Uz solāriju – dzīt prom ziemas grūtsirdību

Palūkojoties kalendārā, skaidri redzams, ka tuvojas pavasaris. Šajā dabas atmodas laikā šķiet, mostas arī mūsu sajūtas un emocijas, kas tūlīt, tūlīt pa matu un pirkstu galiem gluži vai ar spēku lauzīsies uz āru. Tā vien gribēsies atraut logu pie pirmajām skaļākajām putnu dziesmām un pavērst seju pret vēl zobaino pavasara sauli. Eh! Kaut varētu to visu pasteidzināt un būt skaistai un saules apbrūninātai jau tūlīt! Bet, ja ļoti gribas, tas ir iespējams – ejam uz solāriju!

Solārijs ir tā vieta, kur aukstajā ziemas periodā laiku pa laikam sasildīties un arī atgūt veselīgāku ādas krāsu. Viens solārija apmeklējums spēj krietni vien uzlabot garastāvokli un pat relaksēt. Sauļojoties vari gan klausīties mūziku (vai arī dejot vertikālajā solārijā), gan ļauties dažādu aromātu burvībai, ko aparāts pēc noteikta intervāla izsmidzina uz tavas ādas. Vārdu sakot – vesels piedzīvojums!

Ja esi nolēmusi mazliet iesauļoties vai arī jau to dari, der atcerēties ļoti būtiskas lietas, lai ar šo skaistuma procedūru nenodarītu sev pāri un iegūtu veselīgu iedegumu.

Konsultējies pie ādas ārsta, ja neesi pārliecināta, vai tava āda nav īpaši jutīga. Ja māc kaut mazākās šaubas par to, cik ilgi un cik bieži sauļoties – arī tad noteikti konsultējies ar speciālistu.

Izvēlies salonu ar labu reputāciju. Izvēlies tādu salonu, kur jūties labi, komfortabli, valda ideāli sanitārie apstākļi, un apkalpojošais personāls sniedz kompetentas atbildes uz taviem jautājumiem. Ja personāls nav ieinteresēts tavā veselības stāvoklī un, redzot tevi pirmo reizi, neuzdod nekādus jautājumus par tavas ādas īpatnībām vai arī nespēj atbildēt uz tevi interesējošiem jautājumiem, visticamāk, šā vieta ir tikai naudas iekasēšanas kantoris.

Izvēlies pareizo sauļošanās ilgumu un intensitāti. Ir pieejami dažādas intensitātes solāriji. Speciālisti neiesaka sauļoties intensīvajā solārijā ar maksimālo sauļošanās laiku. Arī automašīna taču spēj sasniegt 220km/h, bet vai tas ir vajadzīgs? Solārijā ir jābūt apmācītiem un sertificētiem solārija operatoriem, kuri palīdzēs tev noteikt tieši tev vajadzīgo un piemēroto sauļošanās ilgumu. Tikai esi saudzīga pret sevi un nepacietībā iegūt tumšāku iedegumu nemānies operatoram par savu iepriekšējo sauļošanās pieredzi un ādas jutīgumu.

Lieto UV aizsargbrilles. Ja jau tās tiek piedāvātas, tas nozīmē, ka tām ir pielietojums! Un nešaubies par šā priekšmeta lietderīgumu.

Pirms sauļošanās noņem kosmētiku
. Neslinko un notīri seju. Katram solārijam bez maksas būtu jāpiedāvā līdzekli kosmētikas noņemšanai. Kosmētikas līdzekļi satur dažādas sastāvdaļas, kas, nonākot saskarē ar UV stariem, var radīt alerģisku reakciju. Tāpat kosmētika aizsprosto sejas ādas poras, kuras sauļošanās laikā tiek atkal atvērtas, tādējādi ļaujot kosmētikai iekļūt ādā, un tā var rasties iekaisums. 

