TH!NK – platforma 81 blogerim

Esmu iesaistījusies jaunā avantūrā – blogošanā par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas norisināsies jūnijā. Projekts TH!NK ABOUT IT izveidots, lai motivētu Eiropas Savienības pilsoņus būt atsaucīgākiem un iesaistītākiem ES politikas veidošanā.

Šodien ir pirmā diena, kad saite, kurā ierakstus veido ap 80 blogeru, ir uzsākusi savu bloga dzīvi un diemžēl mani pārņēma vilšanās. Haoss, jo vienā platformā blogo tik daudzi, teju vienveidīgi ieraksti – cik ļoti eiropeiski mēs esam –  un vizuāli nepārskatāmi. Izskatās, ka bez pašiem projekta dalībniekiem un dažiem viņu draugiem lasītāju nebūs. Taču tā ir vien pirmā diena un blogeri rādās arvien vēl sajūsmā par ES dāsnumu un apmaksāto 2 dienu semināru Briselē. Un sajūsmai ir pamats.

Aizgājušās nedēļas sākumā Brisele pulcēja kopā pa trim jauniešiem un arī sirmiem blogeriem no katras ES dalībvalstis, kur centās izglītot un aizraut par to, cik kolosāli būtu blogot par EP un Eiropu kopumā.

Pirmā diena pagāja sarunās, par to, cik īpaši mēs katrs esam:). Dalībniekus priecēja tādi paši īpašie viesi, kas stāstīja par savu neparastumu un blogošanas pieredzi. Mēs saņēmām padomus kā tehnoloģiski modernāk (piemēram ar Flip kameru) veidot savus ierakstus, kā neintegrēt twiteri ar facebook un kā ar diviem klikšķiem, nekopējot adreses, nopublicēt video no YouTube. Tāpat dzirdējām, ka nekas neizglābs blogeri no publiskās pašnāvības, ja tas būs neorģināls, garlaicīgs un masu informācijas izplatītājs.

Otrajā dienā teju visus wireless limitētā telpā garlaikoja EP birokrāti. Pirmo reizi viesojoties EP pērn oktobrī, man viņi likās sasodīti interesanti savā pelēcībā. Taču šoreiz, atrodoties citā auditorijā un skatoties atkārtojumu runām par neko riņķī apkārt, nespēju aizrauties. Jautri bija vien mirklī, kad kādas politiskās grupas runas persona atzina, ka grupas blogā netiek pieļauti komentāri, lai izvairītos no konkurentu ļaunprātīga negatīvisma. Šāds fakts izraisīja līdzīgu blogeru sašutumu kā mediju pētnieku atzinums, ka blogeri tie paši žurnālisti vien ir, tikai vēl amatieri.

Tomēr kā jau atzinu sajūsmai ir pamats. Satiku jaunu meiteni no Beļģijas, kas aizraujas ar bērnu grāmatu rakstīšanu un publicēšanu; sirmu īru kungu, kas dienas vada Minhenē atlasot nozīmīgas žurnālu izdevniecības publikāciju saturu un norādīja man, cik neticami man būs rudenī atrast darbu; somu meiteni, kas apprecējusies jauna un visu laiku aplauž savu kaislīgo vēlmi padzīvot Francijā; lietuvieti, kas atzīst, ka viņai vairāk draugu ir virtuāli nekā dzīvē un ka viņa ir jaunmodīgā aptauju tipa blogere; holandieti, kas aizraujas ar sociālo mārketingu un web dizaina konsultācijām, un kurai politika ir šķērma, taču TH!NK projekts aizraujošs; itāļu puisi, kas tirgojas netā un patiesi nomaksā visus nodokļus; slovāku puisi, kas studē politikas zinātni un atzina, ka blogojis, taču blogs nomiris, u.c.

Tāpat satiku pārējās divas latviešu meitenes, kas mūs pārstāvēs šajā projektā – Agniju Kazušu un Anitu Kalmani. Abas man zināmas, abas aktīvas un abas līdz projekta sākumam ar blogiem nav saskārušās.

Tagad cītīgi jādomā, ko pati varētu radīt priekš TH!NK, lai žigli nekatapultētos, bet saglabātu intrigu sev un attīstītu prasmes rakstīt angliski.

Un ak jā.. tas ir konkurss ar balvām – iphone un makintošs šogad turpina būt modē.

P.S Vairāk lasi www.kleita.net 

2 komentāru
  1. so european :):):) bet būs interesanti palasīt un izvērtēt, vai atradīsies kāds, kurš NEteiks, cik Eiropa ir nākotnes perspektīvu piepildīta demokrātiska struktūra, un cik šis blogeris ir lepns, dzīvojot šeit, Eiropā…

  2. Un viņi tur tik tā blogo un blogo? Hmmm, nu un kas no tā? Reklāmas kampaņa ES. Liekas tāda bišku ūdeņa liešana.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.