Top 10 lietas ATTIECĪBĀS, no kurām visvairāk BAIDĀS vīrieši

Par spīti savam apzīmējumam, mūsu stiprais dzimums nebūt nav pasargāts no dažāda veida kompleksiem un aizspriedumiem, tikai, atšķirībā no mums, viņi tos parasti neatzīst. Gandrīz visas vīriešu bailes kaut kādā veidā saistītas ar pretējo dzimumu un to pamatā ir virkne izplatītu stereotipu, kas, ļoti iespējams, tevi pārsteigs.

Jāpiezīmē, ka visa šī informācija ir iegūta no vīriešiem pašiem, tāpēc nav iemesla neticēt…

1. Neveiksme gultā
Jeb citiem vārdiem runājot, vīrietis baidās no tā, ka nespēs pilnvērtīgi apmierināt sievieti vai pat vispār nespēs uzbudināties. Pirmkārt, šīs bailes sakņojas pārliecībā par sevi, pareizāk sakot, tās trūkumā. Otrkārt, tās saistītas ar sabiedrībā izplatītiem stereotipiem (nevari? – durvis ir tur, neveiksminiek!). Visbeidzot, treškārt, tās saistītas ar pārāk lielu pornogrāfijas patēriņu.

Šīs bailes raksturīgas gandrīz visiem vīriešiem (izņēmumi varētu būt vīrieši ar ļoti augstu pašapziņu), turklāt – gandrīz visās vecuma grupās, un atbrīvoties no tām ir gandrīz neiespējami. Pat mīlošākā un prasmīgākā sieviete tās spēs tikai uz laiku apslāpēt.

2. Būt sliktākam par viņas iepriekšējo partneri
Salīdzināt sevi ar viņas bijušo ir ļoti izplatīta parādība. Iemesls visnotaļ saprotams – konkurence, salīdzināšana un mūžīgā cīņa par tiesībām uz sievieti. Turklāt vīriešu loģika ir sekojoša – jo muskuļaināks ir viņa ķermenis, lielāks loceklis un biezāks naudas maks, jo pārliecinātāks viņš par sevi jūtas un pastāv lielāka iespēja tikt no šīs fobijas vaļā.

3. Neplānota partneres grūtniecība
Doma par tēva lomu pret savu gribu galvā iešaujas katram vīrietim, kad lietas nonāk līdz seksam. Tāpēc runas, ka par neplānotu grūtniecību uztraucamies tikai mēs, ir pilnīgi nepamatotas. Eksperimentālā kārtā vari uzsākt ar viņu sarunu par tēmu „ko darīt, ja mums negaidīti pieteiksies mazulis”. Vīrietis pēkšņi sāks trīties un nervozēt, ieteiks mainīt tematu, jo tas vispār nekad nenotiks, kā arī sāks skaidrot, ka pastāv dažādas metodes, kā ar šo problēmu tikt galā. Taču tiesa – parasti šīs bailes vairāk izplatītas gados jaunāku vīriešu vidū.

4. Saķert venerisku slimību
Līdzīgi kā iepriekšējās arī, šīs bailes izpaužas pastiprināti, kad lietas nonāk līdz gultai. Par spīti pieņēmumam, ka vīrieši nebūt nav naski uz prezervatīvu lietošanu, abas iepriekšminētās bailes tomēr mobilizē izmantot gumijas mētelīšus. Bez šaubām, salīdzinot ar sievietēm, vīrieši ir slinkāki, tomēr ar pirmo, kas pagadās, to izdarīs tikai vai nu nepieredzējis vai arī stipri iedzēris vīrietis. Kopumā ņemot, šīs bailes, ja vien tās nepāraug kādā no paranojas formām, ir visnotaļ pozitīva parādība.

5. Precēties
Nākošās bailes – bailes no laulībām. Papildus tam, ka tas ir ļoti atbildīgs solis, tas arī kardināli maina viņa dzīves stilu, un šis aspekts arī rada bažas. Paralēli precību jaukumiem laulības dzīve ienes arī savas korekcijas un ierobežojumus. Piemēram, vīrietis vairs nevarēs jebkurā diennakts laikā tikties ar draugiem, regulāri vazāties pa dažādām iestādēm, kā arī pārnakšņot, kur pagadās. Parādās dažādi pienākumi, bet, piedzimstot mazulim, dzīve kļūst pavisam noslēgta. Protams, uzriez būt gatavs šādām pārmaiņām vīrietis nav spējīgs, bet nobriešanai vajadzīgs laiks, turklāt katram stiprā dzimuma pārstāvim. Kā daudzos gadījumos arī šīs ir dabiskas bailes un atbrīvoties no tām var tikai post factum – tas ir, apprecoties.

