..tudiš-pīp..

Lai gan pēc bloga nosaukuma varētu padomāt, ka parunāšu par un ap Rimi un lielveikalu jaukumiem, tomēr ne, man šis sauklis jau no sākta gala ir licies kā gana labs, lai atcerētos viņu brīžos, kad gribas nolamāties, bet cenzētā veidā, kas ir pozitīvi.

Izlasīju Martas rakstu par pauzes ņemšanu attiecībās, izlasīju arī džeka blogu par krīzi galvā un sasaistīju visu ar situāciju, kurā esmu ievilkta no laika, kad sākās ļ.cien.Krīzes kundze, kas likumsakarīgi sākās arī ar brīdi, kad uzsāku attiecības ar savu draugu – bija arī romantiš, tad pēc laika sākām dzīvot kopā (pat it kā arī aiz tāda apsvēruma, ka dalīt maksājumus uz pusēm būs vieglāk divatā), bet nekā.. Liktenis sev tīkamā veidā man ieņirdza sejā, nu, kā jau parasti.

Gads apkārt, it kā viss sāk nostāties savās vietās (ar to es domāju, ka draugam beidzot ir darbs), bet.. nekas nenostājas savās vietās, katru reizi, kad nāk īres apmaksas laiks, es kļūstu kašķīga, nelaimīga un dusmīga uz savu vīrieti, kurš līdz šim ir sataisījis tik daudz parādu, ka man par viņu apmēriem pat nejaudā pastāstīt, tikai katru mēnesi paziņojot, ka šomēnes atkal nevarēs piemest naudiņu kopējam katlam.. 

Nu un tagad pasakiet, lūdzu, vai es esmu stulba kaza, vai viņš ir labi iekārtojies man uz kakla kā ērce, vai kas? Un ar katru mēnesi, kad pienāk īres apmaksas laiks, es jūtu, ka arvien mazāk mīlu viņu (jā, mīlēju un mīlu joprojām, bet arvien mazāk..).

Ja sākumā likās pareizi glābt savu vīrieti no nelaimes, kurā viņš bija nonācis, tad tagad sāk likties, ka cilvēks ir forši iekārtojies..

..tudiš-pīp..

18 komentārs
 1. Man ir kaut kas līdzigs. Viņš gan dzīvo ar saviem vecākiem, bet viņa normālais laika pavadīšanas veids ir mājās pie teļļuka vai vēl labāk – datora.
  Viņš paliek pie manis un bauda ēdienus un dzērienus. Lai nebūtu garlaicīgi, es arī pērku dažādas izklaides. 7dienās regulāri apciemojam manas draudzenes, kuras viņu riktīgi pabaro. Un viņš nekaunas.
  Par Tavu īri – esmu nedaudz ironiska, bet priecājos par Tevi, ka Tev nav jāmaksā viņa parādi. Par īri man liekas tā – parasti jau arī laulātie nedala visu uz pusēm, tā kā tas varbūt pat ir normāli, ja maksā Tu (tas nav godīgi, bet visādus attaisnojumus tam arī varētu atrast).
  Novēlu veiksmi un izturību.Cerams, ka Jūsu attiecības neizbojāsies tik tālu,ka uzskatīsi viņu par lupatu, kurš nespēj par sevi parūpēties.

 2. Man arī nešķiet godīgi, ka man mūsu kopīgajos maksājumos ir jāiegulda vairāk kā to dara mans draugs. Tas viss jau ir tik pašsaprotami, ka pat neapjautājas vai man pietiek visiem maksājumiem. Patiesībā tas ir viens no iemesliem kāpēc apsveru domu par attiecību pārtraukšanu.

 3. Nu, ja tas notiek regulāri, nav forši, jo tu taču meklē līdzekļus, lai samaksātu, un tu tos atrod, bet viņš vienkārši zina, ka viss būs kārtībā, ka tā tā lieta iet. Piedāvāju tev veikt eksperimentu pateikt, ka nevari nomaksāt, ko nu? Un mīlestība jau arī ir rūpes par otru un cieņas izrādīšana, bet kaut kā tavā stāstā neredzu tās viņa rūpes par tevi. Kaut gan varbūt viņs ir ļoti aktivs mājsaimnieks – šmorē, tīra, vāra, iznes miskasti, tas kaut ko varētu atsvērt. Tā sakot, mainītās lomās – tu nes mājās medījumu, viņs rūpējas par pārējām lietām.

 4. Ou, dārgās dāmas, protams, ka ne jau tikai īre ir vienīgais, kas tiek uzsaukts uz mana rēķina: īre, ēdamais (protams, ka vīrietim ir apetīte 2x lielāka nekā man, nepietiks jau tikai ar biezpienu), izklaides (kino, teātris, pasūtam sushi) un protams, protams, ka pašā sākumā kā iemīlējusies stulba zoss ar plašu sirdi – iedevu viņam naudu, lai nosegtu parādiņu, tikai tas parādiņš bik ievilkās..tā uz gadu. Un negribu teikt, ka par mājas dzīvi cilvēks nemaz nerūpējas, pie plīts viņš ir daudz naskāks nekā es, bet..principā, tas man viss sāk likties kā piliens jūrā.. Ja mūsu mājas naudas maks esmu es un tikai es..

