Tu un VECĀKS vīrietis – 5 lietas, ko vērts ņemt vērā

Ne Latvijā, ne arī visā pasaulē tas nav nekas ārkārtējs, kad jauna sieviete sāk satikties ar vecāku vīrieti, ar to domājot vismaz desmit un vairāk gadu vecuma starpību. Taču skaidrs ir viens – gadu starpības radītās atšķirības ir bija un būs. Šoreiz runāsim ar sievietēm, kurām ir šāda pieredze, un, kuras ir ar mieru tajā dalīties!
 
Normāla parādība sabiedrībā
Jaunas sievietes un par viņām stipri vecāki vīrieši – tā mūsdienu sabiedrībā ir pilnīgi ierasta parādība. Un šoreiz nerunāsim par to, vai tas ir labi, vai slikti, un arī ne par tik populāro sabiedrības uzskatu – tas jau tikai dēļ naudas – jo galu galā, katra sieviete pati, taču, ir tiesīga izvēlēties, ar ko, un, kādēļ veidot attiecības, lai vai kādi būtu šie iemesli.
Šoreiz vairāk palūkosimies uz reālu sieviešu pieredzi attiecību veidošanā ar vecākiem vīriešiem un uzskaitīsim lietas, ko vērts ņemt vērā, uzsākot šāda veida attiecības.
 
5 lietas, ko vērts ņemt vērā
Pirmā lieta – bērni. Skaidrs, ka vīrietis, kurš ir vismaz desmit un vairāk gadus vecāks par tevi, ļoti iespējams, jau ir tētis. Un nereti tētis ne vienai vien atvasei. Ja sākotnēji tas galīgi nešķiet būtiski, sevišķi, ja visas šīs atvases dzīvo pie savas mātes/tēm, tad būtiski tas kļūs brīdī, kad tev ar šīm atvasēm jāiepazīstas. Un tāds brīdis droši, ka pienāks, ja attiecības ir daudz maz nopietnas. Savā pieredzē dalās Elizabete, 24 gadi: „Ar Aldi satikos jau piecus mēnešus. Viņš bija vecāks par mani, gandrīz 15 gadus vecāks, taču šo atšķirību tik ļoti neizjutu, viņa sabiedrībā jutos fantastiski labi – skaista, mīļa, lutināta un novērtēta. Zināju, ka Aldim ir meita no pirmās laulības, to viņš man atklāja jau pašā attiecību sākumā. Tomēr nekad tā īsti nebiju aizdomājusies, ka meita ir tikai pāris gadus jaunāka par mani… To sapratu tajā dienā, kad Aldis mani nolēma ar meitu iepazīstināt, to bija plānots darīt vakariņu laikā, restorānā. Viņa bija ļoti jauka, skaista, labi kopta un ģērbta jauna sieviete, gandrīz mana vienaudze, kura citos apstākļos varētu kļūt par manu draudzeni, taču šajā situācijā sanāca, ka es pretendēju uz viņas pamātes lomu… Tas bija ļoti dīvaini, lai neteiktu –  pat neizturami! ”

 
Otrā lieta – paaudžu atšķirības. Viņam sirdij vistuvākā ir 70-to gadu mūzika – viņa jaunības dienu gabali, bet tavas zināšanas šajā jomā ir vien tik, cik gūtas reiz apmeklējot draugu ballīti, kas bija rīkota 70-to gadu stilā… Šādas un citas atšķirības, piemēram, mākslā, kino u.c. ir sastopamas un arī saprotamas attiecībās ar palielu gadu starpību. Taču, skaidrs, ka te nav nekā ne briesmīga, ne nepārvarama, viss ir tikai sapratnes jautājums, Turklāt, tas patiešām var būt interesanti, jo ir iespēja mācīties vienam no otra, tādā veidā tikai paplašinot savu redzesloku. Baiba, 25 gadi: „Mans vīrietis ir par mani tieši 14 gadus vecāks, esam kopā jau divus gadus. Pirmā reize, kad saskārāmies ar kultūras un paaudžu atšķirībām, bija jau ļoti ātri pēc attiecību uzsākšanas. Viņš gribēja sagādāt man jauku pārsteigumu – kino un vīna vakaru. Viss jau tik tiešām bija lieliski – atmosfēra, vīns, taču, kad pienāca kino laiks, tad sapratu, ka viņa izvēlētā filma man šķiet pilnīgi nebaudāma. Tā bija kaut kāda krievu kino klasika, par kuru man līdz tam nebija ne jausmas, turklāt ieraksts bija vēsturiskas kvalitātes cienīgs. Taču viņš šo izvēli ar lielu sajūsmu un dzirkstošām acīm  pamatoja, kā savu jaunības dienu mīļāko filmu. Protams, filmu noskatījāmies, taču turpmāko kino vakaru repertuāru cenšamies izvēlēties kopā! ”

