Tik dažādi.. Cilvēki.

Ikdienā mēs sastopam daudz un dažādus cilvēkus, daži kļūst par mūsu draugiem un izveidojas ciešaka saikne un daži kā smiltis caur pirkstiem. Laika gaitā mēs sākam izprast sevi, savas vajadzības un vēlmes. Tai brīdī, kad ir izprasts, izveidojas noteikta vērtību sistēma. Mans paziņa spānis, kurš ir ap gadiem 30 un pāri, izteicās, ka atrast dzīvesbiedri ir grūti, jo ir izveidojušies ieradumi, no, kuriem atteikties viņš negrib un, līdz ar to attiecību veidošana balstās un saderību – ir vai nav. Tieši tapat man šķiet ar komunikāciju starp cilvēkiem, kad mēs esam izveidojuši un atraduši to, kas mums patīk, mēs vairs negribam atkāpties un mainīties.

Es esmu no tiem, kuriem patīk sapņot un ļauties izjust mirkli, būt romantiskai un nostaļģiskai. Izmantot iespēju vasarā gulēt uz terases vai balkona, ēst brokastis lasot jaunākās ziņas un dzert kafiju no iemīļotās krūzītes. Ceļojot vienkārši sajust pilsētu un klīst pa ielām, rakstīt liriskus tekstus un bezgalīgi daudz runāt par cilvēku attiecībām un dzīvi. Vakar apjautu, ka tiecos pēc cilvēkiem, kuri sava noteiktā veidā izjūt pasauli un ikdienu līdzīgi.

Par šo jautājumu aizdomāties un uzrakstīt mani rosināja vakardienas saruna ar kolēģi, kurai jebkurš mans izteikums ar smaidu par vienkāršām un burvīgām lietām (man) izraisīja tādu dīvainu smaidu. Viņa ir pilnīgi citādāks cilvēks, mūsu saskarsme nav cieša un pieļauju, ka arī nebūs. Svarīgi ir saprast, ka mēs visi esam dažādi un iemācīties sadzīvot. Tāpat kā ekstraverti un intraverti un vēl milzums dažādu psiholoģijas personību veidu.

Svarīgākais, lai tev apkārt ir cilvēki, kuri tevi saprot un liek justies patiešām labi, tā ļoti ļoti motivētam dzīvei. Un ar cilvēkiem, kuri ir ikdienā tavā dzīvē apstākļu dēļ, atrast saskaņas punktu un mācēt sadzīvot ar šo dažadību.

5 komentāru
  1. Sadzīvot ar cilvēkiem, kam ir kardināli citādāki uzskati, manuprāt, ir ļoti grūti. Tādi darba kolēģi vai studiju biedri agri vai vēlu sāk kaitināt tik ļoti, ka gandrīz vai gribas mainīt darba vietu 😀 Atvaļinājums tad ir nepieciešams 100% 🙂

  2. Nav cilvēku, kas liek vai neliek justies slikti – ir tikai Tava iekšējā spēja vai nespēja uztvert viņus kā vajadzētu – var paklausīties, bet neuzņemt to visu sevī, nevajag iekšēji citu kritizēt, salīdzināt, un nedod dievs meklēt kopīgu valodu skaidri redzot, ka tāda nav lemta… Kapēc sevi lieki jānodarbina ar dīvaniem smaidiem? Tas viss rodas tikai no tā, ka Tu vērtē tikai pēc sevis, tapēc novēlu būt mazliet antropologam un mēģināt iedziļināties no kā šādi uzskati unkā tie veidojušies! Nav visi pēc mūsu mērauklas pagatavoti. Galvenais jau ir būt tādam, kāds esi – pats taču Tu negribētu, lai par Tevi dīvaini smaida. Tapēc jo ātrāk beigsi smaidīt par citiem, jo pašam vietas vairāk paliks galvā, lai izbaudītu savu dzīvi.

  3. Sveika, Maija!
    Labi jau domāts un teikts, tomēr ikdienā tas izvēršas tā, kā Tu, es, citi tieši tā arī dara, kā nevajadzētu. Nezinu, kā iemācīties atbrīvot sevi un prātu, kā radīt to sajūtu, lai visi mēs varētu dzīvot līdzās…

  4. Meditē, strādā ar sevi – ja nevari domāt par cilvēku labu, labāk nedomā neko! Sākumā nav viegli, bet tam var tikt pāri procesus apzināti kontrolējot. Protams, katram tas ir individuāli, bet es esmu pēdējo gadu laikā ieguvusi brīvību! Nav jēgas cilvēkus mācīt, cilvēki tāpat redz to, ko viņi redz – vienīgais, ko vari darīt, ir politkorekti darīt zināmu savu viedokli un tā priekšocības, kā tieši Tavs viedoklis un pieņēmumi Tev palīdz dzīvot, bet neko vairāk. …. Ja ir negatīvas izjūtas pret to, ka citi ir ne tādi kā vajag, principā problēmas jau ir tikai Tev, kas to nespēj pieņemt un grib mainīt otru, nevis tam otram, kas vienkārši ir atļāvies paust Tev savu būtību. Atcerējos vienu labu dzejolīti, tik neatminos, kas bija autors: “Es nedrīkstu neviena vainot, viss jāpanāk man sevi mainot”. Ja es pareizi vispār sapratu, kas bija domāts ar šo tekstu. Vismaz es to tā izjutu.

  5. Paldies, Maija! Ļoti gribētu dzirdēt ko vairāk no Tevis, tavas pārdomas & pieredzi. Vai vari ko vairāk par to uzrakstīt šeit, blogā, domāju arī citiem tas būtu intersanti, jo man noteikti 😉

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.