Izmanto solārija krēmus. Ir pieejami krēmi, kas domāti gan pirms sauļošanās, gan pēc. Šo līdzekļu piedāvājums ir ļoti plašs tāpat kā cenu apmlitūda, kurā šos krēmus iespējams iegādāties. Tie domāti, lai tevi sauļošanās laikā pasargātu, kā arī palīdzēs tev ātrāk iegūt vēlamo iedeguma toni un to ilgāk saglabāt. Nekutrējies sīki un smalki iztaujāt solārija atbildīgo personu par pieejamiem līdzekļiem. Tie atšķiras gan pēc krāsas, gan faktūras (želejveidīgi, krēmveidīgi), gan smaržas, gan iedarbības. Krēmi var būt vienkārši un ar bronzeri (citi pat ar trīskāršu bronzeri!), kā arī ar karsējošu vai atsvēsinošu efektu (uz pudelītēm varēsi lasīt tādus nosaukumus kā chilly, tingle, cool utt. Ar šiem krēmiem gan jāuzmanās, jo to izraisītais efekts var izrādīties tev nepatīkams, tāpēc sākumā izmēģini krēma paraudziņu. Protams, tev šķitīs, ka krēms par 17 latiem nebūs tik labs kā par 29 latiem, vai arī trīsdesmitlatīgais krasi atšķirsies no tā, kura cena sasniegusi 50 latus. Tā nu itin nemaz nav taisnība. Ja konsultanta ieteikumi tevi nepārliecina, vienmēr vari krēmus izmēģināt, iegādājoties tos mazākos iepakojumus, kas domāti vienai vai divām reizēm. Jautā konsultantam arī par krēmiem, kas domāti pēc sauļošanās solārijā.

Ej dušā pirms sauļošanās. Kad būsi ieziedusies ar krēmu un nosauļojusies, dušā iet nevajadzētu, ja vēlies iegūt maksimālu efektu. Zem ūdens strūklas vēlams noskaloties ne ātrāk kā četras stundas pēc solārija apmeklējuma, lai saglabātos sauļošanās un iedeguma krēma efekts.

Nepārspīlē!
Ar solārija apmeklēšanu nevajadzētu aizrauties. Lai gan mākslīgā saulīte sagādā patīkamus un atpūtas pilnus brīžus, intensīva solārija izmantošana nenāks par labu ādas veselībai. Ieteicams ieturēt vismaz 48 stundu pauzi starp sauļošanās reizēm, bet lieki piebilst, ka tas ir minimālais ieteicamais pārtraukums.  Var jau būt, ka kaitīgo ietekmi nemanīsi uzreiz, bet laika gaitā āda var kļūt sausa un ātrāk novecot. Tāpēc sargi sevi un maksimāli rūpējies par savu veselību.
Nu re, esi gatava sagaidīt pavasari ar veselīgi iebrūninātiem vaigu galiem. Pavisam drīz jau varēsi draudzēties ar īsto sauli, bet tu jau zini – arī tai ir zobiņi, tāpēc pieradini sevi sauļoties veselīgi jau tagad.

10 komentārs
 1. Nu kas tas par rakstu? Kāpēc nav neviena ārsta viedoklis? Kāpēc tiek taisīts copy paste no kaut kādām internetā atrodamām informācijas druskām? Dzīvotu mēs ASV un kāda dāmai, sekojot līdzi Jūsu norādēm, rastos problēmas, Jūs iesūdzētu tiesā.

 2. Anna Anna, mēs labi zinām, ko saka ārsts. Ka protams, tas ir kaitīgi, draud ar vēzi un novecina ādu. Taču vai tāpēc dāmas neiet uz solāriju? Iet. Un arī ārsti atzīs, ka retu reizi solārijs ir pat nepieciešami un labi.

 3. Tādā gadījumā: kas tad jauns ir šajā rakstiņā? To visu var arī izlasīt katrā solārijā.

  Ir nekorekti postulēt vienas puses viedokli, neļaujot izteikties citiem.

