Tuvie ekskursiju maršruti kopā ar bērniem. Somija

Tuvojas jūsu lolojuma dzimšanas diena, skolas brīvlaiks vai vienkārši gribas doties ar visu ģimeni kādā izbraukumā, netērējot nesamērīgi lielas naudas summas?
Protams, ja esat apsolījuši doties uz Parīzes Disnejlendu vai uz kādu safari parku Vācijā, vajadzētu rēķināties ar palieliem izdevumiem, īpaši, ja jauno cilvēku ģimenē ir vairāk nekā viens. Kaut arī aviobiļetes bērniem ir lētākas, tomēr dzīvošana, piemēram, tajā pašā Disnejlendā, ir diezgan dārgs prieks. Turpretī, ja šis ir jūsu pirmais izbrauciens kopā ar mazajiem ķipariem, varētu rasties neviltots uztraukums par to, kā būs tālākā braucienā.
Šī jautājuma risināšanai tiek piedāvāti daudz tuvāki maršruti, kas arī finansiāli nekaitēs vecāku maciņiem. Viens no ģimeņu pieprasītākajiem ceļošanas mērķiem ir Somijas atrakciju parki, kas piedāvā izklaides dažāda vecuma bērniem. Atšķirībā no iepriekšminētajām vietām nokļūšanai līdz Somijai ir nepieciešams tikai savs auto, kā arī, protams, jārēķinās ar pārbraucienu ar prāmi no Tallinas uz Helsinkiem. Biļetes uz to var iegādāties gan ostā, gan savlaikus kādā no tūrisma aģentūrām vai internetā, lai vēlāk nav jāsatraucas par vietu pieejamību uz jūsu izvēlēto reisu. Dodoties ceļā ar savu mašīnu, rodas daudz brīvāka gaisotne gan jūsu ģimenes starpā, gan arī neparedzamu apstākļu dēļ jebkurā brīdī varat apgriezties un braukt mājup.
Kad esat nokļuvuši Helsinkos, seko improvizācija ceļojuma plānošanā. Parasti pēc tāda pārbrauciena nav vēlmes uzreiz mesties atrakciju parku izklaižu piedāvājumos, bet gan apmesties kādā no hosteļiem vai viesnīcām. Par visām naktsmītnēm vajadzētu padomāt jau iepriekš – vai nu rezervējot tās pirms brauciena, vai arī prasīt palīdzību kādā no tūrisma aģentūrām, kas specializējas viesnīcu rezervēšanā.
Ja tomēr rodas vēlme pirmo vakaru beigt ar kādu izklaidi kopā ar bērniem, Helsinkos var atrast Linnanmäki atrakciju parku, kas piedāvā gan tik aizraujošos karuseļus, gan dažādas spēles, kur arī tēti varēs parādīt roku veiklību, bet māmiņas neviļus sajutīsies kā krāšņā pasaku pasaulē. Un, pats labākais, izklaižu iespējas pastāv visu gadu!
Netālu no Linnanmäki parka atrodas vēl viena apmeklējuma vērta vieta: Sea Life (Jūras dzīve). Šeit tiek piedāvāta iespēja ielūkoties burvīgās un noslēpumainās ūdens pasaules dzīvē. Sea Life ir pasaulslavens tīkls, kas šobrīd piedāvā 23 centrus visā Eiropā. Šeit ne tikai var vērot neskaitāmus ūdens iemītniekus, bet arī gūt pamācošu ieskatu to aizsardzībā.
Ja braucienu esat ieplānojuši vairāk nekā uz vienu vai divām dienām, noteikti vajadzētu doties uz Tamperi, kas ir aptuveni 200 km attālumā no Helsinkiem. Šeit atrodas slavenais Särkänniemi atrakciju parks, kas ar savām izklaides iespējām ir gandrīz nepārspējams un būs saistošs ne tikai bērniem, bet arī vecākiem. Te iespējams aplūkot gan akvārijus un delfināriju, gan  zooloģisko dārzu bērniem, gan planetāriju, gan arī uzkāpt augstākajā Ziemeļvalstu skatutornī, no kurienes paveras iespaidīga panorāma. Vienīgais, par ko vērts priekšlaikus painteresēties, ir darblaiks, jo ne visas minētās vietas ir atvērtas apskatei visu gadu. Jau iepriekš vajadzētu padomāt par naktsmītnēm, kas atrodamas gan pie paša parka, gan arī Tamperē.
Ja starp braucējiem ir pavisam mazi bērni, nelaidiet garām iespēju aizbraukt arī līdz Muminu zemei, kur dzīvo Muminu mamma, trollītis Mumins, Snifs un vēl daudzi viņu draugi. Uz šo piedzīvojumiem pilno zemi no Naantali centra var aizbraukt ar Muminu vilcienu, kas atrodas aptuveni 16 km attālumā no Turku pilsētas. Arī līdz Turku varat nokļūt pāris stundu laikā, izbraucot gan no Tamperes, gan no Helsinkiem.
Šeit minētie atrakciju parki ir tikai daži no daudziem citiem apskates objektiem Somijā, kas paredzēti tieši bērniem. Katrs no tiem piedāvā ne tikai neaizmirstamu atpūtu mazajiem atklājējiem, bet arī sniegs patīkamas atmiņas pašiem vecākiem. Neaizmirstiet, ka, ierodoties Helsinkos, būtu ieteicams atrast tūrisma informācijas centru, kur tiks piedāvāta dažāda veida informācija par jums interesējošiem parkiem. Turpat atradīsiet autovadītājiem paredzētus bukletus latviešu valodā, kuros aprakstīti dažādi maršruti ar pieturvietām un naktsmītnēm, kas būs neatsverams palīgs jūsu ģimenes braucienam.
Lai jauks brauciens!
Mājas lapas atrakciju parkiem:

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.