Tu NOVECO tur LEJĀ – kā tas notiek 20, 30 un 40 gados?

Ja runājam par novecošanos, tad parasti ar to visbiežāk domājam sejas ādas novecošanos. Taču – ar gadiem novecojas viss, arī tavs ķermenis. Un skaidrs, ka tas nozīmē – arī tur lejā viss mainās. Bet – kā tieši mainās? Kas ir normāli un atbilstoši, bet – kam būtu jāpievērš uzmanība? Par to šoreiz!

Tavos 20 gados – pubertāte ir aiz muguras un viss tavs organisms, ieskaitot ģenetālijas, ir izaudzis. Un tomēr – jau šajā vecumā sākas novecošanās procesi. No 20 līdz 30 gadu vecumam galvenās izmaiņas skar ārējās kaunuma lūpas – tās var palikt plānākas, ne tik pilnīgas, kādas tās bija 18 gados. Tas tādēļ, ka zemādas tauku slānis tur samazinās vispirms. Jā, jā – novecošanās tiešām ir jau sākusies…

Lasi arī – 6 neparastas lietas, kas liek tev ātrāk NOVECOT

Tavos 30 gados – šajā vecumā sievietēm parasti aiz muguras jau ir pirmā (vai vairākas) grūtniecības, kas noteikti veicina izmaiņas arī tur lejā. Hormonālo izmaiņu ietekmē pirmais, kas mainās – tonis. No maigi rozā, kāds tas bija 18 un 20 gados, tas kļūst tumšāks, dažām pat izteikti tumšs. 90% sieviešu tas tāds arī paliek, turklāt – ar gadiem tas var palikt vēl tumšāks (menopauzes laikā). Otra lieta – izstaipīšanās. Tā, protams, arī saistīta ar grūtniecību. Ja dzemde grūtniecības laikā labi spēj izstiepties un iznēsāt bērniņu, bet pēcāk – atkal sarauties gandrīz līdz iepriekšējiem izmēriem, tad tur lejā šī saraušanās ne vienmēr ir tik veiksmīga. Viss, protams, atkarīgs no tavu muskuļu trenētības – vagīna cenšas maksimāli ieņemt iepriekšējos izmērus, tomēr nenāk par sliktu tai arī palīdzēt. Starp citu – sekss ir viens no labākajiem vingrojumiem, kas liek vagīnas muskuļiem strādāt.

Lasi arī – 5 IZMAIŅAS tavā ķermenī pēc DZEMDĪBĀM un 5 FORŠĀKĀS lietas tajā, ka palieku VECĀKA

Tavos 40 gados – 40 līdz 50 gadu vecumā viss tur lejā sāk lēnām zaudēt savu stingrumu. Tas attiecas gan uz muskuļiem, gan cīpslām un audiem. To provocē arī liekais svars, kas pa drusciņai šajā vecumā jau sāk nākt klāt. Tas viss var sākt izraisīt smaguma sajūtu tur lejā, dažām – arī problēmas ar urīna saturēšanu. Labā ziņa – mūsdienu tehnoloģijas piedāvā risinājumus šīm problēmām! Par tiem interesējies pie savas ginekoloģes. Ko vari darīt pati – nodoties labam seksam, jo tas trenē muskuļus, kas ir tik nepieciešams šajā vecumā. Vēl šajā vecumā izmaiņas ir saistītas ar hormonālajām lietām – estrogēnu līmenis samazinās, bet tas ietekmē maksts skābju-sārmu līmeni. Maksts var palikt sausāka, jāsāk uzmanīties no dažādiem iekaisumiem, kas nāk kopā ar apsārtumu, niezi un dedzināšanu. Papildus kopšana šajā vecumā ir ļoti ieteicama. Un – protams, krāsa. Tā paliek arvien tumšāka, tuvojoties un pārkāpjot 50 gadu slieksni iekšējās kaunuma lūpas un klitors var palikt pat tumši zilgani violetā tonī. Un tomēr – tas nozīmē tikai to, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek – tas viss ir saskaņā ar dabu!

Lasi arī – Iekaisums TUR LEJĀ – biežākie rašanās cēloņi un profilekse un Delikātā problēma PIENA SĒNE – kā to NEPIEĻAUT?

4 komentāru
  1. vai taas kraasu nianses ir TIK BUTISKI APRAKSTIIT ?????????????????????????
    sviestainaakais raxts. ever lasiiits

  2. Par veselību ir jārūpējas visa mūža garumā, bet īpaša uzmanība tai jāpievērš pēc 40 gadu vecuma, tāpēc Latvijas Jūras medicīnas centrs ir izveidojis vienas dienas veselības pārbaudes programmu ”Esi vesela!” sievietēm pēc 40, kurā vienas dienas laikā bez ārsta nosūtījuma varat veikt veselības izmeklēšanu, kas ļaus Jums iegūt pilnvērtīgu ainu par Jūsu veselības stāvokli, ietaupot gan laiku, gan naudu. Programmas ietvaros sievietēm tiek veikta asins analīze, kas ietver asins – ainu, galvenos bioķīmiskos izmeklējumus, tajā skaitā holesterīnu un tā frakcijas, vairogdziedzera hormonus, urīna analīze, fēču izmeklēšana uz slēptām asinīm, elektrokardiogramma, vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija, ginekologa un terapeita konsultācija.
    Sīkāks info šeit – LJMC mājas lapā.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.