Trešā lieta – veselības stāvoklis.
Tīri teorētiski var teikt – jo vecāks cilvēks, jo vairāk veselības problēmu. Protams, reālajā dzīvē šis teiciens ne vienmēr darbojas, jo daudz kas jau ir atkarīgs no cilvēka paša attieksmes pret sevi un savu veselību, kā arī no iedzimtības un dzīvesveida. Taču, lai vai kā arī nebūtu, veselības stāvoklis, un ar to saistītās problēmas, nebūt nav mazsvarīgs faktors, veidojot attiecības ar vecāku vīrieti. Kristiāna, 23 gadi: „Es ar viņu iepazinos naktsklubā, viņš bija kādus 20 gadus vecāks par mani, taču sasodīti pievilcīgs un es nodomāju – kādēļ gan ne? Apmainījāmies ar telefona numuriem un norunājām īstu un normālu randiņu. Viņš uzaicināja mani vakariņās. Vakars sākās lieliski – viņš atbrauca pie manis antīkā automobīlī, kuru kolekcionēšana izrādījās viņa kvēls vaļasprieks. Vakariņas bija paredzētas citā pilsētā, glaunā restorānā pie jūras. Ceļā pavadījām apmēram stundu, kuras laikā runājāmies par visu iespējamo, taču es nevarēju novērsties no automašīnas salona izpētas, jo tik dīvainu mašīnu ar visādiem kloķiem, nebiju redzējusi. Viss bija lieliski – skaists restorāns ar skatu uz jūru, rezervēts galdiņš utt. Taču atrakcijas sākās brīdī, kad bijām jau pasūtījuši ēdienu. Es sāku ievērot, ka viņa piere pārklājas ar sviedru lāsītēm un ādas krāsa kļūst tāda, kā bālāka. Sāku uztraukties, bet viņš apgalvoja, ka viss kārtībā. Protams, pēc brīža viņam kļuva vēl sliktāk, šķiet, kaut kas ar sirdi. Es biju izmisumā – sapratu, ka man viņš jādabū uz slimnīcu, lai gan biju pilnīgi svešā pilsētā, turklāt vienīgais transporta līdzeklis bija dīvainā antīkā automašīna un man nebija ne jausmas, kā lai tādu iedarbina, kur nu vēl kā braukt! Viss gan beidzās labi, jo par laimi, apkalpojošajam personālam atradās kaut kādas zāles un mans kavalieris atguvās. Taču tas bija mūsu pirmais un pēdējais randiņš. ”

Ceturtā lieta – seksuālā apetīte.
Zinātniski ir pierādīts, ka vīriešiem spēcīgākā seksuālā apetīte ir no 18 līdz apmēram 30 gadu vecumā, bet sievietēm šis vecums ir no 25 līdz 40 gadi. Šie gadi ir laiks, kad cilvēka seksualitāte atrodas tā saucamajā augstākajā punktā. Tīri teorētiski pēc šī vecuma seksuālā apetīte lēnām, taču norimst. Tomēr skaidrs ir viens – visi cilvēki nav un nemaz nevar būt vienādi, tādēļ šos konkrētos gadu skaitļus nebūtu godīgi attiecināt uz pilnīgi visiem, jo tos ietekmē milzum daudz un dažādu elementu, kas ir mūsu dzīvēs. Tomēr, atgriežoties pie mūsu tēmas – jaunas sievietes un vecāka vīrieša attiecības – ir skaidrs, ka seksualitāte te ir gana svarīgs elements. Ņemot vērā zinātnieku izskaitļotos seksualitātes pilnbrieda gadu skaitļus var izveidoties situācija, kad jaunā sieviete nupat ir nonākusi savas seksualitātes augstākajā punktā, kamēr viņas vīrietis, diemžēl, lēnām, taču pārliecinoši, sāk šo punktu atstāt… Taču milzīgam satraukumam nav pamata, jo, kā izrādās, ne jau kvantitātē ir tā sāls! Anna, 26 gadi: „Man un manam vīrietim ir 16 gadu starpība. Sekss mūsu attiecībās? Tas ir lielisks! Jā, tas varbūt nav tā, kā ar divdesmitgadīgu puisi, kad mīlēties var visu nakti, taču, ja godīgi, man, kā sievietei, no šīs mīlēšanās visu nakti nekāda lielā labuma nav… Orgasms tādās naktīs ne vienmēr atnāk ciemos. Kvantitāte tik tiešām nav svarīgākais. Būtiski ir iepazīt savu partneri, izzināt viņa ķermeni, sajūtas un vēlmes visos sīkumos. Lūk tā var panākt kvalitāti. Manam vīrietim ir dzīves pieredze un es par to tikai priecājos, jo nu viņš man sniedz visu to labāko, ko apguvis tad, kad es vēl par šādām lietām pat nedomāju.”