6. Izdarīt izvēli, ko neatbalstītu mamma
Kaut arī mātes ietekme uz dēlu mēdz būt pārspīlēta, tomēr bailes, ka viņa izredzētā nebūs mātei pa prātam, tomēr pastāv. Viss atkarīgs no mātes. Ja viņa vēl joprojām regulē dēla dzīvi, tad, pirmkārt, vīrietis nav graša vērts, un, otrkārt, šāda veida mīlestību noteikti nevarētu dēvēt par normālu. Turpretī, ja mammai ar galvu viss kārtībā, viņa vismaz centīsies respektēt dēla izvēli un nejauksies jaunā pāra starpā. Tomēr jāņem vērā – ja māte kategoriski iebildīs pret kāzām, apprecēt šo vīrieti būs ļoti grūti. Tas pats attiecas uz jebkuru citu tēmu. Mammas viedoklis ir svarīgs.

7. Pelnīt mazāk nekā sieva
Īsta vīrieša pienākums ir apgādāt ģimeni un nest mājās naudu – vēlams, daudz naudas un noteikti vairāk nekā sieviete. Lai arī sabiedrība lēnām mainās un labi pelnošas sievietes vairs nav retums, šis stereotips ir dziļi iesakņojies vīriešu (jāatzīst, arī sieviešu) prātos. Un suns šeit nav aprakts vīriešu mantkārībā vai godkārē. Ja sieviete ģimenē pelna vairāk, viņa izturas pret vīrieti nedaudz augstprātīgi (tā viņiem liekas), parādot, ka viņa ir ģimenes apgādātāja, tādā veidā pildot viņa funkcijas. Pavisam slikti vīrietis sāk justies brīdī, kad šis fakts kļūst publisks, it sevišķi, ja draugu un paziņu lokā viņš tāds ir vienīgais. Tāpēc, lai justos komfortabli, vīrietim ir svarīgi pelnīt vairāk par sievieti. Kaut vai par eiro.

8. Atzīties mīlestībā
Bailes spert pirmo soli ir raksturīgas abiem dzimumiem. Atbildi var meklēt cilvēka psiholoģijā. Mēs baidāmies kļūdīties, baidāmies, ka mūsu mīļotais cilvēks nepieņems šīs jūtas. Vīriešiem bailes atzīties mīlestībā ir turpat vai divreiz lielākas par sieviešu nedrošajām izjūtām šajā jautājumā.  Pirmkārt, tā nu ir pieņemts, ka tas jādara tieši viņam. Otrkārt, kaut ko tādu pateikt ir gandrīz tas pats, kas dāvāt roku un sirdi uz mūžu. Izārstēt šīs bailes var samērā vienkārši. Sievietei ir jādod kāds neparprotams mājiens, ka viņa savu vīrieti mīl, un tas iedrošinās viņu atzīties savās jūtās. Kā to izdarīt, tas nu ir sievietes pašas ziņā. Galvenais šeit ir nepāršaut pār strīpu – regulāra vīrieša bombardēšana ar mīlestības apliecinājumiem, kā arī atbilžu pieprasīšana, novedīs pie pilnīgi pretēja rezultāta.

9. Tikt pamestam
Bailes, kuru iemesls ir pārliecības trūkums. Pārliecības trūkums baro daudzas vīriešu bailes un kompleksus un izriet no daudziem faktoriem – sociālā statusa, ārēja izskata, rakstura u.c.. Nezin kāpēc vīriešiem pastāvīgi liekas, ka kāds cits viņa sugas pārstāvis ir apveltīts ar daudz labākām īpašībām un dotumiem. Piemēram, ja vīrs ir liela uzņēmuma priekšnieks un pelna pieklājīgu naudu, viņš baidīsies par to, ka sieva varētu viņu krāpt ar celtnieku, kuram ir muskuļots un tvirts ķermenis. Un otrādi.

10. Sabojāt sev dzīvi
Pārmaiņas intīmajā dzīvē agrāk vai vēlāk vēlas katrs vīrietis, tomēr tā dēļ zaudēt sievu un izjaukt laulību negribas it nemaz – galu galā stabilitāte un drošība taču ir tik patīkama un komfortabla. Tieši tāpēc pēc sānsoļiem vīri mēdz apbērt sievas ar ziediem un dāvanām, pie sevis soloties nekad tā vairs nedarīt. Pēc brīža, kad bailes pārgājušas, viņi ir gatavi nākamajam setam.

Kopumā ņemot, visas vīriešu bailes ir dabīgas un paredzamas, atliek vienīgi tās mācēt pieņemt un parādīt vīriešiem, ka mēs tos saprotam. Vai arī … maini vīrieti (ar šo mēs domājam personāžu, ne rakstura maiņu).

3 komentāru
  1. Nu šitās jau tādas vārgulišu bailes. Ir jau tie bērnu gribētāji, bet tad atkla parādās bailes audzināt bērnu. Bailes par to, ka “nestāvēs”, vispār neesmu dzirdējusi par tādām vai arī viņi labi maskējas.

  2. Nu par to, ka nestāvēs, bailes piemetas tikai tad, ja izģērbot dāmu vecis konstatē, ka tur ir neskūtas kājas, cauras apenes vai vēl kādi brīnumi, vai arī tad, kad dzērums jau pamazām sāk iziet 😀

  3. tieši otrādi, vislielākās bailes ir, ka “nespēja atbildīgajā brīdī” iestāsies skaistas un iekārotas sievietes priekšā 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.