 5. Ooooo, izklausās pēc mana bijušā!
  Bet šams strādāja, tik ne nieka nenopelnīja un avansos bij izņēmis vairāk, kad algas dienā vēl palika parādā darba devējam! Es sevi mierināju ar domu – ja viņam būtu, viņš man dotu… Un tajās retajās reizēs, kad bija, deva ar, bet vai tad tas ko mainīja uz visa pārējā fona!? Un, kad bija, tad sencīši no savām pensijām bij atlicinājuši! Ai, ai!
  Žēl jau gan, bet – mīļās dāmas, mums nav jābūt žēlsirdīgajām māsām Marijām, kas eksistē līzās parādu nomāktam vīrietim un uztur viņu!
  Un – mīļie vīrieši, ak jel, lai arī kādi laiki šobrīd nebūtu, vajag tak domāt vairāk uz priekšu…

  /Oga, kas tagad nemaksā rēķinus čaļa vietā/

 6. Lai neizklausītos pārāk rupjš attiecībā pret tevi, es citēšu latviešu tautas sakāmvārdu ” Kamēr būs aitas… tikmēr būs cirpēji.”

 7. Kaut ko tik salkanu varēja ierakstīt vīrietis un jā, Otomār, nemaz arī negaidīju, ka Tu sapratīsi mani..

 8. Kepa! Tu afigela! Nu, vismaz nebuutu rakstiijusi to, ka pasutat sushi… manii vismaz nebuutu nokauts liidzpaardziivojums…:) Es uz sushi restoraniem uzluudzu tikai tad, kad iipashi gribu izpatikt!:)

 9. Īsāk sakot, nekur tu tālu netiksi un arī tev padomi te nelīdzēs, ja pati tiešām no sirds negribēsi iet prom. Tu jau esi saknē sapratusi, ka nejūties labi un kaut kas nav attiecībās pareizi, tāpēc jau raksti, bet dzīt viņu prom vai šķirties tu neesi gatava, ja būtu, tad tā arī izdarītu, jo reāli- kam viņš tev? Kāds ir sausais atlikums? Sekss? Bidies būt viena? Uzdod pati sev šos jautājumus. Nav jēgas visu laiku šūties – vai nu pieņem un ej ar paceltu galvu tā īzī – ir tā un viss, dzīvo uz tava kakla cilvēks, vai vienkārši viss, atā, uzstādi noteikumus vai izliec pa durvīm. Neizklausās, ka viņš tevis dēļ baigi celtos un kristu.

 10. nu gan jau ir kaut kas tāds, kas Tevi vēl notur pie šī cilvēka! Un vienalga kas ir tas “kaut kas”, bet par to Tu personīgi vēl esi gatava maksāt! Un tāpēc – beidz uzvilkties..saproti, ka bieži vien dzīvo kopā daudz mazāku iemeslu dēļ.. Zinu sievietes, kas speciāli paņem lupatas, regulāri borē vecim, ka viņš nekas nav, tikai, lai būtu kāds, kuru varētu bakstīt, tirdīt, mācīt, lamāt un zākāt…te nu gan es nesaprotu vīrieša vēlmi palikt ar tādu sievieti, bet nu varbūt, ka pēc tādām zākāšanās reizēm ir karstāks sekss vai vēl kas cits?!

 11. vienu brīd arī manā dzīvē bija uzradies parazīts šī vārda tiešajā nozīmē. Kad jautāju, vai varu sagaidīt kādu finansiālu atbalstu no viņa puses (man tajā laikā pašai bija grūti), viņš vai nu klusēja vai centās runāt par citām lietām. Vīriešiem laikam pašiem par sevi ir grūti runāt par finansēm, kur nu vēl plānot savus izdevumus… Brrr, “rozā briļļu”perioda lielā sirds dažreiz sadara muļķības!

 12. tik daudz (par daudz) stāstu apkārt, kad džeki dzīvo, atpūšas, barojas uz sieviešu rēķina. Arī manu paziņu lokā. Es savā dzīvē šo murgu pārtraucu, nemaz īsti neuzsākot.
  Nav mums tā jāupurējas viņu dēļ, sevi pazaudējot! Izlutinājušas viņus esam un šamie pat necenšas vairs ko mainīt. Ja neredzat kopīgu nākotni, nav vērts turpināt.