Piektā lieta – patiesais vecums.
Jā, šeit tu vari pasmaidīt un teikt, ka attiecības taču jābūvē uz atklātību, taču, vai tad mēs, sievietes, esam citādākas? Nebūt ne – gandrīz katra trešā sieviete mūža laikā ir melojusi par savu patieso vecumu. Un kam tad melos, ja ne vīriešiem? Skaidrs, ka vēlamies izskatīties jaunākas par saviem gadiem, un šī vēlme pieaug proporcionāli gadu skaitam! Izrādās, ka vīrieši tādi paši cilvēki vien ir… Skaidrs, ka satiekot jaunu, skaistu un ziedošu jaunkundzi vīrietī mostās bailes no tā, ka jaunkundze var sabīties no vecuma starpības. Un tad talkā nāk mazie, it kā tik nevainīgie (jo pārsvarā nav sliktu nodomu vadīti), meli! Tādēļ šādās situācijās ir ieteicams pārliecināties par gadu skaitļiem, lai pēcāk nenonāktu vēl pārsteidzošakā situācijā. Iveta, 25 gadi: „Es ar šo vīrieti iepazinos pavisam nejauši – kādā pasākumā. Izskatīgs, stalts, pieklājīgs, turklāt ļoti interesants sarunu biedrs. Iepazināmies, vārds pa vārdam atklājām viens otram pamatlietas par sevi, līdz nonācām pie gadiem. Es bez liekas minstināšanās teicu, cik tad man tie ir, un viņš tāpat! Viņš apgalvoja, ka viņam ir 35 gadi. Tā nu mēs sākām tikties, līdz vienā pasākumā iepazīstināju viņu ar savu draudzeni, kura mani momentā aiz rokas aizvilka uz dāmu istabu un sāka kliegt – kādi 35? Viņam ir vismaz kādi 53 gadi! Jāmin, ka manai draudzenei ir tieksme pārspīlēt lietas un tagad šo situāciju atminos ar smaidu sejā, taču toreiz biju diezgan satriekta un īstais vecums manam kavalierim tik tiešām izrādījās apmēram pa vidu starp 35 un 53 gadiem…”
 
Situāciju dažādība
Protams, jebkuras attiecības ir īpašas un unikālas visās savās niansēs, jo tādas pastāv tikai un vienīgi attiecīgo divu cilvēku starpā. Tieši tādēļ arī nav iespējams pateikt, ka tas vai cits der visām, vai gluži otrādi – neder nevienai. Patiesībā – visi cilvēki nav vienādi, līdz ar to, tas, kas der vienai, var nederēt citai un otrādi, kas nozīmē, ka viena jauna sieviete ar vecāku vīrieti kopā jutīsies vienkārši lieliski un visas piecas iepriekš minētās lietas viņai nesagādās absolūti nekādas problēmas, kamēr citai pilnīgi viss var šķist nesaprotami un nepiemēroti. Bet, vai tad tieši tādēļ dzīve nav interesanta?

13 komentārs
 1. Lasīju ar interesi, jo arī man ir attiecības ar 15 gadus vecāku vīrieti. Ar milzīgu prieku un gandarījumu sapratu, ka uz mūsu gadījumu neattiecas neviens no minētajiem punktiem. 1. Tā kā man bērni dzima agri, bet viņam jau nobrieduša cilvēka vecumā, tad šobrīd viņi ir praktiski vienā vecumā un nepastāv nekāda konkurence ar viņa tikko tīņa gadus sasniegušajām meitām; 2. Tieši viņš ir tas, kas mani izrāva no radio Skonto važām un iepazīstināja ar smooz jazz fantastikajiem izpildītājiem. Viņš vienmēr atrod jaunākos ierakstus un mani par to informē. Tāpat arī kino izvēlē. 3. Par savu veselību viņš rūpējas daudz vairāk, nekā es. Sports un veselīgs uzturs ir viņa dzīves norma; Neko vairāk par iesnām pārciest viņam nav nācies. 4.Sekss. Pat nav ko komentēt. Vienkārši kolosāli. 5. Varbūt 25 gadu vecumā ir grūti atšķirt vai vīrietim ir 35 vai 53 gadi, bet nobriedis vīrietis nekad neslēps savus gadus, jo tā ir viņa lielākā vērtība.
  Ja tādas attiecības dibina 20 gadīga sieviete, varbūt atšķirības ir krasāk jūtamas, bet pēc 30 tam vairs nav tik liela nozīme. Drīzāk jau tas ir ieguvums.

