākat visu no jauna.

Izbaudi
Izbaudi laiku, ko pavadīt kopā. Katra škiršanās mums iemāca kaut ko jaunu, iemāca no kā uzmanīties, kam pievērst uzmanību, ko labāk nedarīt, vai tieši otrādi – darīt labāk. Izbaudi katru mirkli, kas notiek. Izbaudi visu, ko darīt kopā un dari to tagad, nevis domā, kā bija pirms tam, vai kā varētu būt vēlāk, dzīvo tagadnei un plūc augļus, kas gūti no sarunām un jūsu atkārtotās iepazīšanās. Darīt kopā tās lietas, kas patīk jums abiem, bet nespiežat viens otru doties līdzi vai iesaistīties tad, ja vienam no jums to nepavisam negribas darīt.

9 komentāru
  1. Es domāju – nav vērts, ja iepriekšējā pieredze nav laba, visticamāk “vēsture atkārtosies”, ja vien abi nav apmeklējuši psihoterapiju vai ko tml.

  2. Piekrītu DR. Tomēr pēc maniem novērojumiem, citreiz pat psihoterapija nevar līdzēt. Kas bijis, bijis.

  3. So visu varetu darit tikai tad,ja abi saprot,ka ir kludijusies un joprojam mil viens otru,un velas but kopa.Bet vienmer pastav bet – dzive loti reti notiek sadi gadijumi,labak tomer ir dzivot uz prieksu un neiesaistities ar pagatni,jo nekas labs tur nebus.Vienmer bus saubas un neuzticiba vienam pret otru,un bus vel grutak un smagak pardzivot skirsanos.

  4. Mans tētis ar mammu sagāja atkal kopā pēc 10 šķiršanās gadiem, tagad jau ir kopā gandrīz divdesmit gadus…, visādi dzīvē var būt.

  5. Peec savas pieredzes zinu, ka ir gruuti atlaist viirieti… bet piedot driikst tikai 2x… un jo aatraak atradiisi naakamo-jo labaak. Neiesleedzies istabaa, bet meeghini iet pie draugiem, radiem.

  6. Ir ļoti muļķīgi domāt, ka visiem ir vienādas attiecības un šķiršanās. Esmu redzējis kā pāris pašķirās 2 reiz un pēc tam abi ir laimīgi, jo no kļūdām mācijušies. Manuprāt tas ir tad, kad viens no partneriem ir vēl nepieaudzis, un nav sapratis ko vēlās.. kad tas notiek, principā attiecības kļūst pilnīgi savādākas.

  7. Es arii zinu personiigi vismaz divus paarus, kas sagaajushi kopaa peec shkjirshanaas un beigaas nodibinaajushi kaartiigu gjimeni.

  8. Būsim godīgi. Ļoti svarīgs ir iemesls kādēļ tie ir -bijušie-. Ja vienkārši raksturi negāja kopā un ir pagājis viens gads, tad nav ko – nav lemts. Ja tie ir bijuši 10 gadi, tad varbūt ir jēga izrunāties, aiziet pie konsultanta. Ja iemesls ir krāpšana, tad tas ir uzticības jautājums. Ja kāds cits iemesls – depresija vienam, neveiksmes, smagas slimības utt, tad tas tikai nāks par labu ilgtermiņā, jo parādīs vai otrs ir īstais – vai viņš stāvēs blakus, būs plecs uz kura paraudāt, vai palīdzēs, runāsies utt. Ja nē un redzēsi, ka otrs pie nopietnām problēmām mūk prom – nu tad nafi* tādu? Lai iet! Mēs visi tomēr vēlamies kādu kam uzticēties, kādu kas zinām – 100% atbalstīs. Tam tak otra pusīte un ģimene ir domāta, jo visu citu var abūt citur 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.