 13. Es tavā vietā izmestu to sliņķi uz ielas, lai iet, kur acis rāda. Ir tāda īpaša suga, kuriem neviens darbs nav labs, jo maksā par maz… kuri māk tikai pieprasīt… tiec viņu prom ar sūdainu mietu…

 14. Paldies jums visām par līdzi jušanu, bet kā jau rakstījāt, apzinos to, ka līdz galavārdam man jānonāk pašai, gribējās varbūt uzrakstīt to visu kā mesidžu pārējām, kuras vēl tikai ir sākumā tam murgam, kas var izvērsties tālāk, jo sākumā jau viss ir skaisti, rodas mīlestība, kopīgi notikumi, vecāku sajūsma (par to, cik labs cilvēks), bet zemūdens akmeņi jau tikai mums diviem vien redzami, vai ne?
  Kas attiecas uz Otomāra komentāru, ka līdzjušana viņam zudusi līdz ar brīdi, kad uzzinājis, ka pasūtam sushi. Mīļo cilvēk, ko tad man vajadzēja sevi aprakt un trīs saujas zemes vēl uzbērt, brīdī, kad saprotu, ka mans vīrietis mani nekur neved, jo nevar samaksāt, ka mēs laimīgi aizvadam dzīvi – mājas – darbs – mājas – tv? Es gribu dzīvot, es gribu redzēt jaunākās filmas, es gribu paēst savus mīļākos sushi, es gribu dzīvot..!!! Vai arī man bija jāpaziņo savam dāragajam – tā, es tagad pasūtu sev sushi, bet ja tu nevari maksāt, tu ēd salātlapas, kas mums stāv ledusskapī – tā vajadzēja? Vai arī, es eju uz kino un viņš bauda kino pa tv?
  Nesaprast jau nevienam to, kuru nebija skārusi Krīze, nesaprast.. Mani vienkārši tracina tas, kad Krīze sākās, bija pilni žurnāli ar n-tajiem rakstiem – Kā vīrietim likt justies kā vīrietim! – nabadziņi, pīīp, vienīgā izmirstošā suga, kuru kā olas vajadzēja nēsāt visu šo laiku, un rezultātā sievietes večus nostutēja, līdz brīdim, kad viņiem viss paliek ŌKEI, un par sievieti – stutētāju varam aizmirst..
  Labi, beidzam par to, par to slikto, nāk taču pavasaris..
  Paldies jums visām 🙂

 15. Tad jau labāk iegādāties kaķi vai suni mājās, kurš Tev sniedz bezierunu mīlestību. 🙂

 16. nu es jau pieminēju, ka mēs pieciešam, ja vēlamies..tik nez kāpēc Tu neesi apmieriāta par savu izvēli..
  man, piemēram, ir zināma situācija, kad sieviete uztur vēl arī divus bērnus un savu dzīvesbiedru…diemžēl tiem, kas nevēlas strādāt, krīze un bezdarbs ir vienmēr, tā arī manis minētajā ģimenē, vīram bija darbs, mūžīgi lielījās, ka baigais meistars, diemžēl, kad bija jāpierāda darbos, tad nu tā pašvaki. Un jau tad, kad skaitījās tie treknie gadi, sāka krāties parādi.. sarunās vienmēr spējīgs strādāt, bet praksē pierādījās, ka pat draugu pasūtījumu nevarēja izpildīt..un viņš jau neiešot strādāt par 15 latiņiem, ja citi pelnot vairāk..kad parādījās iespēja aizbraukt uz ārzemēm, sataisīja sieviņai un bērniem parādus bankā, darbā iekārtošanas firmā un, šķiet, arī labie draugi palīdzēja ar naudiņu, sak, kļūsi bagāts, atdosi.. jaunais cilvēks aizbrauca meklēt piena upes ķīseļu krastos, atrada zemeņu bakstīšanu sasalušā zemē bez darba rīkiem.. Izrādījās, ka neviens jau tur par velti nedos tos zelta kalnus..
  Nesaku, ka Tavs mīļotais ir līdzīgs vai tieši tāds pats, un šobrīd tiešām ir grūti gan ar darbu, gan iztikšanu, tādēļ, ja Tev ir iespējas, esi pateicīga dzīvei! Daudziem iet vēl grūtāk! Tu vismaz par savu naudiņu esi spējīga arī mīļotajam uzsaukt suši, jaunākās filmas, un ja to atļaujies, tātad Tev vēl tālu līdz īstām problēmām! Tomēr neiemiedz un domā līdzi, vai mīļotais palēnām nepārvēršas par alfonsu …

 17. Njaa.. lasot sho te visu dusmoties gribas, par netaisniibu.. Patiesiibaa laikam tieshi taapeec, ka zinu kaa tas ir, kad uz aciim rozaa brilles un viirietis dziivo uz tava reekina, pastaaviigi aiznjemas naudu un ljooti reti to atdod, lai aiznjemtos atkal.. Bet nu tam visam iespeejams ir jaaiziet cauri, lai saprastu savas robezas.. Es sobriid nepavisam nejuutos gatava daliit savas finanses ar kaadu, it seviski, ja redzu un zinu, ka vinjsh ar saveejaam iisti galaa netiek.. Ja cilveeks labs – tak tiekaties un baudiet dziivi, bet nafig tad dziivot kopaa.. Lai gan protams – katram savs.. 😉

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.