Tikai padzērusies vai jau paēdusi?

Vismaz astoņas glāzes šķidruma dienā – atgādina veselīga dzīvesveida propagandētāji. Sulu, pienu, kolu, ūdeni, tēju vai kafiju? Nepārsteidzies – esi prātīga un izvēlies gudri! Īpaši, ja esi nolēmusi kaut nedaudz samazināt savus apmērus.
Veselīga uztura speciālistiem ir taisnība – organismam (kas pats gluži kā tāds gurķis līdz 80% sastāv no ūdens) šķidrums nepieciešams, tāpēc bieži piesauktās astoņas glāzes nav apspriežamas. Tīra ūdens! Un nevis ar sulu, pienu, kolu vai alu pildītas.
Gāzētu vai negāzētu?
Ja ļoti kārojas – drusciņ vari iemalkot gan vienu, gan otru, gan trešo. Tomēr alkohols paliek alkohols un reibina, tāpēc kontrolē situāciju, cik daudz tu izdzer. Turklāt alkoholiskie dzērieni ir īstas dziļbumbas arī kaloriju ziņā un ātri ļauj tikt pie alus vēderiņa, kas nav tikai veču problēma.
Abi tiek uzskatīti par bezkaloriju dzērieniem – tātad no šā viedokļa vari dzert litriem (ja vien nebārsties ar cukuru un nelej klāt pienu).
Lai uz galda nebūtu jāliek vienkārši pliks ūdens, mazliet to uzlabo.
Sagriez mazos gabaliņos šķēli arbūza vai melones, ripiņās – pāris laimu vai citronu un saplucini dažus zariņus svaigas piparmētras. To visu liec stikla krūzē uz aplej ar ūdeni (vai minerālūdeni). Vari pievienot ledus gabaliņos iesaldētas ogas, lai krāsaināk. Garšo un smaržo lieliski, kaloriju – praktiski nemaz. Un acīm prieks.

6 komentāru
 1. Ieraudzīju skaisto bildi un tā cerēju, ka būs bezalhakolisko kokteiļu receptes…..

 2. Dzirdeju ka runa, ka pēdējā laika diētās ūdens TIK DRAUSMIGI liela nozīme ir stipri parspilet. Dāmas pamanas izdzert pat 3-4 L diena un tad nav jaabriinas ka no riita maisus zem acīm nevar aizšpahtelēt

 3. Ak piemirsu – vēl viena replika par gāzītem ūdenī,
  Kā man stāstija viens ļooooti tuvu stāvoš cilveks vienai ļoooti lielai dzeerienu fabrikai. Ka viņš pats bez gāzītem nedzertu pat ja fašisti viņam to liktu.
  Jo taja negāzētāja ir ļoooti liela iespēja dabūt kaut kadu draņķi, toties gāzētaja ne.

 4. Stirna paldies – beidzot kāds reaģē – savādāk jau domāju – ka šeit bezalkaholisko dzērienu tēma ir tabu… 😀

 5. atkal kārtējā propaganda.
  Te būs raksts par to ka 8 glāzes dienā ir mīts, kas nav balstīts uz nekādiem pētījumiem. Tikai aptaujām

  www eurekalert org/pub_releases/2002-08/dms-al080802.php

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.