Uzdāvini SEV jaunu dzīvi BEZ liekā svara!

Strauja svara nomešana nav efektīva – par to pārliecinās katrs, kam nav pacietības ievērot veselīgas ēšanas ieradumus. Lai nenāktos kārtējo reizi vilties, jāgatavojas ilgstošam darbam – rezultāts patīkami pārsteigs!

Mērenība, pakāpeniskums un dzīvesveida maiņa ir trīs balsti, kas nodrošina veselīgu un noturīgu svara samazināšanu. Tie ir arī veselības centra “Vivendi” Virssvara programmas pamatā, kas balstās uz 12 nedēļu darbu grupā un komandas pieeju, identificējot pārmērīgas ēšanas psihoemocionālos iemeslus un apgūstot uztura un fizisko aktivitāšu ikdienas paradumu maiņu.

Trīs mēneši ir pietiekams laiks, lai ieskatītos dziļāk sevī un rūpīgāk izvērtētu sava ikdienas uztura izvēli. Rezultāts ir atkarīgs no savas izvēles – mainīties vai atstāt visu, kā bijis. Zaudējot liekos kilogramus, mainās ķermeņa aprises un attieksme pret sevi. Pakāpeniska, pārdomāta un pamatota svara samazināšana, ko piedāvā Virssvara programma, Dacei palīdzēja pusgada laikā atbrīvoties vairāk nekā no 30 kg liekā svara. Un tas turpina samazināties!

“Interneta padomi neder – tie nepalīdz saprast, kāpēc tev ir liekie kilogrami, un nemāca iepazīt savu ķermeni un prātu,” secina Dace. Viņa saprata, ka vispirms jākļūst godīgam pašam pret sevi – uztura paradumu maiņa jāpieņem kā dzīvesveids, jo nav universālas diētas vai īpašas ēdienkartes. Veselīgs uztura plāns palīdz izvairīties no bada sajūtas un nekontrolētas ēšanas reizēm, izvēlēties produktus, kas organismam sniedz pietiekami daudz enerģijas, taču nerada pārpalikumus, kas uzkrājas tauku kārtā.

Balstoties uz savu pieredzi, Dace brīdina, ka pienāk mirklis, kad uzlabojusies pašsajūta un izskats vilina atļauties vairāk nekā ir ļauts – lieks našķis, lielāka porcija… Bet uztura speciālists un psihoterapeits palīdz iemācīties tikt galā ar šo problēmu. Vajadzīga tikai paša vēlēšanās un apņemšanās – liela daļa panākumu atkarīga no motivācijas un gribasspēka.

Uztura speciāliste Liene Sondore uzsver vēl dažas Virssvara programmas priekšrocības: “Darbošanās grupā ļauj tikties ar domubiedriem un draudzīgā gaisotnē pārrunāt savas bažas, trauksmi, šaubas, neziņu, atbrīvoties no mītiem, iemācīties saprast pārtikas produktu vērtību, lasīt etiķetēs atspoguļoto informāciju, plānot pirkumus.” Savulaik Liene pati ir būtiski samazinājusi lieko svaru, un jau gadiem ilgi pie tā vairs neatgriežas.

“Tagad rūpīgāk jāvērtē, ko celt galdā, taču mana Jaunā gada apņemšanās ir turpināt samazināt svara samazināšanu, jo šobrīd patīkamo tendenci izdodas saglabāt. Turklāt es nevaru atļauties pievilt pati sevi un cilvēkus, kuri mani mācīja iepazīt sevi un baudīt dzīvi!” priecājas Dace. Nu viņa var lūkoties pēc sievišķīgāka apģērba, bet vieglais solis un emocijas ar vieglumu ceļ iedvesmas spārnos!

Vairāk par veselības centra “Vivendi” izstrādāto Virssvara programmu un pievienošanos grupai var uzzināt: www.vivendicentrs.lv

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.