Vai tavs mazais labi guļ?

Bērniem nepieciešams daudz miega, lai atgūtu spēkus pēc dienas aktivitātēm. Daudziem bērniem gulētiešana nesagādā prieku un vecākiem jāsaskaras ar ikvakara niķošanos. Lai no tā izvairītos, centies ievērot vairākus priekšnoteikumus:
1.    Pārliecinies lai guļamistaba būtu labi izvēdināta.
2.    Katru vakaru ejiet gulēt vienā laikā.
3.    Noskaņo bērnu miegam vismaz 30 minūtes pirms gulētiešanas. Izslēdz televizoru un datoru, izvairieties no pārlieku aktīvām rotaļām
4.    Ievērojiet ik vakara higiēnas rituālu
5.    Ja tavam mazulim nepatīk gulēt tumsā, iegādājies interesantu nakts lampiņu.
6.    Ikvakara pasaciņa vai š?p?adziesma radās daudz lielāku interesi doties ?u??t.
7.    Atgādini, ka jāguļ mierīgi un nov?li ar labu nakti
8.    Katru rītu sagaidi sava mazuļa pamošanos ar smaidu un labu vārdu.

4 komentāru
  1. Man ir jau sešgadnieks, un lielāko daļu no šiem nosacījumiem pildām – ejam gulēt vienā laikā, arī pasaciņas ir, vakara rituāls, bet pa nakti bieži ir bļāvieni – nē, nē nē! un spārdīšanās. Citreiz guļ mierīgāk, citreiz nemirīgāk, bet pa skaļam saucienam ir katru nakti. Dažubrīd pat gadās, ka dēļ tā neesmu mierīgi izgulējusies, kaut gan ikdienā bērnam nekādi baigie stresi nav…

  2. Ieteikumi labi, mums nostrādā, izņēmums – pilnmēness laikā, tad tradīrīdi pa nakti iet vaļā šā vai tā.
    Un maldīgs ir uzskats – ja mazulis nav pagulējis diendusu, tad labāk gulēs naktī. Jo no sakrājušās enerģijas un pārguruma aizmigt ir grūtāk un miedziņš arī nemierīgs.

  3. Zinu vienu ķiparu, kas ļoti priecīgs dodas gulēt, kamēr viņam saka atā, atā! Tiklīdz piemin briesmīgo “arlabunakti”, tā ir tracis 🙂 Galvenais kā to visu gulēšanu pavērš. Man bija bērnībā baigi šikais naktskrekliņš nopirkts un man stāstīja ka es sapnītī kļūstu par princesi. Nu riktīgi darbojās! Gāju vienmēr gultiņā un iztēlojos, kā es tagad būšu princese ..

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.