 4. Paldies, Anna Anna, par komentāru 🙂 Un šoreiz tiešām apzināti konsultējāmies ar solārija atbalstītājiem, paturot prātā to, cik daudz informācijas ir par solārija kaitīgumu. Jā, iespējams, ārsta viedoklis būtu derējis, taču tad man šķiet, ka raksts pārvērstos par tādu populārzinātnisku aprakstiņu, kas lasītājām nekādu prieku nedotu. Zinām, jā, ka ārsti solārijus ne pārāk mīl. Tāpat zinām, ka daudz ēst saldumus ir kaitīgi veselībai. Un veciem mīļākiem ka nav īsti labi zvanīt vēlos piektdienas vakaros no ballītes… Bet vai tad mēs to nedarām? Neizbaudām/neizdzīvojam? Darām un kā vēl! Un ne vienmēr pamācības ir pats labākais risinājums. Varam taču atļauties reizi pa reizei sevi iepriecināt? :))

 5. Zin, kā, var jau būt, ka šito var visur izlasīt, manā solārijā ir tikai kaut kādi 6 punkti, kuros ir viens teikums. Es, piemēram, nezinaju, kāpēc kosmētika jānoņem, domāju, ka lai labāk iesauļotos, bet izrādās, pūderkrēms porās iet. Ādas ārsts, protams, man teica, lai neeju uz solāriju vispār (bija šādas tādas problēmas ar ādu), bet pēc 5 mēnešu pauzes aizgāju. Tagad eju tomēr reizi nedēļā, un jūtos daudz labāk, jo bij piegriezies trīs pumpas ārstēt un bālā ģīmī tāpēc staigāt. Es jau varu tā visu mūžu līdz 100 gadiem bāla, pelēka, nekrāsotiem matiem novilkt, bet es gribu šodien būt smuka, nekā nekad. nu tad eju. Man palaimējies, ka solārijā, kur eju es, strādā viens foršs čalis, kurš ļoti labi zina visu par krēmiem. parasti man centās iesmērēt d;argāko, bet viņš man godīgi pateica, ka tas dārgākais nav nemaz foršākais, un ieteica man uz pusi lētāku. Es esmu apmierināta. Vēl var iebilst, ka tā krēma pudele iet vairāk nekā gadu – vismaz man, tā kā tā var ietaupīt, nevis žēlojot naudu un pērkot tos mazos vienreizējos.

 6. Es tikko vienā žurčikā apskatīju Šomases bildi…es nezinu, kas tai meitenei vainas – varbūt tikai tagad atklājusi solāriju vai arī vienu mājās pie sevis vannas istabā nolikusi, jo meitēns nocepies ne pa jokam…pēc šitāda skata varētu arī kādu rakstiņu par pārmērigas solārija lietošanas sekām uzcept…Dažas dāmas tomēr varbūt nezina, kas ar viņām notiks pēc 20 gadiem. Es jūtos jau labāk, ja esmu aizgājusi 3 reizes un tad pietiek uz ilgāku laiku.

 7. Jā, piekritīšu, ka solārijs uzlabo garastāvokli, taču ir jādomā arī par savu veselību.
  Patika raksts,taču tiešām pietrūka arī ārsta viedoklis vai vismaz tas, lai būtu pieminētas alternatīvas iedeguma iegūšanai.

 8. Viss ir labi, ar meeru…
  Man ari nepatik staigat ar balu gjimi,bet shobriid esmu nolemusi iztikt bez solarija.Jo pec 10 gadu apmeklejuma,dzimumzimes reagje savadak, un tieshi pec solarija..Tapat ari censhos iet uz to “vajako” .Un tas dzeltenenas nedabiska paskata meitenes izskatas vnk smiekligas.Skatoties uz vinjam, atceros sevi pubertates vecuma,pati sevi izkjemoju lidz nemanjai:)))

 9. Manuprāt, tas dzeltenums rodas nevis no solārija, bet no tiem apsmidzināmajiem pašiedeguma vai paštonējošiem līdzekļiem. Esmu par tādu alternatīvu domajusi, bet bail no pleķiem. Vai ir ma kāds līdzeklis, kas nepadara dzeltenu? Uz solāriju eju ik pa laikam – divas reizes un tad uz kādu mēnesi miers, tonītis turās, bet lietoju arī ļoti labu krēmu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.