Tu neesi viena

Krūts vēzis – tā ir diagnoze, kas padara neaizsargātas pat stiprākās no sievietēm. Tāpēc šai mirklī ir svarīgi nepalikt vienai. Lai būtu kāds, kas palīdz saprast mokošās izjūtas, iedrošina pieņemt pareizos lēmumus un sasparoties.

Krūts vēzis ir diagnoze, ar kuru katru gadu Latvijā vien sastopas aptuveni tūkstotis sievietes. Izmisums, neziņa un bailes ir tikai dažas jūtu kokteiļa sastāvdaļas, ar ko nākas saskarties krūts vēža pacientēm. Tādēļ svarīgi, lai uzzinot par diagnozi, ārstējoties un atgriežoties normālā dzīves ritmā,  būtu pieejama ne vien kvalitatīva ārstēšana, bet arī profesionāls psiholoģisks atbalsts. Diemžēl ilgu laiku pie mums šis ārstēšanas aspekts tika ignorēts.
Par laimi, šogad arī Latvijā Samsung ierosinātās, starptautiskās Pink Ribbon (rozā lentītes) kustības ietvaros tiek veikti pirmie soļi krūts vēža pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmas veidošanā.

Kāpēc tas ir svarīgi? Neviens nevar saprast, kā jūtas sieviete, izdzirdot nežēlīgo diagnozi – krūts vēzis. Apjukums, bailes un izmisums jaucas ar neizpratni, kāpēc tā noticis ar mani?
Lai atveseļotos, svarīga ir ne vien fiziskā veselība, bet arī pacientes emocionālais stāvoklis. Tomēr tikai retā šādos apstākļos spēj saglabās iekšēju mieru un pārliecību, ka viss būs labi. Tieši tāpēc daudzās pasaules valstīs, kopš diagnozes noteikšanas pirmās dienas, pacientu un viņa tuviniekus atbalsta psihologs.
Par nelaimi pie mums, vairums sieviešu nav pieejama pat pilnvērtīga informācija par ārstēšanas norisi un izveseļošanās iespējām, nemaz nerunājot par psiholoģisko palīdzību.
Tāpēc Samsung būdams sociāli atbildīgs uzņēmums iesācis projektu, kura mērķis ir uzlabot sieviešu dzīves kvalitāti, šai sarežģītajā dzīves posmā. Par kampaņas laikā savāktajiem līdzekļiem onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks organizēs seminārus, kuru mērķis ir informēt sabiedrību par jaunākajām krūts vēža pacientu psihosociāls rehabilitācijas iespējām un pārrunāt to nozīmību atlabšanas procesā.

Arī tu vari piedalīties akcijā, iegādājoties Samsung  Monte mobilo telefonu – no katra pirkuma viens lats tiks ieskaitīts labdarības fondā.
Ziedot latu var arī zvanot uz maksas tālruni 90006682 vai veicot naudas pārskaitījumu uz biedrības Dzīvības koks (reģ nr. 40008087144) kontu LV69UNLA005001644095.
Kampana un ziedojumu vākšana turpināsies līdz pat 25. februārim, kad Rīgā uzstāsies dziedātāja Kailija Minoga, kura aktīvi atbalsta krūts vēža pacientus visā pasaulē, jo pati ir piedzīvojusi un uzvarējusi krūts vēzi.
Kampaņu atbalsta arī pieci Latvijā atzīti mākslinieki – Jānis Anmanis, Vita Radziņa, Juta Policija, Mareks Gureckis un Elita Patmalniece, katrs apgleznojot pa Samsung Monte mobilajam telefonam.
Akciju vari atbalstīt ne vien finansiāli, bet arī emocionāli, ar rozā lentīti. Tas ir visā pasaulē pieņemts simbols krūts vēža pacientu atbalstam. Lentīti vari piespraust pie sava apģērba, ievietot tās attēlu sociālo tīmekļu profilos vai kā citādi to popularizējot.
Ja vēlies par Rozā lentītes akciju Latvijā uzzināt ko vairāk, iegriezies www.ribbon.lv mājaslapā.
Bet visām tām, kas pašlaik izcīna savu uzvaru, espati.lv vēlas atgādināt – tu neesi viena. Mēs esam kopā ar tevi. Domās, darbos un sirdīs…

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.