 2. Man allaž ir patikuši un valdzinājuši vecāki vīrieši, tas droši vien tā saucamais “tēva meklējuma sindroms” :).

 3. Foršs raksts! Un tā jau ir – situācijas dažādas, tapēc katrai pieredze cita! Sasmējos par to punktu “veselības stāvoklis” :))

 4. Arī man ir attiecības ar vecāku vīrieti, laikam pat varētu teikt krietni vecāku- mūsu gadu starpība ir 20 gadi. Sākumā kā jau lielākajā daļā attiecību bija tā trakā sajūta, ka vajag tikai to cilvēku un nevienu citu. Jāpiebilsts, ka attiecību sākumā man bija 26 gadi. Tagad, kad pagājuši trīs gadi, es šad un tad domāju, vai mūsu attiecības ir ideālas un vai pie tā, ka tās nav ideālas, nav vainīga arī lielā gadu starpība. Viņš ir jauks cilvēks, mīļš un rūpīgs. Īpaši gan cenšos nefilozofēt, arī vienaudžu attiecības bieži izjūk, un ja izjuks mūsu attiecības man vismaz paliks labākais, kas bijis mūsu attiecībās- mūsu bērniņš.

 5. Lasīju & smaidīju 🙂 Kad iepazinos ar savu, tagad – jau vīru, nemaz neienāca prātā uzprasīt “cik Tev gadu?”, viņš tik labi izskatījās, ka biju pārliecināta, ka viņam nav vairāk pa 26 🙂 , bet, kad attiecības karstākajā punktā izrādījās, ka man 20, bet viņam jau 33!! Vislielākais šoks man bija par to, ka tādam smukulītim nav ne sieva, ne bērni, jo biju jau sevi morāli noskaņojusies uz cīņu 🙂 Bet izrādījās, ka viņš ir tikai MANS & MANS!!!
  Lasot raxtu, varu piekrist tikai 2.punktam, pārējiem gan ne..

 6. Bet man ir 5 gadus jaunāks draugs.Viņam ir 30. Un viņš ir par mani gudrāks, bagātāks un pieredzējušāks:)! Un es neesmu ne muļķe, ne nabaga, ne nepieredzējusi:)! Un es vienmēr esmu domājusi, ka labāk ir, ja vīrietis ir pāris gadus vecāks. Likteņa ironija…

 7. Jaunas, maigas un nepieredzējušās dāmas nereti patīk vecākiem kungiem, savukārt jaunie meklē apņēmīgas, drosmīgas un vairumā gadījumu arī pieredzējušas sievietes. Tā nu tas diemžēl/par laimi ir. Taču nereti tas, protams, atkarīgs arī no rakstura, nevis no vecuma.

 8. Man arī ir 14 gadus vecāks vīrs. No šī raksta faktiski man neatbilst neviens punkts, varbūt drusku 4.tais, un 2.jā punktā paaudžu atšķirība ir gan cita – karjera. Viņš savu karjeras virsotni ir sasniedzis, bet es esmu tās sākumā. Viņam gribētos, lai es esmu vairāk “piesieta” mājas lietām, kas man nenāk ne prātā:). Un vēl viņam ir grūti aptvert, ka jaunāka sieva var būt patstāvīga arī bez viņa atbalsta.

 9. Es iepazinos ar 20 gadu vecaku virieti un esmu laimiga.Mans virs nevareja sniegt milus brizus.Un es jutos mileta un vajadziga,.Nevareju iedomaties ka var iemilet virieti kuram ir 68 gadi.

 10. Man viens draugs izskatās par 10-15 gadiem jaunāks smejas – kā pasaka meitenei īsto vecumu, tā visa interese par viņu pāriet…

 11. Nekad nesapratīsu,kā var likties gultā ar sava tēva vecuma veci,nosit nesaprotu,kaut 10-15 starpība,hmm i ko pēc gadiem tas meitietis rokā tik turēs?:))))

 12. to ieva – diezvai tev tevs ir tik 10-15 gadus vecaks par tevi lai ta sausminatos drizak tevi ir no20- un uz augsu vecaki.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.